Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (33) összesen
Like Tree6Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2011. 02. 09

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2011. 02. 09

    Lapok:
    Játék:NLHE Cash Game Poker
    Játékosok:6 fő
    Pozició:Dealer
    Kis vak:$1
    Nagy vak:$2
    Online pókerezel egy hatfős asztalon, ahová nemrég ültél be és így nincs túl sok információd az ellenfelekről, annyit látsz csupán, hogy az asztal meglehetősen "kellemes" játékosokkal van tele. Az adott partiban az UTG-ben ülő játékos $12-ig emel preflop, a hívást csak te adod meg. A flopra A78 lapok érkeznek, ellenfeled ekkor $300-jával all-in megy. Előtted még $188 van, mit teszel?

    Tovább a partihoz

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder kriispirolls avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    783

    Alapbeállítás

    Szerintem nem feltétlenül jó itt a call. Első beszélőként emel 6BB-t, ez még fisheknél is nagy erőt mutat. Aztán flopon egyből hatalmas overbet AI megy. Simán lehet nála AK/AA amit szegény csak így tud megjátszani. Egy 9Ts ellen is flipelünk csak. Természetesen jogos a kérdés hogy milyen flopra vártunk a lapunkkal mikor calloltunk pre, de a leírás szerint tele van az asztal gyenge játékosokkal, úgyh dobnék, és várnék egy jobb szituációra+note.
    tamicsko likes this.

  3. #3
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Amint megláttam a "kellemes" szócskát a szövegben, már tudtam hogy a call lesz a helyes válasz

  4. #4
    PA addict mese avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.233

    Alapbeállítás

    Idézet kriispirolls eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    tele van az asztal gyenge játékosokkal, úgyh dobnék, és várnék egy jobb szituációra+note.
    nem tudod note-olni, mert nem tudod mi van nála. és ha az összes többi is így játszik, akkor hamar elbukjuk a stackünk, ha egy flop overbet AI-ra mindig dobjuk a top párt, vagy flop sorra várunk hogy könnyen megadhassunk? én megadnám, leszünk jobbak is, meg legalább note is lesz róla:P

  5. #5
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 05. 29.
    Hely
    Békéscsaba
    Hozzászólások
    86

    Alapbeállítás

    mese +1

    Ilyen ellen túl nagy luxus eldobni AQo-t. Amit Krissipolis említett AA, AK, 910s, kb ennyi, valamint a set-ek, ami ellen hátul vagyunk, viszont nem egyszer tapasztaltam hasonló ellenféltől ilyen lépést bármilyen pocket-tel, bármilyen A-val, draw-val...
    Szvsz tehát bőven plusszos a megadás.

  6. #6
    PA addict Jonas 77 avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 06.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    2.102

    Alapbeállítás

    Simán megcsinálják JJ-vel is
    Plan the work, work the plan...
    Blog: http://www.pokerakademia.com/poker_blogok/jonas_77/

  7. #7
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2010. 12. 06.
    Hely
    Csanytelek
    Hozzászólások
    58

    Mosoly nem túl jó call!

    A következőt gondolom erről a szituációról! Szerintem mivel azt írják, hogy nem rég ültem be az asztalhoz, így nincs sok információm az ott játszókról! Igazából, ha fish játszik ebben a körben ellenem, akkor én símán elképzelem, hogy pl: egy egyszínű A8-cal is játszhat ilyen játékkal és akkor már cs...szhetem a callt ha nem javulok fel riverig! más esetben a fisheket láttam már így tényleg AK-t, AA-t megjátszani, mert nem gondolkodik és meglátja atom erős kezét és lövöldöz vele preflop, mert annyit tud róla, hogy erős, de nem tudja megjátszani! mivel ketten maradunk én esetleg preflop visszaemelnék és megnézném, hogy mit tesz! Ha megadja visszaemelésem, akkor már a flopon több info-m van róla! Volt pár ilyen esetem és sajnos két párokba, vagy AK-ba, AA-ba futottam...! igazából a flop fold allinra szerintem nem annyira rossz megoldás! Én nem dobálnék azért el 188dollárt ennyire könnyen! Ha rossz amit írtam nyugodtan javítsatok ki!
    tamicsko likes this.

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder kriispirolls avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    783

    Alapbeállítás

    Egy szóval se mondtam hogy mindig dobjuk. A megoldásra írtam hogy nem biztos hogy jó a call ha nincs előzetes infónk az ellenről. Arról meg h nem tudunk noteolni: Te csak SDba jutott handeket szoktál noteolni? Sztem teljesen korrekt ha felírjuk hogy 14BBs kasszába overbetAI megy, csak hogy tudjuk mire számítsunk legközelebb/milyen moveokra képes az ellen.
    Nem azt mondom hogy rossz a call, sőt,valószínűleg pluszos, csak arra világítottam rá hogy ha így játszik valszeg lesz jobb szitu megkopasztani sztem.
    Tompy81, hogy neked meg h jött ki a nevemből a "Krissipolis", az rejtély (úgy hangzik mint vmi régi görög város )

  9. #9
    PA addict mese avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.233

    Alapbeállítás

    Idézet kriispirolls eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Te csak SDba jutott handeket szoktál noteolni?
    persze hogy nem, sőt, csak ebben az esetben szerintem nem sokra megyünk vele.

  10. #10
    Fanatikus tag Kukker avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 09.
    Hozzászólások
    225

    Alapbeállítás

    Pont tegnap beszélgettem egy nálam sokkal jobb pókerjátékossal, ő azt vallja, hogy az ilyen "kellemes" enemy move-jaival pontosan csak az adott parti végéig szabad foglalkozni. Miért nyitott 6BB-t, miért tolta be flopon, mit gondol, mivel adnám meg az AI-t? Tökmindegy. Szerintem jó a call itt.
    Note max annyi: Bármire képes.
    És ne lepődj meg, ha mutat egy KQo-t.

Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •