Oldal: 405 / 522 ElsőElső ... 305355395403404405406407415455505 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 4.041 - 4.050 (5220) összesen
  1. #4041
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 03. 14.
    Hozzászólások
    185

    Alapbeállítás

    Idézet NitroHUN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy durván grindelő játékos életében 10k sng az néhány hónap alatt megvan. Alap, hogy változik a játékod, de ugyanígy az ellenfeleké is (legalábbis a regeké), így hozzájuk képest túl nagy EV-ROI különbséget nem tudsz generálni. 3-5% eltérés az DoN SnG esetében olyan, mintha cashen azt mondanád valakiről, hogy nincs eltérés 3 PTBB/100 és 5 PTBB/100 között.
    Teljesen másról beszélsz te is. Ezzel nem is vitáztam.

    A téma: 1k - 2k DoN alatt - ha nincsenek extrém up és downswingek, akkor már nagyjából látszik a Roi.

  2. #4042
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 03. 14.
    Hozzászólások
    185

    Alapbeállítás

    Kicsit egyszerűsítve a modelt, a DoN-t ha úgy tekintjük,
    mint egy-egy parti (gyakorlatilag a végjátékban egy-egy
    all-in helyzet dönt arról, hogy nyersz vagy sem). Ettől
    persze lényegesen bonyolultabb a helyzet, de nincs most kedvem
    végig számolgatni - az eredmény nagyban nem térne el (sőt a játék
    fölény miatt, illetve mert több parti van csak javítana a variancián).
    Akkor tudjuk alkalmazni a normál eloszlást rá. Így elmondható,
    hogy az esetek 95%-ban (tehát átlagos szórás esetén - értsd
    nincsenek extrém up és downswingek) 2 szórásnyira leszünk a
    várható értéktől.

    Ezek alapján 15,38% roi az elvárt (60-40).

    Szórási eredmények:
    1000-re: 8% - 15,38% - 22,6%
    2000-re: 10% - 15,38% - 20,7%
    10000-re: 13% - 15,38% - 17,6%

    1000-10000 közötti difi még nem kicsi: 5%, 2000-10000 közötti difi:
    3%.

    Szóval mint mondtam is az előző hozzászólásomban, 3-5%-tól nagyobb
    eltérés nem várható (bevallom véletlen, hogy ennyire beletrafáltam).

    Várom tehát a cáfolatot, hogy miért nem releváns 1k-2k DoN parti után a Roi.

  3. #4043
    Őstag GreEko avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 10.
    Hozzászólások
    1.061

    Alapbeállítás

    az egész nem fontos ennyire.

    szerintem, azért nem releváns, mert attol hogy nem játszol le 10k dont egy téten, még ha lejátszanál, akárhány asztalon, akármennyi idő alatt, simán bennevan, hogy 1000dont letolsz 0 vagy minuszos eredménnyel, és ugyanigy +20% ot is kihozhatsz. ez nem vitatéma, ezek tények, bárkinek megnézheted a grafikonját.

    ez ugyanaz mint cg nél a handszám. lehet hogy te 1 asztalon havi 5000handeket lejátszva 3 honapig 20bb/100 al játszol, attol még mindenki kiröhög, hogy 15k hand nem minta, és majd ha 10x ennyit lejátszol, nem lesz ilyen kiemelkedő az eredmény.

    ez az egész nem arra irányul. hogy te rossz játékos vagy, meg hogy nem teljesithető a 15% roi, attol függetlenül mégis valoszinübb, hogy egy upswingben vagy, és később jön majd egy downswing. mindezt lehet alapozni arra, hogy a regek, és a legtöbbet játszok/nyerők, mennyit tudnak hozni hosszutávon.

    plusz még hozzátenném, hogy attol hogy én mondjuk 24 asztalon játszok, minimálisan romlott le a roim, 12 asztallal szemben, tehát attol hogy valaki sok asztalon játszik sokat, még össze lehet hasonlitani az 500játékos hot runokkal.

    1-2k don pedig azért is nem minta, mert egy átlag játékos egy honap alatt letol annyit, és nem egy helyen lehet látni, hogy alapvetően helyesen játszó, nyerő regulárok is képesek honapokig nem nyerni.

  4. #4044
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 03. 14.
    Hozzászólások
    185

    Alapbeállítás

    Idézet GreEko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    az egész nem fontos ennyire.

    szerintem, azért nem releváns, mert attol hogy nem játszol le 10k dont egy téten, még ha lejátszanál, akárhány asztalon, akármennyi idő alatt, simán bennevan, hogy 1000dont letolsz 0 vagy minuszos eredménnyel, és ugyanigy +20% ot is kihozhatsz. ez nem vitatéma, ezek tények, bárkinek megnézheted a grafikonját.
    A téma: 1k-2k don lejátszása után (hacsak nem volt extrém up vagy downswing) már látszik a körülbelüli roi (+- 3-5%). Ezt statisztikailag levezettem, várom a cáfolatot. Ha szerinted nem releváns 1000 don után a roi, úgy a statisztikával nem értesz egyet - és a pokert szerencsejátékká degradálod - gondolom ez nem célod.

    A többi továbbra sem vág a témába. Ismétlem nem az én Roi-mról van szó.
    A legtöbb grafikon azért tér el ettől, mert közelsem ugyanúgy játszanak végig (értsd tanulnak, értsd a mezőny változik).

  5. #4045
    Őstag GreEko avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 10.
    Hozzászólások
    1.061

    Alapbeállítás

    Idézet MarbleGuy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A téma: 1k-2k don lejátszása után (hacsak nem volt extrém up vagy downswing) már látszik a körülbelüli roi (+- 3-5%). Ezt statisztikailag levezettem, várom a cáfolatot. Ha szerinted nem releváns 1000 don után a roi, úgy a statisztikával nem értesz egyet - és a pokert szerencsejátékká degradálod - gondolom ez nem célod.
    utánaszámolgatni nem fogok, én elhiszem hogy jó amit irtál. nem mind1 mondjuk hogy 1 vagy 2k rol van szo, de legyen. +-5% szerintem nagyon sok. (nagyon nem mind1 hogy -1, vagy +4% a roid)

    azzal hogy szerintem nem releváns 1000don után a roi, mivel volt nekem is 1000játékos minuszom, egyáltalán nem degradálom szerencsejátékká. pont hogy nem. minél nagyobb a minta, annál inkább jön ki a hosszutáv, és csökken a szerencse szerepe.

  6. #4046
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 03. 14.
    Hozzászólások
    185

    Alapbeállítás

    Idézet GreEko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    utánaszámolgatni nem fogok, én elhiszem hogy jó amit irtál. nem mind1 mondjuk hogy 1 vagy 2k rol van szo, de legyen. +-5% szerintem nagyon sok. (nagyon nem mind1 hogy -1, vagy +4% a roid)

    azzal hogy szerintem nem releváns 1000don után a roi, mivel volt nekem is 1000játékos minuszom, egyáltalán nem degradálom szerencsejátékká. pont hogy nem. minél nagyobb a minta, annál inkább jön ki a hosszutáv, és csökken a szerencse szerepe.
    Valóban nem mindegy az az 5%. De ha 15%-os Roi-t mondunk vagy akár 8-10%-os Roi-t elérhetőnek akkor hacsak nincs extrém downswing (neked valószínűleg ez volt vagy a játéktudásod fejlődött időközben) akkor azért 1000 játék alatt nemigen lesz olyan, hogy minuszos legyél.

  7. #4047
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Idézet MarbleGuy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Valóban nem mindegy az az 5%. De ha 15%-os Roi-t mondunk vagy akár 8-10%-os Roi-t elérhetőnek akkor hacsak nincs extrém downswing (neked valószínűleg ez volt vagy a játéktudásod fejlődött időközben) akkor azért 1000 játék alatt nemigen lesz olyan, hogy minuszos legyél.
    Volt a levezetésedben két implicit feltételezés. Az egyik, hogy a dolog Gaus eloszlású, ahol a csúcs a várható ROId környékén van. Itt feltehetőleg a centrális határeloszlás tételt használod, de azért ezzel kell óvatosnak lenni, ha másrét nem mert nem nagyszámú független változó határozza meg az eredményt.
    A másik, hogy belőted a Gaus szórását is (a 95%al). Ha eme feltételezések közül bármelyik hamis, baj van. Lehetséges például, hogy 5 felett nagyobb a szórás, ez magyarázza miért tér el a 100-on játszó regek véleménye.
    Ja és respect pls. mindenkitől

  8. #4048
    Fanatikus tag Zbacsi avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    259

    Alapbeállítás Gauss

    Mi az a Gaus ? O_o
    Gauss, legalább a nevét tanuljuk már meg szerencsétlen embernek leírni... ehhez nem kell egyetem.

  9. #4049
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 03. 14.
    Hozzászólások
    185

    Alapbeállítás

    Idézet illese eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Volt a levezetésedben két implicit feltételezés. Az egyik, hogy a dolog Gaus eloszlású, ahol a csúcs a várható ROId környékén van. Itt feltehetőleg a centrális határeloszlás tételt használod, de azért ezzel kell óvatosnak lenni, ha másrét nem mert nem nagyszámú független változó határozza meg az eredményt.
    A másik, hogy belőted a Gaus szórását is (a 95%al). Ha eme feltételezések közül bármelyik hamis, baj van. Lehetséges például, hogy 5 felett nagyobb a szórás.
    Igazad van. Nem akartam a modelt túlbonyolítani (mert egyrészt sokan így sem értik, másrészt nem nagyon van időm ettől mélyebben foglalkozni vele).

    Viszont szinte minden pokeres statisztikai program/cikk a normális eloszlást tekinti mérvadónak és a 95%-os szórást is elfogadják (én pont ennek enyhítésére írtam, hogy az extrém up és downswingek nincsenek kalkulálva).

  10. #4050
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Idézet MarbleGuy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igazad van. Nem akartam a modelt túlbonyolítani (mert egyrészt sokan így sem értik, másrészt nem nagyon van időm ettől mélyebben foglalkozni vele).

    Viszont szinte minden pokeres statisztikai program/cikk a normális eloszlást tekinti mérvadónak és a 95%-os szórást is elfogadják (én pont ennek enyhítésére írtam, hogy az extrém up és downswingek nincsenek kalkulálva).
    Valszeg, mert azzal egyszerű számolni.
    De egy kicsit átnéztem a levezetésedet, és nem nagyon értem. Nem különítetted e a tételt meg a következtetést. Ugyanis azzal számolsz, hogy 95%-on belül vagy ezernél. De azt nem bizonyítottad, ezt állítottad. Ha ez igaz, akkor ennyi és ennyi kétezernél etc. De matematikusi körökben illetlenség egy tétel bizonyításánál felhasználni a tételt magát.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •