Oldal: 23 / 26 ElsőElső ... 132122232425 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 221 - 230 (256) összesen
  1. #221
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    647

    Alapbeállítás

    Idézet reirreT eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha csak tizedannyi időt töltenél olvasással mint írással már ezt nem kellett volna megkérdezned.

    Másrészt engem is zavar, hogy postolt handjeimre a válaszok 90%-a két szó, ha pedig megpróbálom elmondani a gondolataimat hogy mit miért csináltam, hátha kiderül hogy hol a hibám le vagyok ugatva hogy ne okoskodjak, meg lett mondva hogy fold és kész.
    Ritkán írok de akkor sokat,pedig próbáltam rövidre fogni.
    Ha MTT-vel foglalkoznék vagy NL cash game-mel akkor tényleg nem kellene megkérdeznem mert megtanultam volna,de nem azzal foglalkozok,csak érdekel a dolog.
    Néha benézek a hand elemzős topikokba,hátha ragad valami.

    Szóval ha X%-ban 3betel mással is,akkor még nehezebb pontosan kiszámolni.
    Tudni kellene mi az X ,és a 7% is úgy jön ki hogy abban benne van minden pozíció,multiway potok,squeeze-ek,stb.
    Ezért gondolom hogy nem lehet azzal számolni hanem azt kellene tudni hogy hány %-ban resteal-el SB-on,figyelembe véve hogy nekünk milyen az image-ünk,és milyen a mögötte ülő BB image-e,stack mérete(?).
    Utoljára módosítva: zulusierra által: 2011. 05. 06. 04:53

  2. #222
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 01. 16.
    Hozzászólások
    33

    Alapbeállítás

    Idézet atish81 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem annyira az motivált, hogy más pénzét szórjam a fishek közé, hanem sokkal inkább az, hogy megtanuljam ezt a játékot rendesen.
    mi hány 6 éves? atish?
    Csak nem tudom jól értettem-e, hogy $22-ig nevezel? Vagy az csak fulltilten? Vagy az az abi?
    ja az csak standard well kérdés, szerinted hány 6 éves kellene ahhoz h meg tudjanak verni?

  3. #223
    Őstag Palesz76 avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 03.
    Hely
    III.ker.
    Hozzászólások
    1.098

    Alapbeállítás

    Atish
    az elözmények tekintetében(!!!!) mit gondolsz birsröl??

  4. #224
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 01. 16.
    Hozzászólások
    33

    Alapbeállítás

    (Onnantól kezdve h birs megadta pontosan a 3bet/call range-t, tök mindegy mik vannak abban a 7%-ban, ami nem 3bet/call az 3bet/fold, az eredményre nem az van hatással h pontosan mit dob hanem, hogy milyen gyakorisággal dob.
    Az ilyen számolásoknál (legalábbis szerintem) nem az a lényeg h tizedekre pontosan kihozzuk, hanem pl itt a 3bet/call range 4.7%, szóval kb 3-ból egyszer (4.7:7) light 3betel, más szóval ez egy olyan helyzet amikor többnyire valuért 3betel kb átlagosnak mondható rangel, de azért párszor befigyel egy light 3bet is. Oké, kiszámoljuk, megkapjuk h mivel jó a 4bet allin. Ezután ha játék közben úgy alakul a dinamika, hogy hasonló helyzet adódik már képben leszünk h kb mivel mit kellene csinálni.
    Amúgy a képlet:

    EV =
    fe*(pot+bet) dobja
    -
    (1-eq)*stack call és vesztünk
    +
    eq*(pot+stack) call és nyerünk

    fe = fold equity, most 1-(4.7/7)=33%
    pot = ami pénz középen van (vakok+ante+nyitásunk+3bet)
    eq = equityink calling range ellen
    stack = a még nálunk lévő pénz
    (remélem jól írtam )
    Van egy holdemviewer nevű ingyenes program, azzal meg lehet csinálni, hogy megadunk egy ranget és egy minimum equityt és kiadja azokat a handeket amiknek megvan annyi a range ellen.)
    Utoljára módosítva: Cernunnos által: 2011. 05. 06. 05:55

  5. #225
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Idézet zulusierra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    OFF

    Az Akadémiának hemzsegnie kellene az ilyen kérdésektől!
    adom. nekem is nagyon tetszett!

  6. #226
    Pro Team tag atish81 avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 23.
    Hely
    remek
    Hozzászólások
    768

    Alapbeállítás

    egy ilyen "well" topicnak elsősorban nem az oktatási funkciója a legfontosabb, az elején is írtam, hogy ehhez nem vagyok elég jó.
    reméltem, hogy lesz egy-két dolog, ami esetleg szakmailag érdekes lehet, de az se zavart volna, ha csak személyes kérdéseket kapok.

    nagyon reméltem, hogy én is előrébb jutok a kérdések által, és ez meg is történt.
    az hogy valamit nem tudok kiszámolni nem azt jelenti hogy egy birs által vázolt szituban nem játszom jól.
    "I just tell myself im gonna end up with all the gold in the end if I keep playing well"

  7. #227
    Pro Team tag atish81 avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 23.
    Hely
    remek
    Hozzászólások
    768

    Alapbeállítás

    Idézet Cernunnos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csak nem tudom jól értettem-e, hogy $22-ig nevezel? Vagy az csak fulltilten? Vagy az az abi?
    ja az csak standard well kérdés, szerinted hány 6 éves kellene ahhoz h meg tudjanak verni?
    ABI.
    de főképp 22/26FO 11R a max. (+DNG).
    néhány elszánt 6 éves azért kellene, hogy arrébb rakjanak
    "I just tell myself im gonna end up with all the gold in the end if I keep playing well"

  8. #228
    PA addict CantusPutnok avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 22.
    Hely
    nem Putnok
    Hozzászólások
    2.454

    Alapbeállítás

    Ha még lehet kérdezni, akkor azt tenném fel, hogy mennyire figyeled itt az Akadémián a kistétes MTT-játékosokat, és van-e olyan, akit különösen is figyelsz. (Nyilván ha van backelted, akkor azon kívül.)

    Tudsz-e esetleg megnevezni ilyet?
    "If we can see both positive and negative variance in its entirety, then we will be able to remove our emotions from the game.

    This allows us to make better decisions, expedite the learning process, tilt less, and make better bankroll decisions."

    - threads13 -

    "mondjuk 9/9 ellen még 2 hátlappal is betettem volna" - RMVernyul -

  9. #229
    PA addict buktar avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 08.
    Hely
    Torino
    Hozzászólások
    3.540

    Alapbeállítás

    Miért nem tartod magad elég jónak?
    Mit teszel az ügy érdekében?
    "Ma jó napom van, érzem az ilyet!"

  10. #230
    Pro Team tag atish81 avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 23.
    Hely
    remek
    Hozzászólások
    768

    Alapbeállítás

    Idézet CantusPutnok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha még lehet kérdezni, akkor azt tenném fel, hogy mennyire figyeled itt az Akadémián a kistétes MTT-játékosokat, és van-e olyan, akit különösen is figyelsz. (Nyilván ha van backelted, akkor azon kívül.)

    Tudsz-e esetleg megnevezni ilyet?
    nincs backeltem, és igazából nem figyelek senkire, mert ha lenne pénzem se ebbe fektetném. nem azt mondom, hogy alkalmanként nem vennék %ot emberekből, de az, hogy 1-5-10 ember 2-400 ABIs downswingjeit pénzeljem elég meredek gondolat
    a folyamatban lévő játékok topikot nézegetem persze és látom, ha valaki gyakran írogat oda.
    "I just tell myself im gonna end up with all the gold in the end if I keep playing well"

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •