Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (29) összesen
  1. #11
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet mr. salvataggio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Még egy kérdés. Itt mindig bet-elünk a turn-ön? Arra gondolok, hogy nem jobb egy check indukálás miatt? A turn bet-el dobatunk (elvileg) minden kisebb PP-t, broadway-t.
    Az a baj, hogy itt kb csak SD-képes handek lesznek nála. Amúgy Check-? tehát check után mi a terved? CR?
    Ezzel az a baj, hogy szerintem nem fordít blöffbe mid pocketeket, gyengébb ásszal check behind-ol pot controll miatt, tehát az SD képes handjeit, amiben lenne még 1-2 utca value, azokat legtöbbször check behindolja, és a betjével itt polarizálja (nem iszonyatosan, de inkább air/strong lesz a laptartománya) a rangét. Tehát check-shove-al azt éred el, hogy ha esetleg blöffbe fordít egy mid pocketet, akkor nyertél ellen 1 utca valuet, az airjeitől is, a jobb lapokat full stackel kifizetted, és amiben esetleg lenne akár 2 utca value is attól valszeg csak 1-et nyersz (mid ászok).

    C/c azért rossz, mert facu up lesz a lapod, nem fog 2 utcát barrellezni gyengébbekkel, ergo a c/c-c/c line nem túl +EV imho. A c/c-donk talán picit életképesebb, de nem hinném, hogy bluffcatchel ilyen action mellett, tehát ezzel is max "1,2" utca valuet nyersz (azért 0,2 a vége, mert néha azért lehet bluffcatchel közepes PP-kkel, vagy rosszabb ászokkal).

    Deepebben ha megfelelő a dinamika és az ellenfél esetleg szóba jöhetne egy c/c, river pedig blockingbet-snapcall indukálás miatt, de ez elég egyedi eset (annyira deepnek kell lenni, hogy érezzen FE-t a river raise AI-ra, és ultrawp-s, spewy, minden gyengeségre harapó ellenfél kell, neked pedig ilyen level2-n gondolkodó weakish reg imaged kell, hogy legyen).

    Turn bet amúgy lehetne egy picit nagyobb: 6,75-7,15 körüli, akkor nyugodtabban dobnék, bár nem igazán wet a board, szóval jó ez a half pot std betsize-nak, nem hinném, hogy gyengeségnek véli.

    Pre egy elég loose, magas vs 3bet Call%-al rendelkező ellenfelet biztos, hogy 3betelni kell OOP is, de btn vs blind szerintem random LAG ellen is default a 3bet AQ-val.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  2. #12
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    532

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az a baj, hogy itt kb csak SD-képes handek lesznek nála. Amúgy Check-? tehát check után mi a terved? CR?
    Ezzel az a baj, hogy szerintem nem fordít blöffbe mid pocketeket, gyengébb ásszal check behind-ol pot controll miatt, tehát az SD képes handjeit, amiben lenne még 1-2 utca value, azokat legtöbbször check behindolja, és a betjével itt polarizálja (nem iszonyatosan, de inkább air/strong lesz a laptartománya) a rangét. Tehát check-shove-al azt éred el, hogy ha esetleg blöffbe fordít egy mid pocketet, akkor nyertél ellen 1 utca valuet, az airjeitől is, a jobb lapokat full stackel kifizetted, és amiben esetleg lenne akár 2 utca value is attól valszeg csak 1-et nyersz (mid ászok).

    C/c azért rossz, mert facu up lesz a lapod, nem fog 2 utcát barrellezni gyengébbekkel, ergo a c/c-c/c line nem túl +EV imho. A c/c-donk talán picit életképesebb, de nem hinném, hogy bluffcatchel ilyen action mellett, tehát ezzel is max "1,2" utca valuet nyersz (azért 0,2 a vége, mert néha azért lehet bluffcatchel közepes PP-kkel, vagy rosszabb ászokkal).
    Köszönöm a kimerítő választ. A check-el kapcsolatban egy checkcall-ra gondoltam (checkraise kizárva). De jogos az aggodalmad, hogy valószínűleg checkback-el sokmindennel. Meg aztán tényleg annyi station van a limit-en, hogy inkább a betfold a legjobb opció.

  3. #13
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    532

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pre egy elég loose, magas vs 3bet Call%-al rendelkező ellenfelet biztos, hogy 3betelni kell OOP is, de btn vs blind szerintem random LAG ellen is default a 3bet AQ-val.
    És postflop mi a terv? Rendületlenül 3bet-eltem idáig, de teljesen elveszett vagyok postflop. Winrate-m katasztrofális a vakokban, különösen bb-ben.

    1. Air-t flopolunk: ha csak checkfold-olok, akkor eléggé pénzégetés a dolog. Vagy teljesen rosszul gondolom? Elkezdek cbet-elni, kapok egy call-t. Turn-re nem jön semmi. Egy jobb reg ki fog blöffölni, ha check-olok. Itt egy újabb pénzégetés a részemről. Ha viszont meggyőzöm magam, hogy egy turn bet lesz az igazi, ott is elég sok call-t kapok. És már el is wp-ztem rengeteg pénzt nagyon könnyen!!!!
    2. Flopolunk egy TPGK-t. Ha valami akció van, akkor szinte mindig verve vagyok.

  4. #14
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    jónak tűnik a cbet, c/c, c/c line, mivel ha csak floatolt, ami azért 27/24 embernél bőven elképzelhető, akkor had álljon neki leszedni minket a látszólag gyenge lapunkról. ráadásul rosszabban úgysincs 3 utca value.
    azok a lapok, amik sd értékkel rendelkeznek (néhány Ax, pp) úgyis max 2 utcát calloznának, szóval nem baj, ha visszackeli őket, mert akkor riveren callolni fog egy betet.
    szóval sok value-t nem veszítünk sd képes lapok ellen, viszont a blöfföktől nyerhetünk így 1 (néha 2) utca valuet.

    mod: lehet, hogy most 3-szor elmondtam ugyanazt, kicsit fáradtan vetettem papírra e sorokat
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  5. #15
    Tag JustHoldPlz avatara
    Csatlakozott
    2010. 07. 19.
    Hely
    Sin City
    Hozzászólások
    160

    Alapbeállítás

    ship it in

    ami meg segithet (meg 30 hand alapjan is) villain flop c/r , turn c/r-e, de 3bet potban ez easy stackoff szerintem.

  6. #16
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet mr. salvataggio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És postflop mi a terv? Rendületlenül 3bet-eltem idáig, de teljesen elveszett vagyok postflop. Winrate-m katasztrofális a vakokban, különösen bb-ben.

    1. Air-t flopolunk: ha csak checkfold-olok, akkor eléggé pénzégetés a dolog. Vagy teljesen rosszul gondolom? Elkezdek cbet-elni, kapok egy call-t. Turn-re nem jön semmi. Egy jobb reg ki fog blöffölni, ha check-olok. Itt egy újabb pénzégetés a részemről. Ha viszont meggyőzöm magam, hogy egy turn bet lesz az igazi, ott is elég sok call-t kapok. És már el is wp-ztem rengeteg pénzt nagyon könnyen!!!!
    2. Flopolunk egy TPGK-t. Ha valami akció van, akkor szinte mindig verve vagyok.
    1, nagyon jó flopot kapsz (2pár, sor, ászos, dámás nagyon dry board): sima ügy, mész valueért

    2, jó flopot kapsz (KQx, ászos közepesen wet flopok, Q-s közepesen wet flopok): Ezek a legnehezebbek, mert 1-2 utca value többnyire van bennük, de ügyelni kell rá, hogy ne valueownold magad (szóval ne vbetelj a rosszabb lappal több utcán át), és nem ártana pot controllozni sem, ami oop elég nehéz. Ha az ellenfél nagyon jó postflop, kiváló handreader,akkor Cbetelnék, de ha olyan turn jön, ami sok scary rivert eredményezhet (pl.: Q87 FD-s flop, turnre T és lejön egy bd FD is, ekkor ugye K, J, 9, flop színéből a legtöbb lap egyértelműen rossz, de rossz lehet a T, 8, 7, A, bd FD-t kiegészítő is), akkor lehet c/f, és river függvényében vagy b/f, vagy c/c (illetve attól is függ, hogy mennyire station, mennyire jó játékos, mennyire ugrik a gyengeségre). Blank turnön pedig b/f. Turn c/c-nek scary boardon azért nem látomértelmét, mert egy jó reader, meg postflop játékos könnyen lapra tehet minket, és tud olyat hívni turn+river kombóban ami nagyon kellemetlen lesz számunkra.

    3, Nem talál el a flop: innentől az ellenfél szokásain, és a flop textúráján múlik mit csinálnék. Ha magas a Fold to Cbet 3bet potokban, akkor minden flopon Cbetelek. Ha közepes a Fold to Cbet, de magas a Fold to turn Cbet, akkor minden flopot Cbetelek, és 2nd barrellezek. Ha átlagos-közepes értékű a fold to cbetje minden utcán, vagy teljesen random az illető, akkor a néhány előző handből próbálom lemérni, hogy kb milyen lapokkal flatelheti ip a 3betemet. Van aki szeret ilyen helyzetben slowplayelni, van aki mindig 4betel QQ+al. Ha láttam már limpelni AA-val, vagy 3betet callolni, vagy monsterekkel postflop slowplayelni, akkor hajlamosabb leszek belevenni erős lapokat is a rangébe.
    Amúgy a leggyakrabban az emberek suited connectorokkal, és kis pocketekkel defendelnek 3bet ellen (néha Axs-sel, de az ritkább).
    Ezért J, K high dry flopokat tuti továbbhívok (és valszeg barrellezek is egyet, hogy kis-közepes pocketeket dobassak, amivel gyakran egyet még peelelnek, vagy gutshotokkal floatolnak). Továbbhívom a közepes pározódott boardokat is (66x+, x lehetőleg nagyobb mint 6), mivel gyakran jön jó turn, ami után nehéz callolniuk kis PP-kkel egy esetleges 3barrellt sejtve (illetve félnek, hogy kiesik a párjuk, valami nagy lap jön, stb). Kicsi pározódott flopokat is tovább lehet hívni, de akkor fel kell készülni a 3barrellre, szóval vérmérséklet függvénye
    Közepes kapcsolódó (467, 78T, stb) flopoknál feladnám, mert sokkal inkább eltalálhatta őt mint engem (ezért gyakran lesz erős lapja...de ha nem akkor meg gyakran lefloatol, megraisel, stb). Monotone flopokat továbbhívnám, mert ha SC, és PP a range, akkor vagy flop színe van (ami elég ritka), vagy valami közepes-gyenge FD-je, amit könnyen ki lehet barrellezni, vagy tök üres, azt pedig ugye dobja. Itt is elég szerintem 2 utcát ellőni, turnön már dobná az ilyen kézbepár (mondjuk 3rd párnak számít a boardon) +weak FD típusú lapjait, viszont csapdázhat flop színnel.
    A semleges (942) típusú flopot is békén hagynám, mert szinte mindig el kéne lőni a 3barrellt, hogy nyerhessünk.

    Legalábbis én így játszanám...de lehet fish vagyok

    A lényeg tehát, ha nem talált el a flop, és OOP vagy 3bet kasszában egy random ellen, akkor vagy 2nd/3rd barrellt el kell lőni, vagy pedig flopon c/f-elni, mert nagyon gyakran nem dobnak majd a Cbetre, ha flop Cbet, turn c/f linet használod az pedig pénzégetés

    Btw ismeretlent OOP AQ-val én sem 3betelnék, csak ha BTN, vagy CO-ból openel, és eddig inkább LAG-nak tűnt. AJ-val tuti flatelnék, A9-et tuti dobnám (lehet AT-t is amíg ennyire sötétben tapogatózok a stílusát tekintve).
    100bb-nél deepebben sem igazán 3betelném az AQ-t

    Az tuti, hogy szar dolog OOP 3bet kasszában egy közepesen jó lappal 100+bb deepen irányítani a dolgokat szerintem többnyire agresszívan érdemes játszani, és sokat bet/foldolni, sokat barrellezni.

    De ha nem érzed jól magad ilyen helyzetben, akkor szerintem flatelj nyugodtan AQ-val (ismeretlen ellen lehet amúgy a flat a +EVsebb amúgy is).

    Meg az is lehet, hogy tök hülyeségeket magyarázok, mert kb 4-5 hónapja egy handet nem toltam NLHE SH cg-n (mondjuk omaha sem annyira különbözik tőle az alapokban).

    Illetve szerintem nézz meg néhány videót a 3betelgetésről, barrellezgetésről, ilyesmik, az lehet segít letisztázni a hasonló helyzeteket (és az biztos, hogy bölcsebbek, és tapasztaltabbak nálam, ergo okosabb dolgokat fognak mondani )

    GL
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  7. #17
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet JustHoldPlz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ship it in

    ami meg segithet (meg 30 hand alapjan is) villain flop c/r , turn c/r-e, de 3bet potban ez easy stackoff szerintem.
    a CR miért segít? A villain IP van, BTN-ről openraiselt, mi SB-ről 3beteltük
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  8. #18
    Fanatikus tag rusherninja avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 13.
    Hely
    Hueco Mundo
    Hozzászólások
    498

    Alapbeállítás

    azért segithet mert cr is postflop r akar az ip r
    szoval ha lazan ip rl akkor valoszinuleg kicsit lazabban is fog crlni
    én szoktam figyelni ha crt kapok pl h ip mennyit rlik cbetet ill forditva
    Stagnated by the passivity , I'm gonna make you bleed like me.

  9. #19
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Igazából ezt sztem el lehet dobni, mivel kint van az ász, és egyáltalán nem ilyedt meg tőle, szóval a leggyengébb lap amivel itt rádemel az az AK lesz.
    Más a helyzet 3bet potban, amikor pl. Qxx vagy Jxx a flop, és a reg rádemel a turnon mikor neked pl. AA-d vagy KK-d van, ilyen esetekben rengetegszer láttam már AJ/AQ/KQ-t.

  10. #20
    Fanatikus tag rusherninja avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 13.
    Hely
    Hueco Mundo
    Hozzászólások
    498

    Alapbeállítás

    ha ip sokat bettel csekkre akkor érdemes cr shovelni mert flopon még callolhat ppkal amit turn betre dob és ha ax-e van akkor is valoszinuleg betelni fog (ha sokat betel ip)
    akkor a cr shovel tobbet nyersz (axl adni fogja)
    szoval igy a-tol is max valuet nyersz plusz valuet nyersz még a ppktol amit dobott volna turnon de ez csak akkor jo ha sokat betel ip csekkre
    Stagnated by the passivity , I'm gonna make you bleed like me.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •