Oldal: 7 / 7 ElsőElső ... 567
Eredmény: 61 - 66 (66) összesen
  1. #61
    Fanatikus tag Ispy avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 01.
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólások
    336

    Alapbeállítás

    Idézet Tieru eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De érted akkor ha vki handet postol a fórumba az is csalás, mert nem lenne szabad hh-kat megosztani másokkal, sőt a holdem manager használata is csalás azokkal szemben akik nem használnak, meg a sweat session is csalás stb...
    Nem kell kiforgatni a szavaimat.

    Ha pl. egy tvs session közben a coach sugall valamit, aminek a hatására a tanítvány nyer egy bi, amit egyébként magától nem nyert volna meg, az mi?

    Vagy együtt grindol pár pro, majd az egyik sugall valamit a másiknak ft bubble egy nagy versenyen, akkor az nem előnyszerzés? Attól mert ezeket a dolgokat egyszerűen online nem lehet szabályozni még egyik sem legális.

    Morálisan ezek persze nem ugyanabba a kategóriába tartoznak, mint a szándékos ghosting, ami kifejezetten haszonszerzésre írányul, de attól még szabálytalan.

    Ispy

  2. #62
    Idegen
    Csatlakozott
    2009. 02. 05.
    Hozzászólások
    10

    Alapbeállítás

    aludtam a dologra egyet, most már teljesen másképp látom a dolgot. engedjétek meg, h bocsánatot kérjek:

    Kedves DIH, kedves Girah, esetleg kedves Jm12!

    akkor, amikor rávettetek embereket, arra, h játszanak Sauron ellen, mondván közben gósztingoljátok őket, valamint elhitettétek velük: Sauron egy hal, ráadásul gazdag, rájöttem, nem tettetek többet sima hétköznapi csalásnál. kihasználtátok HS játékosok ostoba hiszékenységét, kapzsiságát, vmint azt a tényt, h pénzszerzés céljából hajlandóak lettek volna csalni Sauron ellen. Légyszi ne haragudjatok rám, amiért ezt az alapvetően robinhúdinak tekinthető cselekedetet több hsz-ben is értelmetlenül összemostam azzal, amikor magyar játékosok edzés címén megtévesztenek alapvetően nem rosszándékú játékosokat, akik nem tudván, h eddig begyűjtött statjaik xy ellenfélről teljesen hamisak, épp gyakorlatilag egy sokkal magasabban képzett játékos ellen játszanak, akár több száz dollárt adtak át e brigádnak teljesen jóhiszeműen. mégegyszer elmondom: ti rosszhiszemű embereket húztatok le átlátszó módon, míg ők jóhiszeműeket felfedezhetetlenül. ezúton kérem elnézéseteket, amiért e két dolgot teljesen egybemostam értelmetlenül. tekintsétek tévedésnek. sajnálom.

  3. #63
    Őstag Triccianus avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Pannónia
    Hozzászólások
    1.033

    Alapbeállítás

    Idézet ArAnyAA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    aludtam a dologra egyet, most már teljesen másképp látom a dolgot. engedjétek meg, h bocsánatot kérjek:

    Kedves DIH, kedves Girah, esetleg kedves Jm12!

    akkor, amikor rávettetek embereket, arra, h játszanak Sauron ellen, mondván közben gósztingoljátok őket, valamint elhitettétek velük: Sauron egy hal, ráadásul gazdag, rájöttem, nem tettetek többet sima hétköznapi csalásnál. kihasználtátok HS játékosok ostoba hiszékenységét, kapzsiságát, vmint azt a tényt, h pénzszerzés céljából hajlandóak lettek volna csalni Sauron ellen. Légyszi ne haragudjatok rám, amiért ezt az alapvetően robinhúdinak tekinthető cselekedetet több hsz-ben is értelmetlenül összemostam azzal, amikor magyar játékosok edzés címén megtévesztenek alapvetően nem rosszándékú játékosokat, akik nem tudván, h eddig begyűjtött statjaik xy ellenfélről teljesen hamisak, épp gyakorlatilag egy sokkal magasabban képzett játékos ellen játszanak, akár több száz dollárt adtak át e brigádnak teljesen jóhiszeműen. mégegyszer elmondom: ti rosszhiszemű embereket húztatok le átlátszó módon, míg ők jóhiszeműeket felfedezhetetlenül. ezúton kérem elnézéseteket, amiért e két dolgot teljesen egybemostam értelmetlenül. tekintsétek tévedésnek. sajnálom.
    Minek pörögsz még mindig ugyanazon a baromságon? Elmondtad a véleményed egyszer, kétszer, ötször, minek ismételgeted magad, mint egy papagáj? Aki akarta, meghallgatta, akit meg nem tudtál meggyőzni, hidd el, ezután sem fogod.
    Ennyi. Menj szépen vissza pókerezni.

  4. #64
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    @ArAnyAA:
    egy átlag játékos, aki komolyan veszi a pókert, és hajlandó pénzt áldozni coachingra, az kb átlagosan lejátszik évente minimum 200k handet, és maximum vesz 20 órát, ami már szvsz soknak számít, ezalatt valószínűleg 10k hand sem megy le, tehát max 5%-ban van "segítsége" az adott játékosnak. Ráadásul ennél a legtöbben jóval többet játszanak, és jóval kevesebb órát vesznek, azokon a téteken, ahol ennél több óra kell, hogy valakiből nyerő játékost faragjanak, ott meg már tényleg szinte mindenki él ezzel a lehetőséggel. A lényegi különbség persze még mindig az, hogy ennek az egésznek nem a pénzszerzés a célja rövidtávon, hanem a fejlődés. Egyébként engem még soha nem coacholtak, mégsem érdekelne, ha megtudnám, hogy valaki az edzőjével húzott le pár BI-nal, egyszerűen erre manapság mindenkinek megvan a lehetősége, az edzők jellemzően jóval nagyobb órabért kérnek el, mint ami az adott téten hozható órabér, tehát az aki coachingoltatja magát, annak rövidtávon ebből semmilyen haszna nem származik.
    Egyébként értem amit mondasz, de ez akkor is számomra egy amolyan világosszürke zóna, nem hiszem, hogy etikátlanabb, mint pl HM-et, vagy akármilyen segédszoftvert használni, vagy HH elemzős topicban mások segítségével kielemezni valakinek a játékát.
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  5. #65
    Handelemző andree avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 29.
    Hely
    Apátfalava
    Hozzászólások
    1.769

    Alapbeállítás

    Azért érdemes lenne kicsit különválasztani a dolgokat.

    -A coacholás nem egyenlő a ghostolással. Mármint egy jó coacholás. Annál szarabb coaching sessiont nem tudok elképzelni, hogy az edző mondja meg mit csináljak. Én ezért is szoktam minél kevesebbet kérdezni handek közben ha tv-zek valakivel, mert ha jó az aki néz, túlzottan rá tudod utalni magad, állandóan kérdezgetni. Sokkal hasznosabb ha néz, a handek után elmondja miért csinálná máshogy, mi az amivel nem ért egyet a játékodban. Egy coach gondolkodni tanít meg, nem játszani, és nagyon rossz ha kvázi helyetted játszik. Hiába veszed fel videóra, inkább fizess be egy oktató oldalra, mert ott találsz még 100 ilyet.

    -Az hogy egy coachal támogatott játékossal játszik, az a közepesnél jobb játékosoknak jelent igazi veszélyt, de ez szerintem mindannyian elfogadjuk, mert ez a lehetőség nekünk is rendelkezésünkre áll, és nem high stakes heads upról van szó.

    -Readek és egyebek: Ha valakit néz egy coach, az nem fogja alapjaiban megváltoztatni a játékát. Akkor változik meg a játéka, ha ghost session van, de azt baromira nem nehéz kiszúrni, hogy valaki totál másképp játszik. Még a rake race groupokat is gyorsan ki szokták szúrni a regek, pedig ott jobban összemosódnak a statok.

    -Kicsinyes dolognak tartom csak azért rápörögni erre, mert most lehet kicsit beszólogatni az oldal jobb/hivatalos játékosainak. Ilyen rutkais I beat the pro feeling kicsit.
    Utoljára módosítva: andree által: 2011. 08. 16. 12:20
    "De mit vár ez a hülye? 100mtt-ből megnyert 11-et, és van felesége is"

  6. #66
    Idegen
    Csatlakozott
    2009. 02. 05.
    Hozzászólások
    10

    Alapbeállítás

    ok.
    vegyük végig:
    1. értem és látom a különbséget a két dolog közt, ugyanakkor értem és látom a hasonlóságot is a két dolog közt.
    2. a magam részéről nem ítélem el egyiket sem, sőt tervezem, h hosszútávon edző segítségét vegyem igénybe
    3. ami szükségessé tette, h egynél több hozzászólást tegyek az ügyben, h az első hozzászólásomra nem kaptam minden kérdésben választ, és/vagy nem a megfelelő hangnemben kaptam választ
    4. két válaszoló (ha jól emlékszem Zolee és Triccianus) kifejezetten sértően reagál rám, hagy tegyem szóvá
    5. hagy tegyem szóvá, h többnyire jellemző erre az egész oldalra, h a nem többségi álláspontot képviselőkkel szemben páran ilyen hangnemet engednek meg maguknak
    6. ha nem volt eddig vkinek világos: nem, nem az volt a célom, h beszóljak olyan játékosoknak, akiknek nézem a videóit, azaz a segítségükkel jobbá válik a játékom, egyáltalán nem, sőt, mint ahogy tettem már máskor is ezen a fórumon: köszönöm nekik (Szuszának már megköszöntem külön hozzászólásban, szerepeljen itt a többi név is, akik segítettek erről az oldalról jobb játékossá válni: köszönöm Spirited, köszönöm Godmode, külön köszönöm mrj, és köszönöm mindenkinek, akik mrj videóiban ilyen olyan módon segédkeztek)
    7. hagy tegyem szóvá, h DIH-Girah áldozatai nem annyira "áldozatok" amennyire elsőre tűnik
    8. asszem kb. ennyi, kedves Triccianus, megyek vissza játszani

Oldal: 7 / 7 ElsőElső ... 567

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •