Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (50) összesen
Like Tree1Likes

Téma: Milyen Tv-t vegyek?

  1. #1
    Őstag Tori18 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.049

    Alapbeállítás Milyen Tv-t vegyek?

    Sziasztok,

    új pokeres albiba szeretnék TV-t venni, kb 100 cm képátlóval, és max 120K-ért. A lakásban IPTV be van kötve,viszont mi nagyrészt csak játékra Playstation3 etc használnák. Mivel nem nagyon értek a tv-khez, ezért gondoltam a segítségeteket kérem,hátha van valaki aki kompetensebb a témában. Minden segítséget örömmel fogadok
    A játék az nem játék...

  2. #2
    Őstag Koszka9999 avatara
    Csatlakozott
    2007. 11. 14.
    Hely
    BAZ
    Hozzászólások
    1.090

    Alapbeállítás

    KDL-40EX600 (KDL40EX600, KDL40EX600AEP) : Áttekintés : TV és házimozi : Sony

    Én ilyet vettem május végén, nagyon meg vagyok elégedve, díjnyertes volt a kategóriájában. Igaz akkor majdnem 200K volt, nem tudom mennyit ment le az ára, de csak ajánlani tudom

  3. #3
    PA addict TheStig avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Helsinki
    Hozzászólások
    2.281

    Alapbeállítás

    én nem mondanék konkrét tipust, mivel ezernyi paraméter van, ami számit. sok közülük személyes preferencia kérdése.

    először el kéne dönteni, hogy LCD, LED vagy plazma. bár ezért a pénzért plazma nem lesz XD ha játékra kell, akkor szintén LCD(LED) kell, és lehetőleg olyan, aminek kicsi az input lagja. olvasgass teszteket, aztán szükitsd le a listát pár modellre, és utána véleményezzük.

    egy hibát ne kövess el: ne a mediamarkban 3000 egymás mellé rakott TVből válassz az ottani képminőség alapján, az eladók tudása szintén közelit a 0hoz (tisztelet a kivételnek). akkora diszkivilágitásban az fog a legjobbnak tünni, amelyik a legsz.rabb (nyilván sarkitottam). a legtöbb TVn van "demo" üzemmód, ami annyiból áll, hogy felsrófolják a fényerőt maxra, illetve a szintelitettséget is. kb parasztvakitás, de elsőre jobban néz ki. aztán otthon megnézve meg piros feje lesz az embereknek
    vannak nagyon jó tesztoldalak (külföldiek), illetve házimozi forumok is.
    pl:
    HDTV Reviews – LCD TV & Plasma Television Display Rating
    AVS Forum
    ><((((&#186;> <&#186)))>< ><((((&#186;> <&#186)))><
    ----------------------------------------------------
    tears will get you sympathy, sweat will get you results
    ----------------------------------------------------
    "nl10en nem kell wpzni" - titcar

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 12. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    625

    Alapbeállítás

    a demo üzemmód főleg a samsungoknál van igy. Nagyon szépek.... a boltba

    Sharpok elég jók amik már kezelik a 4 színt.
    Plazmánál Pana
    LCD philips vagy sharp
    Ami egyébként ambilightos....pl philips az még jot is tesz a szemnek.

    3d tv-t én még senkinek nem javaslok legalább 2-3 évig

  5. #5
    Fanatikus tag bigacsiga avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 27.
    Hely
    Sliema
    Hozzászólások
    467

    Alapbeállítás

    panasonical nagyon rossz tapasztalataim vannak. 2 modellel is. samsungbol eddig 3 modellt probaltam ki es mindegyik teljes mertekben kielegitette az igenyeimet. bar nem nezek TV-t csak film nezesre hasznalom geprol elsosorban illetve mikor bulik voltak, akkor valami zenecsatornara nemitva radobtam.
    Nintendo WII bowlingot meg viszi hibatlanul

  6. #6
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    tényleg, ha már itt van ez a topic, feltennék én is egy kérdést, talán op számára sem egyértelmű. mi a különbség az lcd és a led tv-k között gyakorlatban? mármint nagyjából rémlik valami infó óráról, hogy más technika és jobb a kép meg stb. de gyakorlatban mennyivel élvezem jobban? sokkal drágább a led, mint az lcd? megéri azt választani? olyat is hallottam már, hogy nem is igazi led tv-k ezek, csak a legújabb lcd-ket adják ilyen "néven".
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  7. #7
    Őstag GreEko avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 10.
    Hozzászólások
    1.061

    Alapbeállítás

    a szo szoros értelmébe nincs olyan hogy led tv. az lcd tv, vagy pl monitor, csak ledekkel oldják meg a háttérvilágitást. kevesebb a fogyasztása, szebb a fekete, vékonyabb a tv. kicsit tulvan hypolva az egész. csak a led miatt nem is drágább a tv.

    részletesebb info:

    LED televízió - Wikipédia
    Utoljára módosítva: GreEko által: 2011. 08. 25. 23:26

  8. #8
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet crazy3317 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    tényleg, ha már itt van ez a topic, feltennék én is egy kérdést, talán op számára sem egyértelmű. mi a különbség az lcd és a led tv-k között gyakorlatban? mármint nagyjából rémlik valami infó óráról, hogy más technika és jobb a kép meg stb. de gyakorlatban mennyivel élvezem jobban? sokkal drágább a led, mint az lcd? megéri azt választani? olyat is hallottam már, hogy nem is igazi led tv-k ezek, csak a legújabb lcd-ket adják ilyen "néven".
    a led egyfajta lcd, aminek a háttérvilágítása led, ami jobbna vezérelhető a korábbi technológiánál és 0% fényerőt is sokkal gyorsabban eléri, ezér szebb a fekete rajta, röviden kb. ennyi.
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  9. #9
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Az alacsony árkategóriájú LED-es LCD-ken általában durva clouding van, nem is érdemes ebben gondolkodni.

  10. #10
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    Idézet GreEko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...
    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...

    köszönöm
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •