Oldal: 29 / 84 ElsőElső ... 1927282930313979 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 281 - 290 (833) összesen
Like Tree25Likes

Téma: SNG tanuló topic

  1. #281
    Fáradhatatlan grinder straubbazsi avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 21.
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólások
    599

    Alapbeállítás

    Idézet Van eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    -Hogyan vélekedtek a boubble faktorról,használjátok,fontosnak tartjátok, számoltok vele


    Ez az SNG lelke. Ha ezt a játékot tanuljuk/tanítjuk, akkor ez az egyetlen, amire meglehet próbálni felhúzni a stratégiai elemeket. Nincs ennél fontosabb.

  2. #282
    Fáradhatatlan grinder straubbazsi avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 21.
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólások
    599

    Alapbeállítás

    Idézet Johnny Diablo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    - submitted 06-13-2011 - 17:02 pm - Poker Hand Replays
    a játék 3,50$ fr norm sng a starson.
    vilumisiek rendszeresen lopkodott co és btn-ből min betekkel.
    a leosztáskor csak annyi infóm volt róla, hogy ~9-12 asztalon tolja és gondolkodóbb egyed. stat csak 112 hand van róla.
    6 fős statjai 27/25/ 2,4 3bet/ steel co 45%/ steel btn 70%/ f to resteel 100%/ f to 3bet 67%
    a ss ellen simán játszom co meg ebben a szituban elég szűken adhat meg ekkora pusht és az infók is a foldját erősítették bennem.

    1, mondható ez a move itt standardnak?
    2, utólag azt írta a chatbe AQo-t foldolt. a helyében mindenki foldolná az AQ-t?
    3, mi az a range amit nem dobnátok az ő helyében, ebben a szituban?

    jah elfelejtettem mondani. betettem a handet wiz-ba stb.. szóval látom a hogy erősen szeretné ha én ezt itt most dobnám. más ellenfél ellen nem toltam volna vissza, de szerintem elég az infó, hogy ez itt biztosan profitábilis legyen. vélemény?
    Ennél sokkal gyakoribb helyzet, amikor a BU nem száll játékba, így ezt elemezni tanulságosabb. Tehát, képzeljük el, hogy a BU DOBOTT!

    CO szemszöge:
    A CL rátolja buborékban az emelésére. Ha feltételezi CLről, hogy felismer, és könyörtelenül kihasznál egy ilyen helyzetet, tehát nyomást gyakorol, sokat kockáztatva használja a sztekjét, mondhatjuk: nagyszerű játékos, majd kioszt egy reális skálát, pl.:
    22+,A2s+,K9s+,Q8s+,J8s+,T7s+,96s+,86s+,76s,65s,54s ,ATo+,KTo+,QTo+,JTo

    Akkor JJ+ adhat meg. 63.3 százalék esélyre van szüksége a nyeréshez (a chip odds 43%). AKs 62%ot, AKo 60at, a JJ 68at hoz a fenti 25 százalékos skála ellen.

    (Ha ugyanebben a helyzetben az ssnek 4 vakja van, akkor már a JJ sem jó.)

    Ha a CL nem ilyen, és csak a jobbnak tűnő 13%ot teszi vissza, akkor QQ+.

    Ha a CL maniac egy ilyen helyzetben, és minden két lapot (any2) pushol, akkor 77+, AJs+ adhat meg (a KQs BE, az AJo 2 tizeddel veri a határt, tehát 63,5öt hoz az any2 skála ellen).

    (Ha ugyanebben a helyzetben az ssnek nem 1685, hanem 1250 zsetonja van, akkor a helyes megadó skála 77+, AKs lesz. - Csak az érdekesség kedvéért.)


    Mi következik mindebből? Az igazi asztalnál soha (!) nem adnék meg AQval.


    A CL (hero) szemszöge:

    Ha feltételezi az emelőről, hogy tudja a feni tényeket és megfelelően ad meg, amellett eleget emel, akkor nagyon könnyen any2 resteal lehet a dologból.
    Wizardban nem lehet beállítani a JJ+ skálát, ha QQ+ AKsel számolunk (1.7 százalék) és emellett 16 százalékot megemel, akkor any2 a profitábilis resteal skálánk.

    Mi a tanulság? Nem feltételezném a BUról, hogy JJ+ ad meg, és ha már csak AKval megad, akkor is eszelős mértékben leszűkül a skálánk, mert közben mi is majdnem mindent kockáztatunk. Szóval, vékony jég.

    Ha megfelelőek a körülmények, 25-35 százalékot hajlandó lennék visszatenni.
    Viszont A9o ebben sem igazán lenne benne, helyette, rengeteg lapkombináció a suited oldalról.



    A valós helyzet:

    Hiába jó az oddsom, a BU-n aligha van FE-m, nem állók túl fényesen a skálája ellen, csapdagyanús, ráadásul, nem érdekem felbontani a buborékot. A9et itt még inkább dobnék.
    Utoljára módosítva: straubbazsi által: 2011. 06. 14. 00:20

  3. #283
    Őstag Johnny Diablo avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 07.
    Hely
    Ajka
    Hozzászólások
    1.396

    Alapbeállítás

    Idézet straubbazsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ennél sokkal gyakoribb helyzet, amikor a BU nem száll játékba, így ezt elemezni tanulságosabb. Tehát, képzeljük el, hogy a BU DOBOTT!

    CO szemszöge:
    A CL rátolja buborékban az emelésére. Ha feltételezi CLről, hogy felismer, és könyörtelenül kihasznál egy ilyen helyzetet, tehát nyomást gyakorol, sokat kockáztatva használja a sztekjét, mondhatjuk: nagyszerű játékos, majd kioszt egy reális skálát, pl.:
    22+,A2s+,K9s+,Q8s+,J8s+,T7s+,96s+,86s+,76s,65s,54s ,ATo+,KTo+,QTo+,JTo

    Akkor JJ+ adhat meg. 63.3 százalék esélyre van szüksége a nyeréshez (a chip odds 43%). AKs 62%ot, AKo 60at, a JJ 68at hoz a fenti 25 százalékos skála ellen.

    (Ha ugyanebben a helyzetben az ssnek 4 vakja van, akkor már a JJ sem jó.)

    Ha a CL nem ilyen, és csak a jobbnak tűnő 13%ot teszi vissza, akkor QQ+.

    Ha a CL maniac egy ilyen helyzetben, és minden két lapot (any2) pushol, akkor 77+, AJs+ adhat meg (a KQs BE, az AJo 2 tizeddel veri a határt, tehát 63,5öt hoz az any2 skála ellen).

    (Ha ugyanebben a helyzetben az ssnek nem 1685, hanem 1250 zsetonja van, akkor a helyes megadó skála 77+, AKs lesz. - Csak az érdekesség kedvéért.)


    Mi következik mindebből? Az igazi asztalnál soha (!) nem adnék meg AQval.


    A CL (hero) szemszöge:

    Ha feltételezi az emelőről, hogy tudja a feni tényeket és megfelelően ad meg, amellett eleget emel, akkor nagyon könnyen any2 resteal lehet a dologból.
    Wizardban nem lehet beállítani a JJ+ skálát, ha QQ+ AKsel számolunk (1.7 százalék) és emellett 16 százalékot megemel, akkor any2 a profitábilis resteal skálánk.

    Mi a tanulság? Nem feltételezném a BUról, hogy JJ+ ad meg, és ha már csak AKval megad, akkor is eszelős mértékben leszűkül a skálánk, mert közben mi is majdnem mindent kockáztatunk. Szóval, vékony jég.

    Ha megfelelőek a körülmények, 25-35 százalékot hajlandó lennék visszatenni.
    Viszont A9o ebben sem igazán lenne benne, helyette, rengeteg lapkombináció a suited oldalról.



    A valós helyzet:

    Hiába jó az oddsom, a BU-n aligha van FE-m, nem állók túl fényesen a skálája ellen, csapdagyanús, ráadásul, nem érdekem felbontani a buborékot. A9et itt még inkább dobnék.
    okok köszi. egy dolgot ami fontos kifelejtettem és ezt most vettem észre mikor írtad h btn csapda gyanús.
    ő inkább CS, most nincs előttem a hm, de kb 60% vpip körül adogatott meg. én szerintem csak megunta, hogy minden kőrben ránk emel a co, csak nem merte rátolni mert buble van.az állandó steel co-tól és gyenge ranget feltételzve btn-nél nekem szimpatikusnak tűnt így. ha co nem lenne gondolkodó és nincs képben a dolgokkal, nem tolom rá.

  4. #284
    Fanatikus tag Fuvesz avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    250

    Alapbeállítás

    Idézet straubbazsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    3betelünk, és nálam lazán bemegy a JJ.

    Könnyedén izolálhat, 99+, AJs+, AQo+ (+/- pár százalék) skálával, bőven jók leszünk a halott pénzekkel. Véleményem szerint FE-nk is van a 3bettel. Plusz az AA valószínűségét itt is csökkenteném a szokatlanul nagy emelés miatt.

    Inkább TT+, AK ez, mint QQ+, de a fix skálám JJ+ AKs-nél sosem lesz feszesebb.
    És mi ebben az esetben a 3bet helyes mértéke?

  5. #285
    Team Hero Coach trixilw avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 27.
    Hely
    Gőzbe borulva
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet Fuvesz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És mi ebben az esetben a 3bet helyes mértéke?
    Az összes zseton, ami előttünk hever.

    Ehhez a handhez még... igen, van FE-nk rendesen, eldobatjuk a közepes párokat (77-TT), dobatunk AT-t, AJ-t és talán még AQo-t is. De ha beverte a fejét és KQ, KJ lapok is a range-ében voltak, akkor azt is leszűrjük. Ez így kb 50%-os FE.

  6. #286
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet straubbazsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    (Persze, 3bet push.)

    A két limp 99%ban halott pénz, és a maradék elenyésző eset egy részében is képesek lesznek rosszabb lapot mutatni (pl közepes párokat).

    Az izoláló skáláról írtunk (utólag kiderült, hogy gyenge játékos, lehet az lazább is), ezen kívül négyen ülnek mögöttünk. Annak, hogy vkihez beszorult egy magas pár, annyira kicsi az esélye, hogy a skálánkon nem fog változtani, maximum egy-egy lap profitján pár tizedet.


    Trixi (vagy más), tudunk FEvel számolni? Tehát, ha kihagyjuk a wizardot a buliból, tudjuk, hogy mekkora oddsra van szükségünk $EV szerint, bele tudjuk ebbe kalkulálni a megtippelt FEt? Tartom a véleményemet, de biztosan ki lehet számolni a pontos skálát.
    Azért írtam, hogy a teljes asztal mögöttünk van, mert ugye ha mi emelünk (legyen 3bet push), akkor új licitkör kezdődik, amiben az előttünk beszállt 3 játékos szintén érdekelt.

    Így utólag azért kíváncsi lennék az izoláló lapjaira
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  7. #287
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet Johnny Diablo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    - submitted 06-13-2011 - 17:02 pm - Poker Hand Replays
    a játék 3,50$ fr norm sng a starson.
    vilumisiek rendszeresen lopkodott co és btn-ből min betekkel.
    a leosztáskor csak annyi infóm volt róla, hogy ~9-12 asztalon tolja és gondolkodóbb egyed. stat csak 112 hand van róla.
    6 fős statjai 27/25/ 2,4 3bet/ steel co 45%/ steel btn 70%/ f to resteel 100%/ f to 3bet 67%
    a ss ellen simán játszom co meg ebben a szituban elég szűken adhat meg ekkora pusht és az infók is a foldját erősítették bennem.

    1, mondható ez a move itt standardnak?
    2, utólag azt írta a chatbe AQo-t foldolt. a helyében mindenki foldolná az AQ-t?
    3, mi az a range amit nem dobnátok az ő helyében, ebben a szituban?

    jah elfelejtettem mondani. betettem a handet wiz-ba stb.. szóval látom a hogy erősen szeretné ha én ezt itt most dobnám. más ellenfél ellen nem toltam volna vissza, de szerintem elég az infó, hogy ez itt biztosan profitábilis legyen. vélemény?
    Nem tettem be Wizardba, de ATs alatt nem tolnám vissza, kapásból ez volt az első gondolatom.

    Nem stanard, ez itt egy hiba. A legrosszabb az egészben, hogy mutatásig ment a lapod, ezáltal a jó játékos szemében vesztettél az imagedből is. Legközelebb nem nagyin fog gondolkozni magasabb Ax lapokon, pláne, ha suited. Én a helyében ezt noteolnám azonnal.

    Ebben a helyzetben én természetesen eldobnám az AQ -t. Egyszerűen nem éri meg. Maga a lopás AQ -val persze jó, csak nagyobbat kellett volna emelni. Bubbleben nagy butaság lett volna a call AQ -val.

    BU -n jóformán nincsen FE. Pláne, ha gyengébb játékos, akik különösen szeretik a figurás kártyákat.
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2011. 06. 14. 12:48
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  8. #288
    Őstag Johnny Diablo avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 07.
    Hely
    Ajka
    Hozzászólások
    1.396

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem tettem be Wizardba, de ATs alatt nem tolnám vissza, kapásból ez volt az első gondolatom.

    Nem stanard, ez itt egy hiba. A legrosszabb az egészben, hogy mutatásig ment a lapod, ezáltal a jó játékos szemében vesztettél az imagedből is. Legközelebb nem nagyin fog gondolkozni magasabb Ax lapokon, pláne, ha suited. Én a helyében ezt noteolnám azonnal.

    Ebben a helyzetben én természetesen eldobnám az AQ -t. Egyszerűen nem éri meg. Maga a lopás AQ -val persze jó, csak nagyobbat kellett volna emelni. Bubbleben nagy butaság lett volna a call AQ -val.

    BU -n jóformán nincsen FE. Pláne, ha gyengébb játékos, akik különösen szeretik a figurás kártyákat.
    azért nem értem miért hiba, mert a btn call range ellen tökéletesen jók vagyunk. mivel ekkora stck-ből minden AX-et pusholna és nálunk van 1 blokker ezért A kb soha nem lesz nála, nyilván ha pushol akkor eldobom.
    minden 7-es párnál nagyobbat szintén pushol.
    tehát nála max tényleg nagyon kicsi pp-ok és a brodway lapok maradnak ami ellen kicsivel de jobbak vagyunk.
    a co pedig az esetek több mint 95%-ában dobni fog, mert nem ostoba.
    kérlek fejtsd ki szerinted mi itt a hiba és miért?
    ha wizardot néznénk ebben a szituban kb QQ+ lenne itt a lapunk.
    ha csak azzal fogom rá vissza tolna akkor tényleg minden körben rám emel.
    az meg, hogy most látott egy ilyen mutatást az én malmomra hajtotta a vizet mivel kb 4 osztással később pont emiatt toltam vissza rá a QQ-t is és callolta ATs-el a másik asztalon.

  9. #289
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet Johnny Diablo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    azért nem értem miért hiba, mert a btn call range ellen tökéletesen jók vagyunk. mivel ekkora stck-ből minden AX-et pusholna és nálunk van 1 blokker ezért A kb soha nem lesz nála, nyilván ha pushol akkor eldobom.
    minden 7-es párnál nagyobbat szintén pushol.
    tehát nála max tényleg nagyon kicsi pp-ok és a brodway lapok maradnak ami ellen kicsivel de jobbak vagyunk.
    a co pedig az esetek több mint 95%-ában dobni fog, mert nem ostoba.
    kérlek fejtsd ki szerinted mi itt a hiba és miért?
    ha wizardot néznénk ebben a szituban kb QQ+ lenne itt a lapunk.
    ha csak azzal fogom rá vissza tolna akkor tényleg minden körben rám emel.
    az meg, hogy most látott egy ilyen mutatást az én malmomra hajtotta a vizet mivel kb 4 osztással később pont emiatt toltam vissza rá a QQ-t is és callolta ATs-el a másik asztalon.
    Mert ITM előtt bekockaztatod a stackedet kétesélyes lapra. Mikor van sorti is. Tanulságos lett volna egy monster, vagy ha kicsit fishebb, vagy van korábbról readje, és megad AQ-val. Ráadásul látod, hogy BU 8bb körüli stackbol megad egy emelést, kvázi nagyon nem akar dobni. Erre te ratolod A9 -el. Valszeg ha Te itt dobsz,akkor a sortit kiuti a másik nagy stack, Te pedig kellemes stackkel beersz fizetobe kockázat nélkül. Ez meg akkor is gyenge move, ha BU dob és COra tolod ra. Mivel resteal, talán a QQ+ jobban belegondolva kicsit nit, mert ez mar értékért emelés inkább. Ezért mondom, hogy kb. ATs+ JJ+ lenne a rangem. Ezzel kihasználod a max FE-t, plusz ha kapsz egy megadast, nagyobb esélyed van, mint A9o -val. Benne van az is, hogy bukod a fele zsetonodat BU ellen, aki rajtad duplaz fel. Kellemetlen, nem?

    Szvsz túl van beszélve, ez ebben a szituban nálam fold. Fel lábbal ITM-ben ez sztem felesleges volt. Túl light.
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2011. 06. 14. 14:53
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  10. #290
    Őstag Johnny Diablo avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 07.
    Hely
    Ajka
    Hozzászólások
    1.396

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mert ITM előtt bekockaztatod a stackedet kétesélyes lapra. Mikor van sorti is. Tanulságos lett volna egy monster, vagy ha kicsit fishebb, vagy van korábbról readje, és megad AQ-val. Ráadásul látod, hogy BU 8bb körüli stackbol megad egy emelést, kvázi nagyon nem akar dobni. Erre te ratolod A9 -el. Valszeg ha Te itt dobsz,akkor a sortit kiuti a másik nagy stack, Te pedig kellemes stackkel beersz fizetobe kockázat nélkül. Ez meg akkor is gyenge move, ha BU dob és COra tolod ra. Mivel resteal, talán a QQ+ jobban belegondolva kicsit nit, mert ez mar értékért emelés inkább. Ezért mondom, hogy kb. ATs+ JJ+ lenne a rangem. Ezzel kihasználod a max FE-t, plusz ha kapsz egy megadast, nagyobb esélyed van, mint A9o -val. Benne van az is, hogy bukod a fele zsetonodat BU ellen, aki rajtad duplaz fel. Kellemetlen, nem?

    Szvsz túl van beszélve, ez ebben a szituban nálam fold. Fel lábbal ITM-ben ez sztem felesleges volt. Túl light.
    köszönöm a véleményt. ettől érdekes ez a játék, mindenki máshogy látja. wizarban miután kivettem pár handet és megnéztem mi a call range a co nak, ha csak simán resteelelek az igen szűk. ha tudja mi a helyzet akkor elég széles lehet amit visszarakhatunk itt neki.
    btn ellen pedig még mindig elöl vagyok wizard szerint is. ebben az osztásban nem tudom ezt eldobni. ha nem ő a co akkor biztosan, de ellene ez képtelenség, hogy megtegyem.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •