Oldal: 4 / 5 ElsőElső ... 2345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (45) összesen
  1. #31
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 06. 03.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    317

    Alapbeállítás

    Bónusz kérdés: azért checkelsz turnon, hogy elhitesd vele, megijedtél a megadásától, igazából nincs is ászod, kettesed pláne, csupán ki akartad használni, hogy egy scarecard megjelent a boardon. Szóval szeretnél blöfföt indukálni.

    Kérdésre a válaszom: Az ő szemszögéből, aki lopós, és az elmaradt cbeteket rendre kihasználja, a turn ch gyengeséget jelez. Riveren egy 300-as overbettel besült FD-t tudnék reppelni, amire még lenne tere rámtolni az egész stackjét bármilyen K-val, kisebb párokkal, akár totál airrel is blöffből.

  2. #32
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 01. 14.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    91

    Alapbeállítás

    a Turn Chek: BTN AGG 64 % miatt, valamint a flop bet blöff elhitetése okán, amis sajna nem jött be.

    River: All in
    mivel kevés az információ ellenfélről (ami van az is aggresszióra utal), a legtöbb value-t csak egy all in adja. minden egyéb megoldással nem tudunk annyit nyerni amennyire e board lehetőséget ad.
    ha chek mögénk csekkel (csak ha nagyon hal akkor nem)
    ha bet: dob, de ha bármekkora betett adna e megoldás hosszútávon nem lenne nyereséges, vagy ha betünkre emelne akkor is hal, -kivéve ha kettes van nála akkor meg í.j. amennyiben ásza van akkor meg felezünk.
    szerintem 54 $ buy-in mellett kizárható lehet, hogy hallal állunk szemben

  3. #33
    szr
    szr nem elérhető
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 09. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    225

    Alapbeállítás

    Szerintem az ellenfél slowplay-ezik. Ha egy ilyen nagyon agresszív playa két utcán sem támad, az nagyon gyanús nekem. Magas párra JJ+, vagy 2x-re, vagy Ax-re tenném a lapját. Ezért riveren csekkelnék, pot alatti betet megadnék, annál nagyobbra dobnék. Kényelmes zsetonelőnyünk van, nem kellene felduplázni az ellenfelet. A turn check is arra szolgál, hogy kiderüljön a slowplay.

  4. #34
    Idegen
    Csatlakozott
    2010. 11. 22.
    Hely
    Újfehértó
    Hozzászólások
    6

    Alapbeállítás

    a statból egyértelműen látszik, hogy nem a lapokat hanem az ellenfelek döntéseit játsza meg. akármilyen lap lehet nála nem is érdemes tippelgetni. a turn checkre az a tippem, hogy a flop call miatt eltudsz képzelni nála egy A-t és abban az esetben nagy valószínűséggel feleznétek a kasszát, illetve mivel flopon donkoltál és turnon checkelsz tehet flop blöffre is és így könnyebben hívhat, még akkor is ha semmi sincs nála. a riveren én check-raise-t játszanék, mivel a turn check és a river check után a statjából kifolyólag szinte biztos, hogy befog próbálkozni egy hívással. a check-raise is egy mini raisesel történne, mivel ha semmilye sincs és blöffre tesz akkor még all in mehet ami ezen a boardon call lenne részemről. ha pedig A van nála akkor mind1 mert majdnem biztos, h felezzük a potot.

  5. #35
    Fanatikus tag Wasp avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 04.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    406

    Alapbeállítás

    Tetszik a feladvány!

    én viszont csak abban az esetben indulnék, ha esetleges nyerésem esetén a díj bennmaradhatna jackpot gyanánt (csak maga a kihívás érdekel - meg egyet örömmel headsupolnék veled - főleg ingyen - te ezidáig valahogy kimaradtál)

    oké, akkor kezdjük a preflop statokkal:
    a 70% steal ugyan majdnem az "emel mindenféle vacakkal" de mégsem az. Az emelőrange-éből a kettesek egy része kiesik, de az ászok a királyok, a kapcsolódó és suited lapok hangsúlyosan benne vannak.

    flop játék:

    Cseles licit. Az ellenfelek többsége nem donkolja az ászt, hanem csapdázni próbál a nehezen lejavulható lapjával, főleg, ha csak 31bb-ről indul a leosztás.

    A turn játékod nyilván ennek folytatása volt, a csekkeddel ellenfeled mentalitásától függően ezeket mondhatod, ezeket láthatja beléd:
    "donk blöffölni próbáltam nem jött össze, viszont dáma magassal, egyéb vackokkal (kézbepárral? ez ugyan rossz pf játék lenne, de ellenfeled honnan tudhatná...) megyek az ingyen showdown értékért, vagy felezésért."
    "blöfföltem, de feladom a partit"
    "leesett a királyom a blöffömhöz, potkontrolozom a kasszát az ászok és kettesek ellen" (hiba lenne, de honnan tudhatná?)

    Villain tehát a legritkább esetben fogja ezt gondolni rólad: "ásza (kettese) volt, betrükköz épp"

    A turn játékod két dolgot eredményezhet: ellenfeled megtámadja a vélt blöffödet (te kacagva megadsz), vagy ha mögédcsekkel, a river emelésed lesz kevésbé hiteles, esetleg valami középső párt is összeszedhet, amivel ez után a line után mindenképpen callozni fog. Ha ellenfelednél "semmi" van, akkor a herocall rangének ereje legfeljebb két utcáig terjed, így az esetleges mögédcsekkeléssel nem vesztesz valuet.

    A turn játékához egy észrevétel: én furcsállottam, hogy nem támadott be a csekked után. Kevés hand ugyan, amit játszottatok, de rettenetesen "múvosnak" tűnik az ellenfél a statokból. 50% 3bet és ugyanennyi C/R flop, 0% fold to flop cbettel körítve azt jelenti számomra, hogy semmilyen kasszát nem akar feladni. Mivel nem támadott meg a turnön, ezért elképzelhető, hogy showdownba akar jutni a másodrendű kezeivel, vagy csapdázik. (nagyon polarizált a turn csekk range). A turn támadás valószínűségét növeli a bet vs missed flop cbet statja is egyébként.

    A timing telledről én erős (csapda) line-ra asszociálnék, vagy "áá mindegy, most már feladom / megyek a showdown valuért line-ra". Ez azonban pont az a range, ami ellen egyébként is játszanánk, ezért semmit nem módosít a lényegen, a river játék ez alapján szerintem nem változik.

    A riverről: ugyan vannak kezek amik vernek téged (1 AA, 3 KK (pontosabban 1-3), pár (becslésem szerint 5-6) 2x), de jóval több olyan kéz van kinn, amivel ez a játékos callozná az emelésünket (vagy akár visszaemelne velük blöffből)

    Én azonban itt feltétlen a push-t választanám! Több oka van a döntésemnek:
    - Ha "csak" emelünk, akkor számos gyengébb lappal herocallol ellenfelünk, és nem tolja ránk. Amivel ránk tolja annak egy része verhet is minket, bár ez a kisebb rész, de akkor is rontja a nyereségességünket.
    - Ha blöfföt akarnánk épp indukálni akkor a betnél kedvezőbb lenne a csekk river, de ez már annyira rossz játék (nagyon sok értéket hagynánk a lapunkban a mögénkcsekkelő vackok ellen), hogy kizárnám a döntési körből, ugyanakkor a kis bettel blöff indukálása jó eséllyel az első pont miatt nem működne annyira nyereségesen.
    - Ha pusholunk, mire gondol az ellenfél? Leesett a lapunk a riverre? Ugyan. A kettes már korábban is drillt adott nekünk, a pókerrel semmi nem változott. Ellenfelünk elég sokszor fogja azt gondolni, hogy az asztalt játsszuk (ő is agrónak tűnt a statokból, és a halak szeretik a saját gondolataikat belelátni a többiekbe), elég sokszor fog kinyögni egy herocallt a semmivel a felezésért, vagy egy valuecallt királlyal, kézbepárral, hogy a legnagyobb ev-jű játék itt véleményem szerint a push legyen.

    (egy off: ebben a hónapban hasonló fullom 4 db volt, abból kettőnél pókert mutatott villain... ettől persze még fenntartom az elemzést)
    Utoljára módosítva: Wasp által: 2011. 05. 25. 18:17

  6. #36
    Lelkes újonc Ballage87 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 22.
    Hely
    Mezőkövesd
    Hozzászólások
    94

    Alapbeállítás

    Szerintem az ellenfél hyperagresszívitása miatt checkeltél turnon, remélve, hogy mögédnyit minden FDvel, Kx el float airral, kis párokkal, amelyet szépen checkraise allinelhetsz.
    Riveren mindenképpen ismételten checkelnék, a fő logika az h ha turnon mi voltunk az erősebbek, ez riverre sem változott, ezenfelül turnon gyengeséget sugalltunk, ezért ismételten bízunk abban h agresszív ellenfelünk megpróbálja elvinni a potot egy hívással remélve h nálunk van besült húzó, vagy total air.
    A kérdés már csak az hogyha checkünk után hív riveren, akkor call/checkraiseallin/checkraise közül válasszunk.
    A call-t kizárhatjuk mert valuet vesztünk.
    Amivel számolnunk kell az az hogy Kx-el és párokkal melyik checkraise típusra válaszol többször callal. 240 a potban, tegyük fel 160al meghívja. A checkraise mondjuk 2.5x=400ig sokkal nagyobb erőt mutat véleményem szerint mint egy river checkraise allin. Így emelett döntenék bízva abban hogy azt hiszi bluffcatchelhet a mediumstrenght handjeivel (Kx low/mid ppk)
    talán ez tünik a legprofitábilisabb move-nak

  7. #37
    Idegen
    Csatlakozott
    2011. 01. 28.
    Hozzászólások
    2

    Alapbeállítás

    Turn check: Pot controll, betre rosszabb nem ad. Elhiheti, hogy air van nalunk.

    River: Check/call. Bet/check/bet line eros, nem fog itt kis par, vagy Kx megadni, igy split vagy buko, ha checkelunk elkepzelheto, hogy airt bloffbe fordit igy nyerunk egy betet. Emelni szinten nincs ertelme, mert ez is split vagy buko vagy air es attol nem kapunk semmit...

  8. #38
    Idegen
    Csatlakozott
    2010. 07. 29.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    11

    Alapbeállítás

    Saját image-ünkről jó lenne némi info. Én check- miniraiselném, elég aggronak tűnik, h. egy nálam levő esetleges 55-88 szerű lapot megpróbáljon dobatni, akár Q magassal, ha mázlim van és K van nála, azzal meg talán lecallolja a miniraise-t.

    Itt a hívás egyértelmű valuebet, amit K vagy A nélkül semmiképp nem callol, és ezek elég ritkán lesznek nála, mivel a laptartomány 89%-ával játszik ip.

    A turn check sztem arra jó, h. alacsony párokat adj elő vele, amik befékeznek a 2dik overcard megérkezésétől, ezzel is blöffre késztetve enemy-t riveren.

  9. #39
    Fáradhatatlan grinder asdator avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 07.
    Hozzászólások
    633

    Alapbeállítás

    Overbetelnék 260ig kb. Ezzel egyrész reppelhetek busted FD-t amit K-val biztos, de még lehet kisebb pocketekkel is callolni fog, de egy pot alatti, potközeli valuebetre lehet eldobna. Másrészt érezhet még fold EQ-t és blöffbe fordítva a lapját ránk is pusholhat.

  10. #40
    Fanatikus tag Sobi avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 07.
    Hely
    Várpalota
    Hozzászólások
    318

    Alapbeállítás

    Idézet mrj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "NL Hold'em Turbo", buy-in: $54


    Kérdés: mi legyen a játékunk a riveren?
    Nyilván nem a helyes river játék megtippelését fogom értékelni, hanem az indoklást. Sizing-gal együtt írjátok a válaszokat.

    Bónusz kérdés, miért csekkelem a turnt?

    lazyduck77 excluded.
    üdv!

    Na én is írok természetesen egy hozzászólást.
    Válasz röviden: PUSH! Miért is, ami a itt a fő kérdés? Az ellenfél nagy %.ban emel preflop, de azért a 2-eket kizárnám a kezéből, de ha mégis szorongatna egyet akkor cooler, lehet nála Ax is, de érdekes lenne, hogy egy ásszal nem hív vissza flopon és még a turnt is elcheckeli. Az, hogy miért menjünk inkább alllin, a legfőbb ok,hogyha elől vagyunk így nyerjük a max valuet, mint például Kx-k és pocket párokkal szemben. Mivel ezekkel a lapokkal nagyon nagy valószínűséggel callolna, de vissza már csak ritkán emelne velük.

    Bonusz kérdésre: talán azért, hogy gyengeséget színlelj, illetve, a bet vs missed flop cbet mutató éppen 100%-on áll, és ha nem 2-es a river, akkor esetleg elcheckeled, hogy hívjon inkább ő, csak river 2 megváltoztatta a tervet

Oldal: 4 / 5 ElsőElső ... 2345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •