Eredmény: 1 - 9 (9) összesen
  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Hasznos tippek kezdő és mikro limites pókereseknek - 8. rész


  2. #2
    Fanatikus tag Kreta avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    283

    Alapbeállítás

    jó ez!
    Én hasonlón a bb/100 miatt gondolkoztam el. 15 nagyvaknyival verni a mezőnyt az már igen jó. Hogy áll ez össze? Néha 30 leosztás alatt jön 2 beülő plusz, az sajnos valahol kiegyenlítődik. Viszont a vaklopkodás, ami sokkal kisebb tétel, szintén fontos a mutatóban. 100 leosztás alatt, ~16 kör, 2-4 vakot sikerül megszerezni okosan, pedig nem biztos hogy "járna" nekünk az jól jön.

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder cursor 10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 19.
    Hely
    Szombathely
    Hozzászólások
    918

    Alapbeállítás

    Épp a múlt héten gondolkoztam azon,hogy a legnagyobb problémáim nem a nyeréssel vannak,hanem az egyértelműen vesztes partik nem feladásából származnak.Megadok olyan hívásokat,ahol utólag egy érvet sem tudok mondani,hogy miért adtam meg.Jó olvasni a cikkgyüjteményt.Köszi

  4. #4
    Idegen
    Csatlakozott
    2010. 03. 11.
    Hely
    Dóc
    Hozzászólások
    18

    Alapbeállítás

    nagyon jól jött ez nekem.. nemrég felborítottam a 70-30%-.os tanulási arányt, és meg is lett az eredménye...mondjuk érdekes hogy 20 sng alatt kb. 3x estem ki fizetős előtt...tényleg nagyon sokat segít ez a cikksorozat!
    Előtte meg 10x estem ki kb.
    például ászos flössdrót nem bírtam dobni postflop, nagy hiba, settet 4 egyszínű boardon, stb.
    Ha ezeket dobom, simán nyerem az adott sng-t.
    Nekem a legnehezebb a nagyon erős(nek tűnő) lapokat elengedni.
    Aztán van mikor K8-al fogadok el K34 floppon allin-t, az ellenfél K5-el ment allin, river meg ötös. Van ilyen is, régebben széttörtem a billentyűzetet, most csak egy kicsit megyek felfelé, majd mosolygok: legközelebb is allin mész szutyokkal, és akkor kifosztalak.
    Egy szó mint száz: tényleg valódi segítség a cikksorozat, nagyon köszi!

  5. #5
    Őstag Triccianus avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Pannónia
    Hozzászólások
    1.033

    Alapbeállítás

    Idézet docsanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nagyon jól jött ez nekem.. nemrég felborítottam a 70-30%-.os tanulási arányt, és meg is lett az eredménye...mondjuk érdekes hogy 20 sng alatt kb. 3x estem ki fizetős előtt...tényleg nagyon sokat segít ez a cikksorozat!
    Előtte meg 10x estem ki kb.
    például ászos flössdrót nem bírtam dobni postflop, nagy hiba, settet 4 egyszínű boardon, stb.
    Ha ezeket dobom, simán nyerem az adott sng-t.
    Nekem a legnehezebb a nagyon erős(nek tűnő) lapokat elengedni.
    Aztán van mikor K8-al fogadok el K34 floppon allin-t, az ellenfél K5-el ment allin, river meg ötös. Van ilyen is, régebben széttörtem a billentyűzetet, most csak egy kicsit megyek felfelé, majd mosolygok: legközelebb is allin mész szutyokkal, és akkor kifosztalak.
    Egy szó mint száz: tényleg valódi segítség a cikksorozat, nagyon köszi!
    Persze nyilván szituációfüggő, de azért K34 flopon a K8 sem egy túl nagy nuts, hogy az ember feltétlen megadjon vele egy all-int...

  6. #6
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Gondoltam benyalizok, klassz ez a kollekció, akármelyik részbe olvasok bele, arra gondolok, hogy milyen jól jött volna ez pár hónapja, mikor az információk mocsarában tévelyedett bárányként kepesztettem ide-oda.

    Ez lesz a kezdők bibliája.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  7. #7
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Ja, az Elky-s multitable képen szanaszét röhögtem magam. :-D
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder Zsoltika01 avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 03.
    Hely
    szigetszentmiklós
    Hozzászólások
    563

    Alapbeállítás

    Na ez az ide oda vándorló cooler pénz dolog nagyon nagy okosság ahhoz,hogy megértsük milyen fontos körönként legalább egyszer vakot lopni,erőltetni a sikeres light3betet resteal céljából és persze időben felismerni a bukott party-kat és nem úszni még egy kört kacsa módjára mielőtt feladjuk.
    A hero callokról riveren már nem is beszélek.
    Nagyjából mikrón ezek lesznek azok a nüansznyi dolgok amiből a tényleges profit vagy veszteség összejön.Legalábbis így hirtelen ezek jutottak eszembe.
    Nagyon hasznos gondolatok,köszönjük szépen!

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder Tyllus avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 30.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    683

    Mosoly

    "de a tanulási folyamat az élet bármely területén nagyjából úgy működik, hogy az ember kipróbál valamit, és ha pozitív az adott cselekvésnek a következménye az ő számára, akkor magát a cselekvést, a kiváltó okot elkönyveli pozitív, követendő viselkedésmintának, negatív eredmény esetén, pedig kerülendőnek."
    - a jelenlegi tanulási mintám alapján az AA ezentúl pre dobni fogom, mivel az ezzel való pre- és postflop emelés ma erősen -EV :-)
    Utoljára módosítva: Tyllus által: 2010. 10. 25. 09:42

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •