Oldal: 89 / 113 ElsőElső ... 3979878889909199 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 881 - 890 (1125) összesen
Like Tree3Likes

Téma: fLeSs küzdelme :)

  1. #881
    Idegen
    Csatlakozott
    2010. 07. 29.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    11

    Alapbeállítás

    Azta*****... ezt egy session alatt sikerült, vagy volt azért közben pihenő? Downswing 3/4 visszahozva wp

  2. #882
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Idézet Lipi01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azta*****... ezt egy session alatt sikerült, vagy volt azért közben pihenő? Downswing 3/4 visszahozva wp
    ez négy nap játék.

  3. #883
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Na kb. 10 000 hand után érkezett el az idő, amikor szopás van ezerrel. Csak most az a különbség, hogy már vártam és nem izgat. Ma eddig négy 80/20-at buktam el, de most abszolút nem vagyok ideges.

  4. #884
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Lenyomtam ma 2000 handet és most nemazé', de qrvajó vagyok, a minimumot vesztettem. Totál laphalál. Egy hónappal ezelőtt egy ilyen session legalább -6-7 BI bukó lett volna, ma viszont csak -3.

  5. #885
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Augusztusi összesítő:
    nos, ez a hónap igencsak rosszul indult. Július végéig kb. 3 hét alatt NL25-ön összeszedtem ~25 buyint, amit sikerült teljesen elbukni +még 2-t. Ebből augusztus 2-án 10-et.
    Bevallom, ennek kb. 1/3-a volt bad beat/cooler, a maradék pedig a tilt. Az NL25-ös grafot nem rakom ide, mert nincs benne az adatbázisomban, de el lehet képzelni. Ezután visszaléptem NL10-re mert már alighogy megvolt a 30 buyin NL25-re, de méginkább azért, hogy NL10-en "tomboljak". Itt az első 15 000 hand szintén egy katasztrófa volt, bár itt csak 12 buyint buktam el.
    Ekkor jött a sírós hozzászólásom amire kaptam hideget-meleget. Van aki szerint nem fordítok elég időt a játékra, vagy türelmetlen vagyok, vagy nagyképű vagyok és van aki szerint az alapokkal sem vagyok tisztában.

    idő: ez nem igaz

    türelmetlenség: 75%-ban igaz. Ez azonban arra vezethető vissza, hogy ha ebből akarnék megélni akkor fel kéne tudni mutatnom valami eredményt. Mivel nem volt eredmény, ezért még türelmetlenebb lettem és ez egy ördögi kör

    nagyképűség: nem vagyok nagyképű, max úgy jön le. Tisztában vagyok azzal amit tudok és a fórumot folyamatosan olvasom szal nagyjából azzal is amit mások

    tudás: ehhez a szinthez biztos vagyok benne, hogy megvan a tudásom, ha nem lenne, akkor itt helyben elásnám magamat

    Ennek ellenére nem jöttek az eredmények, és mivel tudom, hogy az ehhez a szinthez szükséges tudásommal nincs gond, átgondoltam mi a probléma. Erről is írtam.

    tiltkontroll
    blöff-fogás

    A tiltelés kizárása asszem olyan dolog, amit mindenkinek magának kell legyőznie, hiába mondják el videókban meg fórumokban, hogy mit csinálj, mit ne csinálj, ez agyban dől el, ha vki hamar felkapja a vizet az nem tud mit csinálni.
    Blöff-fogások: asszem ez nagyban okolható a bukások nagy részéért. Amikor NL25-re felléptem, "gondolkodó" blöff-fogást jáccottam, amit a Thin red line/grind sorozatokból tanultam. De már tudom, hogy nem ez volt a gond. Éppen akkoriban néztem meg kb. 3-szorra a High Stakes Poker összes szezonjának összes részét és úgy gondolom, hogy az fertőzte meg az agyamat. Ott második párral is callolgatnak, hogy megnézzék mit csinál az ellen a későbbi utcákon, blöffraise, stb. Ez ezt olyan szinten műveltem a végén, ami totál bukó lett.

    Szóval a sírós hsz-em után átmentem szimpla ha nem is totál weaktight-ba, de eléggé ABC pókerbe. Ha van vmim, nyomatom, ha nincs, akkor nem. RENGETEGET dobok, de tényleg, a fold gomb jelenleg a legjobb barátom. Így 15 000 hand alatt összejött 32 buyin.

    Nem mondanám, hogy hot runom volt, inkább csak jól kifizettek. Az ABC pókert könnyű jáccani, szal ez nem okozott gondot, ellenben valahogyan sikerült a tiltet kiiktatnom a játékomból. Legalábbis egyelőre. A póker nem tartozik nekem semmivel, ha 5000 handen keresztül nem talál el a flop, akkor sincs semmi, attól, hogy AA-m van még nem muszáj megnyernem a partit, attól, hogy sor vs set allin van a flopon még nem muszáj megnyernem a partit, attól, hogy 40-edszerre sem jön a set még nincs semmi, a póker nem tartozik nekem, attól, hogy adott fish állandóan lejavul (vagy kiblöfföl) még ugyanúgy kell jáccanom tovább, nem lehet cél, hogy konkrétan tőle nyerjem vissza a pénzt és nem mehetek bele az adok-kapokba, KI KELL VÁRNI A LAPOT. Kb. ezt a felfogást sikerült vhogyan beépíteni az agyamba teljesen spontán, minden rákészülés nélkül, csak úgy rájöttem. Nem kezdek tiltelni, ha 1000 handen keresztül nem jön lap. Igazából ezt még nem nagyon volt időm tesztelgetni, csak tegnap és ma voltak ilyen esetek.

    Ja és nemtom, hogy ez ABC póker-e, de mindig dobok, amikor úgy ÉRZEM, hogy verve vagyok. Ettől nem leszek weak, rengeteg jó megérzésem volt már. Inkább dobok és ezzel elkövetek egy kis hibát, minthogy callozzak, amiből nagyobb hiba lehet később.

    Szeptemberi a cél: ezen a héten még NL10-en nyomom, majd fellépek NL25-re. Napi 1500-2000 hand a cél 4-6 asztalon, ezt egy ideje tudom tartani. Ha ott (NL25-ön) nem tudom ezt az A játékomat hozni a hónap végéig, akkor feladom. Elkezdtem felélni a megtakarításaimat (szerencsére még jóval odébb van a vége) szóval ez nem mehet így örökké, már nem babra megy a játék. Nem muszáj, hogy NL25-ön azonnal összejöjjön minden, de nem akarok tiltelős/buta callokat/allineket látni az adatbázisomban. Ha ezt sikerül kizárnom, akkor még akár jó játékos is lehetek a végén. Türelem (ami egyébként pont nem jellemző rám, szóval elég nagy kihívás ez). Ennyi.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosítva: fLeSs által: 2011. 09. 01. 21:27

  6. #886
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    532

    Alapbeállítás

    Először is gratulálok a havi eredményhez, ami még inkább hozzátesz a dologhoz, hogy egy gödörből sikerült visszajönnöd. Reaktivizált tagként nem ismerem az említett háttérsztorit, de nekem tetszik a hozzállásod!!!

    Hasonló dolgokon mentem, megyek át magam is és teljesen át tudom érezni, hogy milyen is visszakapaszkodni lentről, összakaparni a játékunkat.

    A tilt-el kapcsolatban csak annyit, hogy egyedül csak magadra számíthatsz. Csak te ismered magad, hogy mi okoz nálad tilt-et (fishy move, bad beat, cooler stb.) és ezen nagyon keményen kell dolgozni. A tilt-elés léte alapjaiban határozza meg, hogy nyerő v. vesztő játékos maradsz-e. Nekem is nagyon nehezen megy, de már sokkal jobb, mint hajdanán. De ez egy örök harc (főleg egy olyan embernek, aki hamar felhúzza magát ==> én)

    A dobás pedig egy művészet. Ezt úgy kell felfogni, hogy mennyi pénzt nyertél azáltal, hogy sikerült dobni!!! Persze, lehet, hogy kiblöffölnek itt-ott, de az eszetlen bluffcatch óriási wp-be tud átmenni és rengeteg pénzt el lehet így égetni.

    Én még annyit javasolnék, hogy csinálj egy alapos HEM elemzést a játékodról. Mi működik, mi nem.

    Szurkolok, hogy összejöjjön NL25, hidd el, hogy nem kell megijedni tőle.

  7. #887
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Thanx.
    Az NL25-től nem félek, voltam már ott, kb. ugyanaz mint az NL10 csak több a 3bet és sokkal kevesebb a nit (több a semiLAG, LAG). A fishek ott is ugyanazok. Csak a saját hülyességem miatt léptem vissza, az _eszetlen_ bluffcatch/wp/tilt miatt. Most elvileg más lesz. Beimportáltam az NL25-öt, így láccik a nagy lejtő...
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosítva: fLeSs által: 2011. 09. 01. 23:12

  8. #888
    Fanatikus tag Mackó avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 04.
    Hozzászólások
    235

    Alapbeállítás

    Én is szurkolok.
    Hasonló cipőben járok mint te. A tilt kezelésem nekem is sokat javult, de a rosszul sikerült move-jaim, miss read-jeim, ill. a bad beatek (főleg 90/5öt játszó gyenge játékosok ellen) ki tudnak borítani rendesen.
    NL10, NL20, NL25, NL30, SH, ezeket tolom a Boss hálózatban.
    Ma indítottam a hand elemzések sorát a fórumban, mivel ma vettem végre a fáradtságot, hogy megismerkedjek a handconverter-rel.
    Sok javulást várok tőle, mivel hobbi játékos vagyok és rengeteg hibám van.
    Remélem sikerül megragadnod NL25ön.
    GL!

    ps: a HSP összes évadjának összes részét láttam én is 2szer
    Utoljára módosítva: Mackó által: 2011. 09. 02. 00:13

  9. #889
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    532

    Alapbeállítás

    Igen, NL25-ön rengeteg a badaggro LAG, akik kellemetlenek tudnak lenni. Én ezt úgy orvoslom, hogy be vannak jelölve és úgy nem ülök le asztalhoz, hogy pozíciójuk van rajtam.

  10. #890
    Fáradhatatlan grinder wamcsi avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 14.
    Hely
    Itt-ott-amott
    Hozzászólások
    762

    Alapbeállítás

    Idézet mr. salvataggio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A dobás pedig egy művészet.
    Milyen igaz...
    Hajrá FlEsS (), menni fog!
    -Schoenberg nem a David Benyamine-nal járt/volt a felesége?
    -Volt, de már annyira nem az, hogy már Erik Lindgren felesége.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •