Oldal: 4 / 6 ElsőElső ... 23456 UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (52) összesen
  1. #31
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Idézet Orang3J3ws99 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A VPN most arra jó, hogy (informatikai tudásom elégm khmmm...), hogy a saját gépeddel egy hálózatra csatlakozol és onnan csatlakozol a kívánt oldalra, ezzel más ip címet mutatva?

    Bocs, de tényleg érdekel a téma!
    A VPN pont az amit a neve mutat: Virtual Private Network. Lásd: Virtuális magánhálózat - Wikipédia

    A lényeg, hogy egy virtuális hálózatot alakít ki, amely az internet kapcsolatra "ül rá", gyakorlatilag mindig titkosított adatforgalommal (enélkül nincs is sok értelme). Így ennek segítségével tudsz kapcsolódni egy földrajzilag távoli géphez és annak az erőforrásait tudod használni. Jelen esetben ezen keresztül lesz az internet többi része felé kapcsolatod, így az elért oldalak, szolgáltatások úgy fogják látni, hogy te arról a gépről (hálózatból) kapcsolódtál. Ezért nincs értelme pl. Magyarországon a póker oldalak technikai blokkolásának, mert egy ilyen átjáró bármelyik szomszédos országban való elhelyezésével egyszerűen és olcsón megkerülhető a blokkolás.

    Szerintem ennek az egésznek nem sok köze van a fórum témájához, inkább máshol kellene az ilyen technikai kérdéseket megbeszélni.

  2. #32
    Tag horcsogpofi avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 01.
    Hely
    Kozármisleny
    Hozzászólások
    173

    Alapbeállítás

    Szerintem pont az a lényeg, hogy átlagos hobbi playa nem fog vpn-nel, meg proxy trükközéssel szórakozni.

    A grinderek úgy is megoldják, hogy tudjanak játszani, ahogy eddig is.

    A lényeg, hogy potenciálisan sokkal kevesebb gyenge játékos tud így majd játszani.

    Amúgy meg szerintem nem kell pánikolni, ekkora piacról nem fog lemondani egyetlen ország sem, hiába képmutató.

  3. #33
    Újonc
    Csatlakozott
    2011. 02. 17.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    39

    Alapbeállítás

    Céges környezetben a VPN kapcsolat arra jó hogy otthonról tudj dolgozni. kifejtve. A VPn kapcsolatommal be tudok otthoni DSLről jelentkezni a cég hálózatába, és úgy tudom azt használni mintha az irodában ülnék. Egy totál biztonságos csatornát hoz létre otthon és cég között. A gépemnek két Ipje lesz, kifelé a céges hálózatnak, azaz a cégnek a kifelé menő Ipje látszik. Jártam már úgy hogy otthonról dolgoztam, VPnről, de kellett valami nettelerről, bejelentkeztem oda, ezek meg kapásból tiltották a accomat, hiszen úgy látták mintha Németországból jelentkeztem volna be, holott én magyar vagyok.

    Ugyanez működik országok között is, bár ezeket nem ismerem, de hasonló elven működhetnek, felépítesz egy biztonságos csatornát egy másik országgal, és a kifelé menet úgylátszódik mintha te dzsibutiból neteznél holott a vegasi kéglidben ücsörögsz. Ez ellen pedig nem tudnak semmit tenni, hiszen usából csak egy csatorna látszódik a világ akármelyik országába, ezt pedig nem tilthatja senki, hogy onnan meg mit csinálsz... Svájcba vannak ilyen exclusive VPN szolgáltatók akik virtaul pcket adnak nagyon secure belépéssel, így nem kell a gépeden tárolnod az adatokat, hanem be vpnezel a világ bármely pontjáról a svájci bankodba és dolgozol, amint befejezted pedig bontod a kapcsolatot. Mivel ugrókódos a token és gondolom ez a minimál titkosítás sok egyéb mellett, elég nehéz bármit kezdeni a dologgal, hiszen amig nálad van a cucc, nehéz törni a dolgot.

  4. #34
    PA addict Orang3J3ws99 avatara
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.119

    Alapbeállítás

    Thx srácok, így már értem!

    Valóban más topicra tartozik a téma, csak ha már szóba hozták a kollégák ezt az érdekes témát, gondoltam megkérdezem, hogy home user nyelven ez mit jelent...
    A Monopolyban is van ICM hatás! - OwnControl

    Blog: http://www.pokerakademia.com/poker_blogok/orang3j3ws99/

  5. #35
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 12. 01.
    Hozzászólások
    208

    Alapbeállítás

    1. Elkezdtek megjönni a pénzek. Ez jó.
    2. A PS hivatalosan állást foglalt a VPN kérdésében. Aki lebukik vele, hogy így próbálja kijátszani a földrajzi tiltásokat, annak az accountját zárják, a pénzét elkobozzák. Nem tudom, meg nem is nagyon érdekel, mekkora a lebukás esélye, de ezt érdemes szem előtt tartani.

  6. #36
    Idegen
    Csatlakozott
    2011. 02. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    9

    Alapbeállítás

    Sziasztok!
    Lehet, hogy csak egy szőke kérdés lesz, de folyamatosan csak a Stars, Fulltilt, UB ról van szó. Akkor nem játszhatnak sehol máshol? Pl. Bwin?
    Mert ha nem, az tényleg sz...s. Csak hogy értsem...

    Bocsánat azoktól akiknek egyértelmű a válasz.

  7. #37
    PA addict TheStig avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Helsinki
    Hozzászólások
    2.281

    Alapbeállítás

    Idézet Ágica79 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Lehet, hogy csak egy szőke kérdés lesz, de folyamatosan csak a Stars, Fulltilt, UB ról van szó. Akkor nem játszhatnak sehol máshol? Pl. Bwin?
    Mert ha nem, az tényleg sz...s. Csak hogy értsem...

    Bocsánat azoktól akiknek egyértelmű a válasz.
    bwinen eddig se játszhattak az USA játékosok
    ><((((&#186;> <&#186)))>< ><((((&#186;> <&#186)))><
    ----------------------------------------------------
    tears will get you sympathy, sweat will get you results
    ----------------------------------------------------
    "nl10en nem kell wpzni" - titcar

  8. #38
    Idegen
    Csatlakozott
    2011. 02. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    9

    Alapbeállítás

    Szóval akkor az amerikai jétkosok csak ezen a három oldalon játszhattak?

    Vagy csak egy kötekedős választ olvashattam :-) ( csak vicceltem )

  9. #39
    Idegen
    Csatlakozott
    2011. 02. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    9

    Alapbeállítás

    A helyesírási hibákért külön elnézést. ( én is utálom )

  10. #40
    PA addict TheStig avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Helsinki
    Hozzászólások
    2.281
    ><((((&#186;> <&#186)))>< ><((((&#186;> <&#186)))><
    ----------------------------------------------------
    tears will get you sympathy, sweat will get you results
    ----------------------------------------------------
    "nl10en nem kell wpzni" - titcar

Oldal: 4 / 6 ElsőElső ... 23456 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •