Oldal: 37 / 71 ElsőElső ... 27353637383947 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 361 - 370 (707) összesen
Like Tree6Likes

Téma: Milyen konfigurációt?

  1. #361
    Őstag GreEko avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 10.
    Hozzászólások
    1.061

    Alapbeállítás

    Idézet Morzdomigron eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Alaplapot, processzort, videokártyát meg ramot tervezek venni játékokra meg tervezőprogramokra (AutoCAD, Axis stb). 100k-ból, de inkább 80-ból jó lenne kijönni.

    Van egy Chieftec HPC-360-202 tápom, meg egy 1 TB-os tavaly szerzett HDD-m.
    ipon+1

    gigabyte ga-p67-ds3-p3 /21562ft/
    intel core i3-2100 3,1ghz box /25562ft/
    kingmax 4096mb ddr3 1333mhz kit /5375ft/
    gigabyte hd 6850 1gb ddr5 pcie /38711ft/

    összesen: 91210ft

  2. #362
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 07.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    589

    Alapbeállítás

    Idézet GStealer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ipont én is csak ajánlani tudom, évek óta rendelek tőlük. A ramok most baromi jó áron vannak náluk, ráadásul van gépösszeralójuk is: iPON! hardver és szoftver hÃ*rek, tesztek, webshop, fórum

    A ház maximum a hűtés teljesítményét fogja növelni. Plusz hűtő pedig nem létfontosságú, ha jól választasz videokártyát. Alkatrészek terén már nem vagyok naprakész, viszont a tápod miatt ügyelj milyen videokártyát veszel, néhány mai darabot már nem bírna el.
    Van egy régi ati radeon 4850-es vga-m, már ahhoz is kevés volt ez a táp, szóval ha játszani is szeretnél akkor kéne vmi komolyabb tápegység is.

  3. #363
    Őstag Morzdomigron avatara
    Csatlakozott
    2009. 06. 27.
    Hozzászólások
    1.080

    Alapbeállítás

    Jobban belekukkantottam a gépbe, íme:

    Kingston KVR400x64C3AK2/1G
    GIGABYTE GEFORCE 7600 GT
    ASROCK 939N68PV-GLAN

    Rájuk kerestem, a videokártya elég elavultnak tűnik , viszont a RAM nem értem hogy miért kerül még 10k-ba. Alaplap is 18k körül van, pedig tippre a fölött is eljárt már az idő, 2 éve cserélték ki garanciával.

    Szóval akkor ezekből nem érdemes semmit sem megtartani, ugye? A proci típusát nem tudtam megnézni, de nem dual core, szóval abból is kell új (+ esetleg egy új táp).

    Új házon gondolkodom, mert a mostani az egy legalább 10 éves, de inkább 15+ -os darab, vagy inkább ne törődjek vele?
    Amúgy az nagy gáz ha nincs felrakva az oldala?

    Benéztem a "hardver raktárunkba" és baromi sok régi elavult holmink van. Azokkal mit lehet kezdeni?
    Mama azt mondta: varázsló az, aki varázsolni tud!

  4. #364
    Őstag Morzdomigron avatara
    Csatlakozott
    2009. 06. 27.
    Hozzászólások
    1.080

    Alapbeállítás

    Idézet GreEko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ipon+1

    gigabyte ga-p67-ds3-p3 /21562ft/
    intel core i3-2100 3,1ghz box /25562ft/
    kingmax 4096mb ddr3 1333mhz kit /5375ft/
    gigabyte hd 6850 1gb ddr5 pcie /38711ft/

    összesen: 91210ft
    Videokártyáért nem akarok annyit kiadni, GIGABYTE GV-N450-1GI GTS450 1GB GDDR5 PCIE (28143 Ft) nekem barátságosabbnak tűnik. Van még a GT440-es ami még egy tízessel olcsóbb. Az egyetlen különbség amit észrevettem hogy DDR5 helyett DDR3 van, ez tényleg ekkora különbözetet okoz?

    RAM-ból nem lenne jobb a 2-es vagy 4-es kit? Mintha azt mondták volna hogy gyorsabb lenne úgy.
    Mama azt mondta: varázsló az, aki varázsolni tud!

  5. #365
    Őstag GreEko avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 10.
    Hozzászólások
    1.061

    Alapbeállítás

    Idézet Morzdomigron eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Videokártyáért nem akarok annyit kiadni, GIGABYTE GV-N450-1GI GTS450 1GB GDDR5 PCIE (28143 Ft) nekem barátságosabbnak tűnik. Van még a GT440-es ami még egy tízessel olcsóbb. Az egyetlen különbség amit észrevettem hogy DDR5 helyett DDR3 van, ez tényleg ekkora különbözetet okoz?

    RAM-ból nem lenne jobb a 2-es vagy 4-es kit? Mintha azt mondták volna hogy gyorsabb lenne úgy.
    amit irtam az KIT. videokártya meg a te döntésed, csak ezzel pont belöttem a 90 ezret. sok különbség van ddr3 meg ddr5 között, de érdemes átnézni ilyen videokártyateszteket, hogy melyik hogy teljesit egymáshoz képest. én ha lenne 80-100 ezrem ezt raknám össze. olcsobb alaplapot is lehet hozzá amugy választani, csak ebbe 2 pcie hely van, meg 4ddr, azért raktam ezt, egy ideig tuti nem kell cserélni.

  6. #366
    Őstag Morzdomigron avatara
    Csatlakozott
    2009. 06. 27.
    Hozzászólások
    1.080

    Alapbeállítás

    Idézet GreEko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    amit irtam az KIT. videokártya meg a te döntésed, csak ezzel pont belöttem a 90 ezret. sok különbség van ddr3 meg ddr5 között, de érdemes átnézni ilyen videokártyateszteket, hogy melyik hogy teljesit egymáshoz képest. én ha lenne 80-100 ezrem ezt raknám össze. olcsobb alaplapot is lehet hozzá amugy választani, csak ebbe 2 pcie hely van, meg 4ddr, azért raktam ezt, egy ideig tuti nem kell cserélni.
    Lehet én értek félre valamit, de én a KIT-et effektíve egy darabnak gondolom amit egy sínbe rakunk. És akkor egy 4gb-os KIT helyett 2db 2gb-os vagy 4db 1gb-ra gondolok.

    Lesz még kérdésem, csak lefárasztott már ez a nagy meleg, majd holnapra összeszedem a gondolataim.
    Mama azt mondta: varázsló az, aki varázsolni tud!

  7. #367
    Fáradhatatlan grinder GStealer avatara
    Csatlakozott
    2010. 10. 25.
    Hozzászólások
    758

    Alapbeállítás

    A nagyon régi alkatrészekért már nem fogsz pénzt kapni, pc-s boltoknak viszont át kellene venniük mint veszélyes hulladék. Az újabbakat meg el lehet passzolni.

    A 400mhz-es ramokat semmiképp ne tartsd meg, mint látod a GreEko által összerakott gépben - ami korrektnek tűnik - háromszor olyan gyorsak vannak fillérekért. A kit elnevezés minimum két ram modult takar.

    Tápot úgy tűnik cserélned kell, azon semmiképp ne spórolj. Kerüld a Vargáné és társa kategóriájú ipari hulladékokat. 10-15k között már vannak 500W-osak, azok biztosan bírni fogják a terhelést. Chieftec, FSP esetleg Gigabyte amit elsőre ajánlani tudok és megbízhatóak.
    Utoljára módosítva: GStealer által: 2011. 08. 23. 20:01

  8. #368
    Őstag GreEko avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 10.
    Hozzászólások
    1.061

    Alapbeállítás

    Idézet Morzdomigron eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Lehet én értek félre valamit, de én a KIT-et effektíve egy darabnak gondolom amit egy sínbe rakunk. És akkor egy 4gb-os KIT helyett 2db 2gb-os vagy 4db 1gb-ra gondolok.

    Lesz még kérdésem, csak lefárasztott már ez a nagy meleg, majd holnapra összeszedem a gondolataim.
    fölöttem leirták, a kit az pont az, hogy nem egy darab, hanem min kettő, ezért, de biztos lehetsz benne, hogy ha azonos rambol veszel kettőt, vagy egy kit-et veszel, "szabad szemmel" nincs különbség. de szerintem is megéri azt a pár száz forintot, ezért irtam alapbol azt. tápot meg ha venni akarsz, akkor én mindenképpen egy márkásat ajánlok,fsp is jó, de nekem corsair van, szerintem az az egyik legjobb. 18k kb. 450w biztos elég lesz még a következő konfigodra is.

  9. #369
    Fáradhatatlan grinder GStealer avatara
    Csatlakozott
    2010. 10. 25.
    Hozzászólások
    758

    Alapbeállítás

    Igazad van, Corsairt kihagytam.

  10. #370
    Őstag Morzdomigron avatara
    Csatlakozott
    2009. 06. 27.
    Hozzászólások
    1.080

    Alapbeállítás

    Tehát akkor a KIT az már egy pár, tehát 2x2gb az amit javasoltál. Úgy már fainnak hangzik.

    Volt még egy megválaszolatlan kérdés, miszerint nagy baj-e ha a gépháznak nincs felszerelve az oldala? Így jobban szellőzik, de jobban porosodik is, míg felszerelve kevésbé porosodik, de kevésbé szellőzik.

    Azt még nem írtam, hogy úgy tervezem összebarkácsolni a gépet, hogy összekötöm a TV-vel HD kábellel (HD + az a fajta kábel ami a monitorból jön ki, nemtom mi a neve), így majd über játékélményt fog nyújtani a nagy képernyő.
    Megvalósítható az elképzelés? Játékoknál a +HD fog dobni a minőségen, vagy az csak filmeknél, vagy HD adásoknál játszik szerepet? Ha jól láttam már minden(?) kártyán van HD kimenet, szóval ezzel már nem lesz gond.

    Nem tudom hogy most vagy holnap tegyem-e fel azt a kérdést, hogy miket kell/érdemes nézni a hardvereken vásárláskor? A terméknévben mi mit jelöl/jelent? (most )
    Mama azt mondta: varázsló az, aki varázsolni tud!

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •