Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
  1. #1
    Fanatikus tag herrbert74 avatara
    Csatlakozott
    2007. 06. 09.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    340

    Alapbeállítás NL25 FR: TP+FD 3Bet + Turn CBet ellen

    Ebben a handben talán minden utcát elrontottam. A turn fold tipikus, inamba száll a bátorság egyelőre marginális handekkel (vagy nem is annyira marginális?). Mi lett volna a helyes játék?

    BB 15/11/3.00/3Bet:4%/74h.


    $0.10/$0.25 No Limit Holdem
    PokerStars
    7 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    UTG ($12.73)
    UTG+1 ($25)
    MP ($15.35)
    CO ($8.85)
    herrbert74 (BTN) ($28.76)
    SB ($27.12)
    BB ($25)

    Pre-Flop: ($0.35, 7 players) herrbert74 is BTN
    4 folds, herrbert74 raises to $0.75, 1 fold, BB raises to $2.25, herrbert74 calls $1.50

    Flop: ($4.60, 2 players)
    BB bets $2.75, herrbert74 calls $2.75

    Turn: ($10.10, 2 players)
    BB bets $7, herrbert74 folds

    Final Pot: $17.10

    BB wins $16.61 (net +$4.61)

    herrbert74 lost $5

  2. #2
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Preflop miért adtad a 3betet?
    A többivel nincs gond szerintem.

  3. #3
    PA addict reirreT avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 24.
    Hely
    Dún Laoghaire
    Hozzászólások
    2.161

    Alapbeállítás

    Preflop lehet adni a 3betet, nem 100%-ban, de ha olyan a játék dinamikája akkor nem szabad hagyni, hogy elnyomjanak. Ráadásul akkor már inkább ilyen 3betet adok ip, mint egy normálisabb méretűt.
    “I'd rather be lucky than good.”

  4. #4
    Fanatikus tag Yiirsh avatara
    Csatlakozott
    2010. 10. 01.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    376

    Alapbeállítás

    Pre határeset sztem, mert a 4%-os 3bet range elég feszes. Nem ártana tudni, h vakokról ez mennyi, mert ált itt jóval magasabb. Utóbbi + az ellen barrelezési hajlandósága alapján döntenék.
    Flop standard call.
    Turnre extra outokat kapunk (igaz néhány el is veszik, mert ha J esik riverre és betel, akkor nem tudjuk adni), ráadásul nem fog sok hitelt adni a BD flushnek, ha lejön, úgyh call, hiszen az sem teljesen kizárt, h a top párunk elég lesz.
    Ha a river blank, akkor C/F, szín/9es esetén bet/RAI. Ha J jön, akkor szintén check/foldot játszanék, mert kisebb párral úgysem fog megadni, ellenben QQ-val lehet ő is C/C-n.

  5. #5
    Tag rekop666 avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 12.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    144

    Alapbeállítás

    Idézet Yiirsh eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pre határeset sztem, mert a 4%-os 3bet range elég feszes. Nem ártana tudni, h vakokról ez mennyi, mert ált itt jóval magasabb. Utóbbi + az ellen barrelezési hajlandósága alapján döntenék.
    Flop standard call.
    Turnre extra outokat kapunk (igaz néhány el is veszik, mert ha J esik riverre és betel, akkor nem tudjuk adni), ráadásul nem fog sok hitelt adni a BD flushnek, ha lejön, úgyh call, hiszen az sem teljesen kizárt, h a top párunk elég lesz.
    Ha a river blank, akkor C/F, szín/9es esetén bet/RAI. Ha J jön, akkor szintén check/foldot játszanék, mert kisebb párral úgysem fog megadni, ellenben QQ-val lehet ő is C/C-n.
    Turn-n nem túl rossz az ods-unk a BD FD-re? több mint 2/3 kasszát emel.

    Pre én is adnám a 3betet de flop-on lehet, hogy feladnám, attól függően, mekkora a turn AFQ,mert ha várhatóan ott tovább hívja akkor inkább fold, főleg egy 4%-os 3bet range ellen
    fegyelem, figyelem, türelem

  6. #6
    Fanatikus tag herrbert74 avatara
    Csatlakozott
    2007. 06. 09.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    340

    Alapbeállítás

    A 4% 3Bet és a vaklopás miatt én egy felső 6%-os kézskálára tettem. Ha csak ezt nézzük, akkor 60%-os részesedésünk van. Ezt erősen lerontja a turn cbet, de arra gondoltam, hogy itt jó fold equity-nk is van, ha rátoljuk. Vagy ez nagyon rossz? Ilyen move-okat még nem csinálok, pusztán elméletileg érdekel. A megadás lenne a legjobb szerintem így utólag.

  7. #7
    Fanatikus tag Yiirsh avatara
    Csatlakozott
    2010. 10. 01.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    376

    Alapbeállítás

    Idézet rekop666 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Turn-n nem túl rossz az ods-unk a BD FD-re? több mint 2/3 kasszát emel.
    Sok minden függ attól, h képes-e AK/AQ típusú lapokkal barrelezni a turnt. Ha úgy gondoljuk, hogy nem, akkor már kevésbé rózsás a helyzet, mert valóban nagyon hátul vagyunk.

  8. #8
    Fanatikus tag Yiirsh avatara
    Csatlakozott
    2010. 10. 01.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    376

    Alapbeállítás

    Idézet herrbert74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    arra gondoltam, hogy itt jó fold equity-nk is van, ha rátoljuk. Vagy ez nagyon rossz? Ilyen move-okat még nem csinálok, pusztán elméletileg érdekel. A megadás lenne a legjobb szerintem így utólag.
    Azért nem jó a turn push, mert az ő feszes 3bet rangeéből pont azokat a lapokat tudjuk csak bedobtani (AK, AQ, esetleg AJ), amiknél egyébként is jobbak vagyunk, hiszen top párunk van. JJ+ ellen pedig csak 23%os EQ-ra tesszük be...
    Ebben a helyzetben sztem csak akkor lenne jó a push, ha teljesülnének az alábbiak:
    - jóval szélesebb 3bet range
    - villain hajlandó barrelezni ellenünk airrel is
    - és a legfontosabb imo: villain képes pusholni, ha a riverre scarecard érkezik

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •