Oldal: 36 / 71 ElsőElső ... 26343536373846 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 351 - 360 (707) összesen
Like Tree6Likes

Téma: Milyen konfigurációt?

  1. #351
    Tag babyonboard avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 25.
    Hely
    two gapper town
    Hozzászólások
    179

    Alapbeállítás

    Idézet danfiu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hy all,

    Tervezek venni egy harmadik monitort, csak nem tudom, hogy a videokartyam megbirkozna e vele?Valaki segitene kideriteni?koszi

    Ilyen gepem van:

    HP Pavilion p6360sc Desktop PC Product Specifications HP Pavilion p6360sc Desktop PC - HP Customer Care (United States - English)

    + Hallottam, hogy a nagy adatbazisnak kell valami ssd harddisk?Az ebben van?Vagy ha nincs, akkor sima computer uzletben raknak bele?Gondolkoztam, hogy kibovitem meg a memoriat mondjuk 8gb-ra, csak nem tudom, hogy kitudnam e hasznalni..
    egy monitor a hdmi-re, másik a dvi-re, 3. pedig az alaplapi integráltra. nemrég állítottam be egy ilyet, és szépen megy.

    másik opció, ha veszel egy komolyabb videokártyát, amivel akár 4 monitort is tudsz kezelni.
    wp/100 down-->bb/100 up

  2. #352
    Fanatikus tag Coix avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    472

    Alapbeállítás

    Idézet danfiu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Koszi szepen a segitseget.

    Ezt hogy erted, hogy csodat ne varjak?Ez nem ugy van, hogy vagy viszi a 3 monitort vagy nem?Erdemes lenne kicserelni a videokartyat?Milyet ajanlanal?

    Jah, akkor kb megszivtam..Akkor mit kene tennem ahhoz, hogy vigyen 3 monitort?
    A "csodát ne várj" arra vonatkozott volna, hogy nagy felbontáson lehet, hogy nem működik olyan jól. Nem tudom, milyen felbontású monitorokat használsz, de gondolom minél több asztalt akarsz látni egy képernyőn, úgyhogy a lehető legmagasabb felbontásra van állítva minden. Nincs tapasztalatom a kártyáddal, csak sejtés, hogy a belépőszintű modellek nem biztos, hogy mindent maximumon tudnak.

    Nézd meg ezeket:
    http://www.sapphiretech.com/presenta...n=&lid=1&leg=0

    http://www.sapphiretech.com/presenta...n=&lid=1&leg=0

    http://www.sapphiretech.com/presenta...n=&lid=1&leg=0

    http://www.sapphiretech.com/presenta...n=&lid=1&leg=0

    A HD5770 nagyon jó kártya, játékokra (és itt nem pókerre gondolok ) is nagyon jó, ár-érték arányban főleg. A HD5750 picit gyengébb, de az is teljesen vállalható. A HD5670 egy kategóriával lejjebb van. Nem olcsóbb annyival, mint amennyivel kevesebbet tuda 5770-nél, de csak egy slotot foglal el (a hűtője viszont jellemzően így is, úgy is belóg a mellette levő slotba, úgyhogy egyremegy). A HD6xxx sorozat meg újabb, emiatt drágább is. Itt a 64xx és 65xx sorozat szerintem nem jó, mert szerintem pont olyan csatlakozók vannak rajta, hogy ezek közül egyszerre csak 2 használható (persze lehet, hogy tévedek).

    Nekem HD5670-esem van, ez is bőven túlteljesíti az igényeimet.

    A belinkelt konfigurációdon a kártya egyébként egy alacsony (Low Profile) kártya. Ha tényleg csak ilyen jó a gépedbe, akkor az szívás, mert akkor csak a HD5670 jöhet számításba a fentiek közül, ennek van csak LP változata. Az LP kártyák többsége a HDx4xx és HDx5xx sorozatokból van, itt pedig nem tudom, valóban működik-e a 3 monitor. Sanszos, hogy nem.

    Ha hosszabb távra tervezel, mindenképpen olyant vegyél, amiben GDDR5 memória van.

    Plusz a monitorvásárlásnál figyelj majd arra, hogy a monitoron legyen DisplayPort, vagy vegyél egy DP=>DVI átalakító kábelt hozzá.
    (nem kötekszem, csak kérdezek...)

  3. #353
    Fanatikus tag Coix avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    472

    Alapbeállítás

    Idézet babyonboard eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    egy monitor a hdmi-re, másik a dvi-re, 3. pedig az alaplapi integráltra. nemrég állítottam be egy ilyet, és szépen megy.

    másik opció, ha veszel egy komolyabb videokártyát, amivel akár 4 monitort is tudsz kezelni.
    Igen, ezen én is gondolkodtam, hogy az alaplap videokivezetése jó-e erre, de akkor ezek szerint jó ez is.

    De így elhárul az akadály azelől, ha esetleg a 3 monitoros rendszert is kinövi...
    (nem kötekszem, csak kérdezek...)

  4. #354
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Fuu koszi a reszletes hsz-t, annyi uj info van benne, hogy kb a felet nem ertem de sebaj, elolvasom meg parszor.Arra a konkluizora jutottam, hogy uj videokartyat fogok venni ilyen gddr5 cuccal, meg ami tud kezelni 3 monitort.ehhh technika...akkor ramot nem bovitek, jah meg akkor lehet beszerzek egy olyan ssd vinyot es akkor rendszert ujrateszem.

  5. #355
    Fanatikus tag Coix avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    472

    Alapbeállítás

    Idézet idApRO eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    SSD az nem ugyanaz mint a HDD, a neve is mutatja: Solid State Drive. A tiedben HDD van. elég egy 64-128 gigás SSD amin a win7 van (64 bites) és a HM. 8 giga fölösleges ha nem játszol. elég 4. max 6. 32bites win7 nem kezel csak 3 gigát. A harmadik monitort ha rá tudod kötni akkor bírnia kell.
    60 GB-nal elégnek kell lennie, hacsak nem teszel fel kismillió programot. Nekem egy 60GB-os SSD-n van a rendszer, ebből a 64 bites Windows könyvtár 18GB-ot foglal el. Ha ráteszeszek még 20 GB programot, akkor is marad még kb 1/3 szabadon. SSD-nél ezzel számolni kell, hogy nem ajánlatos teljesen teleírni, mert az kis mértékben csökkenti az élettartamát.
    (nem kötekszem, csak kérdezek...)

  6. #356
    Fanatikus tag Coix avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    472

    Alapbeállítás

    Még egy dolog: a HD5770 már elég sokat fogyaszt, és ehhez olyan táp kell, amiből jön egy külön csatlakozó a videokártya áramellátására. A kisebbeknél ilyen nem kell.

    Most utánaolvasgattam, és én is egyre inkább azon a véleményen vagyok, hogy menne a 3 monitor a jelenlegi kártyádról is, ha az alaplapi DVI csatlakozót is használod. Az a táblázat elég megtévesztő, de valószínűleg a DisplayPort csak a 4. monitorhoz kellene majd.
    (nem kötekszem, csak kérdezek...)

  7. #357
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    hűtő:
    Cooler Master Hyper Z600 - LOGOUT.hu Számtech cikk

    ez nem lesz csapágyas :P
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  8. #358
    Újonc nadir avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 15.
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólások
    36

    Alapbeállítás

    Idézet ThinkHuman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sztem írd meg hogy mennyit akarsz rászánni, és pontosan mi kell és akkor lehet pontosat mondani. Kell-e monitor billentyűzet egér stb. De egyébként ha csak pokerre lesz használva ez jó irány lehet:

    ASROCK H61M-U3S3 LGA1155, Intel H61, 2xDDR3 ...15.606 Ft
    Intel Core i3-2100 3100Mhz 3MB LGA1155 ...24.429 Ft
    Kingmax 4GB DDR3 1333MHz7.953 Ft
    CoolerMaster Elite 335 RC-335-KKN1-GP Black Black ...9.454
    SAMSUNG 500GB 7200rpm SATA-300 16MB HD502HJ ...8.606 Ft
    FSP 350W FSP350-60APN Active PFC 80 ...6.520 Ft

    Összesen58.055 Ft+ÁFA) 72.569 Ft

    Jó és megbízható alaplap, működő usb3-al (van pár lap amin nem jó), erős, nagyon keveset fogyasztó proci, stabil, jól szellőző ház, megbízható, jó hatásfokú táp, és gyors hdd. Ha a keret engedi esetleg meglehet dobni egy ssd-vel, nagy adatbázishoz jól jön, de később is bele lehet tenni bármikor. Ha ez így megfelel akkor egeret és billentyűzetet ízlés szerint választhatsz. Ha kell monitor akkor a Dell U2310 most a bestbuy. 48 körül hozzá lehet jutni, ips paneles minőségi monitor. De ha ezen spórolni akarsz éppen pokerezés közben nem fogsz hátrányt szenvedni egy olcsóbb tn paneles monitorral sem.
    Kösz a sok helpet!

    Hát a ház is valszeg csere lesz, mert ősrégi és behemót (régi toronyszerver ház), szóval ha elég jól meggyőznek a boltban hogy van házuk ami megfelelő hőmérsékletet nem hátráltatja akkor az is lesz.

    Igen azt én is néztem hogy a 64 bitet mi indokolhatja, utoljára olyan 3-4 éve néztem hogy mi lenne ha 64bitre állnánk, de egyfelől arcpirítóan drágának tünt akkor még, másfelöl indokolatlannak is gondoltam, tehát jelenleg 2giga/32bit van, és ha jól vettem ki akkor a 2 monitoron való póker sem indokolja a 64 bites rendszert.
    Na majd meglátjuk...

  9. #359
    Őstag Morzdomigron avatara
    Csatlakozott
    2009. 06. 27.
    Hozzászólások
    1.080

    Alapbeállítás

    Alaplapot, processzort, videokártyát meg ramot tervezek venni játékokra meg tervezőprogramokra (AutoCAD, Axis stb). 100k-ból, de inkább 80-ból jó lenne kijönni.

    Van egy Chieftec HPC-360-202 tápom, meg egy 1 TB-os tavaly szerzett HDD-m.

    Láttam többen írták hogy új házat is vesznek, ez miben befolyásolja a teljesítményt? És egy jó hűtő mennyire must have?

    Ajánlották az iPON-t, de eddig én a juventus-team-nél (JTC :: A működő gépes kapcsolat ::) vettem a dolgokat, erről mi a vélemény?

    Nézegetem a termékeket aztán majd beírom hogy miket találtam a jóváhagyáshoz vagy jöhetnek az ajánlatok is.
    Mama azt mondta: varázsló az, aki varázsolni tud!

  10. #360
    Fáradhatatlan grinder GStealer avatara
    Csatlakozott
    2010. 10. 25.
    Hozzászólások
    758

    Alapbeállítás

    Ipont én is csak ajánlani tudom, évek óta rendelek tőlük. A ramok most baromi jó áron vannak náluk, ráadásul van gépösszeralójuk is: iPON! hardver és szoftver hÃ*rek, tesztek, webshop, fórum

    A ház maximum a hűtés teljesítményét fogja növelni. Plusz hűtő pedig nem létfontosságú, ha jól választasz videokártyát. Alkatrészek terén már nem vagyok naprakész, viszont a tápod miatt ügyelj milyen videokártyát veszel, néhány mai darabot már nem bírna el.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •