Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder Boletus avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    Smaragdváros
    Hozzászólások
    753

    Alapbeállítás NL30 5max problémás handek

    Elöljáróban annyit, hogy orbitális bukószéria miatt vissza kellett lépnem két limitet is. A játékom teljesen szétesett, abszolút bizonytalan vagyok magamban. Nem is a bukás nagysága (bónuszokkal csak -700$ a hónap, és nagyjából ennyive vagyok EV alatt) ami miatt vissza kellett lénem, hanem úgy érzem, hogy kilátástalan a helyzetem. Egy nyerő session után jön két, vagy három bukó. Az utolsó 15k hand alatt még a bwin NL30-as mezőnyében is csak breakevenre vagyok képes, az AK Poker Klub teremben -igen a féleszű olaszokkal szemben - is sikerült eltapsolnom vagy 6-7 BI-t (lol bmeg!) Volt olyan session, ahol a legnagyobb veszteségem 30BB volt egy partiban, ennek ellenére sikerült egy szigorúan monoton csökkenő grafikon mellett -5BI-t produkálnom.

    Itt a panasznapot be is fejezem, egy darabig mindenképpen NL30-as handeket fogok postolni.

    Minden észrevételt szívesen várok!


    1.
    No-Limit Hold'em, $0.30 BB (5 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    saw flop | saw showdown

    Hero (SB) ($31.80)
    BB ($17.40)
    UTG ($35.01)
    MP ($39.02)
    Button ($22.93)

    Preflop: Hero is SB with K, K
    1 fold, MP calls $0.30, Button bets $1.80, Hero raises $4.95, 2 folds, Button calls $3.30

    Flop: ($10.80) 9, Q, J (2 players)
    Hero bets $8.10, Button raises $16.20

    Hero???
    Gondolom fish ellen ezt nem dobjuk (49/21 129 hand alapján fold to 3bet 25% 4-ből)


    2. Ellenfél egy tipikus passzív fish 26/0, 75% WTSD 36 hand. Jó ez így?
    No-Limit Hold'em, $0.30 BB (4 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    saw flop | saw showdown

    SB ($7.86)
    BB ($23.54)
    Hero (UTG) ($45.64)
    Button ($15.12)

    Preflop: Hero is UTG with A, J
    Hero bets $0.90, Button calls $0.90, 2 folds

    Flop: ($2.25) 9, 3, A (2 players)
    Hero bets $1.65, Button calls $1.65

    Turn: ($5.55) K (2 players)
    Hero bets $3.15, Button calls $3.15

    River: ($11.85) 7 (2 players)
    Hero bets $11.85, Button calls $9.42 (All-In)

    Total pot: $30.69

    Results:
    Button had A, 9 (two pair, Aces and nines).
    Hero had A, J (one pair, Aces).
    Outcome: Button won $29.19


    3. Ellenfél szintén fish (42/15/1, 43% AFq - riveren 57%- 1,8 k hand alapján)
    Party Poker No-Limit Hold'em, $0.30 BB (5 handed) - Party-Poker Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    saw flop | saw showdown

    SB ($32.99)
    BB ($50.79)
    UTG ($27.99)
    Hero (MP) ($40.06)
    Button ($18.02)

    Preflop: Hero is MP with 10, K
    1 fold, Hero bets $0.90, Button calls $0.90, 1 fold, BB calls $0.60

    Flop: ($2.85) 10, Q, 6 (3 players)
    BB checks, Hero bets $1.80, 1 fold, BB calls $1.80

    Turn: ($6.45) 2 (2 players)
    BB checks, Hero bets $3.75, BB calls $3.75

    River: ($13.95) 9 (2 players)
    BB bets $7.05, Hero folds

    Total pot: $13.95

    Results:
    BB didn't show
    Outcome: BB won $20.31


    4. Ellenél 53/18/0 - 35 hand, az agresszió ugyan kicsi minta alapján de utcáról-utcára emelkedik, ahogyan ezt az ember egy rendes fishtől evárja.
    No-Limit Hold'em, $0.30 BB (4 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    saw flop | saw showdown

    SB ($14.39)
    BB ($40.48)
    UTG ($26.17)
    Hero (Button) ($31.59)

    Preflop: Hero is Button with Q, Q
    UTG calls $0.30, Hero bets $1.20, 2 folds, UTG calls $0.90

    Flop: ($2.85) 6, 5, A (2 players)
    UTG checks, Hero checks

    Turn: ($2.85) 2 (2 players)
    UTG bets $1.50, Hero calls $1.50

    River: ($5.85) 10 (2 players)
    UTG bets $3, Hero calls $3

    Total pot: $11.85

    Results:
    Hero had Q, Q (one pair, Queens).
    UTG had A, 6 (two pair, Aces and sixes).
    Outcome: UTG won $11.26
    "...A másik, amikor mégcsak nem is random, hanem annál is rosszabb handdel megadnak allint.." (by playerke)

  2. #2
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    az utolsót dobtam volna riveren a többi szerintem oké.
    (az elsőnél feltételezem berámoltad flopon - én (is) azt tettem volna)
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  3. #3
    Újonc
    Csatlakozott
    2008. 08. 27.
    Hely
    Bonyhád
    Hozzászólások
    35

    Alapbeállítás

    Hi
    látom játszol AK pókeren mit mondasz érdemes oda befizetni ?
    mert gondolkodok rajta és van valami fd bónusz után ? pontok rakeback ilyesmire gondolok

  4. #4
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    1.: nagyon rossz board, de már bent van annyi h megérje betenni, és nem is ül full stackel
    2.: bár kevés hand, de félstackes fish ellen jó így szvsz
    3.: nem cbetelnék 2 emeber ellen itt, ch és ezen a turnön hívnék/calloznék, river fold, de lehet, hogy így is jó volt, mert valószínű több drawal adhatja, mint ahogyan itt is gondolom
    4.: itt elöbb úgy láttam h Te hyívtál türnön, és úgy jön a donk, így viszont dobás nálam is(szerkesztve)

    kitartás és GL!

    szerk: talán a 2. és 4.-nél túlságosan hagyatkoztál a statokra, holott kevés minta, de én is így játszottam volna, csak hátha máskor is túl nagy hitelt adsz az ilyen 40-50handes aq-AF-WTSD statoknak, tudom hogy valószínűleg ezzel Te is tisztában vagy, de azért leírtam hátha segít
    Utoljára módosítva: chivasr911 által: 2010. 11. 02. 21:47
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  5. #5
    PA addict mese avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.233

    Alapbeállítás

    azt nem is kell írnod hogy az ellen fish evidens.

    1. be kell tenni, sok rosszabb is lehet nála, hosszútávon jók vagyunk
    2. fél stack ellen jó
    3. KTo határeset CO, én is meghívom néha, de szerintem flop checkback
    4. river fold, csak A-al hívja meg

    gl és kitartás

  6. #6
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 09. 24.
    Hozzászólások
    253

    Alapbeállítás

    Üdv!
    Szerintem mi egy helyen nyomjuk, mert pont tegnap láttam egy nl100-as reget mellettem, gondolom te voltál.. (legalábbis ha U-val kezdődik a neved)

    a handekről:
    1: teljesen ok, ha kicsit is aggro a fish, akkor tolhatod, ezek bármivel betolják. De tényleg bármivel, még lyuksornál rosszabbal is.

    2: Szerintem van még value a river bet-ben, ilyen ellen.

    3: ez is teljesen ok, riverig tuti hogy valuebeteltél, pont igy játszik bármilyen párt, közepes pocketet, FD-t SD-t, luksort + fene tudja még mit.
    Az hogy elölről nyit riveren, itt kb sosem lesz blöff (írtó ritkán), ha te lennél oop az már más tészta.

    4: itt cbetelnék flopon, ha nem dobál cbetre + jo magas a wtsd (ami itt nem ritka), mert ugyancsak bármivel végigjön, talán turn 1/2 pot bet belefér, river check


    GL, egyszer minden szopószéria végetér

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder Boletus avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    Smaragdváros
    Hozzászólások
    753

    Alapbeállítás

    Köszönöm a hozzászólásokat.

    1. hand. Tulajdonképpen baromi rosz flopot kaptunk, kb telitalálat a cc 3bet range-nek. A cbetem akkor instant volt, de ezen a boardon nálam jobb lapot nem dobatok el, max a húzók fizetnek. Ahogy agyalok rajta, még az is felmerül, hogy ne cbeteljünk... bár ez tulajdonképpen marhaság. (no igen az önbizalom az hiányzik)
    Bekerült minden a flopon egy JTo-t tudott mutatni (oesd, + bd fd + 2nd pár), és a turn K ki is egészítette a sorát, a river pedig blank.

    2. Bármilyen Ax lappal lestackeli magát (calldown formájában), ebből persze néhánnyal két párja lesz, de összességében +EV-nek éreztem a callt.

    3. Azért beteltem, mert az ellenfél postflop meglehetősen agro, sokat donkol, szeret c/r-t játszani, a flop c/c után a range nagy része húzókat tartalmaz

    4. Itt valóban jobb lett volna a flop cbet, hiszen ász nélkül is megadhat sokmindennel. A river betre dobni kellett volna.

    Dayywalker: nem ajánlom az AK Poker Club-ot, de az én véleményem nem mérvadó. HA valaki miost kérdezne, úgy általában a pókert nem ajánlanám neki. Teli van cs fishekkel, rengeteg a shortie, szóal elvileg aranybányának kéne lennie. Én befizettem 200 Euro-t, az felvittem viszonylag gyorsan 800-ig, utánna viszont mélyrepülés, és végül 132 Eur egyenlegnél cashoutoltam.

    yodalino: nem U-val kezdődik a nickem. Egyébként én is látok néhányy embert akivel már találkoztam 50-en, vagy 100-on. Ez talán azt jelenti, hogy nem csak én szopok mostanában.
    "...A másik, amikor mégcsak nem is random, hanem annál is rosszabb handdel megadnak allint.." (by playerke)

  8. #8
    Tag Aragal avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 10.
    Hely
    Tárnok
    Hozzászólások
    189

    Alapbeállítás

    1. Nehezen dobható, gyakrabban csinálják húzóval, mint top párral vagy kész sorral.
    2. Ebböl értéket kell nyerni, én is bepakolnám
    3. Ilyen problémás handeknél én gyakrabban check a flopon 2/3 bet a turn és block bet a river linet alkalmazom fishek ellen. De mindenképp olcsó terítés, ha ellenáll dobom.
    4. Talán elengedem riveren, függ az eddigi közös partiktól.
    Utoljára módosítva: Aragal által: 2010. 11. 05. 06:35

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •