Oldal: 281 / 594 ElsőElső ... 181231271279280281282283291331381 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.801 - 2.810 (5934) összesen
Like Tree431Likes

Téma: Mit csináltatok volna? - MTT

  1. #2801
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Egy kérdés:

    Ha SNG Wizarddal elemezem az MTT handeket úgy, hogy átállítom chip EV -re, akkor mondjuk egy 900 fős versenyen, ahol 250 -en maradtunk, eljött a push/fold szakasz, és 90 -től fizet a verseny, mennyire kapok jó push skálákat? Mindig nézem, és nem mindig tudom eldönteni, hogy ez most valóban jó? Néha nagyon lazának tűnik. Persze ez puszta matek, és sok függ az asztal képétől is, stb. amit a program nem vesz figyelembe, de összeségében jó, ha ez alapján nézem át a handeket és ítélek döntéseket helyesnek vagy helytelennek?
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  2. #2802
    Tag
    Csatlakozott
    2011. 06. 07.
    Hely
    BAZ
    Hozzászólások
    155

    Alapbeállítás

    A pre 3betet ien lapokkal ritkán - túl ritkán - alkalmazom. A megfelelő körülmények között pedig jó játék.

    Ellenfelemet tag vagy gyenge-passzív kat-ba soroltam egyenlőre, szal azt úgy értettem, csak rosszul fogalmaztam.

    A feltételes esélynél 'belespekuláltam" a vakokat is, mert az egyik vakon ülő fish folyamatosan callolt korábban is.

    Ha a szokásos 3 bb-t emeli, akkor nem adom meg pre, de erre a minire jó pozícióból, nagy stackek mellett úgy gondoltam megadom. + vártam az egyik vakot is. Így szerintem védhető a call, illetve semmiképpen nem tartom nagy hibának, hogy 2710-ből 120-at megadtam. (Postante jobb lett volna persze a nagyobb pot miatt, vagy esetleg 3bet, ahogy írtad). Egyébként egyszínű lapokkal flösshúzót floppolni közel 11%, 9:1. + a soresély, ami ennél kevesebb, de ezt pontosan nem tudom, mert 2 réses (kapcsolódóknál 10,45% az OE SD, 2-es luksor 8%), de így is összesen olyan 14-15%-kal kb. lehet számolni szerintem, így durván 6:1. Mivel stackem (ami itt az effektív stack is volt egyben) 1/22-ét kellett betennem kb., megvolt a feltételes odds. Persze bele kell kalkulálni gyakorlati dolgokat is, hogy pl. lehet, hogy összejön a lapom, de ellenfelemnél nagyobb draw van, vagy nincs semmije és nem fizet ki. Így persze sem 6:1-gyel, sem 9:1-gyel nem számolhatunk. Inkább 15-20:1-gyel reálisabb, nekem pedig 22:1 van, szal ebből a szemszögből megérte megadni szerintem.

    Kis emelése jelenthetett nagy erőt is, AA-kat, vagy KK-kat, de egy középpárt is, amivel óvatos. Ezt eldönteni nem tudtam. (Végül KTs-al volt óvatos, ha 3betelek, tuti dob).

    A 600-as emelésem után kb. 1200-as a kassza, neki 3000 marad, nekem kb 2000, és itt az effektív stack a lényeg. Ha engem húzóra tesz, akkor van 8 v 9 jóm, ha van egy párom is, akkor kicsit több. Ő vezet jelen pillanatban, de rengeteg lap árthat neki, a drawkiegészítők. Így akkor hoz jó döntést, ha még akkor pakolja be a zsetonjait, amikor még ő vezet, ugyanis ha csak megad, s a turn nem segíti az én húzóimat, akkor dobok, ha akkor hív, s nem nyer tőlem több zsét, mert amikor már csak 1 lap van hátra, igen jó banki esély kellene a callhoz, amit aligha adna meg. Ezért szerintem nem jó a call, ha settje van, mert a turnön hiába pakolja be, nem fizetem ki egy párral, csak minimum sorral, vagy színnel, akkor pedig én vok elöl. Szerintem nem lett volna durva tőle, ha a visszaemelésemre rámtolja az előzőekben említett lapokkal, mert a pot 1200, steckem 2000, így tovább emelhetett volna, sőt emelnie is kellett volna, ha settje, vagy fölépárja van, vagy AdQd+. De mivel nem emelt, így ezen lapokat kizárhatjuk, s valóban, nem is ezek voltak nála. Ha ennél nagyobb a zsetonok száma, akkor más a helyzet, de ez így beleférne sztem, hogy rámtolja.

    Mindenesetre ez egy igen érdekes parti lett, lehet bőven-bőven elemezni. Korábban volt, hogy betettem egy partit, s mégcsak nem is kaptam rá választ, max 1-2-t.
    Egyébként kíváncsi lennék, hogy egy pro játékos mit mondana a teljes szituról, s a véleményeinkről, észrevételeinkről...
    Utoljára módosítva: TiestoTomika által: 2011. 06. 30. 13:42

  3. #2803
    Fanatikus tag rudinese33.1/3 avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 30.
    Hely
    kozármisleny
    Hozzászólások
    405

    Alapbeállítás

    pre: nem kell a balhé - fold
    flop: elég jó a leesett floppod, ebben a szituban ip én is visszaemelnék. Nagyon sok infót kapok a válaszból legyen az akár call, akár rr, akár fold. Ráadásul szerintem nagy %-ban lesz a reakció fold. A callal sehol nem leszel. Turn színre, 9, t, a, k-ra sem tudod hol állsz.
    turn: valószínűleg a statok alapján döntenék a megadásról. pfr, cbetflop%, turncbet%, wtsd/wsd%. Ha ezek jó játékost takarnak a két ai-ra el tudnám dobni. Ha csak a gyanúm is felmerül, hogy hülyék, akkor megadom.
    river: pech.
    Utoljára módosítva: rudinese33.1/3 által: 2011. 06. 30. 14:02

  4. #2804
    Tag
    Csatlakozott
    2011. 06. 07.
    Hely
    BAZ
    Hozzászólások
    155

    Alapbeállítás

    A pre játékommal kapcsolatban eszembe jutott Lee "The Final Table" Nelson 3-6 szabálya, ami az egyszínű 1 vagy 2 réssel rendelkező lapokra és az egyszínű A-os kombikra vonatkozik. Azt mondja, adjuk meg mindig ezekkel zsetonjaink 3%-áig, de 6% fölött dobjunk. A 2 érték között mi döntünk, pl. a pozícióból elmehetünk 6%-ig is a megadással - ha megfelelő a szitu, mondja Nelson, az Axs-os és az 1 réses kombikkal megadhatunk 6%-ig. Bár megjegyzi, hogy a 2 réseseknél (ami nálam is volt) inkább maradjunk a 3%-nál.
    Nálam a 3% kb 80, a 6% 160, és 120-at (kb. 4,5%) adtam meg, szóval eléggé határeset, bár így dobnom kellett volna e szabály szerint is, de pl J9s-al már callolható.

  5. #2805
    Tag Szun Cu avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 14.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    143

    Alapbeállítás

    Sziasztok!

    Ebben a szituban easy fold, vagy easy call?

    Nincs infóm az ai-n levő enemyről. 2. leosztása az asztalnál.

    weaktight | Hand Poll | 99 - No Limit Holdem Tournament

    Itt is ez lenne a kérdésem: Fold vagy call?

    Itt az első leosztásom ezen az asztalon. 28K az átlag.

    weaktight | Hand Poll | QQ - No Limit Holdem Tournament

    + még, hogy jó-e a betsize a sqeezeknél??

    Köszi!
    Utoljára módosítva: Szun Cu által: 2011. 07. 01. 08:39

  6. #2806
    Tag
    Csatlakozott
    2011. 06. 07.
    Hely
    BAZ
    Hozzászólások
    155

    Alapbeállítás

    Idézet Szun Cu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Ebben a szituban easy fold, vagy easy call?

    Nincs infóm az ai-n levő enemyről. 2. leosztása az asztalnál.

    weaktight | Hand Poll | 99 - No Limit Holdem Tournament

    Itt is ez lenne a kérdésem: Fold vagy call?

    Itt az első leosztásom ezen az asztalon. 28K az átlag.

    weaktight | Hand Poll | QQ - No Limit Holdem Tournament

    + még, hogy jó-e a betsize a sqeezeknél??

    Köszi!
    Elég nagy banki esélyt kapsz, kb 2:1. Én így már megadnám, bár nem szívesen. $3-os szinten sok a gyenge player, AK, AQ-val is betehette akár, vagy 77-88. Ez 44 kombi, TT+ pedig 30 kombi. Így kb. 44% az eredő győzelmi esélyed. Ha jó player, és legitimen adja, akkor AK és QQ+, ezek ellen 36% az eredő győzelmi esélyed, s neked kb. 33%-ra van szükséged a banki esély alapján. Szóval én azt mondanám, hogy meg kell adni. Ráadásul több a zsetonod, plussz ezekbe azt nem számoltam bele, hogy esetleg csak lopni akar olyan 78s-féle lapokkal (az esetek 5%-a), szóval így még inkább call.

  7. #2807
    Tag
    Csatlakozott
    2011. 06. 07.
    Hely
    BAZ
    Hozzászólások
    155

    Alapbeállítás

    Idézet Szun Cu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Ebben a szituban easy fold, vagy easy call?

    Nincs infóm az ai-n levő enemyről. 2. leosztása az asztalnál.

    weaktight | Hand Poll | 99 - No Limit Holdem Tournament

    Itt is ez lenne a kérdésem: Fold vagy call?

    Itt az első leosztásom ezen az asztalon. 28K az átlag.

    weaktight | Hand Poll | QQ - No Limit Holdem Tournament

    + még, hogy jó-e a betsize a sqeezeknél??

    Köszi!
    A 2.-nál sztem jó a betsize a syueezenél, jó a pozíciód, erős a lapod. Elég nagy már a pot, én nem dobnám el, bár ellenfélfüggő is egyben. Csak a 2 premium lappal szemben vagy hátul, ráadásul hiheti azt, hogy csak rabolsz, szóval lehet nála több középpár is, illetve AK-val, esetleg AQs-al flipet játszol. Ha lag, akkor pedig sima a call, mert tágabb a range. Összességében olyan flip körül lehetsz a partiban, vagy kicsit még inkább előrébb is. Elég sok mani van már a bankban, szal call sztem.

  8. #2808
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet Szun Cu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Ebben a szituban easy fold, vagy easy call?

    Nincs infóm az ai-n levő enemyről. 2. leosztása az asztalnál.

    weaktight | Hand Poll | 99 - No Limit Holdem Tournament

    Itt is ez lenne a kérdésem: Fold vagy call?

    Itt az első leosztásom ezen az asztalon. 28K az átlag.

    weaktight | Hand Poll | QQ - No Limit Holdem Tournament

    + még, hogy jó-e a betsize a sqeezeknél??

    Köszi!
    Én az első handnél a rossz pozíció és a nagy feltételes esély miatt csak megadtam volna, bízva abban, hogy olcsón láthatom a flopot, és esetleg esik egy szett, amit kifizetnek. Ha nem így van, akkor könnyen lehet dobni postflop. 30BB -t nem hiszem, hogy JJ alatt szívesen bepakolnék preflop, még akkor sem, ha sokkal jobban állok, mint az ellenfél (nem célom felduplázni)

    Második handben QQ -val én all in mennék, mert kevesebb, mint egy 1% esély van rá, hogy AA vagy KK van nála, minden más ellen elöl vagy, esetleg AK -val flip, de az is csak 6 out. Az emelés teljesen jó, standard 4x.

    Ha már szkvíííz, akkor pedig inkább pozícióból próbálkoznék, nem SB -ből, hanem mondjuk CO - BU, onnan lehet gyengébb lapokkal is ilyen deepen próbálkozni, nem kell feltétlen egy pár. (ezt csak általánosságban írom)
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2011. 07. 01. 12:13
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  9. #2809
    Tag Szun Cu avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 14.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    143

    Alapbeállítás

    Még 1 handet beraknék, hogy egy kis tudást szívjak magamba néhányatoktól!

    enemy: 42/39 25-ös 3bettel 57 hand alapján

    közös játékunk során a kérdéses parti előtt 4x 3betelt, ebből 2-szer shovoltam és feladta, 1-szer calloltam és floppon feladtam, 1-szer meg dobtam. Ez az 5. ilyen típusú találkozásunk, ami kicsit gyanús volt, hogy az előző 3betje és e között 2 hand ment le, így kicsit erősebbre tettem, mint sima steal 3bet, de így se tudtam elengedni 5handed, az említett közös history miatt.

    weaktight | Hand | JAs - No Limit Holdem Tournament

    A kérdésem az, hogy ez standard, vagy túl light volt a 4bet shove?
    A másik pedig az, hogy meg lehetett volna máshogy is játszani ezt a handet (foldon kívül)? Gondolok itt a pre call, flop, ch/shove line-ra?

    Köszi

  10. #2810
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Idézet Szun Cu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Ebben a szituban easy fold, vagy easy call?

    Nincs infóm az ai-n levő enemyről. 2. leosztása az asztalnál.

    weaktight | Hand Poll | 99 - No Limit Holdem Tournament

    Itt is ez lenne a kérdésem: Fold vagy call?

    Itt az első leosztásom ezen az asztalon. 28K az átlag.

    weaktight | Hand Poll | QQ - No Limit Holdem Tournament

    + még, hogy jó-e a betsize a sqeezeknél??

    Köszi!
    Mindkettő call. Amúgy 9% az esélye annak hogy ha QQ van nálad 9 fős asztalon akkor van kint over pár.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •