Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (11) összesen
  1. #1
    Idegen
    Csatlakozott
    2010. 12. 16.
    Hozzászólások
    1

    Alapbeállítás Véleményetek kérem szabályértelmezésben!

    Sziasztok!

    A véleményeteket szeretném kérni egy helyzetben.Egy baráti társaságban szoktunk Texas Hold'Em-et tournament formában(mindannyiunknál egy-egy forduló,beszállóval és az utolsó forduló után az első három ,bizonyos százalékokban viszi az addig befizetett összeget).
    Az utolsó forduló elött történt egy malőr,egyik barátunk benne hagyott egy Ászt a kártya tokjában,és igy játszottuk le a fordulót amit csak a végén vettünk észre.
    Ebből nagy botrány lett,és a társaság kétfelé szakadt,az egyik akik jobban szerepeltek az álláspontjuk az,hogy "végig egyforma feltételekkel játszottunk, senkinek sem származott olyan előnye vagy hátránya, amiről tudott volna"
    De szerintem ez nem igy van mert a szabály az,hogy a Tehas Hold'Em-et 52 lapból kell játszani,(ha már valaki ász-t kap akkor az esélyei lecsökkennek egy másik feljövetelére,én is igy estem ki kézbe osztott ász párral).
    Tehát a véleményem,hogy ezt újra kell játszani.

    A véleményeteket kérem,hogy meglehessen győzni erről a másik oldalt is,vagy ha mi gondoljuk rosszul akkor ezért.

    Köszönöm

  2. #2
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    En ugy tudom, ha mar egy partit lejatszottak, azt visszaforditani vagy ujrajatszani nem lehet, hiaba van neked igazad elvileg.

  3. #3
    PA addict Zehy avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 29.
    Hely
    Sin City
    Hozzászólások
    4.559

    Alapbeállítás

    Idézet danfiu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    En ugy tudom, ha mar egy partit lejatszottak, azt visszaforditani vagy ujrajatszani nem lehet, hiaba van neked igazad elvileg.
    +1

    Vagy játék leáll azonnal v benyeled, utólag nem lehet visszapörgetni. Ha már megy a következő osztás akkor az előzőnek vége, nincs visszajátszás.

    Szerk: kicsit félreolvastam így kora reggel...
    Többek közt ezért is számolnak néha menet közben paklit. Az való igaz, h egyenlő esélyek voltak mkire nézve, ezért az a helytálló sztem. De mivel ez egy baráti társaság és nemtom mennyi pénzről van szó, sztem játszátok újra, ezen nem kéne összeveszni, de ez már off.
    Utoljára módosítva: Zehy által: 2010. 12. 16. 10:14
    "Riveren tőt tolnék. Hagy fizessen az inas!"

    "Sajnos nem egyforma eséllyel indulnak az emberek. Aki gazdagabb az gyakrabban betolja rosszabb lappal is , mert úgy van vele ha nem mákol nevez a következőre. És élltalában sikerül is neki."

  4. #4
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 10. 23.
    Hozzászólások
    57

    Alapbeállítás

    Mi is jártunk már így cg-ben, de az este végén visszaosztani a pénzt????
    ilyen nincs

  5. #5
    PA addict Zehy avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 29.
    Hely
    Sin City
    Hozzászólások
    4.559

    Alapbeállítás

    Idézet H3RO eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mi is jártunk már így cg-ben, de az este végén visszaosztani a pénzt????
    ilyen nincs
    Cg-n nálunk a baráti gamén is van rake, ami az osztónak jutalék. Ilyen esetben attól szépen búcsúzik.
    "Riveren tőt tolnék. Hagy fizessen az inas!"

    "Sajnos nem egyforma eséllyel indulnak az emberek. Aki gazdagabb az gyakrabban betolja rosszabb lappal is , mert úgy van vele ha nem mákol nevez a következőre. És élltalában sikerül is neki."

  6. #6
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 10. 23.
    Hozzászólások
    57

    Alapbeállítás

    Idézet Zehy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Cg-n nálunk a baráti gamén is van rake, ami az osztónak jutalék. Ilyen esetben attól szépen búcsúzik.
    Ilyenkor nyilván, de ha magatoknak osztotok(mint az én esetemben), akkor nincs kit hibáztatni, mivel bárki bármikor megszámolhatta volna a paklit.

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 05. 05.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    878

    Üzenet

    Ezért szokták mindig kiteríteni és leszámolni a paklit a játék megkezdése előtt illetve paklicserekor a termekben, otthon is érdemes rászánni azt az 1 percet, nehogy a barátságotok menjen rá.

    Ha szorosan a szabályokat nézzük, akkor nem lehet újrajátszani, de én is azt javaslom nektek, hogy inkább játsszátok újra, a barátság többet ér.

  8. #8
    Idegen
    Csatlakozott
    2010. 12. 26.
    Hozzászólások
    1

    Alapbeállítás Ki nyert?

    Sziasztok!

    Egy leosztásnál szeretném kérni a segítségeteket, hogy ki nyert? Egyes játékos lapjai: 10 2, kettes játékos lapjai: 10 4. A közös lapok: 3 7 K 10 5. A színek nem lényegesek, mert nem volt szín esély. Fontos lenne, mert valaki azt mondta, hogy felezés, de valaki szerint a kettes játékos nyert, mert ő fel tudja használni mindkét lapját. Szerintem is így van mivel a legjobb 5 lap nyer! Az egyes játékos csak a 10-esét tudja felhasználni a 3-as helyett, a kettes játékos viszont az 5-ös helyett fel tudja használni a 10-esét, a 3-as helyett pedig a 4-esét. Ezek után a nyertes lapkombináció - ha jól értelmezem - 4 7 K 10 10, vagyis a kettes játékos nyert.
    Mivel ezt vitát teremtett, jó lenne, ha segítenétek, több szem, többet lát! Segítségeteket és válaszotokat előre is köszönöm!

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder gorcsy avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    ittott
    Hozzászólások
    800

    Alapbeállítás

    Idézet VTomcsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Egy leosztásnál szeretném kérni a segítségeteket, hogy ki nyert? Egyes játékos lapjai: 10 2, kettes játékos lapjai: 10 4. A közös lapok: 3 7 K 10 5. A színek nem lényegesek, mert nem volt szín esély. Fontos lenne, mert valaki azt mondta, hogy felezés, de valaki szerint a kettes játékos nyert, mert ő fel tudja használni mindkét lapját. Szerintem is így van mivel a legjobb 5 lap nyer! Az egyes játékos csak a 10-esét tudja felhasználni a 3-as helyett, a kettes játékos viszont az 5-ös helyett fel tudja használni a 10-esét, a 3-as helyett pedig a 4-esét. Ezek után a nyertes lapkombináció - ha jól értelmezem - 4 7 K 10 10, vagyis a kettes játékos nyert.
    Mivel ezt vitát teremtett, jó lenne, ha segítenétek, több szem, többet lát! Segítségeteket és válaszotokat előre is köszönöm!
    Split: KTT75 mindkettőtök legjobb lapja

  10. #10
    Idegen
    Csatlakozott
    2008. 05. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    19

    Alapbeállítás

    Idézet VTomcsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Egy leosztásnál szeretném kérni a segítségeteket, hogy ki nyert? Egyes játékos lapjai: 10 2, kettes játékos lapjai: 10 4. A közös lapok: 3 7 K 10 5. A színek nem lényegesek, mert nem volt szín esély. Fontos lenne, mert valaki azt mondta, hogy felezés, de valaki szerint a kettes játékos nyert, mert ő fel tudja használni mindkét lapját. Szerintem is így van mivel a legjobb 5 lap nyer! Az egyes játékos csak a 10-esét tudja felhasználni a 3-as helyett, a kettes játékos viszont az 5-ös helyett fel tudja használni a 10-esét, a 3-as helyett pedig a 4-esét. Ezek után a nyertes lapkombináció - ha jól értelmezem - 4 7 K 10 10, vagyis a kettes játékos nyert.
    Mivel ezt vitát teremtett, jó lenne, ha segítenétek, több szem, többet lát! Segítségeteket és válaszotokat előre is köszönöm!
    Felezés, mindkettőtöknek 10 10 K 7 5 a közös lapjai. Először nézd meg, hogy mivel tudtok párt csinálni, ami a 10-es, tehát a két tizes már fix a legjobb öt lapban. Ezután meg a kezetekben és az asztalon lévő maradék 5 lapból válassza ki mindkét játékos a lehető legerősebb hármat: ez mindkettőtök esetében a K 7 5, nálad a 4-es már nem játszik, az ellenfelednél meg 2-es, az asztalon lévőkből meg a 3-as. Szerintem ne alkalmazz ilyen behelyettesítéses módszert, mert az eleinte nagyon meg tud keverni.
    Kellemes ünnepeket!

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •