Oldal: 16 / 42 ElsőElső ... 6141516171826 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 151 - 160 (412) összesen
Like Tree8Likes

Téma: póker -> tőzsde.

  1. #151
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 04.
    Hozzászólások
    214

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    apophenia (avagy a heuritsztikus problémamegoldás általános kritikája) részhez:

    volt vmi ilyen, hogy megnézték asszem az nyse indexet, hogy mi korrelál hozzá a legjobban, az jött ki, hogy az indiai gyapot
    akár még lehet is

    Peterpanic: mit szeretnél, miről szóljon a topik?

  2. #152
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    Idézet apro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    akár még lehet is

    Peterpanic: mit szeretnél, miről szóljon a topik?
    nem tudom, lehet, hogy egészen idealizáltan láttam a topik jövőjét, hogy majd jönnek az érdeklődők és leírjak a kérdéseiket, észrevételeiket, ami lehet saját konklúzió, vagy csak reakció az egyik könyvben olvasott gondolatra...

    de aztán rájöttem, hogy lefáraszt, ha vitáznom kell alapvető dolgokról, meg irreális volt az az elképzelésem is, hogy egyből izgalmas, szakmai vita alakulhat ki a témával kapcsolatban. plusz az eredeti szándékom nem az volt, hogy meggyőzzek bárkit is, hanem, hogy ha tényleg előítéletek nélkül érdekli a dolog, megpróbálom egyengetni a kezdeti lépéseinél, mert borzasztóan sok a buktató, olyan ez az egész, mintha egy aknamezővel egybekötött frontvonalon kellene végiggyalogolnod pucéron és kivilágítva, mielőtt belépnél a hadseregbe...

    és szívesen segítek bárkinek változatlanul, de úgy látszik, nem ez a legmegfelelőbb formája a dolognak (számomra legalábbis, és a visszajelzések száma is ezt bizonyítja.)
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2010. 10. 17. 21:39
    a félreértett szupermarketkalóz.

  3. #153
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 04.
    Hozzászólások
    214

    Alapbeállítás

    Mondjuk a kettő ellentmond egymásnak, hogy tök kezdőket egyengess és szakmai vita alakuljon ki.

    De szerintem tök jó dolgokat írtál, és jó kezdeményezés. Viszonylag rövid idő alatt azért sok hsz jött, és elég sok minden érintve volt.
    Pozikat is meg lehetne beszélni. Milyen kedvező belépési lehetőséget láttál épp a héten, vagy a jövő hétre, miért léptél be, target, stop szint...

  4. #154
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    bár egyelőre csak read only üzemmodban vagyok itt, de nekem tetszik a topic, rengeteg hasznos info hangzott el egy kezdo szamara. A későbbiekben, ill. már korabban is érlelődött bennem a gondolat, hogy kipróbáljam ezt a dolgot is, picit jobban belemelyedve.
    "... hogy tangában vigye Neked a champagne-t Kara Scott, a jakuzziba" (ivan41)

  5. #155
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    nicholas nassim taleb: fooled by randomness
    (kötelező mindenkinek, aki befektetésekkel valamilyen szinten is akár, de foglalkozik, komolyan!)
    MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service

    ez pedig egy pár oldalas ebook, meglepően jó meglátásokkal a forex-el kapcsolatban, haladóknak:
    https://docs.google.com/viewer?url=h...2520Market.pdf
    a félreértett szupermarketkalóz.

  6. #156
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Forexportálok csalóka csábítása

    Engem nem érint a téma, csak belinkelem, hogy egy másik oldalát is lássák a dolognak, akik azon gondolkodnak, hogy belevágjanak.

    Nekem a cikk alapján kb. az jön le, hogy ez a piac annyiban nem hasonlít a pókerre, hogy itt nem a renget fish a jellemző, aki csak arra vár, hogy lenyírják, hanem a nagy bankok dominálják, akik információs előnyben vannak, és most megindult egy trend a rengeteg forex propagáló portállal, hogy újabb fish-eket csábítsanak a rendszerbe.

    Szvsz itt is könnyen az egója áldozatává válik az ember, és azt gondolja, hogy megveri majd a piacot plusz a rake-et. Itt nincsenek szintek, itt az ember rögtön az elején Plil Ivey, Durrr és P. Antonius ellen hedzapol egyszerre.

    Szóval csak óvatosan, mielőtt valaki esetleg elbukja a rollját.

  7. #157
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  8. #158
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 04.
    Hozzászólások
    214

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    lásd előtted kettővel

  9. #159
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 02. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    735

    Alapbeállítás

    Most láttam a tv-ben hogy lesz vmi XTB FOREX verseny ha vkit érdekel nézzem utána!XTB Forex Verseny 2010-hez

  10. #160
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 01. 13.
    Hozzászólások
    291

    Alapbeállítás

    USD/HUF árfolyamtól mit vártok az elkövetkezendő 1-2 hónapban ? Konkrétabban: milyen árfolyamnál érdemes eladni a dollárt... ( ez nem konrétan forex, de talán kapcsolódik)

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •