Oldal: 79 / 113 ElsőElső ... 2969777879808189 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 781 - 790 (1125) összesen
Like Tree3Likes

Téma: fLeSs küzdelme :)

  1. #781
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Idézet prosi83 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    erre nincs mit mondani, ilyen a játék, kb. minden kéznél az eggyel erősebb esett le. sztem semmi gond nem volt.
    vagy csak sírtál egy kicsit?! ezeket amúgy nem is értem miért postolod?!
    de te biztos tudod!

    EGO?
    mindenki szeret sírdogálni a topikjában, plz hadd sírjak én is, OK?
    ha nem teccik, nem kötelező elolvasni.

  2. #782
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Hónapösszesítő:
    A cél az volt, hogy fellépjek NL25-re és elérjem a Goldstar státuszt PS-on. Mindkettő összejött.
    Őszintén szólva az utóbbi időben olyan érzésem van, mintha a póker állatira egyszerű játék lenne, amikor a legjobb játékomat hozom, szarráverem a PS NL25-jét. Ez nagyképűen hangzik, de elég ránézni a grafikonra, amiről bővebben ->
    Mindezek ellenére van azért opás is rendesen. Ez a hét arról szólt, hogy a délelőtti/kora délutáni sessionökben összehoztam 3-6 buyint, aztán a késő délutáni/esti sessionökben elbuktam mindet plusz még vmennyit. Először azt hittem, hogy ez az este miatt van, de nem, mert este is vannak/voltak nyerő sessionjeim. Aztán észrevettem egy tendenciát, miszerint ~900-1000 hand környékén beüt egy bad beat, és ez mint egy "trigger" elindít egy lavinát és onnantól csak bukok. Ezt egyedül tegnap sikerült kiküszöbölnöm, de ma is +6 buyinból buktam vissza -2-re a kb. 900-dik hand környékétől.
    Ez vagy azért van, mert ott előjön a dekoncentráltság, vagy addigra felgyülemlik egy nagyrakás frusztráció a sok 3bet/4bet/squeeze miatt aminek hatására elkezdek hülyességeket csinálni. De ez sem teljesen igaz, mert volt olyan nap, amikor ez a sok esti bukó mind bad beat/cooler volt. Na mind1.
    Annyit még hozzáfűzök, hogy az AK-val ennyire rosszul nem ment még soha NL2-től kezdődően mostanáig. Gyakorlatilag nem is nyertem vele még potot NL25-ön.
    Az EV vonalról: első ránézésre úgy tűnhet, mintha mákos állat lennék NL25-ön, pedig ahogy átnéztem a handeket eleinte azért voltam ennyivel EV felett, mert megnyertem egy rakás preflop allin JJ/QQ (én) vs AK meccseket. Viszont az utóbbi időben rengeteg a bad beat, ehhez képest elég jól megy.
    Ezzel a "900 hand" "szindrómával" nemtom mit kéne kezdeni. Ma is direkt figyeltem, hogy mi fog történni, lejött egy drillem, allin két pár ellen, ellennek lejött riverre a nagyobb fullja és onnantól kezdve mindenhol szívtam mint a torkosborz. Már arra is gondoltam, hogy a PS szoftvere így próbál egyensúlyt tartani a regularok és a fishek pénze között, aki túl sokat jáccik, az nem tud nyerni. Korábban soha nem voltak napon belül ekkora swingjeim, mostmeg alap a 8 buyin ide-oda. Ez nem teccik, ezen változtatnom kell.

    Lent a képek.

    Tervek augusztusra:
    1. holnaptól cigi letéve
    2. holnaptól újra súlyzós edzés
    3. ~1600-1700 USD-vel fellépek NL50-re (most ~1200 körül van a számlámon)
    4. ezt a "900 hand szindrómát" ki kell küszöbölnöm. lehet, hogy csak ennyit fogok naponta jáccani. Ha eddig így tettem volna, akkor NL25-ön kb. duplaennyi lenne a nyereségem. Vmilyen stoplosst kéne alkalmazni, mint a részvénypiacon, ott is van trailing stop, hogy a nyerő ne forduljon át bukóba, mert ez a legrosszabb ami történhet.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosítva: fLeSs által: 2011. 07. 31. 21:46

  3. #783
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Olvasgattam a fórumot és a netet, és úgy döntöttem, hogy 2 buyines stoplosst fogok alkalmazni. Tehát a mindenkori csúcs -2 buyinnál kilépek. Ha a session rosszul kezdődik és azonnal bukok 2 buyint, akkor is vége. Ha a session jól megy, összejön 5 buyin de onnan elbukok 2 buyint akkor is vége.
    NL25-ön eddig stoploss nélkül 330 USD-t nyertem.
    2 buyines stoploss-szal ez az összeg ~440 USD lenne.

    Bár ezen még gondolkodnom kell.

    A másik amin változtatni kell az a 3bet/4bet szokások.
    NL25-ön elég sok a BU vs CO 3betelés. A BU vs vak 3betről nem is beszélve.
    Ami "megdöbbentő", hogy rengeteg idióta callozza a _4betet_ IP és OOP egyaránt. Ez OOP általában AK, IP viszont minden szar lehet. Ezzel nemtom mit lehetne kezdeni. Ha OOP 4betelek akkor arra számítok, hogy az ellen allin megy vagy dob, de nem, ők calloznak. A flop persze nem talál el és OOP vagyok, ráadásul szeretnek floatolgatni is, úgyhogy ez szívás. Ha eltalál, akkor meg persze dobnak, így ez is szívás.
    Egy pozitívum van, hogy ettől már nem tiltelek.
    Utoljára módosítva: fLeSs által: 2011. 08. 01. 13:37

  4. #784
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Elrettentésképpen... (négy napja mást sem csinálok, mint pókerezek, és egyre rosszabbul)
    Csatolt képek Csatolt képek

  5. #785
    Őstag Sziszko0313 avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 02.
    Hely
    Beboszetesza
    Hozzászólások
    1.245

    Alapbeállítás

    Tarts 1-2-3 nap pihenőt!!! Az mindig segít!

  6. #786
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 01. 25.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    496

    Alapbeállítás

    OK, de azért nem kell besértődni. na nézz magadba egy kicsit cimbi!
    GL!

  7. #787
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Idézet prosi83 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    OK, de azért nem kell besértődni. na nézz magadba egy kicsit cimbi!
    GL!
    nemtom miről beszélsz, utoljára kb. óvodában sértődtem meg vmire.

  8. #788
    Idegen
    Csatlakozott
    2010. 07. 29.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    11

    Alapbeállítás

    Lol, az előző grafikont irigyeltem, ez mintha a sajátom lenne csak eggyel lejjebb.. nl5 kipipálva, nl10 elvágja a torkom, immár 3ad szor lépek vissza pffff gl

  9. #789
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    A múlt keddi brutál bukó óta egy percet sem jáccottam.
    Ellenben komolyan átgondoltam az eddigi tevékenységemet, és rájöttem, hogy ha ezzel komolyabb pénzt akarok csinálni, akkor a tiltelést vhogy be kell szüntetnem. Megnéztem néhány ezzel kapcsolatos videót, amelyek tippet adtak a tilt elhárítására illetve más dolgokat is megtudtam belőlük.

    Létezik a "soft tilt" és a "hard tilt". Soft tiltnek nevezzük, amikor ha pici mértékben is de eltérünk az A-játékunktól. Itt még lehet nyereséges egy játékos. Hard tilt az, amikor már brutális hülyességeket csinálunk (gyakran káromkodunk), és ez vezet masszív bukókhoz. A hard tilt általában a soft tilt következménye, és nem hirtelen "alakul ki".

    Én soft tiltelek: ha sokat donkbetelnek ellenem (amikor persze nem floppoltam semmit), sok egymásutáni 3betektől, kisebb coolerektől (pl. KK(én) vs AA), chatbe beírt hülyességektől.
    Mégvmi ami eléggé észrevétlen mégis eléggé lever, ha sok ideig pre nem kapok lapot, vagy ha kapok is, soha nem floppolok semmit és/vagy az ellen lejavul a flopon.
    Soft tilt még ha sokáig kell jó asztalt keresnem (olyan asztalt, ahol a fish baloldalára tudok ülni).
    Már az is a soft tilt jele, ha csak egy pillanatra is, de átvillan az agyamon, hogy talán jobb lenne abbahagyni, mert nem jön össze semmi. Ha ez átvillan az agyamon, akkor valszeg ez így is van.

    Hard tiltelek: bad beatektől (2-3 outerek), nagy coolerektől (pl. 2-es settemet veri a turnre leeső 6-os set), pre allin AK-mat verő random lap, vagy már az is, ha AK-val preflop allin megyek, ez nálam már hard tilt, mivel már soxor megfogadtam, hogy AK-val nem megyek preflop allin, ez csak akkor következik be amikor soft tiltelek és elegem van a "basztatásból" (értsd 3betek/squeezek).


    Már csak az a kérdés, hogy hogyan lehet ezt kivédeni?
    A videók erre is választ adnak, csak ugye elmondva/leírva sokkal könnyebbnek tűnnek a dolgok, mint amilyenek valójában.

    Ha az ember soft tiltel az még "jó", mert nem okozott nagyobb károkat. A soft tiltet ki lehet védeni a
    1. sessionök megszakításával (quitting), akár csak 1 percre is, a lényeg elvileg az lenne, hogy abban az 1 percben bármire gondolhatok kivéve a pókerre (Tommy Angelo a mély be-kilégzést javasolja miközben csak a légzésünket figyeljük).
    2. session abbahagyásával

    Ha nem az A-játékomat jáccom, akkor nincs értelme tovább jáccani, mert az általában csak rosszabb lesz.
    Ha eljutok a hard tiltig az már komolyabb, ezért inkább az a kérdés, hogy hogyan kerüljem el a hard tiltet okozó jelenségeket.
    A bad beatet/coolert nem lehet elkerülni, ezért aztán itt csak az lehet a megoldás, hogy elfogadom a tényt, hogy megszoptam Ezt nehéz lesz megemészteni.

    Az egész lényege, hogy ha picit is ideges vagyok akkor meg kell találnom a módját, hogy lenyugodjak, mert picit is idegesen nem lehet A-játékot jáccani. Ez lehet a be-kilégzés, lehet egy edzés, lehet egy film, egy dugás, zenehallgatás, lehet egy séta vagy bármi ami elvonja a figyelmemet a pókerről.

    Elméletben gyakorolni kéne az előre betervezett session-szüneteket is (én pl. megfigyeltem magamon, hogy kb. 1 órát tudok 100%-osan koncentrálni), és be kell vezetni a stoplosst egészen addig, amíg nem tudom magamat kontrollálni. Ha 15 percenként tartok 1 perc "légzős" szünetet, az elvileg már óriási előrelépés HA a be-kilégzés közben valóban eltok szakadni a pókertől (ha valóban a légzésekre koncentrálók).

    A topikba egyszer bemásoltam egy idézetet miszerint ha jól jáccunk, addig kéne jáccanunk, amíg csak tudunk, ellenben amikor nem megy a játék, azonnal abba kéne hagynunk. A probléma csak az, hogy nem tudjuk pontosan meghatározni azt a pontot, ahol a játékunk elromlik (ha előtte jól ment). Ez lehet fáradtság/dekoncentráltság vagy akár egy olyan asztal, ahol sokat szivatnak, és emiatt kerülök soft tiltre, ezért aztán ez egy változó.

    Szóval az új elmélet szerint ha most +3buyinnél járok és úgy érzem, hogy jó vagyok és "boldog" vagyok, akkor jobb abbahagyni a játékot és zsebretenni a nyerőt, mert az a plusz öröm amit további +1-2 buyin nyerésével összehoznék kisebb, mint az a "fájdalom" amit egy esetleges session végi kisebb bukószéria vagy tiltelés miatt bekövetkező pénzveszteség okozna. Szóval jobb örömmel abbahagyni a játékot mint egy session végi bukóval. Ha az ember elkezdi a sessiont, összejön egy buyin, majd még1 és még1 (tehát összesen +3bi) akkor szuperhappy, ellenben ha innen elbukik két buyint (tehát újra +1bi-nél jár) azt soxor kudarcként éli meg, pedig amikor a session elején ugyanezen a ponton járt még örült, mert nyerőben volt. Remélem érthető. Szal jobb, ha "boldogan" hagyjuk abba.

    Summa-summarum asszem ez lesz a legnagyobb kihívás a pókerben. Magát a játékot SZTEM nem nehéz megtanulni, ellenben legyőzni saját magamat, az idióta természetemet azért, hogy többet nyerjek, az kemény dió lesz. Muszáj lesz, mert terveim vannak...
    Utoljára módosítva: fLeSs által: 2011. 08. 09. 12:15

  10. #790
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Életem első royal flushe, sajna nem fizették ki


    $0.10/$0.25 No Limit Holdem
    5 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    UTG ($31.64)
    CO ($25)
    BTN ($25)
    ÉN (SB) ($26.45)
    BB ($19.29)

    Pre-Flop: ($0.35, 5 players) ÉN is SB
    2 folds, BTN raises to $0.75, ÉN calls $0.65, 1 fold

    Flop: ($1.75, 2 players)
    ÉN checks, BTN bets $1.25, ÉN calls $1.25

    Turn: ($4.25, 2 players)
    ÉN checks, BTN checks

    River: ($4.25, 2 players)
    ÉN bets $3, BTN folds

    Final Pot: $7.25
    ÉN shows a Royal Flush


    ÉN wins $7.05 (net +$2.05)

    BTN lost $2

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •