Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (38) összesen
Like Tree3Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2011. 08. 01

  1. #11
    PA addict
    Csatlakozott
    2007. 03. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.580

    Alapbeállítás

    Én nem vagyok cg-es, de én is egyértelműen betelnék. Pozícióból baromi tág rang-el tud tartani.

    A check callal kb eláruljuk, hogy erős lapunk van. Na meg a következő utcákon mi a terv? Turnön betelünk baromi sokmindent eldobatunk, checkelünk sokmindennel mögénk checkel és valuet veszítünk.

    Ellentétben flop donkot sokan adják poziból, turnön lehet megadni az esélyt neki, hogy elvigye a potot, és check callolni, riveren pedig ellenfél és history függően 1/3 potot hívni vagy overbetelni.
    Éreztem a zavart az erőben tegnap, mert 7db 70/30-at buktam nagyjából zsinórban, de vélhetően Bélánál ezek kiegyenlítödtek Meg is nézem ma délután a Jedi visszatér-t a tv-ben, épp jókor adják by mario1212

  2. #12
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    aki donkolna, az mivel donkolna még itt? air? 7x? pp? A high?
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  3. #13
    PA addict mese avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.233

    Alapbeállítás

    nem egyszerű a dolog, de nekem a donk nagyon nem tetszik. lehet, hogy csak magamból és a 6%-os donkbetemből indulok ki de kb kiírom az arcomra, hogy mi van nálam, miközben itt simán lehet ch/c-olni nem csak erős lappal de A magassal is.

    az meg, hogy az ellen 3 utcát végigcallolhat eléggé szép álom, turnon már hajítja a fenébe az OP-ját hacsak nincs historyja rólunk, de mivel ismeretlenek vagyunk így tuti nincs.
    MrCharger426 likes this.

  4. #14
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Idézet want2push eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nagyon nem érzem jogosnak a kritikákat. A donk legalább annyira jó line itt, mint a c/r és a c/c.

    Ahogy a magyarázatban is szerepel, sokszor megtörténik, hogy végigcallol a donk után valamilyen párral, és simán nyerünk két-három utcányi valuet. Ezzel szemben a c/c line esetén leginkább csak két utcányi value-ra lehet számítani, míg a c/r esetében vagy egy utcányi vagy több utcányira, attól függően, mennyire hisz nekünk.

    Előbbieket kicsit módosítja, hogy néha lemaradunk egy-egy cbetről, de összességében nem érzem semmivel se rosszabb line-nak a donkot, mint a másik kettőt.
    Ez a board nagyon kevés lapot talált el, amivel több utcán keresztül is callolhat. Ellenben az air-jeit (ami a range-dzse masszívan túlnyomó része itt) mindig betelni fogja, így a range-dzse 80-90%-ától csak úgy nyerhetünk value-t, ha hagyjuk cbetelni, meg barrelezni. A c/c azért is jobb szerintem, mivel hátha javul turn-re, amivel hajlandó még fizetni. Ász magassal nem fog 2 utcán callolni, tehát a donk is max 1 utca value lesz.

    Mivel nem volt egyéb infó, ezért feltételezzük, hogy ismeretlen az ellenfél, tehát nem kalkulálhatunk, hogy a history vagy az aktuális dinamika miatt esetleg blöffraise-eli a donkot, vagy egyéb wp-t bemutat.

  5. #15
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet kocka21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ismeretlen ellen ez flopon c/c egyértelműen.
    +1
    Én c/c-re nyomtam, mert kb soha nem donkolnék ilyen flopba (se airrel, se weak made handdel, se monsterrel), ergo nem lenne balanceolva a rangem. De nem kizárólag ezért mellőzném a donkot.

    Donkkal alulrepeljük a handünket, ami nem rossz, de ismeretlen ellenfél itt 22-66, Ax, Kx, Qx, SC-ket dob a donkra, mert leginkább valami közepes made hand, monster, vagy draw lesz nálunk. Közepes made hand itt kb: 22-66, 88, 99, 7x. Monster obv: Tx, 77 (esetleg furán játszott JJ+). Draw: 89s, J9s, J8s, 96s. Random ellen mindenki óvatosabb, szóval nem hiszem, hogy gyengécske handekkel wépézne, vagy calldown hadjáratba fogna az ellenfél, ilyen dry-scary boardon. Amitől valuet nyerünk a donkkal, azok az erős lapjai (ok, esetleg AQ+, KQ-val peelel egyet), és ezektől amúgy is nyernénk valuet.

    A CR nagyon jó játék, ha azt diktálja a dinamika, meg a history. Ilyen flopokon jól lehet CR-elni, mert egy képzetlenebb ellenfelet nagyon nehéz helyzetbe hozhatunk (még ha overpair van nála, akkor is). A handünk iszonyat polarizált lesz (77, Tx vagy air, esetleg valami draw), ezért ha jól van balanceolva, magas Cbetes játékos ellen nagyon jó fegyver.
    De a feladatban nincsen szó historyról, metagameről, még statokról sem, tehát olyan, mintha most ültünk volna le az asztalhoz.
    Ha valaki most ül le egy asztalhoz, nálatok 99 van, és ezen a flopon CR-el mit csináltok? Én valószínű dobnám, mivel a pakli fele jó barrellezésre neki, és nem szándékozom egy A turn és egy J river után megadni mondjuk a 3barrelljét.
    Tehát CR-rel ismeretlen ellen ilyen lapoktól kapunk valuet valószínű: JJ+, Tx, esetleg 88, 99. Nagy ritkán lehet 3betel AK, AQ, KQ, hasonló 2 overrel, de random ellen nem túl valószínű.

    Miért jó a C/c? Ismeretlen lehet agró játékos, aki gyengeségnek értelmezi a callunkat (lehet az peel 2overrel, underpair, overpair, valami húzó, Tx, 7x, 77, szóval elég tág a rangeünk), lehet passzív fish, és mögénk checkeli a flopot, de ekkor esélyt hagyunk neki a javulásra (pl KJ van nála, ha nem Cbetelt dry flopon ezzel, akkor lehet nem is adná a donkunkat, vagy ha adná, akkor turn blanken tuti dobna). C/c-vel tartjuk itt legszélesebben history nélkül a range-ünket, hiszen lehet peel, lehet float, lehet slowplay, lehet pot controll. Egy átlag játékos nagyon gyakran fogja Cbetelni az ilyen típusú flopot, tehát szerintem 70%-ban c/c esetén is nő a kassza mérete.

    History nélkül nálam: c/c>>>>>>>>>>>>cr>>>>>>>>donk
    Historyval: cr>>>>>>>>>>>donk>>>>>>>>c/c


    Turn játék még érdekes, ha check-callolunk. Aki arra bökött, a különböző turnökön hogy játszana?
    Én vagy underdonk, vagy CR.
    Blankeken inkább hajlok az underdonk felé, mert gyakrabban fog check behinde-olni, viszont megfelelő sizingnál peelelhet is akár, esetleg gyenge blocking/probe betet sejt, és raisel.
    Q/K/A-n CR, mert jó barrell kártyát neki
    J az olyan felemás, 60% underdonk-40% CR

  6. #16
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2008. 08. 04.
    Hozzászólások
    52

    Alapbeállítás

    donk flop, nyilván legyen balanszálva, és néha airrel is kell.
    c\c-c\r linet soha nem fogják kifizetni, igy legalább a range air részétől kapunk egy raiset, overpár ellen 3 utca value van, azt nem fogja blöffbeforditani, ergo 3 utcát fog calldownolni.

  7. #17
    Lelkes újonc InsolentD avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    68

    Alapbeállítás

    Idézet crazy3317 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    aki donkolna, az mivel donkolna még itt? air? 7x? pp? A high?
    Ez a nagyon jó kérdés! Ugyanerre gondoltam, amikor olvastam a választ, hogy mivel donkolnék még bele? Illetve, hogy az ellenfél mire gondol, hogy mivel donkolnék még bele.

    A BTN helyében, ha nem talált el (Tx, over), nem igazán hiszen, hogy adnék valamit, három utcás value-t pedig biztos nem éreznék az Ax-emben, de szerintem overt is el lehet dobni egy flop-bet, turn-bet-re, arról nem is beszélve, hogy mondjuk ha visszaemelek egy donk betre, egy újabb betre a overt is simán dobom, a gyenge T-kel együtt. Ha bet/calloz a BB, onnan én fel is adnám a BTN helyében.

    Azért nyomtam a c/c-re, mert szerintem teljes airtől is kaphatunk turn-ön betet, mivel pont arra gondolnék (BTN-ön) hogy egy pf csak callozó bb range-e elég sok lappal tudja callozni a cbetet, míg betelni sokkal kevesebbel tud.

  8. #18
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 17.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    312

    Alapbeállítás

    hát, sztem ezt a rovatot hanyagoljátok

  9. #19
    Őstag RegGeri avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 03.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    1.576

    Király

    Teljesen rendben van ez a rovat, ez az egyik kedvencem! Legalább mutatja, hogy mennyire összetett ez a játék, és ritkán van egyetlen, kizárólagosan jó megoldás.
    MrCharger426 likes this.
    "Ha meg megad, akkor várjuk a csodát." szekelygore

  10. #20
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet RegGeri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Teljesen rendben van ez a rovat, ez az egyik kedvencem! Legalább mutatja, hogy mennyire összetett ez a játék, és ritkán van egyetlen, kizárólagosan jó megoldás.
    A rovat jó ötlet, de tényleg lehetne kicsit mélyebben kifejtve a rejtvény. Pl statokkal, vagy valami historyval. Meg az is jó lenne, ha valahogy a többi utcára vonatkozó tervre is rákérdeznének (ok, ezt nem lehet jól megoldani ilyen szavazásos formában, szóval ez nem valószínű, hogy létrejöhet), mert a holdem postflop 3 utcán át zajlik, és szerintem sokaknak (köztük nekem is többé-kevésbé) elég nagy leakje, hogy nincs "multi-street planning", tehát nem tudják mit fognak tenni, ha az ellenfél, vagy mi megad(unk).
    És ez a lehetőség itt azért van (azon kívül, hogy fun), hogy a játékunkat fejlessze interaktív formában imho.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •