Oldal: 313 / 975 ElsőElső ... 213263303311312313314315323363413813 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 3.121 - 3.130 (9749) összesen
Like Tree482Likes

Téma: Hu Sng.

  1. #3121
    Fáradhatatlan grinder Alessio avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 17.
    Hely
    Hungary
    Hozzászólások
    701

    Alapbeállítás

    Idézet Ani25 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Segítségeteket kérném egy értelmezési problémában. Pontosabban szerintem csak én nem látok tisztán, más aki már régebbóta használ HMet biztos vágja a dolgot. Arra lennék kíváncsi, hogy a HU SNG listájánál a $EV Wont hogy is kellene értelmeznem. Amennyit értek hozzá, annyit kiszűrtem, hogy ez nagyjából annyit tesz, az adott partiban mennyiben játszottam helyesen. 6$os tétnél a nyerhető összeg 11.5$, mekkora az az EV érték amely elfogadható? Vagy megfordítva a kérdést, mekkora az érték amikor bénán játszottam. Remélem értitek mire akarok rájönni. Mikor lehetek nyugodt, hogy jól játszottam?
    Előre is köszönöm, hogy segítetek megvilágosodni.
    Értem, hogy mire gondolsz, de én azt javaslom neked, hogy a grafikont nézd, és a piros vonal kövesse a zöld vonalat, persze pluszban.
    Amíg helyes döntéseket hozok, addig igazából nem érdekel, h az EV értéke most 55% vagy 60%. A lényeg, hogy én legyek elől, és ez ugye értelemszerűen 51%+ de inkább több.
    Túl sok mentalista van az online asztaloknál . . .

  2. #3122
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    132

    Alapbeállítás

    Köszönöm a választ. A zöld vonalam sajnos eléggé a piros alatt van, de még nem beszélhetünk hosszú távról, szóval ez nem zavar. Csak az egyes meccsek EVjét nézem, próbálom eldönteni jól játszottam-e, vagy csak szerencsés voltam. Ezek szerint ha az EV 5.75$ felett van, akkor voltam "ügyes". De gondolom ez az érték nem csak a preflop allin szituációkat összesíti, mert van amikor elég ellentmondásos a dolog, mikor a preflop szitukban én vagyok elől, a meccs $EVje mégis azt mutatja, hogy nem voltam elég jó.

  3. #3123
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 07. 24.
    Hozzászólások
    52

    Alapbeállítás

    Idézet Ani25 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezek szerint ha az EV 5.75$ felett van, akkor voltam "ügyes". De gondolom ez az érték nem csak a preflop allin szituációkat összesíti, mert van amikor elég ellentmondásos a dolog, mikor a preflop szitukban én vagyok elől, a meccs $EVje mégis azt mutatja, hogy nem voltam elég jó.
    Ilyen EV különbség alapvetően all-in (nem feltétlen preflop) szituációkban jön ki. A HM úgy számolja ezeket, hogy amennyi zsetont buktál/nyertél az arányaiban a teljes $ nyereségeden mennyit változtat.

    Ha nem kerülsz river előtt allin az egész parti során, akkor a $EV Won-od megegyezik a tényleges nyereségeddel, a te esetedben $0 vagy $11,5. Ezeket módosítja az egyes hand-ekben elszenvedett/megnyert $EV különbség.

    Remélem érthető

  4. #3124
    PA addict Orang3J3ws99 avatara
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.119

    Alapbeállítás

    Ha már HM...

    HM antitálentum vagyok

    Az érdekelne, hogy a grafikon fül alatt be lehet állítani a "show luck adjusted winnings" - vagy valami ilyesmit.

    Ez a kis piros vonal az jelzi, hogy mennyit nyertem szerencsével?

    Ha a zöl vonal alatt van, akkor szerencsés vagyok, ha fölötte, akkor meg antiszerencsés?

    Egyébként nektek hogyan kezdődött a hónap? Nem akarom elhinni, hogy kb szétnyerem magam (THX PS) és 68 % ITM-t produkálok...

    Nálatok mi a helyzet?

  5. #3125
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    132

    Alapbeállítás

    Köszi, most világos.

  6. #3126
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    132

    Alapbeállítás

    Orange: szerintem az az EV grafikon, amit mondasz.
    Idén nekem is jól megy, ITM 63%, igaz kemény 27 db-ot játszottam, de remélem ez nem csak az új évi szerencse, hanem a fejlődés jele is.

  7. #3127
    PA addict Jonas 77 avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 06.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    2.102

    Alapbeállítás

    @Orange: Szép bukósorozattal indult az újév, -6 beülő
    27T szivárvány boardon KK-val nem tudom lenyomni a KTo-t meg ilyenek.
    Ma fogom visszanyerni kamatostul
    Plan the work, work the plan...
    Blog: http://www.pokerakademia.com/poker_blogok/jonas_77/

  8. #3128
    PA addict Orang3J3ws99 avatara
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.119

    Alapbeállítás

    Jonas Bro: Ne is foglalkozz vele! Van ilyen, a végén úgy is Nálad lesz a pénz!

    Ani25: Thx, ezek szerint pár szá dollárral EV fölött vagyok Yeah!

  9. #3129
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás

    Idézet Orang3J3ws99 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha már HM...

    HM antitálentum vagyok

    Az érdekelne, hogy a grafikon fül alatt be lehet állítani a "show luck adjusted winnings" - vagy valami ilyesmit.

    Ez a kis piros vonal az jelzi, hogy mennyit nyertem szerencsével?

    Ha a zöl vonal alatt van, akkor szerencsés vagyok, ha fölötte, akkor meg antiszerencsés?

    Egyébként nektek hogyan kezdődött a hónap? Nem akarom elhinni, hogy kb szétnyerem magam (THX PS) és 68 % ITM-t produkálok...

    Nálatok mi a helyzet?
    a piros vonal azt mutatja hogy mennyit kellett volna nyerned, illetve azt hogy hosszú távon mennyi lesz a nyereményed.

    Amúgy szilveszter napján annyira éreztem hogy EV felett fogok futni hogy az 5 megvásárolt tombolámmal még azt is megmondtam hogy a sakktáblát biztosan én fogom nyerni. Így is lett. Picit csodálkoztam hogy csak egy ajándékot nyertem a 10-ből de ki tudja, lehet nem csak az FTP/PS RNG csal
    Valahogy így kéne az FTOPS 500$ HU Shootout event-en is
    Pokershark backing

    PA HU Coach

    Barátné skype-on: ellenfelem nem egy, de néhány kasszát is megad a flopon

  10. #3130
    PA addict Orang3J3ws99 avatara
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.119

    Alapbeállítás

    Az 500-as HU-n is csal majd az RNG, csak általában a fishek oldalán.

    Az a durva, hogy kb 2000 HU-óta vagyok EV felett. Ebbe csak az FTP-s 3-400 rondított bele, akkor már közeledett a zöld a piroshoz, de a PS ismét szétnyitotta a rést.

    Szerinted 23 $-ról érdemes 34.5-re átlépni, ha megvan a roll esetleg 57,5-höz?

    Még csak elméleti kérdés!

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •