Oldal: 4 / 4 ElsőElső ... 234
Eredmény: 31 - 38 (38) összesen
Like Tree3Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2011. 08. 01

  1. #31
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Nos szerintem:

    1. Ellenfél függő a döntés, adott esetben mindhárom megoldás jó lehet, én alkalmazom is mind a hármat.
    2. Ha ismeretlen, akkor vegyük úgy, mintha egy feszes reg (TAG) lenne. Honnan veszik néhányan,hogy fish az ellenfél ???
    3. Ekkor is játszhatunk bármelyik módon, de egyes játékokat előtérbe helyezném. Én a check/call mellett voksoltam, mert ezt játszanám legtöbbször. Indokaim:

    -- nem ijesztem el azonnal
    -- várok, hátha összejön törnön neki valamilyen lap. Ha két magas lappal emelt, akkor van 6 jója (szerinte).
    -- várok, hátha cbetel semmivel, Ász magassal, vagy value bet kézbe párral, T-vel de jó is lenne . Ilyen floppon gyakran blöfföl a dealer, mert a nagyvaknak kicsi eséllyel jön össze a keze. Sőt, gyakran 2 lövés is eldördül, mire az agresszor észhez tér --> a nagyvaknak lehet valamilye...
    -- balance. Bár ez nem erős indok, mert a másik kettő (c/r, bet) is jó balance-ra.

    Szóval én ismeretlen ellen kb. 50%-ban c/call-t játszanék, a többi esetben keverném a c/r-t az emeléssel (bet).

    U.I: a hivatalos megfejtés viszont jól indokolja, hogy miért emelnék néha (donk bet). Nem kell feltétlenül kritizálni a feladat elkészítőjét azért, mert ő másik megoldást helyezett előtérbe. A bet-re a hivatalos indoklás szerintem teljesen korrekt.

  2. #32
    Lelkes újonc Gone.Fishing avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    67

    Alapbeállítás

    A c/r általában rossz, a másik kettő ellenfélfüggő.

    Mivel a párral dekorált alacsony flopba általában beleemelek, feltehetően ebben az esetben is így tennék. Ha erre nem jön call, akkor rosszkor kaptunk jó lapot.

    Szóval, nálam nem az a nagy kérdés, hogy mit teszel a flopon, hanem hogy mi legyen utána.
    Utoljára módosítva: Gone.Fishing által: 2011. 08. 03. 09:59

  3. #33
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    egyik line-nal sem lehet sokkal többet nyerni, mint a többivel, de nekem c/r flop, turn chk tetszik ismeretlen ellen most épp.

  4. #34
    Lelkes újonc Gone.Fishing avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    67

    Alapbeállítás

    Idézet Romsy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    egyik line-nal sem lehet sokkal többet nyerni, mint a többivel, de nekem c/r flop, turn chk tetszik ismeretlen ellen most épp.
    A c/r nekem pont azért nem tetszik, mert 90+%, h nem lesz turn.

  5. #35
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet Gone.Fishing eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A c/r általában rossz, a másik kettő ellenfélfüggő.

    Mivel a párral dekorált alacsony flopba általában beleemelek, feltehetően ebben az esetben is így tennék. Ha erre nem jön call, akkor rosszkor kaptunk jó lapot.

    Szóval, nálam nem az a nagy kérdés, hogy mit teszel a flopon, hanem hogy mi legyen utána.
    A cr miért lenne általában rossz? Szerintem pont hosszútávon azzal lehet a legtöbbet nyerni, ha megfelelően van balanceolva, mert ilyen flopokat mindenki Cbeteli, és ha elég gyakran blöff CR-elsz, akkor a plusz Cbetnyi tétet is megnyered, míg ha gyakran donkolsz (airrel is), akkor elkezd néha totál airrel raiselni az ellenfél (ok, CR-re is 3betelhet, de azt kevesen merik airrel megtenni).

    grobi: igazad van, bár a 6x lehet esetleg missclick is, de azért regek nem nagyon emelnek ennyit BTN-ről és nem, ofc nem ugyanúgy játszom regek-fishek-tag-maniac, stb ellen, bár általában egy-két linet alkalmazok speciális flopokon (pl itt vagy cr, vagy c/c, mert alapból nem donkolok kb soha netes 6max cg-ben).

    Amúgy Romsynak igaza van, kb mindegyik line egyenlő EV-vel fut random ellen. Lehet, hogy überagró, ha gyengeséget észlel, és akkor a c/c ATW (esetleg riveren CR, ha nem kerülne be addigra a stack) a legjobb. De lehet losse-passive fish, és akkor donk-bet-bet a legjobb line. De az is lehet, hogy wépés orosz-skandi-ukrán, stb, és akkor a CR a legjobb megoldás, mert lehet 3beteli, vagy floatolja, stb.
    Szerintem megnézném hol él, meg rákeresnék PTR-en, aztán az alapján döntenék

  6. #36
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amúgy Romsynak igaza van
    kösz, jól esik

  7. #37
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    szeretném a véleményedet a turn és river játékról is, flop c/r után. köszi
    Utoljára módosítva: crazy3317 által: 2011. 08. 04. 19:46
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  8. #38
    Tag The Great Hun avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 22.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    179

    Alapbeállítás

    Sok slowplayes XD
    Mindenből vagyok egy,
    hogy egyként lehessek minden.
    No vedd el magadtól azt,
    amid soha nincsen!

Oldal: 4 / 4 ElsőElső ... 234

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •