Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (46) összesen
  1. #1
    Tag
    Csatlakozott
    2010. 03. 03.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    101

    Alapbeállítás Mi történik, ha bedől a dollár?

    Nem vagyok gazdasági szakember ezért szeretném, ha olyanok akik értenek a témához segítenének.

    Mi fog történni az Euróval, ha az USA eléri az adósságplafont?

    Akik nem lennének képben: az usa augusztus másodikán elért volna egy olyan magas adósságszintet ami az alkotmány, vagy egy törvény szerint ( nem akarok hülyeséget mondani ) azt jelentené, hogy az állam hivatalosan csődöt jelent. Mai hírek szerint valahonnan még előbányásztak pár milliárd dollárt és így csak augusztus 10-18 között fogják elérni ezt a pontot.

    Érdemes cashoutolni a "nagy nap előtt"? Tavasszal már volt egy hasonló helyzet ( tudom korábban is, de én csak tavasz óta figyelem ), de akkor az utolsó pillanatban megszavaztak egy törvényt amivel megemelték az adósság plafont. A hírekben most azt olvasom, hogy megy az adok-kapok a demokraták és a repuk között. Lehet csak szokásos politikai játszma, de mint mondtam csak mostanában kezdtem el figyelni a témát, nem tudom mennyire kell komolyan venni ezeket a híreket.

    Légyszives a "szerintem úgysem fog bedőlni" típusú kommenteket mellőzzétek. Nem random véleményekre vagyok kíváncsi, hanem azok hozzászólásaira akik értenek a témához, esetleg ez a munkájuk.

    Köszönöm!

  2. #2
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2011. 01. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    91

    Alapbeállítás

    Szerintem ha ilyen történne kitörne a harmadik világháború, és a legkisebb gondunk lesz a pókeres bankroll...USA a világ vezető nagyhatalma...Egyébként lehet, hogy gyengül majd az Euro-hoz képest, a pénzed egy részét váltsd át abba, ha nagyon aggódsz szerintem

  3. #3
    Őstag differentborder avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 04.
    Hozzászólások
    1.059

    Alapbeállítás


  4. #4
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2011. 01. 05.
    Hozzászólások
    341

    Alapbeállítás

    Nem vagyok szakértője a témának, de már tavaly hallottam, hogy a dollár meg fog bukni valamikor. Itt jelezném is, hogy mindenki saját maga döntse el, hogy elhiszi e vagy sem, nem akarok véleményt formálni (ja és nem olvasok blikket, bors-t meg ilyen szennylapokat). Azt viszont lehet tudni, hogy a pénz 90%-ra nincs fedezet, régebben voltak a kormányoknak aranytartalékai, de mára már sokkal több pénz van forgalomban, mint amennyi lenne rá a fedezet, az államok eladósodtak. Úgy tudom a dollárt mesterségesen tartják életben, mert vmelyik amerikai elnök eltörölte a teljes aranyfedezet. Egyedül azért van életben, mert az olajkitermelők legnagyobb része (amerikaiak) csakis USA dollárt fogadnak el fizetőeszközként és súlyosan csökkentették az olajkitermelést, hogy drága legyen az olaj.

  5. #5
    Őstag Johnny Diablo avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 07.
    Hely
    Ajka
    Hozzászólások
    1.396

    Alapbeállítás

    Akik nem lennének képben: az usa augusztus másodikán elért volna egy olyan magas adósságszintet ami az alkotmány, vagy egy törvény szerint ( nem akarok hülyeséget mondani ) azt jelentené, hogy az állam hivatalosan csődöt jelent. Mai hírek szerint valahonnan még előbányásztak pár milliárd dollárt és így csak augusztus 10-18 között fogják elérni ezt a pontot.

    ezt hol olvastad?

  6. #6
    Őstag Shaikon avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 15.
    Hozzászólások
    1.534

    Alapbeállítás

    Ha bedől a dollár -- esik a tözsde eladsz mindent és részvényt veszel,fogsz rajta 20-25 % -ot és örülsz
    Te Gazsi indulsz a romatriatlonon?
    Milyen az tesó?
    Lefutsz a tóra ,úszol egyet és hazabiciklizel.

  7. #7
    Fanatikus tag bigacsiga avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 27.
    Hely
    Sliema
    Hozzászólások
    467

    Alapbeállítás

    ha bedol a dollar, napok alatt megoldjak, az arfolyam esni fog, de osszeszoritod a fogaid es a feneked es nem kene hogy nagyobb hatasa legyen. Egyes forrasok szerint az euro valoszinubb hogy bedol, ezert ha igazabol boztonsahgban akarod tudni a penzed akkor vegyel aranyat vagy ezustot. svajci frank is rovid es kozep tavon jonak tunik.

    de mint mondottam, csak az arany es az ezust.

  8. #8
    Őstag Shaikon avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 15.
    Hozzászólások
    1.534

    Alapbeállítás

    Bedől itt minden én is lassan az ágyba.
    Te Gazsi indulsz a romatriatlonon?
    Milyen az tesó?
    Lefutsz a tóra ,úszol egyet és hazabiciklizel.

  9. #9
    Őstag Shaikon avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 15.
    Hozzászólások
    1.534

    Alapbeállítás

    Idézet bigacsiga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    de mint mondottam, csak az arany es az ezust.
    Na meg a fegyver.
    Te Gazsi indulsz a romatriatlonon?
    Milyen az tesó?
    Lefutsz a tóra ,úszol egyet és hazabiciklizel.

  10. #10
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 04. 12.
    Hozzászólások
    60

    Alapbeállítás

    Ettől szerintem ne tarts gyors lefolyású hatása valószínűleg nem lesz. Usa úgy mászott ki a válságból, hogy levitte a kamatokat 0,25%-re ezzel rengeteg pénzt rakott a gazdaságba és ezzel serkentette azt (vállalkozások hitelhez juthattak és ezzel megindulhatott a termelés, növekedés). Ettől viszont az állam adóssága megnőtt mivel a pénzteremtés technikai formája az, hogy a kp bank államkötvényt vesz. Így sok az állammal szembeni követelés.

    Ez katasztrófához nem vezet csupán vissza kell fognia költekezést az államnak amiből az adósságát csökkentheti. Ez történt idehaza is az elmúlt években viszonylag sikeresen és erre voltak képtelenek a görögök(imo).

    Viszont ha kevesebb pénz kerül ezentúl a gazdaságba és az állam is visszafogja bizonyos kifizetéseit (pl: állami alkalmazottakon spórol) akkor újra recesszióhoz vagy csak lassuló növekedéshez vezet. De ettől azért nem lesz értéktelen a dollárod. Szerintem az lenne rossz hír ha emelnék plafont és tovább folytatnák pénzpumpálást akkor valószínűbb dollár gyengülése minden mással szemben.

    Ez persze csak vélemény.

Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •