Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (49) összesen
Like Tree2Likes

Téma: Hogyan győztem le a tiltet?!

  1. #21
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 10. 27.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    116

    Alapbeállítás

    Sziasztok!

    Jomagam is bebuktam a BR-em 20-30 alkalommal... szal en is tudom mi a tilt...
    De mostmar nem megyek olyan hamar tonkre, ha lemakolnak... bar erzekenyen erint ha elbukok 80-20akat egymas utan, de az ok, ami miatt nem lepek magasabb limitre, az az hogy (es ezt hianyolom a legjobban a cikkben) eleg sokat jatszodtam es igy "megedzottem"!

    Ahogy irtad a cikkben, Phil Ivey durrrr stb. azert birjak ilyen jol a tiltet, mert mar annyi millio handet lejatszottak, h nem vagja a foldhoz oket, h ujbol elofordult... na meg a roll-juk sem akarmilyen

    A lenyeg, h a cikk akkor lenne tokeletes, ha megemlitened benne, h tapasztalattal egyre jobban fogod birni a tiltet(bar ha jol emlekszem irtad is, h a hosszu tav kijon a profitodon)

  2. #22
    Fáradhatatlan grinder Alessio avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 17.
    Hely
    Hungary
    Hozzászólások
    701

    Alapbeállítás

    Idézet Ocsipok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A lenyeg, h a cikk akkor lenne tokeletes, ha megemlitened benne, h tapasztalattal egyre jobban fogod birni a tiltet(bar ha jol emlekszem irtad is, h a hosszu tav kijon a profitodon)
    Leírtam, valahol a végén.

    "A tilten nem fogsz tudni felülkerekedni egy pislogás után, ez csak sok gyakorlással sikerülhet. Ha kell, használj nagyobb buy in számot, és lépj vissza időben. A visszalépés nem tesz kevesebbé, csak a póker velejárója."

    Tökéletes sosem lesz, de hasznos igen, és ez volt a cél, hogy segítsek az ilyen hibákat elkövetőknek, ugyanis tapasztalatom szerint sokan vannak.
    Utoljára módosítva: Alessio által: 2010. 12. 15. 14:49
    Túl sok mentalista van az online asztaloknál . . .

  3. #23
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 02. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    735

    Alapbeállítás

    Jó írás tetszik sok igazság van benne, mindenki átélte már sajnos ki többször ki kevesebbszer szerintem ez vérmérséklet és kedv kérdése is. Van hogy leszarom ha szarrá mákolnak és van mikor tombolok tök feleslegesen mert ugyse tehetsz variancia pajtás ellen semmit! Thats poker!!

  4. #24
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 05. 11.
    Hely
    Nagyatád
    Hozzászólások
    41

    Alapbeállítás

    "az már komolyan érintett, amikor a fizetésemet megkaptam reggel 7:00-kor, és 11-kor már pénz nélkül ütöttem a falat"

    Ez nem tilt. Ez függőség.
    A póker a türelem és a kitartás játéka. (Szilasi Viki)

  5. #25
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2008. 11. 21.
    Hely
    hódmezővásárhely
    Hozzászólások
    64

    Alapbeállítás

    Idézet Kroki66 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "az már komolyan érintett, amikor a fizetésemet megkaptam reggel 7:00-kor, és 11-kor már pénz nélkül ütöttem a falat"

    Ez nem tilt. Ez függőség.
    LOOOL jót nevettem ezen, csak azt az ugrás az időben bekezdést olvastam még az elején, igazából nem tudom aki ezt írta, magáról ír vagy konkrét eset, de ezt nem tiltnek hanem big fishnek nevezném De a függőség is jó szó lehet ahogy előttem szóló írta.

  6. #26
    Őstag dr.drogba avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 17.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    1.273

    Alapbeállítás

    Idézet Kroki66 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "az már komolyan érintett, amikor a fizetésemet megkaptam reggel 7:00-kor, és 11-kor már pénz nélkül ütöttem a falat"

    Ez nem tilt. Ez függőség.
    Hát igen nekem is ez jutott elösször eszembe.Arról nem is beszélve,hogy ezt 2x is megcsinálta.
    Aki mentálisan ennyire gyenge(van itt szó törés-zúzásról is) annak egyszerüeen nem való a poker.
    Türelem,nyugalom ezek a legfontosabbak.

  7. #27
    Őstag tentaculata avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 17.
    Hely
    Bivalybasznád
    Hozzászólások
    1.407

    Alapbeállítás

    Most komolyan ez egy cikk??????
    Fagyöngyös fekete fenyőkkel fedett, folyónál fekvő ferde, félig füves futballpályán falatnyi, fügét falatozó fakó, foltos fürjeket futtatni fagyos februárban fertályóráig, fantasztikus feeling, félőrült, fázós, fehér finn fiúknak.

  8. #28
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 04. 10.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    67

    Alapbeállítás

    A TILT számomra sem az, amiről ez a cikk (és ezen a szón én is csodálkozom) szól, és valóban nincs válasz a címben feltett kérdésre benne. A tilt egy baromi bonyolult és összetett jelenség, ami a legtöbb pókeres számára egy igen komoly veszélyt jelent, és nem szabad ledegradálni a fizetésünk két nap alatti elverésének szintjére. Ismerem a gambler életérzést a játékszenvedélyes múltamból, és ismerem a TILT érzését a pókeres jelenemből. Teljesen más a kettő, még akkor is, ha régebben voltak szintlépéses tiltjeim nekem is.

    Egyébiránt úgy gondolom, hogy a komolyabban pókerezők nagyon is jól ismerik a hosszútáv fogalmát (ha jól értem, a cikk ennek a jelentőségét próbálja sulykolni!?), és ennek ellenére hajlamosak TILTre kerülni. Ez egy kőkemény pszichikai dolog, amivel egyszerűen muszáj foglalkozniuk a tilt által veszélyeztetett embereknek. Szívesen olvasnék komolyabb cikkeket a témában.

    Remélem nem volt bántó a mondanivalóm, de úgy érzem, hogy mindenképpen helye van a kritikámnak.

    GL

  9. #29
    Tag Genius_ avatara
    Csatlakozott
    2010. 07. 15.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    138

    Alapbeállítás

    Idézet tentaculata eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Most komolyan ez egy cikk??????
    Szerintem sok kezdő okulhat Alessio példájából, tilt-et kezelni semmilyen cikk-ből nem lehet megtanulni szvsz. Viszont okos ember tanulhat más hibáiból és sok ilyen történetekből talán még a legmakacsabb ember is átgondolhatja a dolgait. Tilt kellős közepén egyetlen egy dolog van ami segíthet akárkin felállni a gép elöl..

  10. #30
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Furcsa, nekem nagyon bejött a cikk. Érdekes, hogy ennyire megoszlanak a vélemények. Úgy tűnik ez egy megosztó cikk.

    Meg a cikk végén amúgy is linkelve van két másik, hasonló témában. Azok inkább foglalkoznak az itt felvetett kérdésekkel.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •