Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 16 (16) összesen
  1. #11
    Fáradhatatlan grinder straubbazsi avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 21.
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólások
    599

    Alapbeállítás

    1. Én is játszottam wizarddal, azért ki lehet hozni. Totál alja a range-dzsünknek, de én aprítanám.

    2. Hatalmas hiba. Az SB valószínűleg összejátszani akar, és legtöbbször halott pénz lesz. Hihetetlen jó oddsaid lennének, ezt feláldozod azért, mert "kényelmesen érzed magad". Miközben, sokkal többet ér most a többlet zsetonod, mint ITMben. Valójában, neked egyáltalán nem érdeked itt, hogy pukkadjon a buborék. Kockáztatni 2000 zsetont? Eddig akkor mit csináltlá az asztalon? Szanaszét kell terroziálni őket.

  2. #12
    Fáradhatatlan grinder straubbazsi avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 21.
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólások
    599

    Alapbeállítás

    Upsz, hibáztam a kettesnél. Elnézést.

    FRben gondolkoztam. Ezzel együtt, a véleményem azonos, mert a kisvak leírása alapján bőven van FE rajta és a skálája ellen is remekül állunk. Plusz, a CL pozicíciót nem a nyugalomra használnám közel a HUhoz .

    De a kritikám így sokkal kevésbé éles, és a hiba sem hatalmas, csak sztem több érték van a pushban.

    GL
    Utoljára módosítva: straubbazsi által: 2011. 03. 14. 19:05

  3. #13
    Lelkes újonc henger avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 01.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    64

    Alapbeállítás

    Idézet straubbazsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Plusz, a CL pozicíciót nem a nyugalomra használnám közel a HUhoz .
    A kényelmes CL pozició pont azt jelenti nálam, hogy kényelmesen szét tudom terrrorizálni őket. Úgy érzem, ha a loose passzív fisht felduplázom és Ő kezdi CL-ként a bubble-t az az egyik legrosszabb felállás. Mégpedig azért, mert én tudom mi az az ICM, Ő meg nem. Ezért rá nem tudok lightan pusholgatni, mivel szépen lecallol a KJs-ével és mehetek lopni. Ezért nem érzek nagyon nagy FE-t sem abban ha 3dikként rátolom AJ-vel, mert nem fogja fel, hogy neki itt kb mindent el kellene dobni és - a hamár betettem 2vakot berakok 20at is elven - puffogva elcallol 55/KQo/A4s lapjával.

  4. #14
    Lelkes újonc henger avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 01.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    64

    Villanykörte

    Az 1-es AJ-s handen én nagyon sok gondolkodni valót látok. Ne tévesszen meg senkit, hogy csak 3sor a hh

  5. #15
    Fáradhatatlan grinder straubbazsi avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 21.
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólások
    599

    Alapbeállítás

    - Kényelemmel kapcsolatban megegyeztünk .

    - Hát éppen ezt mondtam én is, ha megadja, még akkor is állhatunk bőven jól. De többször fog dobni, hidd el .

  6. #16
    Lelkes újonc henger avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 01.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    64

    Villanykörte Variációk egy témára 2. felvonás: AK, AQ korai vakszinteken

    Ez a két hand más-más szitukat mutat be és talán nem is annyira érdekesek mindenkinek, de a legutóbbi elemzős sessionomból valók és még élénken foglalkoztatnak a témák:


    1 hand: Nagyon jól bemutatja 2-3 problémámat amikre nem tudom a megoldást (ha létezik egyáltalán

    HJ és SB is teljesen ismeretlen játékos eddig max 2-3 hand ment le.

    Full Tilt Poker No Limit Hold'em Tournament - t15.00/t30.00 Blinds - 6 players - View hand 1244029
    DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

    MP: t1485.00 49.50 BBs
    CO: t1455.00 48.50 BBs
    Hero (BTN): t1500.00 50 BBs
    SB: t1425.00 47.50 BBs
    BB: t1635.00 54.50 BBs
    UTG: t1500.00 50 BBs

    Pre Flop: (t45) Hero is BTN with A Q
    1 fold, MP calls t30, 1 fold, Hero raises to t105, SB calls t90, 1 fold, MP calls t75

    Flop: (t345) 7 K A (3 players)
    SB bets t90.00, MP calls t90, Hero raises to t353, SB calls t263, MP folds

    Turn: (t1141) T (2 players)
    SB bets t120.00, Hero calls t120

    River: (t1381) 6 (2 players)
    SB bets t847.00, Hero folds

    Problémáim:

    Preflop betsize: Az első szinteken a sok loose station miatt, 3BB+0,5BB/ limper a def. betsize-om. De azon gondolkodom, hogy lehet elég lehet standard 3BB és nem emelni a limperek számával, mert ha limp callol 3BB-t akkor valszeg 3-at is fog. Vagy többféle betsize-t kellene használnom ip/oop és induló lap alapján is. Főleg a korai szinteken érzem ezt fontosnak később már ritkább az openlimp és kisebb bet méretekkel is el lehet érni a dobást.

    Postflop donk korai szinteken: főleg drawheavy multiway floppokon rossz, de egy száraz hu potban is kellemetlen ha minbet-1/3 kassza donkot kapok A magassal. Jelen esetben HJ-nál ritkán lesz jó lap, de sb-nél sok minden lehet minket meg jól eltalált a flop esetek nagy részében itt elől vagyunk csakhogy nem szívesen raise/callolnám az SB-t. A call viszont még rosszabb, mert gyakorlatilag minden lap rossz

    Turn: lelkem eltelik melegséggel ezen "csodás" turn lap láttam. De dobni nem igazán lehet. Vagy de?

    River: A bolyongás meghozta méltó gyümölcsét. Elment az 1/3ad stacekem és igazából fogalmam sincsen, hol álltam a handben. Ha a flopon kisebbet emelek vissza flopon, akkor meg nagyobb az esély arra, hogy HJ is marad a partiban, mert SB callja utan gyakorlatilag mindenre lesz oddsza.



    2 hand: Ne ítéljetek egyből, gondoljátok végig pls


    Full Tilt Poker No Limit Hold'em Tournament - t40.00/t80.00 Blinds - 6 players - View hand 1244133
    DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

    MP: t1005.00 12.56 BBs
    CO: t1330.00 16.62 BBs
    BTN: t2070.00 25.88 BBs
    Hero (SB): t1570.00 19.62 BBs
    BB: t1300.00 16.25 BBs
    UTG: t1725.00 21.56 BBs

    Pre Flop: (t120) Hero is SB with A K
    1 fold, MP calls t80, CO raises to t240, 3 folds, MP calls t160



    A CO egy jó és nyerő reg. alacsony vakszinteken nagyon feszes. Jegyzeteim szerint 3BB+1BB ezen a szinten a standard raisesize-a. Statjai alapján itt a lapjai 8-10%-val nyit. A push nem jó mert a range ellen max flipre vagyunk jók. Ha meg megadom akkor gyakran overcallol a limpelő és oop játszok egy kasszát flopon stacknyi pénzzel egy feltehető fish és egy jó játékos ellen. Esetek 2/3adában nem flopollok semmit és a stackem 25%át elcalloltam. Ezekszerint akkor fold? (Ettől meg hányok )
    Utoljára módosítva: henger által: 2011. 03. 22. 21:12

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •