Oldal: 3 / 6 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (55) összesen

Téma: Vasika HHk!

  1. #21
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 01. 07.
    Hozzászólások
    40

    Alapbeállítás

    Na még szeretnék jópár véleményt megvárni, ezért sokat nem írnék, de:

    Top 2párt, vagy setet eldobatni azona turnon elég érdekes gondolat

    A betsize alapján nagyon sanszos a river bet tőle, olykor a push is, pont potnyi pénzt hagy így maga előtt, és emiatt úgy gondolom a blöff range is megnő kicsit

    Aki drawokban gondolkozik, elárulná, h mégis mikre gondol? (T8o és társaipl?)?

  2. #22
    Fanatikus tag mario1212 avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    287

    Alapbeállítás

    1. Preflop: utg minraise-re kapunk egy 3betet. Vasika már elmondta a lényeget, de sztem is egyértelmű, hogy itt a call a jó. Viszont az ellen 3bet rangeben , ha feltételezzük hogy kompetens, sokkal több blöff lesz mint amiket irtatok, és szinte sosem lesz benne AQ, AJ, 88-JJ, egyszerűen mert ezeket ők sem akarják blöffbe fordítani.Sőt ef. 100bb deepen simán lehet, hogy AK is csak callol. DE mi a helyzet ha emberünk nem vagy nem annyira kompetens? Ez esetben kb. a következő a 3bet range: AQ+ néha AJs+, TT+, néha 88+, esetleg KQs, ez esetben sok blöff nem lesz.
    2. Flop: 964 két kör. 44 és 66 csak ritkán lesz nála, 99 éppen lehet.Mivel fog itt cbetelni és mivel nem? ha kompetens hívnia kell a blöffökkel a felszedett drawkkal (nem mindig) és a monsterekkel is, ha nem pro hívni fogja kb az összes kézbe párját, FD-at, monstereket. A C/C sztem standard, rosszabb lapokat bent tartjuk stb. stb.
    3. Turn: J . Mi újra checkelünk. Mi van nálunk az ő olvasatában? kézbe párok 88-QQ néha AA, KK , AJs, AQs, AKs . Mit dobunk el egy újabb hívásra? 88, TT, AQs? AKs?. Ő mégis hív egy fél potot. Egy pro-nak itt teljesen polarizált lesz a range, egyrészt lő még egyet a blöffökkel(nem mindig!), illetve fizetteti a monstereket. Ha nem pro, akkor itt nagyon sok SD képes lappal mögénk checkel, hívja viszont az erős lapokat. A betsize-ból én arra tippelek ez itt inkább pro lesz Ez esetben viszont várhatóan nem fogja feladni, szóval ha itt call, akkor a legtöbb riveren nem lesz könnyű dobni szóval call-call, vagy itt fold.
    Bevallom nem tudom melyik a jó , ismeretlenül inkább a foldra szavazok.

  3. #23
    Fáradhatatlan grinder gorcsy avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    ittott
    Hozzászólások
    800

    Alapbeállítás

    én CG-es fejjel 0 historyval inkább a turn foldra szavaznék, bár sokan feladják riverre a blöffjeiket szóval a call és river c/f sem olyan vészes

    szerintem egyébként pre sokkal feszesebb a 3bet range mint azt sokan gondoljátok gyakorlatilag a QQ+ AK (nagyon ritkán lendülnek emberek preante ismeretlen ellen harcba itt blöfflapokkal) de AK-val is sokan callolnak IP ezek közül meg turnon gyakorlatilag 1 kombót verünk az AKhh-t

    nem gondolom hogy weak lenne a turn dobás, nem ezen a handen fog múlni a versenyünk
    "asszem mindjárt blöffbe fordítom magam" by atish81

  4. #24
    Őstag FeketeS avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 02.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.055

    Alapbeállítás

    Idézet Vasi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na még szeretnék jópár véleményt megvárni, ezért sokat nem írnék, de:

    Top 2párt, vagy setet eldobatni azona turnon elég érdekes gondolat

    A betsize alapján nagyon sanszos a river bet tőle, olykor a push is, pont potnyi pénzt hagy így maga előtt, és emiatt úgy gondolom a blöff range is megnő kicsit

    Aki drawokban gondolkozik, elárulná, h mégis mikre gondol? (T8o és társaipl?)?
    QTs,AKs,AQs,Ajs,néha QTo, és 87s.
    Setet nyilván lehetetlen dobatni, de top2-vel elgondolkozhat, és törheti a fejét, mert ha itt megraiselik, akkor kb. 99,JJ,AA, néha KK,QQ és egyéb random blöffök teszik ki a rangünket. Ilyenkor kell elgondolkoznia, hogy te képes lennél -e egy ilyen helyzetben nuts nélkül megraiselni. A 3 barrell meg úgy, hogy riverre potnyi pénze marad, tényleg több blöfföt hagy benne a range-ben, szóval egy turn raise-zel ezt is kideríthetjük.
    +ha blank riveren akarunk bluffcatchelni, akkor kb. egy ugyanakkora löketre számíthatunk, mintha itt lépnénk meg egy min c/r-t.

    Persze lehet, hogy teljes tévúton járok, de majd kiváncsi vagyok a válaszodra.
    De mint írtam előzőleg, nálam a fold is komolyan felmerül. A call nagyon nem tetszik.

  5. #25
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 08. 24.
    Hely
    bp
    Hozzászólások
    20

    Alapbeállítás

    pre: ilyen mélyen kb. nincs 4bet range-m.. vagyis csak nagyon indokolt history esetén..

    turnon dobnám a legtöbb esetben, esetleg miután OPR rákersetem a srácra és szaro ka statjai check-callolnám showdownig
    Utoljára módosítva: angeldus7 által: 2011. 09. 07. 22:03

  6. #26
    Fáradhatatlan grinder gorcsy avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    ittott
    Hozzászólások
    800

    Alapbeállítás

    FeketeS:
    semmi értelme a turn c/r-nek jobbat nemtudunk dobatni rosszabb meg ritkán callol ráadásul ott leszünk a riverre egy óriási potban oop úgy hogy fogalmunk sincs hol állunk
    "asszem mindjárt blöffbe fordítom magam" by atish81

  7. #27
    Őstag FeketeS avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 02.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.055

    Alapbeállítás

    Idézet gorcsy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    FeketeS:
    semmi értelme a turn c/r-nek jobbat nemtudunk dobatni rosszabb meg ritkán callol ráadásul ott leszünk a riverre egy óriási potban oop úgy hogy fogalmunk sincs hol állunk
    Szerintem még mindig több értelme van, mint a callnak, ahol riverre potnyi eff. stackkel megyünk úgy, hogy fogalmunk sincs hol állunk.

  8. #28
    Fáradhatatlan grinder gorcsy avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    ittott
    Hozzászólások
    800

    Alapbeállítás

    Idézet FeketeS eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem még mindig több értelme van, mint a callnak, ahol riverre potnyi eff. stackkel megyünk úgy, hogy fogalmunk sincs hol állunk.
    így meg eldobatjuk a blöffjeit és ránktólja egy csomó draw+ ami eddig is vert
    -bocs hogy szétoffoljuk de nembírom szónélkül hagyni a turn c/r elképzelést-
    "asszem mindjárt blöffbe fordítom magam" by atish81

  9. #29
    Őstag FeketeS avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 02.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.055

    Alapbeállítás

    Idézet gorcsy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    így meg eldobatjuk a blöffjeit és ránktólja egy csomó draw+ ami eddig is vert
    Ha callolunk, akkor meg riveren tolja ránk. Ezek szerint a fold tűnik jónak nálam.
    Szerk.: Ja és a turn c/r-el jópár olyan lapot el tudunk dobatni, amivel riveren allin menne(besült draw-k, TT).
    Ellenben ha megadunk, akkor a turn c/r-ünkre tolt 4bet allin range is ránk borul, meg az előbb említett pár lap is. Nem nagy a különbség, de pár% eltérés van. Azt pedig nem tudom elképzelni, hogy QQ-val bármilyen river esetén +EV-sen callolni tudjuk a pusht.
    Utoljára módosítva: FeketeS által: 2011. 09. 07. 22:18

  10. #30
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 01. 07.
    Hozzászólások
    40

    Alapbeállítás

    Márió köszönöm, szeretem nagyon az ilyen elemzéseket (amiben legalább alternativa van). Alapvetően teljesenn jó sztem a gondolatmeneted.

    gorcsy: igen általánosságban elmondható, h a 3bet range itt jelentősen többször lesz AK, QQ+, és mondjuk 5%ban még lehet light is.


    Nem tudom pontosan mennyire egyértelmű itt mindenkinek, de a turn call line-al river KŐR esetén hha pushol (kiváló blöffkártya, hha esetleg trashel kezdett bele), az szvsz supersnapcall, blank turnon sokkal nagyobb bajban vagyunk, tök mind1, hogy 750et, vagy 3500at hiv...

Oldal: 3 / 6 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •