Oldal: 6 / 20 ElsőElső ... 4567816 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 51 - 60 (196) összesen
Like Tree6Likes

Téma: ICM modell - Sit&Go stratégia

  1. #51
    Joc
    Joc nem elérhető
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 10. 13.
    Hozzászólások
    313

    Alapbeállítás

    Idézet Johnny Diablo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    wizard nem számol azzal, hogy te utána sb leszel. ő azt nézi per pill mi a +EV-s move icm vagy chip ev alapján. a btn 10%-os push range meg egyáltalán nem biztos 10bb-vel. szerintem az ennél tágabb range lesz mint 10%.
    a T5s-et viszont egy nem kegyetlen nit ellen én bepakolnám.
    Wizard sokszor nem jól osztja ki a rangeket. Az ott CO-ról szerintem is (sokkal) tágabb lesz mint 10%, viszont nem tudjuk mennyije van BU-nak és SB-nek, ez is vastagon befolyásolja a dolgokat. Ha pedig tágabb a CO push, akkor mindjárt jó lehet a KQo call.
    "Az offsuit azért jó, mert abból kétféle flush is lehet..."

  2. #52
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás re

    Tiltre vágott a Wizard

  3. #53
    Fáradhatatlan grinder straubbazsi avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 21.
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólások
    599

    Alapbeállítás

    A Wizard által kiosztott skálákat felejtsük el.

    De nem értem a problémát, mitől várnánk el, hogy kitalálja helyettünk, hogy ki milyen range-dzsekkel dolgozik?

    Azt meg pláne nem fogja megmondani, hogy -EV adjunk-e meg KQoval. Ha jól állítjuk be a skálákat, akkor megkapjuk hogy milyen lapokkal milyen várható értékkel rendelkezik a lépésünk. Mit szeretnénk még?

    Tehát, abból a szempontból, nem, a legkevésbé sem érdekesek ezek. T5s is lehet call, és a KQo is fold. Ne akarjuk mindenáron megkérdőjelezni a wizardot. Ráérünk azzal.

  4. #54
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Azt se felejtsétek el, hogy az ICM nem veszi figyelembe, hogy mikor leszel vak, csak a jelen zsetonállást nézi.

  5. #55
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet straubbazsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A Wizard által kiosztott skálákat felejtsük el.

    De nem értem a problémát, mitől várnánk el, hogy kitalálja helyettünk, hogy ki milyen range-dzsekkel dolgozik?

    Azt meg pláne nem fogja megmondani, hogy -EV adjunk-e meg KQoval. Ha jól állítjuk be a skálákat, akkor megkapjuk hogy milyen lapokkal milyen várható értékkel rendelkezik a lépésünk. Mit szeretnénk még?

    Tehát, abból a szempontból, nem, a legkevésbé sem érdekesek ezek. T5s is lehet call, és a KQo is fold. Ne akarjuk mindenáron megkérdőjelezni a wizardot. Ráérünk azzal.

    Nem általam felállított szituról van szó, hanem a program által generált. A következő volt a gondolatom: mivel szerintem a legtöbbet a rossz megadásokkal veszítek, ez egy nyilvánvaló "lake" a jáátékomban. Mivel gondolkodó embernek érzem magam, és nyerni szeretnék a pokerrel, nem pedig hétvégi hobbijátékosként bohóckodni, elhatároztam, hogy Wizarddal orvoslom a roblémát, méghozzá úgy, hogy napi néhány száz handet letolok ami csak megadásokra irányul. Úgy állítottam be az edzést, hogy random minden, még a nehézség is, tehát legyen benne összetettebb, és egyértelműbb szituáció is. Full rintgől - HUig. Ebben szerepelt az általam kérdésesnek ítélt KQo és T5s is. Továbbá sok helyzetet buktam el olyannal, amikor "any2" kellett volna tolni, pl. 62o val ülök BB -n, 5BB stackkel, mire SB pushol rám 11BB -vel. Wizard szerint ez call. Csak a logikát nem értem, mert gyanítom, hogy nálam sokkal tapasztaltabb emberek állították ezeket össze, nyilván nem "gambling". Mivel ugye az a cél, hogy minnél több all -int nyerjek, nem lenne hosszútváon kifizetődőbb, hogy a kövektkező leosztásban pusholjak, amikor nagy esélyem van arra, hogy ennél ha nem is sokkal, de legalább valamivel jobb lapokat kapok? Ha úgy van összeállítva, ahogy én elképzelem, tehát komoly számítások és logika alapján, akkor 62o val mégis hogyan nyerjek, ha arra alapozok, hogy ez komoly stratégiai játék, és nem az elektornikus rulett? Feltételezem, hogy nem 42o -val kaptam egy 11B -s all int, itt aztán bármi legyen a range, elég kicsi a valószínűsége, hogy két alacsonyabb lappal tolja rám, nem igaz?

    Nem megkérdejőlezni akartam a Wizardot, nyilván nem véletlenül ajánlja ennyire mindenki, csak "kiakaszt", hogy ilyen szituk miatt nem bírok elérni egy olyan % -ot, amire azt mondom, hogy elfogadható (95% körülire gondolok a mostani 80% - 85% helyett). Gondolom én, annyira nem nagy hiba ezekben az esetekben ha másképp cselekszem, értem ezalatt, hogy T5s- t eldobok, vagy KQ beteszem prelfop - a programban elért statisztikámon viszont vastagon meglátszik.

    Tehát oké, nem számol azzal, hogy egy gambler fish ül a jobbomon, vagy pedig, hogy a következő körben SB leszek, csak az adott helyzetben helyes -e a push vagy sem. De ha az ICM -et erőseb befolyásoló tényezők a zsetonállás, illetve a pozíció, akkor azzal nem számol ilyenkor, hogy a következő leosztásban kevesebb zsetonból kell várhatóan gyengébb lappal pusholnom? És ezzel elvesztíek minden dobatási esélyt? Vagy ennyire nem összetett?

  6. #56
    Fáradhatatlan grinder straubbazsi avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 21.
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólások
    599

    Alapbeállítás

    Félreértettem. Soha nem csináltam Wizarddal ilyen edzést.
    Plusz, nem is látom túl sok értelmét. Az ilyen 80 helyett 95öt akarok csinálninak meg pláne nem. Ez mire jó? Sokszor leírtam már, hogy ha valaki mégis szereti ezt pörgetni, akkor se a döntésre koncentráljon, hanem arra, hogy "mit mivel még". Tehát, ha push, akkor még mivel push, ha call, akkor hány százaléka a lapoknak call. Ha a skálákat a szituációk szerint nagyjából be tudjuk lőni, az zseni, az meg, hogy éppen 80 vagy 90 százalékban választottunk 50/50 helyesen, kb. *****mindegy.

    Kvízben a Wizardnak is nashből kell dolgoznia (remélem). Az jó, mert azt meg kell tanulni. Ráadásul, ha azt akarjuk megtanulni, akkor onnantól fogva felesleges is -EVben, meg ilyen vagy olyan játékosokban gondolkozni, mert akkor az egyensúlyi játékot tanulom. Tehát, nem az lesz a kérdés: "én mit csinálnék ebben a helyzetben", hanem, hogy "a nash mit mond erre a helyzetre".

    ICM calculator/Wizard mindig az adott pillanatban számol, semmilyen future concept nincsen benne. De ne aggódj, az adott pillanat megértéséhez is rohadt sokat kell tanulni . Utána majd lehet tologatni még jobbra-balra, de ez sokadrangú.

  7. #57
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás re

    Tapsztaltabb játékos tanácsára igyekszem 90% fölé vinni, ez egy megfogalmazódott cél bennem. Egy regtől kaptam egy jó nagy halom tanácsot, nagy mintán nyerő játékos (sok ezer sng), $6 -on stabil 20% ROI -t hoz, 45fős SNG -ket játszik (!!), gondolom, hogy lehet adni a szavára. Ő módszere, hogy különböző szitukat néz meg akár random akár bulbble call/push szitukról Wizarddal. Kissebb mintákat állít fel, de sűrűbben, ami napi mondjuk 200 - 500 handet jelent. Ez dezésneként 90 - 95% körüli eredményeket hoz, ami meg is látszik a későbbi játékán, grafikonjain illetve a rollján Innen vettm a % -ot. Gondolom, ez egy reális jó érték, mivel 100% -ot kb. "lehetetlen" hozni, a 85% meg kevés.
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2011. 05. 05. 15:40

  8. #58
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Idézet straubbazsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kvízben a Wizardnak is nashből kell dolgoznia (remélem). Az jó, mert azt meg kell tanulni. Ráadásul, ha azt akarjuk megtanulni, akkor onnantól fogva felesleges is -EVben, meg ilyen vagy olyan játékosokban gondolkozni, mert akkor az egyensúlyi játékot tanulom. Tehát, nem az lesz a kérdés: "én mit csinálnék ebben a helyzetben", hanem, hogy "a nash mit mond erre a helyzetre".
    Nem biztos, mert a Nash az optimális stratégia az optimálisan játszó ellenféllel szemben (Pontosabban az a stratégia, amit nem tud kihasználni akkor sem, ha tudja mit játszol, bármi mást igen). Egy totál cs chipleader ellen nyilván feszesebben kell rátolni. Gyakran mikrón az emberek sokkal feszesebbek ha AIt kell megadni mint az optimális, ilyenkor lehet lazulni.
    Abban viszont igazad van, hogy alap stratégiának tudni kell.

  9. #59
    Fáradhatatlan grinder straubbazsi avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 21.
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólások
    599

    Alapbeállítás

    @GT
    nem is azt akartom mondani, hogy értelmetlen, csak sztem van több produktívabb módja is ennek.

    @illese
    Nem értem mit akartál kihozni ebből.

  10. #60
    Joc
    Joc nem elérhető
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 10. 13.
    Hozzászólások
    313

    Alapbeállítás

    Idézet illese eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem biztos, mert a Nash az optimális stratégia az optimálisan játszó ellenféllel szemben (Pontosabban az a stratégia, amit nem tud kihasználni akkor sem, ha tudja mit játszol, bármi mást igen). Egy totál cs chipleader ellen nyilván feszesebben kell rátolni. Gyakran mikrón az emberek sokkal feszesebbek ha AIt kell megadni mint az optimális, ilyenkor lehet lazulni.
    Abban viszont igazad van, hogy alap stratégiának tudni kell.
    Gondolom a nash csak a kiindulási alap, amint van infód az ellenfélről, annak megfelelően változtatsz az adott push/call rangen. Ehhez persze előbb azt kell tudni, hogy min változtass és mennyit.
    "Az offsuit azért jó, mert abból kétféle flush is lehet..."

Oldal: 6 / 20 ElsőElső ... 4567816 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •