Oldal: 2 / 5 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (46) összesen
  1. #11
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2011. 01. 05.
    Hozzászólások
    341

    Alapbeállítás

    Idézet bigacsiga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ha bedol a dollar, napok alatt megoldjak, az arfolyam esni fog, de osszeszoritod a fogaid es a feneked es nem kene hogy nagyobb hatasa legyen. Egyes forrasok szerint az euro valoszinubb hogy bedol, ezert ha igazabol boztonsahgban akarod tudni a penzed akkor vegyel aranyat vagy ezustot. svajci frank is rovid es kozep tavon jonak tunik.

    de mint mondottam, csak az arany es az ezust.
    Ha bedől a dollár, akkor magával ránt több gyenge országot is (minket is főleg, hogy a hiteleink nyugatról jönnek), ami háborúkhoz vezethet. A háborúban meg a legnagyobb értéke a ciginek meg a piának van.

  2. #12
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2011. 01. 05.
    Hozzászólások
    341

    Alapbeállítás

    Idézet Dfire eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ettől szerintem ne tarts gyors lefolyású hatása valószínűleg nem lesz. Usa úgy mászott ki a válságból, hogy levitte a kamatokat 0,25%-re ezzel rengeteg pénzt rakott a gazdaságba és ezzel serkentette azt (vállalkozások hitelhez juthattak és ezzel megindulhatott a termelés, növekedés). Ettől viszont az állam adóssága megnőtt mivel a pénzteremtés technikai formája az, hogy a kp bank államkötvényt vesz. Így sok az állammal szembeni követelés.

    Ez katasztrófához nem vezet csupán vissza kell fognia költekezést az államnak amiből az adósságát csökkentheti. Ez történt idehaza is az elmúlt években viszonylag sikeresen és erre voltak képtelenek a görögök(imo).

    Viszont ha kevesebb pénz kerül ezentúl a gazdaságba és az állam is visszafogja bizonyos kifizetéseit (pl: állami alkalmazottakon spórol) akkor újra recesszióhoz vagy csak lassuló növekedéshez vezet. De ettől azért nem lesz értéktelen a dollárod. Szerintem az lenne rossz hír ha emelnék plafont és tovább folytatnák pénzpumpálást akkor valószínűbb dollár gyengülése minden mással szemben.

    Ez persze csak vélemény.
    Én úgy tudom az elemzők véleménye az, hogy az amerikai gazdaság hanyatlik. Sajnos nem értek egyet azzal, hogy bármiféle sikereket ért el a magyar kormány az elmúlt években. Tulajdonképpen a millióféle adók mellett hiteleket vettek fel, és eladtak már mindent kitéve minket a külföldi szemétnek. Emelett spórolnak az állami alkalmazottakon pl.: a tűzoltók amúgy is alacsony fizetését tovább fogják csökkenteni.

    Ez is csak egy vélemény

  3. #13
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 04. 12.
    Hozzászólások
    60

    Alapbeállítás

    Idézet hippiasz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én úgy tudom az elemzők véleménye az, hogy az amerikai gazdaság hanyatlik. Sajnos nem értek egyet azzal, hogy bármiféle sikereket ért el a magyar kormány az elmúlt években. Tulajdonképpen a millióféle adók mellett hiteleket vettek fel, és eladtak már mindent kitéve minket a külföldi szemétnek. Emelett spórolnak az állami alkalmazottakon pl.: a tűzoltók amúgy is alacsony fizetését tovább fogják csökkenteni.

    Ez is csak egy vélemény
    Pont ezektől az intézkedésektől lett az egyik legjobb besorolású magyar államkötvény mivel "spórolással" megteremtették kiadások hátterét és idehaza pozitív reálkamat van ami kb kuriózum most a világban pont azért mert a többség a kamatcsökkentés, pénzteremtés utat választották. Ezzel külföldi tőkét be tudtuk hozni ami segített/segít a növekedés elérésében. Ezek (pl tűzoltók nyugdíjának csökkentése) olyan intézkedések amiket sok más kormány nem tudott/mert végigvinni. Görögök is csak most fogják miután már tényleg nincs más lépés.
    Nem azért írom ezt mert nem érintene (nagybátyám is tűzoltó) csak mert szerintem ezeknek a lépéseknek van értelme. Persze nem mindnek pl.: frank árfolyam befagyasztás az "epic fail"

    Amerikai gazdaság recessziónak néz elébe ezt írtam is, hogy miért...de nem összeomlásnak

  4. #14
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 08. 27.
    Hely
    zalaegerszeg
    Hozzászólások
    112

    Alapbeállítás

    kevesebb indexet kene olvasni sracok es akkor nem menne a panikolas..

  5. #15
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    csak, hogy keltsem a pánikot

    US debt problem visualized: Debt stacked in 100 dollar bills

    amúgy ígyis úgyis szar, akármi lesz, ez az évtized kb. a nagy lufifújások eredményeinek nyögéséről fog szólni szvsz.
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  6. #16
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Idézet Dfire eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pont ezektől az intézkedésektől lett az egyik legjobb besorolású magyar államkötvény mivel "spórolással" megteremtették kiadások hátterét és idehaza pozitív reálkamat van ami kb kuriózum most a világban pont azért mert a többség a kamatcsökkentés, pénzteremtés utat választották. Ezzel külföldi tőkét be tudtuk hozni ami segített/segít a növekedés elérésében. Ezek (pl tűzoltók nyugdíjának csökkentése) olyan intézkedések amiket sok más kormány nem tudott/mert végigvinni. Görögök is csak most fogják miután már tényleg nincs más lépés.
    Nem azért írom ezt mert nem érintene (nagybátyám is tűzoltó) csak mert szerintem ezeknek a lépéseknek van értelme. Persze nem mindnek pl.: frank árfolyam befagyasztás az "epic fail"

    Amerikai gazdaság recessziónak néz elébe ezt írtam is, hogy miért...de nem összeomlásnak
    Más országok nem merték meghúzni a tűzoltók,rendőrök,stb bérét/nyugdíját csökkenteni...nem véletlenül...

    egyébként ***** nagy szégyen, hogy pont náluk akarnak "spórolni"

  7. #17
    Őstag ZoliHUN avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 19.
    Hely
    Dunakeszi
    Hozzászólások
    1.450

    Alapbeállítás

    én sokkal jobban tartanék az euró bedőlésétől, mert (amíg van olaj a földön, lesz dollár is) itt a mi kis kontinensünkön is nagy a gebasz.. és ugye az angolok "ugattak" annak idején legjobban a közös európai valuta ellen, ki is maradtak az euró övezetből és most ők a legnagyobb szó szólói annak hogy össze ne omoljon az euró..

  8. #18
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2011. 01. 05.
    Hozzászólások
    341

    Alapbeállítás

    Egyébként a tűzoltóknak a bérét akarják csökkenteni nem csak a nyugdíjt. Azt kitolták már nekik. Arra leszek kíváncsi, hogy majd az 55 éves tűzoltó bemegy e az égő házba havi 90k huf-ért.
    Krono honnan szeded ezeket a képeket?

  9. #19
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Idézet hippiasz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egyébként a tűzoltóknak a bérét akarják csökkenteni nem csak a nyugdíjt. Azt kitolták már nekik. Arra leszek kíváncsi, hogy majd az 55 éves tűzoltó bemegy e az égő házba havi 90k huf-ért.
    Krono honnan szeded ezeket a képeket?
    A tűzoltóknál, és pl. a TESZ-nél(Terrorelhárító Szolgálat) is külön csoportokra vannak osztva az emberek, van a "kemény mag", akiket csak a durvább helyzeteknél vetnek be(tűzoltóknál a tüzek, teszeseknél meg a rajtaütések,stb)....ezeknek az embereknek a bérét nem fogják drasztikusan csökkenteni valószínűleg(sőt, teszeseknek szerintem egyáltalán nem fogják,habár ki tudja), de ha egy "átlagos" tűzoltónak ahogy írtad lecsökkentik, akkor tőle sem elvárható, hogy dolgozzon, hiába nem őt hívják a tűzesetekhez, de még így is nagyon hasznos munkát végez a társadalomban.

    A rendőröknél pedig, ha elveszik a nyugdíjat+fillérekért kell az életüket kockáztatni, akkor a szakszervezetek egyszerűen sztrájkolni fognak, és bedőlhet az egész társadalom...szóval igen csak óvatosan kell bánni az ilyen megszorításokkal a tűzoltóknál,rendőröknél,orvosoknál, erre írtam fentebb, hogy nem véletlenül nem merték ezt más országokban megcsinálni(nálunk nyilván megmerték,mert itt mindent lehet).

    Ez már nagyon off, nem is akarok vitát gerjeszteni ezzel, ez csak egy észrevétel volt.

    hippiasz: sorozatjunkie Yvonne Strahovskiból általában napra kész vagyok.

  10. #20
    Tag
    Csatlakozott
    2010. 03. 03.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    101

    Alapbeállítás

    Idézet Johnny Diablo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ezt hol olvastad?
    amerika augusztus 2 - Google keresés

    amerika adósságplafon - Google keresés


    Idézet MikkaMakka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    kevesebb indexet kene olvasni sracok es akkor nem menne a panikolas..
    A világ összes hírportálja, újságja és TV társasága ezt nyomatja napok óta.

    - - - -

    Köszönöm az eddigi és a jövőbeli válaszokat is. Este nem volt túl sok időm megírni a dolgokat. Most sincs sok, de csak abból amit az elmúlt két hónap során a napi hírekben olvastam én nem tudok megnyugodni :/

    Amúgy Nixon törölte el az aranytartalék szükségességét, nemrég pedig a FED elnöke bejelentette, hogy nemcsak, hogy nincs aranytartéléka amerikának, hanem hogy: "Az arany az nem pénz" (5:00) és amikor megkérdezték, hogy akkor mi az arany szerepe, azt mondta "Ez csak egy régi szokás". (5:26)

    ‪Ron Paul vs Bernanke: Is Gold Money? - July 13, 2011‬‏ - YouTube

    Az arany ára történelmi csúcson van. Ha figyelitek a híreket mindenki aranyat vesz. Sorosról is pár napja volt egy cikk. A vagyonának 90%-át aranyba fektette a közelmúltban.

    Amerikában pedig július közepe óta a lakosság számára törvény tiltja az arany vásárlást.

    "Forex.com:

    We wanted to make you aware of some upcoming changes to FOREX.com’s product offering. As a result of the Dodd-Frank Act enacted by US Congress, a new regulation prohibiting US residents from trading over the counter precious metals, including gold and silver, will go into effect on Friday, July 15, 2011.

    In conjunction with this new regulation, FOREX.com must discontinue metals trading for US residents on Friday, July 15, 2011 at the close of trading at 5pm ET. As a result, all open metals positions must be closed by July 15, 2011 at 5pm ET."


    Valaki említette, hogy háború lesz.

    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

    Ha rákeresel az "usa military országneve" szavakra, kiderül, hogy az Amiknak minden országban vagy aktív katonai ereje van, vagy nemrégiben megkapták a jogot arra, hogy használják a légibázisaikat, vagy aktívan pénzel onnan kiinduló Irán ellenes terrorcsoportokat. Az öbölben és az Indiai-óceánon pedig ott vannak a repülőgép hordozók. Lehet csak véletlen egybeesés.

Oldal: 2 / 5 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •