Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (45) összesen
  1. #21
    Idegen
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Mezőkovácsháza
    Hozzászólások
    10

    Alapbeállítás

    100-at emelnék a riveren, az ellenfél elég kíváncsi természetnek tűnik, egy fél potnál kisebb emelést nagy valószínűséggel megad a riveren. A megadása mellett szól, hogy neki is kevés infója lehet rólad, valamint, hogy ez egy elég gyors verseny, tudja, hogy agresszívnek kell lenni, és blöfföt is sejthet, mivel még nem donkoltál eddig. A a gyors check azt is mutathatja, hogy semmit sem ad meg, mivel az égvilágon semmije nincs, de egy kis emelést valszeg megad kíváncsiságból.
    Bónusz: talán kicsit meglepett a flop utáni megadása, szerintem egy erőssebb Ászos kézre tippeltél, a 2-es kizárt, de a river megnyugtató.

  2. #22
    Fáradhatatlan grinder gorcsy avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    ittott
    Hozzászólások
    800

    Alapbeállítás

    check shove nálam a river
    nagyon nem nézünk ki A nak simán vbetelhet K-t + meghagyjuk a lehetőséget a blöffre, ilyen agro ellenfél nem checkeli a közepes PP-ket inkább blöffbe fordítja turn vagy riveren tehát max K-tól vesztenénk értéket a river checkel de checkünk után akár valuebetelheti is a K-t, (pont azért mert itt is mindenki betelné a rivert A-al )
    +bónusz: azért mert agró monkey any drawval bet/callol turnon és az a sejtésem hogy ott is c/r volt a terv
    Utoljára módosítva: gorcsy által: 2011. 05. 24. 19:36

  3. #23
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Preflop std flat ilyen stacksizeoknál Ax-el. 89% SB_VPIP picit magas, érdekes lenne, hogy ilyen stackeknél is megmaradt-e ez a tendencia (gondolom itt azért inkább 70-75%-ra csökkent)

    Pre range: Ax, Kx, Qxs, Q6o+, Jxs, J7o+, Txs, T7o+, 94s+, 97o+, 85s+, 86o+, 76s, 65s, 22+

    Flopon donkolsz, ami nagyon tetszik Mivel nagyon ritkán lehet 2x és Ax is nálad, ezért sokkal inkább tűnik random wp-nek, FD-nek, vagy valami sorhúzónak, ezért hatalmas +EVs lépés.

    Itt kis gondolkodás után megadja. Ez szerintem nem szűkíti a rangét túlzottan, mivel 3 dolog miatt adhat meg: float, SD value, slowplay

    A turnt checkeled. Miért? floatnak teret adhass, hiszen gondolhatja, hogy kis pocketekkel probe beteltél flopon (megnézed van-e ásza), ezeket itt elég jól tudja dobatni. Egy megfelelő méretű bettel a húzókat is dobathatja. Tehát ha üres, akkor ez jó spot neki a blöffre.
    Ha Kx-el floatolt, akkor pedig ő tolhat egy probe betet, hogy megnézze van-e ászod.
    Tehát ha blöffölni akar, ez jó helyzet neki, ha valami SD képes lapja van, akkor itt belebetelhet 1 tapogatózót (ezektől valszeg úgysem tudnál 3 utca valuet nyerni, tehát nem vesztesz értéket)

    Slowplayek egy része besült, mert csak AA, KK, AK, 2x ver. Tehát a turn egy elég jó kártya neked, mivel jól lehet vele blöfföt indukálni, és a legtöbb ásszal splittelsz.

    Mikor turnön mögéd checkel, ezzel szerintem kizárható az air, azokat itt blöffölné, tehát vagy slowplayel, vagy SD képes a lapja.
    Ász nem nagyon lesz nála, azt szerintem itt már betelné, hátha Kx-ed van, és 2 utca valuet nyerhet, tehát lehet mid pockete, Kx-e, FD-je. Ritkán azért lehet nála Ax, 2x, esetleg 35, 45, nagyon ritkán pedig xhxh, amivel floatolt, de most meg akarja inkább nézni, hogy esik-e a színe

    Riverre fullunk lesz, egyedül AA, KK, 2x ver, tehát minél több valuet akarunk kiszedni, és nem igazán félünk
    A leggyakrabban valami marginális handje lesz SD értékkel. Ha esetleg Ax-e van a pénz úgyis bekerül, és splitelünk (ok kivéve A2, de az olyan ritka, hogy nem számít). A busted lóf.szait nem fogja túl gyakran meghívni imho, mert a random blöffökkel úgyis splittel (és lehet nem lennénk hajlandóak itt airt dobni neki), viszont Ax raisel, Kx minimum megad, és néha akár blöffből is visszajátszhatunk rá, amivel elég sok $EV-t bukna.

    Tehát a tricky cr nem megoldás! Muszáj betelnünk szerintem, a kérdés az, hogy mekkora sizinggal?
    800 van előtte, 240 pot. Amitől valuet akarunk nyerni az Kx, 33-QQ, és néha lehet megadja boardra a splittért.

    Nem hinném, hogy az overshove itt jó megoldás, mert túl gyakran lesz itt valamink, hogy lehírózzon egy 33-77, meg airrel sem fog azért ekkora betet splitre megadni. Amúgy a bet-check-bet pedig egy elég erős line szerintem, itt az overshove iszonyat gyakran lesz Ax, 2x. Overshove-ot Ax, néha-néha Kx, és nagyon ritkán TT+ ad majd meg, de csak ha rossz az imageünk.

    Mik a választási lehetőségeink?
    1, kicsi overbet (310-360)
    2, Pot bet
    3, 2/3-ad pot körüli bet (140-190)
    4, Fél pot környéki bet (110-135)
    5, underbet (50-105 mondjuk)

    Underbetet szerintem ki is kaphatjuk gyorsan, nem fog Kx, 33-QQ raiselni, és minimumot nyerünk vele...Air sem emel vissza szerintem, inkább megadja splitre.
    Fél pot alja és 2/3-ad pot bet teteje kivehető, ha megad 110-et, akkor 140-et is meg fog, és ha megad 190-et, akkor 230-240-et is adna

    Tehát maradt 3 lehetőség:
    1, kis overbet (~300-350)
    2, pot körüli bet (190-240)
    3, pot közepe környéki bet (130-180)

    A range kb súlyozva: 25% Ax, 35% Kx, 30% 33-QQ, 10% air

    Ax már írtam, nem igazán számít, bekerül anyway. Kx szerintem megadja a kis overbetet is, 33-99 pot közepét adja, 99+ pot körülit, airrel history-függő, de megadja valszeg bármelyiket metagame, tendencia, lelkiállapot, stb függésében.

    Persze a pocketekkel történő call-tendencia csak feltételezés, viszont mivel nálad is lehet PP, ezért a nagyobbakkal hajlandóbb lesz a herocallra, hátha alacsonyabb PP-vel thin valuebetelsz.

    Szóval, mindent összevetve szerintem itt valami marginális SD képes lapja van leggyakrabban (Kx, 33-QQ), néha air (ez elég ritkán), néha pedig monster (KK+, 2x). A lényeg, hogy a max valuet hozzuk ki a helyzetből, ami szerintem pici overbet (315-355 közötti). Mivel ha herocallolni akar airrel, akkor ez ugyanannyira bluffy szagú mint a ~100, és az airek rossz splites calljaitól max valuet nyerünk. Kx-el valószínű minden normális méretűt ad. 33-QQ ugyanolyan gyakran calloz 150-190-et mint overbetet, tehát ezektől maximum akkor kaphatnánk több callt, ha picit betelnénk, viszont a size kárpótol minket a ritkább adásért.
    Azért kis overbet és nem overshove, amit mondassz a HUST videódban, hogy a fishek gyakrabban calloznak, ha nem függ a tourlife-juk tőle.

    Tehát az én megoldásom: Bet 345

  4. #24
    Újonc
    Csatlakozott
    2008. 11. 05.
    Hozzászólások
    33

    Alapbeállítás

    Egy flop donk, turn check, river bet line az, ami a leginkább semmit sem ad elő egy ilyen boardon, ezért én betelnék a riveren, 180-at, és bármilyen visszaemelésre betenném a stackem. Szerintem királlyal lecalloznak, kisebb kézbepárral is sanszos, de még dáma magassal sem kizárt.

    A turn checket gondolom azért ejtetted meg, hogy teret adj a floatolási szándékának.

  5. #25
    Fanatikus tag rusherninja avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 13.
    Hely
    Hueco Mundo
    Hozzászólások
    498

    Alapbeállítás

    bonusz kérdés : ha turnt is betelned az elég erös lenne (aszt/ kiralyt/2est) talan fdt/ str8t drawt repelnel ez lenne a ranged alja és ritkan tenne erre) kiralyt azért mert k highal donkolhattal mert jonak érezted a22n air-re nem hiszem h tenne mivel 1. donkod volt és turnon is folytatad ami eröt sugaroz inkabb mint gyengeseget xD
    igy valoszinu kis ppt is bedobna ami a rangeben van plusz a range nagy része air (h turnon kiblöfföljön) draw (fl/str8) v k / q high és drawal se biztos h megadna(lent van egy par plusz ha normalisat betelnel nem kapna jo oddsot )
    szoval a nagy részét dobna turnon (airt /drawkat is akár ha normalisat betelnel )
    szoval amivel megadna biztos az asz/kiraly sztem fd/str8 draw meg airt dobna és pl sztem elkepzelhetetlen h blöff turn raiseljen draw/airrel mert nem donkoltal még és folytatod is a hivast ami erosnek tunik szamara ja és nem egy hiper aggro maniac az ellen
    turnon amugy biztos vagyok benne h c/ct játszottal volna(és riverbe is c/c) mert a crnek nem sok értelmet lattom ugy bedobna a lapokat amit versz max azzal folytatna ami ver
    turnt nem betetlhed vbetkent mivel v split lesz (ha ásza van ) esteleg kval adhatna de az a range kis része

    river:
    riverbe 180-t betelnek a 240es potba amit sztem any2val adna mivel 222kan huban nem hiszem h elhinne h fullod van föleg h jobb asz/kiralyal 3bltel volna pre v kézbe parral is valoszinuleg föleg h mar elég kevés zsetonja van szal lazan megadnad pre a 4b aijet is (szoval split reményében adna any2val én adnam pedig elég nit vagyok )
    ja és mivel a donk bet /cs / bet nem olyan a legerösebb lineup igy gondolhatna h drawd/air-d volt flopon és siman rad tolhatna blöffkent is pl ha tilten van v ugy érzi h lereadelt de amugy ez nem valoszinu de az h adna az tuti
    de rad tolhatna ( A/K/2/pp ) ppvel annak reményében h azt hiszed split lesz v vissza emel valueért ezekkel
    de nem tartom elkepzelhetetlenek h semmivel rad tolja mivel ugy van vele h ugy is spit lesz
    amugy természetesen adjuk az aijet 100%ban
    szoval river bet valuert amit sztem nagyon nagyon sok lappal ad és azért nem félpot mert az pl elégé vnak tunik a pot bet eros ez a 180 pedig olyan blöff gyanus lehet szamara a méretet miatt akár
    és azért vbet mert azzal h turnon nem betelt mutatt némi sd értéket v paszivan játszotta a drawjat amivel amugysem blöffölne ha turnon paszivan játszotta riverbe se hiszem h kiakarna blöffölni vele föleg h nagyon jo alkalma lett volna betelni blöffkent szoval mutatt sd értéket k highal siman adhata v /ppl és csekkeli mert olcso sdt akar latni és ezekkel adna riverbetedet min. de lehet emelne is vele bar ebben nem vagyok biztos
    és hat akar drawal is adhatja mivel 222akn hu potban ilyen postflop akcio utana alt split lesz
    szoval azzal h turnon csekkelt ö is vmi value handje van v drawt paszivan játszota amivel ( valoszinu h adna egy kisebb hivast ami nem feltuno h valuert megy meg a lineup se arra utal h nalad vmi monster van )
    river cr- tul eros dobna ppt aval kval adna és nem valoszinu h betelne missed drawal v ppvel turnon se betelt (amivel betelne az asz amivel crt is adna split lenne k amivel valoszinuleg adna ) kis pp csek back
    river vbetet a 180ast viszont sztem szinte mindig adna
    a többi river megoldas a c/f c/c pedig hulyeség
    Utoljára módosítva: rusherninja által: 2011. 05. 24. 20:17
    Stagnated by the passivity , I'm gonna make you bleed like me.

  6. #26
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 08. 25.
    Hozzászólások
    514

    Alapbeállítás

    Pf call + flop donk félpot + T check line gyenge kezet mutat.
    Tehet fd-re, blöffre, így R overbet (320) jónak tűnik, kisebb pp-vel is adhatja.

  7. #27
    Fanatikus tag tdaniel84hun avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 14.
    Hely
    Sárospatak
    Hozzászólások
    291

    Alapbeállítás

    a turn ch behindja egyertelmu gyengeseget (ertsd: a mienknel gyengebb lapot) takar, mivel akarmilyen Ax el raiselnie kellett volna a flop donkodra. It a legvaloszinubb lapok a Kx-ek es a mid pp-k /66-1010/ amibol az kovetkezik hogy a legtobb valuet kb 2/3pot river bettel tudjuk elerni. Egyreszt K-t biztosan ki fogja zarni mivel nem 2ndoztel turnon, igy meg valoszinu AI fog menni a riverbetedre te pedig snapcallolhatsz
    HERO calls

  8. #28
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    ckelted a turn-t mivel elég aggró a gyerek és valószínűleg drawkat, A-t, random floatot betelni fog. emiatt úgy gondolom cr-elni akartál turnön.
    így, hogy a turn cr nem jött össze, a riveren sem betelnék, mivel K-t valószínű, hogy betelni fog és a mid pocketjeit is blöffbe fordíthatja.
    miután betelt instaclickbackelnék, hogy tiltre tegyem és rám tolja, vagy legalább a meccs hátralevő részében flusztrált legyen.

    másik megoldás még, ami szóba jöhet, hogy leadelünk riveren egy kissebb size-al, ha feltételezzük, hogy blöffbe fordít majd mid pp-ket. ha a river lead-re raisel, akkor snapcallolnám és miután kihúzzuk a kasszát, beírnám chatbe, hogy "lol; loool; nice try donkey, good to know; hahaha"

    remélem engem választasz majd és tiltre tudlak tenni ilyenekkel.:P
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  9. #29
    Újonc
    Csatlakozott
    2008. 06. 19.
    Hozzászólások
    43

    Alapbeállítás

    Üdv mindenkinek!

    (Turn: ugye itt raise ellen kellemetlen helyzetbe lennénk és így kaphatunk megadást majd riveren gyengébbtől+indukálhatunk is.)

    Riveren én itt álblockingbetelnék. Hívnék olyan 90 körül mert erre visszaemelhet elég sok lappal (kx, besült flöshdraw, vagy csak simán blöffből mert úgy hiszi övé lehet a pot, ásznál ugye split elég agresszívnak tűnik, de 17 hand kb semmi

    Ui: nem kenyerem a heads up (még)
    Utoljára módosítva: Bobesz122 által: 2011. 05. 24. 21:48

  10. #30
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 10. 07.
    Hozzászólások
    135

    Alapbeállítás

    Idézet mrj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "NL Hold'em Turbo", buy-in: $54

    Stacks:
    BTN (920)
    hero (BB) (3,080)

    Blinds: 15/30

    Pre-Flop: (45, 2 players) hero is BB
    BTN raises to 60 (845), hero calls 30 (3020)

    Flop: (120, 2 players)
    hero bets 60 (2960), BTN calls 60 (800)

    Turn: (240, 2 players)
    hero checks (2960), BTN checks (800)

    River: (240, 2 players)
    hero?


    Info:
    17 leosztásunk van az ellenfélről, ami nem sok de ezeket mutatja a HUD.
    steal 70%
    cbet flop 60%

    SBVPIP 89%
    BBVPIP 75%
    3bet 50%
    fold to flop cbet 0%
    ch/r flop 50%
    bet vs missed flop cbet 100%

    AGG 64%
    TAF 2.3

    Scope info nincs, 50$on nem scope-ozok senkit.

    Én nagyon gyorsan donkoltam a flopon (annyi idő telt el csak míg ráklikkeltem a half pot betre, amint megláttam a flopot tudtam hogy donkolni fogok)
    A flopon kis gondolkozás után callolt, a turnön pedig elég gyorsan check-elt.

    Ez volt az első donk amit látott tőlem.

    Kérdés: mi legyen a játékunk a riveren?
    Nyilván nem a helyes river játék megtippelését fogom értékelni, hanem az indoklást. Sizing-gal együtt írjátok a válaszokat.

    Bónusz kérdés, miért csekkelem a turnt?

    lazyduck77 excluded.
    Turn check: Blöff vagy félblöff generálása és esetleg azt sugalni, hogy hajlandó vagy lemondani a potról.

    River: raise 1/2 pot. Határeset lapokkal adható (Kx, közepes párok) különben dobás.
    Check esetén nem fog kockáztatni, mert még nagyon kicsi a vakok aránya az összzsetonhoz képest.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •