Szavazás eredménye: Szerinted hasznosabb az uj tablazat a reginel?

Szavazók
37. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • Igen

    36 97,30%
  • Nem

    1 2,70%
Oldal: 4 / 5 ElsőElső ... 2345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (44) összesen
  1. #31
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    256

    Alapbeállítás

    Idézet RTT314 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    bunyo van? ne legyen mar.
    Nu am scris nimic rau, numai am explicat ca e o vedere incorecta.
    Utoljára módosítva: Hideyoshi által: 2010. 07. 25. 17:16

  2. #32
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás

    Idézet Hideyoshi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A hu póker 20bb alatt sem szerencsejáték, ha észnél vagy.
    lol

    hülye vagyok, azt hittem hogy a GTO vs +EV re reagáltál és azért nem értettem hogy jön ide a félszáz nyerő reg
    sry, nem olvastam el mit idéztél tőlem.

    elfogadom amit mondasz.
    Pokershark backing

    PA HU Coach

    Barátné skype-on: ellenfelem nem egy, de néhány kasszát is megad a flopon

  3. #33
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    256

    Alapbeállítás

    Idézet mrj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    lol

    hülye vagyok, azt hittem hogy a GTO vs +EV re reagáltál és azért nem értettem hogy jön ide a félszáz nyerő reg
    sry, nem olvastam el mit idéztél tőlem.

    elfogadom amit mondasz.
    Akkor jó, peace.

  4. #34
    Tag RTT314 avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 22.
    Hely
    Nagyvarad
    Hozzászólások
    159

    Alapbeállítás

    Kicsit gondolkodtam a Nash szerinti jatekrol, es arrol, hogy miert is erdemes vagy eppen nem erdemes tightan jatszani ellene.

    Tegyuk fel hogy egy 9 fos SNG headsup jatekaban vagyok 20BB deepen. Az ellenfelnel 10BB van, es a vakok 200/400-nal tartanak.
    Azt veszem eszre, hogy az ellenfel pontosan a Nash tablazatot alkalmazva jatszik. Az en kisse nitty jatekommal a kovetkezokkel adnam meg az allint:


    Ugyebar ez tartalmazza az osszes A-os handet, minden part, es majdnem (Itt terunk el a nash-tol) minden broadwayt.
    Ez a laptartomany majdnem 25%a.

    Ezzel szemben a Nash tablazatot alkalmazo ellenfel ezekkel tolja be:


    Ez a laptartomany kozel 60%a.

    Szoval ha a nagy szamokat vesszuk, akkor atlagosan en minden 4. handel meg tudom adni az o allinjet. Tegyuk fel, hogy a peldaban kisvakbol indulok.
    Kisvak: nem jott lap bedobom
    Nagyvak: ram tolja nem jott lap bedobom
    Kisvak: jott egy steal lap ellopom ( Az en Push tartomanyomrol nem beszeltunk de az itt nem is annyira fontos )
    Nagyvak: ram tolja de jott egy lap es megadom.

    Ugyebar ebben a helyzetben stack szerinti allas 4200/7800
    Es akkor sor kerult az allinre. Lassuk az eselyeket:
    (A Pokerstove kb 10 percig szamolta ezt, ami eleg is volt, hogy megreggelizzek)


    A vegeredmeny meglehetosen megdobbento.

    Kicsivel tobb mint 8% az elteres Equityben a 25%os megado es a 60%os pusholo kozott. Ezt a 8%ot minden bizonnyal (nem neztem meg csak gondolom) onnan nyertuk, hogy feszesebben adtuk meg az allint, mint ahogy azt a nash "Caller" reszlege ajanlja.

    Mar csak az a kerdes maradt, hogy megeri e feszesebben megadni ezert a 8% extra equityert, felaldozva azokat a nagyvakjainkat, amiket odaadtunk a pushernek hatereset lapokkal a kezunkben. Hogy oszinte legyek nem tudom erre a valaszt, de az biztos, hogy nem 8% equitybeli kulombseget vartam el egy 25%os es egy 60%os laptartomany kozti allin eseten.

    Remelem nem voltam tul zavaros,
    RTT314
    Utoljára módosítva: RTT314 által: 2010. 07. 26. 08:08

  5. #35
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    256

    Alapbeállítás

    Idézet RTT314 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kicsit gondolkodtam a Nash szerinti jatekrol, es arrol, hogy miert is erdemes vagy eppen nem erdemes tightan jatszani ellene.


    A vegeredmeny meglehetosen megdobbento.

    Kicsivel tobb mint 8% az elteres Equityben a 25%os megado es a 60%os pusholo kozott. Ezt a 8%ot minden bizonnyal (nem neztem meg csak gondolom) onnan nyertuk, hogy feszesebben adtuk meg az allint, mint ahogy azt a nash "Caller" reszlege ajanlja.

    Mar csak az a kerdes maradt, hogy megeri e feszesebben megadni ezert a 8% extra equityert, felaldozva azokat a nagyvakjainkat, amiket odaadtunk a pushernek hatereset lapokkal a kezunkben. Hogy oszinte legyek nem tudom erre a valaszt, de az biztos, hogy nem 8% equitybeli kulombseget vartam el egy 25%os es egy 60%os laptartomany kozti allin eseten.
    Megadni feszesen, rátolni lazán - ez alapszabály nálam.
    Játsszál le pár száz super turbót, az sokat segíthet a dilemmádon, hogy hogyan kell játszani végjáték esetén.

  6. #36
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás

    megcsináltam a SAGE-et NASH szerű táblázatba ha vkit setleg érdekel.

    Vagy vki meg akarja csinálni szép formátumra (Pí?)
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok
    Pokershark backing

    PA HU Coach

    Barátné skype-on: ellenfelem nem egy, de néhány kasszát is megad a flopon

  7. #37
    Tag RTT314 avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 22.
    Hely
    Nagyvarad
    Hozzászólások
    159

    Alapbeállítás

    Persze nem problema, de kerlek mentsd el .xls-ben, mert a 2003as officeom nem tudja megyitni. Raer, mert a kov. 2 hetben nem lesz lehetosegem megcsinalni, de utana uzsgyi meglesz

  8. #38
    Fanatikus tag rudinese33.1/3 avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 30.
    Hely
    kozármisleny
    Hozzászólások
    405

    Alapbeállítás

    Sajnos sokkal többször vagyok 2. mint 1. Tudom hogy túl feszes vagyok HU részében a sng-knak. A kérdésem az lenne, hogy (most egy hónapig minden sng HU-ban ezt fogom játszani, kipróbálás céljából) SB-BB szituációkban is lehet-e/érdemes-e ezt a táblázatot játszani?

  9. #39
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Idézet rudinese33.1/3 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sajnos sokkal többször vagyok 2. mint 1. Tudom hogy túl feszes vagyok HU részében a sng-knak. A kérdésem az lenne, hogy (most egy hónapig minden sng HU-ban ezt fogom játszani, kipróbálás céljából) SB-BB szituációkban is lehet-e/érdemes-e ezt a táblázatot játszani?
    Mivel HU az HU, ezért igen. De arra figyelj, hogy az enemy minél jobban eltér a Nash-táblázattól, neked is annál jobban el kell.

  10. #40
    Tag RTT314 avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 22.
    Hely
    Nagyvarad
    Hozzászólások
    159

    Alapbeállítás

    Idézet Krono eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mivel HU az HU, ezért igen. De arra figyelj, hogy az enemy minél jobban eltér a Nash-táblázattól, neked is annál jobban el kell.
    Ez 1 kicsit nagyon hulyeseg. Blind vs Blind szitukban nem mukodik a nash. Az ICM kozbeszol.

    9 fos sng: 4-en vagytok, 3 hely fizet. A dealernek meg 100 zsetonja van 200/100nal es dobott. SB-ban vagy, nalad 2k es a BBnel is 2k. tenyleg alkalmazod a nasht?
    "You may not be winning, but this doesn't mean you are losing." - Paulo Coelho

Oldal: 4 / 5 ElsőElső ... 2345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •