Oldal: 7 / 8 ElsőElső ... 5678 UtolsóUtolsó
Eredmény: 61 - 70 (78) összesen
  1. #61
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 06.
    Hozzászólások
    783

    Alapbeállítás

    Idézet ATM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Régen a rák az öregek betegsége volt, ma pedig már vannak gyermekrák gondozó intézetek. Szóval az egészségünk romlott. A várható élettartamról nincs statisztikám, de legalább annyira fontos, hogy milyen minőségben éled az életed, mint az hogy meddig.
    az ingyenpénz' még jót nem hozott erre a világra, csak káoszt, s adósságot.

  2. #62
    Fanatikus tag Ispy avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 01.
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólások
    336

    Alapbeállítás

    Idézet ATM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ehhez nem kell törikönyv. Nagyapáinknak volt háza hitel nélkül, nekünk meg nincs.
    Az én nagyapám konkrétan cirka 30 évig fizette az OTP hitelt, szóval nálunk ez nem volt igaz.

    Ispy

  3. #63
    Fanatikus tag Ispy avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 01.
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólások
    336

    Alapbeállítás

    Egyébként meg a fő probléma szerintem a föld népessége. Egyszerűen túl sokan vagyunk. Ilyenkor általában két dolog szokott történni: háború vagy járvány.

    Aki meg úgy gondolja, hogy rosszul él, az nézzen szét egy kicsit a világ szegényebbik részén (nem nehéz ilyet találni), ahol egy napot kell dolgozni a rizsföldeken, hogy este legyen vacsora.

    Egy kis olvasnivaló:
    2050-re felismerhetetlen lesz a Föld

    De ha egy kicsit guglizol rengetek cikket találhatsz erről a témáról.

    Szóval a helyzet az, hogy jelenleg is túl sokan élnek túl jól és ez a szám ahogyan nő, a helyzet úgy lesz egyre sz@rabb.

    Ispy

  4. #64
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Komoly hangvetelu topik, kellenek az ilyenek is.

  5. #65
    Őstag Triccianus avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Pannónia
    Hozzászólások
    1.033

    Alapbeállítás

    Idézet teto eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ne haragudj, de sztem menj el valami alapfokú közgazdaságtan képzésre, és rájössz, hogy ez az egész totál blődség
    Ugyanerre gondoltam én is, közgazdaságtani irányból nézve hatalmas képtelenség az egész felvetés.

  6. #66
    Őstag RegGeri avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 03.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    Van egy pénzügyi körökben gyakran emlegetett mondás, miszerint nincs ingyen ebéd.
    "Ha meg megad, akkor várjuk a csodát." szekelygore

  7. #67
    Tag rigopisti avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 22.
    Hely
    Once upon a time...
    Hozzászólások
    115

    Alapbeállítás

    teto +1

    leendő közgazdászként minimális rálátásom van a gazdaság mozgására, legalább a puskát el szoktam olvasni ha megyek vizsgázni, vagy ha szóbeli van akkor a jegyzetet és sztem 1v1 butaság az egész, bár a videót nem bírtam tovább nézni 10 percnél.

    Ispy: tök jó gondolat amit mondasz szvsz, bár háború így is rengeteg van/volt/lesz. A "civilizált világ" kb 3500 éves története alatt alig több, mint 200 év volt háború mentes...

    Várható életkorról meg ne beszélj már butaságot ATM, az növekszik "folyamatosan", Japánban pl 78-80 körül van azt hiszem.

    World Bank, World Development Indicators - Google public data

    Meg mi az h romlott az egészségügy az elmúlt 100 év alatt? Ezt te sem gondolhatod komolyan.

    A házimunka, gyereknevelés = munka részét sem értem. Ha te azt munkának tartod, hogy szépítgeted a nehezen megszerzett lakásodat, vagy hogy a gyermekedet jó útra akarod terelgetni és foglalkozol vele, hogy egészséges lelki állapota legyen, akkor ott már régen rossz. Ezt hogyan lehet munkaként felfogni!?!?
    Na meg nekem erről az egészről (bár lehet túl primitíven fogom fel) elsősorban a kommunizmus ugrik be, ami ugye nem működött valami jól. Attól mert mindenki "jól" él, elő kell teremteni azt a pénzt, amit szétosztanak; ha nincs elég $, akkor vesz fel állambácsi kőccsönt. Na meg ugye az sem lenne a legjobb megoldás, h a pénzgyárban nyomjunk ki 8654352365x több FT-ot felkiáltással szétosztanak egy rakat pénzt.

    Összességében nekem egyáltalán nem tetszik, és megvalósíthatatlannak tartom. Szerintem ebből a szempontból van 3 féle kategória:
    1. nem dolgoztam eddig sem, most sem fogok és még több pénzt kapok
    2. dolgoztam egész eddigi életemben, most meg munka nélkül keresek ennyit, minek dolgozzak?
    3. gazdag vagyok, leszarom, aki akar dolgozik, én megélek a befektetéseimből, forgatom a saját pénzemet (na meg ahogy titcar mondta, feketeimport-> nem kell ÁFA-t fizetni)

    ATM, ahol azt mondtad "inkább kapjanak a munkanélküliek egy tisztességes pénzt és ne kelljen lopniuk a megélhetésért." erre csak két dolgot tudok mondani, amit tapasztalatból mondok, mivel Nógrád megye egyik kemény kisebbséggel rendelkező térségében lakom:
    1. nem feltétlenül a megélhetésért lopnak
    2. adhatsz nekik fejenként havi 100k-t is, akkor is lopni fognak.

    Az meg csak szép álom, hogy a fekete munkát, fekete gazdaságot valaha is megszüntetik ezen a világon, annál leleményesebb az emberiség

    ja és titcar +1 "ha a néppel megértetnéd, hogy a népnek az a jó, ha nem játssza ki senki a rendszert, akkor bármilyen rendszerből tudsz jót csinálni csakhogy ezt még nem érte el senki " - szerintem az emberek felfogásával és gondolkodásával nagy baj van e téren, viszont ez a "nem játsszuk ki a rendszert=jól élünk" sem teljesen igaz, főleg nem itt Mo-on. ahhoz olyan törvények, szabályok kellenek. (pl. ha mindenki becsületes lenne ebben az országban, egy jó db-ig akkor is nagy szarban lennénk gazdaságilag, valamint nem minden (***** kevés?) politikus akar feltétlenül jót a köznépnek)
    Utoljára módosítva: rigopisti által: 2011. 07. 21. 10:42
    "Flops are like vagina's: the wetter they are the harder you hit em!"
    -----------------------------------------------------
    "Lehet itt ggúnyolodni a NL2-n, de egy NL2 reg boven( persze kimagaslo) ver sztem egy breakeven NL100-200 körüli játékost." - Trumann Show

  8. #68
    Tag
    Csatlakozott
    2011. 04. 22.
    Hozzászólások
    143

    Alapbeállítás

    Ez egy tetszetős idea, de nem igazán értem.
    Egyrészt nem számol az emberi lény alapvető tulajdonságaival.
    Másrészt matematikai problémám is van.
    50%-os ÁFA esetén 1 fő alapjövedelem háromszorosát kereső/költő személy fizeti meg 1 fő kizárólag alapjövedelmet kereső/költő részét.
    Találós kérdés: hány alapjövedelem háromszorosát kereső/költő személyre van szükség egy 10 milliós országban az egyensúlyhoz?
    Mert ugye a jelenlegi problémákat is az okozza, hogy kb. 2,5-3 millió aktív dolgozó van.
    Ezek nagy része alacsony jövedelmű, a magas jövedelműek pedig nem fogják a teljes jövedelmüket elkölteni, tehát nem teljes mértékben számoljuk be a részüket a fogyasztási jellegű adónál.

  9. #69
    PA addict Orang3J3ws99 avatara
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.119

    Alapbeállítás

    Idézet enron eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Magyarországon a szar lapátolásban több pénz van mint egy banki közép-felső vezető munkabérében. És ezt szó szerint kell érteni.
    Rossz bankban dolgozol, vagy nagyon jó helyen lapátolsz.
    A Monopolyban is van ICM hatás! - OwnControl

    Blog: http://www.pokerakademia.com/poker_blogok/orang3j3ws99/

  10. #70
    Őstag JuhaAasz avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 03.
    Hozzászólások
    1.394

    Alapbeállítás

    Idézet Ispy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egyébként meg a fő probléma szerintem a föld népessége. Egyszerűen túl sokan vagyunk. Ilyenkor általában két dolog szokott történni: háború vagy járvány.

    Aki meg úgy gondolja, hogy rosszul él, az nézzen szét egy kicsit a világ szegényebbik részén (nem nehéz ilyet találni), ahol egy napot kell dolgozni a rizsföldeken, hogy este legyen vacsora.

    Egy kis olvasnivaló:
    2050-re felismerhetetlen lesz a Föld

    De ha egy kicsit guglizol rengetek cikket találhatsz erről a témáról.

    Szóval a helyzet az, hogy jelenleg is túl sokan élnek túl jól és ez a szám ahogyan nő, a helyzet úgy lesz egyre sz@rabb.

    Ispy
    így van. egyre szarabb lesz...csak idő kérdése meddig lesz még lakható ez a Föld nekünk...most 23 évesen egyre inkább úgy vélem hogy nekem majd unokáim nem fognak tudni élni ezen a bolygón...a világ minden táján lévő problémákat, legyen az túlnépesedés ázsiai, afrikai országokban nem lehet megoldani normális eszközökkel...a videót én se néztem meg, mert nem is vagyok rá kiváncsi, hiszen bármit amit abba mondanának csak mese...amit csak mondani fognak életük végéig...jórégen megnéztem egy ilyen 3 részes "film"szerűséget, az elég volt nagyjából megérteni miért tart ott a világ ahol...

Oldal: 7 / 8 ElsőElső ... 5678 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •