Oldal: 4 / 5 ElsőElső ... 2345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (45) összesen
  1. #31
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 08. 25.
    Hozzászólások
    514

    Alapbeállítás

    Ellen ip 3bet, majd cbet.
    A T Q neki érték és blöffhívásra is kiváló. Ha Qx azért és remélhetőleg elöl vagyunk A kickerrel, ha nincs semmije jó blöfflap.
    Tehát e két esetben valszeg tovább támad, és nem érdemes emelni a Tön.
    Ha sd képes a lapja nem akar nagy potot építeni, így érdemes emelni.
    Jóval nagyobb a esélyünk arra, hogy sd képes lap van nála így emelnék értékért kb. 150-ig, ha visszaemel ai, ha call R bet 300.

  2. #32
    Lelkes újonc Ballage87 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 22.
    Hely
    Mezőkövesd
    Hozzászólások
    94

    Alapbeállítás

    Én biztos nem bírnám ki, hogy ne hívjam meg a turnt.
    Valószínűsíthető, hogy nálunk van a legjobb lap.
    Ha AA, KK van nála, és ugyebár passzív játékos, a turn Q láttán megijedhet, és checkbackelne de félpot körüli összeget kifizetne. riveren szintén.
    Ha JJ van nála, tönkre kell menni turnon nem szabad riverig húzni() így szintén a turn BET a legjobb
    Ha KQ ellen játszunk a turn bet river bettel minden bekerül.
    A Jnél kisebb ppk 1 turnbetre még nem feltétlenül dobnának
    Lehet még nála AK AJ. AJ biztos h fizetne még egy turnbetet
    és még kihagytam a turnon 4színre javuló handeket Ac9c Ac10c AcKc és esetleg Kc10c ezeknél a handeknél a legjobb opció szintén a turn bet
    egyrészt mert allin is kerülhetünk legjobb lappal turnon
    másrészt ha riveren flush alakul ki, olcsón megússzuk, egy full/flush ütközéssel viszont valószínűsíthető h minden bekerül a riverre -turn bet/call lineal- hatalmasa hízó kasszánál (riverre megérkező Ac vs Kc10c esetén a fullunk kevés lesz )
    Összeségében a turn bet 115-155 a legjobb opció SZERINTEM.

  3. #33
    Idegen
    Csatlakozott
    2010. 09. 25.
    Hozzászólások
    12

    Alapbeállítás

    check,remélem játszhatok ellened,szeretném a Balát HU-ban megverni szerintem a többiek kifejtették de fölösleges itt elemezgetni,mert van egy szabály amit én mindig használok ha előtted valaki checkel akkor betelj és ezt elég sokan használják is +ha betelnék eldobja azokat a lapokat amikkel blöffölne illetve amivel megadna azzal úgyis betelne.
    that's all,nem mersz engem kihivni :P

  4. #34
    Idegen
    Csatlakozott
    2010. 11. 22.
    Hely
    Újfehértó
    Hozzászólások
    6

    Alapbeállítás

    feszes játékos, preflop 3bet, flop cbet. valószínüleg nincs J illetve 4es szett azt a flop check után tuti nem hívná meg, mivel a jó lapokat képes elpasszolni és egy szivárvány flopon nem hívna tovább. KK, AA, AJs, De AK is lehet nála. Illetve közepes pocket párok is előfordulhatnak a preflop 3bet miatt. a flop check-call után könnyen tehet minket sorhúzóra egyszínű 910el vagy akár egyszínű K10el is. ennek következtében én turn check/raise-t játszanék mivel abban az esetben ha nem közepes párja van szinte biztos h folytatja a hívást és AJ, AK kivételével szinte mindennel adni fogja a hívást. ha Qja van abban az esetben a 3betem után 4bet all in is mehet amit könnyű szívvel megtudok adni.

  5. #35
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Na kiváncsi vagyok ki lesz a szerencsés nyertes, nem irigylem Balát, hogy ebből kell kihámoznia, hogy kivel ért leginkább egyet.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  6. #36
    Idegen
    Csatlakozott
    2011. 01. 28.
    Hozzászólások
    2

    Alapbeállítás

    En nem ertek egyet a donk betekkel sem azzal az ervelessel, hogy rossz a check, mert mogenk checkelhet. Az en valasztasom a legjobb jateknak check raise all-in tunik, tobb okbol is... Ez az a line ami a leggyengebbnek (polarizaltnak) tunhet ellenfelunk szemeben, minden mas line eros es nem valoszinu, hogy bekerul a stack nuts vagy Qx nelkul... tehat marad a c/r aminek nincs sok ertelme, legalabb is ugy tunik, es igy az ellenfelunk sokkal szelesebb rangel callolni fog, AA, KK, KQ, en meg AJ-t is el tudok kepzelni, , hogy megad. A celom az osszes penz elnyerese, nem pedig egy donkbet nagysagu kis betet kiszedni a jatekosbol, aggro image-el jatszunk. Ha itt AJel, AA, KK calloltunk OOP , donkbetelnenk a turnt? Valoszinuleg nem, igy ezt a linet automatikusan kihagynam... A c/r all in nem fog mindig mukodni, de sokkal tobb esetben stackeljuk ellenfelunket, mint ha donk betelnenk a turnt.

    Egyebkent a donkbet line az leginkabb agrok ellen mukodik. Es itt passziv CS-el van dolgunk.
    Utoljára módosítva: T0pBanana által: 2011. 05. 25. 22:28

  7. #37
    Idegen
    Csatlakozott
    2010. 07. 29.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    11

    Alapbeállítás

    Turnon és riveren is bet 1/2 pot. A fél pot hívás inkább tűnik határeset valuebet-nek, mintha nagyon erős lappal tenném, ezért
    AA, KK, gondolhatja, hogy board pározódás után jónak érzem a J páromat, ezért fog callolni,ezeket passzivitása miatt lehet h.mögém csekkelné.
    KJ,TJ szerű lapokkal úgyszintén valószínű végigjön, ha reraise-el, sokkal többször teszi erős húzóval bár ez nála ritka, vagy gyengébb Q-val, mint fullal, 4 fős asztalon ez sztem dobhatatlan, QJ valószínűtlen mert van rá egy blockerem, egyetlen egy reális 3bet lap ver, a JJ, úgyh. push.

  8. #38
    Fanatikus tag lampi avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    429

    Alapbeállítás

    Idézet BaLa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    $3/$6 No Limit Holdem
    4 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    Hero (CO) ($1,187)
    BTN ($600)
    SB ($269)
    BB ($600)

    Pre-Flop: ($9, 4 players) Hero is CO
    Hero raises to $18, BTN raises to $54, 2 folds, Hero calls $36

    Flop: ($117, 2 players)
    Hero checks, BTN bets $60, Hero calls $60

    Turn: ($237, 2 players)

    Az ellenfél 29/22 reg, 9-es 3bettel, de postflop elég passzív, afq 26%. Képes elpasszolni jó lapokat ip és kissé cs.

    Preflop nilván megadjuk a 3betet még oop is. Flopon el lehet gondolkodni a c/r-en is, de én a c/c mellett döntöttem. Turnre javulunk, nagyon valószínű, hogy a miénk a legjobb lap. Kérdés, hogyan tudjuk a partyból kiszedni a legtöbb pénzt.

    Flopjátékról is írhattok véleményt, de elsősorban a turn érdekel. Részletes indoklást kérek.
    Leginkább az enemy szempontjából nézném a leosztást, hogy ő mit gondolhat.
    Mivel nem 4beteltünk ezért sok PP AQ, Qx, Jx és SC-k lehet a laptartományunkban.
    Egy elég dry boardon c/c-t játszottunk, így nem hiheti, hogy sok húzó lehet nálunk (AK-val inkább menne a 4bet pre egy ilyen 3bet% ellen és 4handed), max egy T9 valami BD húzóval.
    Nem is volt c/r a floppon, így inkább tenném a hero-t valami SD képes lapra amivel olcsón szeretne SD-ig jutni, és mivel a Q nem nagyon változtatott a boardon, azonban lett még egy FD is, így az enemynek a saját laptartományát védenie kell a húzók és a SD képes Jx-ek és a PP-k ellen, illetve egy 3bet potban szerintem nem engedheti meg magának azt a luxust egy jobb regulár, hogy csak 1 utcán át támad.
    Így attól függetlenül, hogy egy CS az ellenfél továbbra is chekkelnék Turnun, annak érdekében, hogy c/r-re menjek. Nem hiszem, hogy sok mindent el tud hinni, hiszen kb nem reprezentálunk semmit, max egy JJ-t és pont azt ami nálunk van AQ-t esetleg még JQ-t. Mivel két Q és egy J is lent van az asztalon (egy csomó blokker a nuts-ra), így az enemy szemében elég szűk a value range a hero-nak amit előad. Nem igazán hiteles, így simán számítanék egy callra, hogy az enemy bent tartsa a blöfföket és a „gyenge” húzókat is.

  9. #39
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    Q nem egy jó lap villian szempontjából, mert ugye amivel calloltuk a cbetet, azt ezen a turnön egy 2nd barrellre nem fogjuk eldobni. Ezért várhatóan nem fog barrelezni csak AJ+ al, overpárral, és persze erősebbekkel(value handjeivel,) és felkészül egy river checkback-re a közepesen erős handekkel.(tekintsünk el a monsterektől, mivel az cooler itt--blank riveren vagy még turnön várhatóan ígyis úgyis bekerül a lóvé) blöffölni nem fogja rivert, turn chback után, ez nyilvánvaló pénzégetés még alacsonyabb szinten is.

    Viszont megfigyeltük hogy villian a passzívabb fajta, ezért a turn barrel range-ből kivenném még az AJ, ill. overpár lapokat is, azaz a kétpár handeket. 9%os 3betben 77+ AJo+A10s+ KJs+ lapok lehetnek, amik ellen szinte mindig elől leszünk, és amik az esetek nagy többségében 2párt hoztak össze turnön. River c/r sem lehet opció, mert valószinűleg -ha nincs history- nem fogja thinvbetelni rivert.

    Ezeket figyelembe véve betelnünk kell turn-t. Kis bet-et blöff indukálásként elvetem, mivel blöff lapjait inkább elfoldolja, ezért olyan ~150 körül hívnám turn-t(legyen 143 hogy fizessen azokkal a kétpárokkal, néha AKs-A10s-el.
    River igaz nem volt kérdés, de szinte minden riveren be kell tolni, még treffen is, mert legtöbbször 2 pár lesz ott, ha meg bd flöss akkor szopat az rng, mehet a badbeat topikba.
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

  10. #40
    Tag Prof.B. avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    142

    Alapbeállítás

    A 3bet tartomanyaban csak a JJ van, amivel esetleg ver minket. Kerdes, hogy o mit tud rolunk. c/r-t nem alkalmaznam, mert ordit rola, hogy mienk a jobb lap. A Q szamara ijeszto lehet, ha ennyire passziv jatekos, mogenkcheckelne. En mindenkeppen hivnek a turnon. A kicsi hivas gyanus lenne, viszont egy potnyinal nagyobb hivassal, mondjuk 250-el, bloffnek gondolhatna a hivasom, es vagy megad, vagy all-in tesz, hogy dobjam a kamulapomat. Az elobbi esetben riveren meg marad az allin.

Oldal: 4 / 5 ElsőElső ... 2345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •