Oldal: 4 / 6 ElsőElső ... 23456 UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (55) összesen

Téma: Vasika HHk!

  1. #31
    Őstag FeketeS avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 02.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.055

    Alapbeállítás

    Idézet Vasi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Márió köszönöm, szeretem nagyon az ilyen elemzéseket (amiben legalább alternativa van). Alapvetően teljesenn jó sztem a gondolatmeneted.

    gorcsy: igen általánosságban elmondható, h a 3bet range itt jelentősen többször lesz AK, QQ+, és mondjuk 5%ban még lehet light is.


    Nem tudom pontosan mennyire egyértelmű itt mindenkinek, de a turn call line-al river KŐR esetén hha pushol (kiváló blöffkártya, hha esetleg trashel kezdett bele), az szvsz supersnapcall, blank turnon sokkal nagyobb bajban vagyunk, tök mind1, hogy 750et, vagy 3500at hiv...
    Hmmm, szóval azt mondod, hogy river kőr esetén QQ-val az ő pushát +EV-sen tudjuk callolni? Ezen még el kell gondolkoznom
    Ennyire kevés FD lehet arányaiban az összes kezébe adható lap közül? Megmondom őszintén, én eddig azt hittem, hogy ilyenkor nem +EV-s a call, de ty, hogy leírtad, lesz min gondolkozni, mert most ha így hirtelen belegondolok, és főleg a tudásbeli különbséget alapul véve , akkor amit mondasz, az teljesen igaz lehet.

  2. #32
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 08. 24.
    Hely
    bp
    Hozzászólások
    20

    Alapbeállítás

    ha turnon nem dobok, akkor nincs olyan river amin dobnék.. sztem.

  3. #33
    Team Hero
    Csatlakozott
    2010. 05. 24.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    26

    Alapbeállítás

    hi,
    pre ilyen deepen sztem max bu-ról érdemes minraiselni, 4betnek énsem látom értelmét
    flopon akkor lehet érdemes c/r-elni és betenni ha elég sok spekulatív hand van a 3bet rangebe, mert könnyen rád tolhatja drawal mivel kb setet reppelsz, de readek nélkül én is inkább c/c-t választanám
    turn az ő számára elég jó barell lap mivel 77,88,TT,78s,fd-t, jó eséllyel dobatni tud ezért ottis c/c-t játszanék majd egy ilyen blank riveren mindenképp c/f főleg h potot betel, mivel ha csak a busted drawkat akarná dobatni elég lenne egy 1/3-ad potos hívás, arra meg nem számíthat h mindig el fogsz dobni egy QQ vagy hasonló erősségű handet

  4. #34
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 01. 07.
    Hozzászólások
    40

    Alapbeállítás

    Igazából úgy gondolom, h reális draw a rangeben az a AhKh, AhQh, esetleg 7h8h, 8hTh, JhQh lehetne... Ilyen 57o szerű lapokra nem nagyon gondolok, persze ritkán lesznek ezek is, de ha elkezdenénk súlyozni, akkor is olyan elenyésző különbséget tennének ki, h jelentősen nem tudnák befolyásolni ezt a leosztást...

    A fentebb említett combo drawokkal, vagy 1pár FDval pedig jelentősen valószínűbb, h a turnt mögécheckeli, hiszen átlag játékos ellen ő sem számolhat arra, h overpárokat dobálnának, és ilyen floppon a legvalószínűbb, h az, esetleg set van nálunk.

  5. #35
    Fanatikus tag mario1212 avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    287

    Alapbeállítás

    Idézet Vasi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Márió köszönöm, szeretem nagyon az ilyen elemzéseket (amiben legalább alternativa van). Alapvetően teljesenn jó sztem a gondolatmeneted.

    gorcsy: igen általánosságban elmondható, h a 3bet range itt jelentősen többször lesz AK, QQ+, és mondjuk 5%ban még lehet light is.


    Nem tudom pontosan mennyire egyértelmű itt mindenkinek, de a turn call line-al river KŐR esetén hha pushol (kiváló blöffkártya, hha esetleg trashel kezdett bele), az szvsz supersnapcall, blank turnon sokkal nagyobb bajban vagyunk, tök mind1, hogy 750et, vagy 3500at hiv...
    ha ez nem wcoop 1k-s verseny lenne, hanem mondjuk 100FO, vagy 50FO akkor mit csinálnál/gondolnál máshogy?

  6. #36
    Őstag Roleks avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 10.
    Hozzászólások
    1.176

    Alapbeállítás

    Én cg-s fejjel ismeretlen ellen feladnám turnön. A turn ch/r nálam se játszik gorcsy+1.
    Ha jó játékos akkor még adnám a turnön és ha river blankot betel dobnám, viszont ha scary cardot betel akkor inkább adnám. De ismeretlenül jobbnak tartom a turn give upot.

    ui.: múltkor jót csatáztunk PS nl100sh-n le is szedtelek egyszer :P Te bluffcatcher További sok sikert

  7. #37
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 01. 07.
    Hozzászólások
    40

    Alapbeállítás A megoldás

    Elég sok hozzászólás érkezett, de úgy gondolom, csak a Márióé volt igazi elemzés.
    A legtöbben leírjátok, h mit csinálnátok, csak az okát nem.

    Szeretném továbbvinni majd ezt a topicot, és nagyon remélem, h mindenki aki elemezni fog, megpróbálja majd ezentúl a saját érveivel alátámasztani az igazát, mert minden elemzésben a jó gondolatmenet a lényeg, és nem az, h vki eltalálja-e a végeredményt.
    Ne értsetek félre, nem akarok senkit megsérteni, lehet, h átsiklottam 1-2hozzászólást, vagy nem láttam meg bennük a jó gondolatot...

    Leírom, h én hogyan képzelem el az elemzését ennek a leosztásnak, előre közlöm, h úgy gondolom, h elképesztően nagy hibát követtem el, bár miközben játszottam szinte egyértelműnek éreztem a szitut.


    A preflop játékról.

    100BB+ azért miniraiselek, mert úgy gondolom, h a preflop játékomon még van csiszolnivaló, és olykor túlértékelem a lapjaimat, jelen esetben egy overpárt.
    Teljesen mindegy, hogy 2, 2.5, vagy 3BBt openraiselek, akkor is be fog jönni minden pár, h setmineoljon, a legtöbb SCt sem fogom tudni eldobatni, a kompetens játékosok sem fognak dobni AJst pl...
    Lényeg, h ezzel kicsit alacsonyabban tartom a potot a magam számára, és mivel fishi vagyok, ezért szeretem a "hero call"-okat, és ha alacsonyabb a pot, akkor kevésbé kell eldobnom az erős zsugáimat ismeretlenek ellen visszaemelésre (pl 347RB floppon nem szívesen dobnék QQ-KKt...)

    Hogyha olyan versenyről van szó, ami nap mint nap indul, és esetleg több is van belőle (sima 20-50es freezoutok pl), akkor egy olyan floppon mindig stackért játszanék, de olyan versenyeken, amelyeken egy évben csak párszor indulok nem tartom jó dolognak közepesen erős lapokkal stackért játszani , ez az élő játékra is vonatkozik pl...


    Miután megkaptam a viszonylag magas 3betet, itt elég keményen kell szűkítenem a rangeket: JJ+, AKra kb. Mondjuk 15%ban még lightan is fog 3betelni egy ismeretlen playa, abban az esetben a range TT+, AJs+, QKs, 78s-QJs lesz kb, de összességében kijelenthetjük, h az esetek túlnyomó többségében a fent említett JJ+, AK lesz a 3bet range.
    Az ellen a range ellen pedig elég nagy butaság 4betelni, AK, JJ valszeg floppot néz, és 1utcát megad, majd feladja ha továbbhívom. A probléma itt következik. History nélkül egyes játékosok itt ugyan ránktolják preflop, de sokszor QQ+al is csak megadnak, így a legtöbb floppon egy Cbet után sem fogom tudni hol állok, és majdnemh blöff AI tudok csak menni, olyan lapok ellen, amik úgysem dobnak, hiszen ezt akarták elérni (AA, KK), a nálam rosszabbakat viszont eldobatom.
    Ebben a szakaszban azt elfelejthetjük, h a light 3bet lapokkal 5bet AI menjen vki, tehát azzal nem számolunk, azokkal is floppotnéznek, majd feladják, hha nem találta el őket, tehát minimális +zsetont szedtünk ki belőlük.

    Ellenben, hha preflop megadjuk, akkor az esetleges light lapjaikat több utcán is blöffölhetik, a legtöbb 3bet lapjával menni fog a Cbet, de ha pl TTvel 3betel, akkor ritkán fog Cbetelni egy KJ2 floppot, vagy max annyi lesz benne, és nem fog elégszer blöffcatchelni.


    Na mivel elég sokat írtam már, ezért visszatérek konkrétan errea leosztásra, mert így a fentemm említett dolgokat egyszerűbb lesz elmondanom.

    Ezen a floppon a teljes preflop 3bet ranget Cbetelni fogja, tehát az alapranget, ami alsó hangon JJ+, AK, és a light ranget is.
    Ha floppon CRelek, akkor a legvalószínűbb eset, h eldobja az AKt, JJt, TTt, és rámtolja KK-AAval, (ha nem tolja rám, akkor megadja, majd a turn cbetemre toljra rá, szóval simán beszopat) illetve AhKhval, amivel szemben ugyanúgy hátul vagyunk, de ott már emglesz a pot oddsunk, tehát nem dobhatunk...

    A light 3bet rangeből is Cbetel mindent, és eldob minden ami nem találja el, tehát annyit nyerünk vele, viszont ránktol(hat)ja 7h8hval, Th8hval...


    Tehát egyértelmű, h sokkal nagyon érték van abban, h hagyjuk őt támadni.

    Turn J, ahol a donkben jöhetne maximum szóba, de nem látom értelmét igazából. Úgy gondolom, hogy minden drawwal és nálunk jobb lappal ránktolja, JJvel lehet h csak megadja, tehát megint hátul leszünk...
    Így marad a check, hha blöfföl, akkor had csinálja ( na és itt jön vissza a preflop játék, h el kellene kezdeni blöfföt rakni a kezébe).
    Mivel abból idnultunk ki, h max 15%ban 3betel lightan preflop, ezért feltételezhető, h ezen a turnön 100%ban meghívja a nálunk jobb lapjait, ami jelen esetben AA, KK, és már a JJ is, és a teljes trash blöff ranget, ami 15%, viszont nagyon valószínű, h a kiváló equityvel rendelkező lapokat mögénk fogja checkelni (AhKh, 7h8h, 8hTh, Jhxh).
    Arról, hogy miért is checkeli mögénk: azért mert a mi rangünk (feltételezve h ő nem jó, max átlagos játékos) durván alul van reprezentálva, és ha vmi miatt minket nem gondol jónak- de ugye ismeretlenként ezt nem teheti meg- akkor simán tehet a kezünkbe seteket, amivel CR AI megyünk, és nem nagoyn lehet nálunk olyan lap, amivel csak megadunk, már akár floppon is (ritkán van nálunk 9es pl, draw ugyan elhet nálunk, de ha nála is az van, akkor a legtöbb drawja jobb lesz mint a miénk, az ő szeméből nézve, nincs értelme hívnia, hiszen SD képes, plussz az esetleges 9x, TTnk ellen is igen komoly equityvel rendelkezik, mint fentebb említettem...

    Így abból indulhatunk ki, hogy az ő turn játéka a következő: nálunk jobb lapjai kb 85%ban lesznek, azokat meghívja. A draw handjei a 15%os preflop light 3bet rangenek kb 3madát tehetik ki, amivel mögénkcheckel, az 5%.
    Marad 10% trash lapokkal blöff, maximum...

    Ez kb egyértelművé teszi, hogy turn nagyon könnyű dobás.


    Persze kiindulhatunk abból, hogy kicsit elszámoltuk magunkat, és gyakrabban fog 3betelni lightan stb. Ezt info nélkül nem gondolhatjuk, de akkor az egyik korábbi hozzászólásomban leírtakat vehetjük alapul:

    Turnön azért adunk meg, mert hagyni akarjuk blöffölni, és riveren is a check call lesz a legjobb line. Annyia különbség, hogy KŐR river esetén supersnapcall, hiszen a fentebb vázolt gondolatmenet itt is igaz, a drawokat jellemzően többször fogja mögécheckelni turnön! Így ha a blank rivert meghívja, az sokkal többször jelenti azt, h igazi zsugával teszi, és az 1/2es potodds miatt a blöff ranget elképesztő magasságokba kellene emelnünk, ami hosszútávon history nélkül sosem lesz meg senki ellen!!!

  8. #38
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Előre leszögezem, hogy MTT halacska vagyok, tehát lehet teljesen hülyeség a gondolatmenetem:

    Engem csak az zavar, hogy senki nem beszél Vasi rangéről, pedig szerintem elég fontos lenne az elemzés szempontjából.
    Szerintem nem lesz benne túl sok set (max 99, JJ), mivel OOP nem defendelnél kis pocketekkel 100bb eff-nél. Viszont ha szinte mindent dobsz 2pár+on kívül, akkor megéri neki bet-bet-AI linet választani (mondjuk mocskosul high variance, meg spewy).

    Mivel nem nagyon lesz nálad J9, 69, 44, 66, flopolt cdraw-val pedig szerintem flopon CR-elnél, ezért kb csak 99, JJ és nagy ritkán airtől számíthat turn CR-re. De nem nagyon lesz itt air a rangedben, és azokkal sem mindig CR-elsz, tehát turnön nagyon ritkán kap CR-t a 2nd barrellre.

    Viszont könnyen meglehet, hogy QQ, TT, 88, AJ, KJs, Jhxh-val peelelsz (turn callod után ez a legvalószínűbb ranged imo), ezeket pedig a legtöbb riveren dobnod kell (vagy herocallolnod, de random ellen nem számíthat annyira herocallra). Emiatt szerintem elég tág lesz a blöff 3barrell range, és nagyon gyakran fog 3barrellezni (konkrétan minden airt, drawt amivel ellőtte a 2barrellt, azt továbblövi, illetve KK+).

    Én abban sem lennék biztos, hogy cdraw-val check behindol turnön. Oké, hogy örül egy free cardnak, de akkor csak úgy nyerhet, ha esik az outja. Te elvileg csak settel, esetleg 2párral, nagy ritkán airrel CR-elsz. Ez mondjuk az esetek ~10%-a. Tehát 10%-ban bukja a turn betjét, és a javulási esélyét. De ha kinézi belőled, hogy overpairt is képes vagy dobni (és ha kicsit rád keres neten, akkor kinézheti ezt belőled), akkor az esetek 90%-ában megél a turn betje, és az összes riveren rád boríthatja, mert vagy esett az outja, vagy elégszer fogod dobni, hogy +EV legyen a shove. Alapból a default játék természetesen check behind lenne cdraw-val, de ha a te rangedben gondolkodik, akkor az ellen vagy 3barrellt, vagy csak 1 barrellt érdemes ellőnie blöffből, ezért bet-chk után egyértelmű draw lesz a range (mert nem fog lineáris 3bet rangel dolgozni, tehát nem lesz semmi SD képes lapja turn chk behind után), ezért nem igazán számolhat implied odds-al, tehát szerintem egy képzett játékos ellen, akinek hozzád hasonló range van, és el tud engedni esetlegesen egy overpairt is, az ellen minden draw-val érdemes 3barrellezni

    Kérdés, hogy mit feltételez rólad OPR, vagy akármi alapján, illetve mennyire lehet air a rangében. A betsizing alapján, én vagy dobnám turnön, mivel szerintem ez kb minden riveren push lesz, és nem akarok magas varianciájú játékot játszani. Vagy pedig megadnám, és szinte minden riveren snapcall.

    Mondjuk lehet kőr riveren én pont dobnék (értem nálad miért supersnapcall), mivel szerintem turnt is továbblőheti simán cdraw-val, meg sima FD-vel, és ami air a rangében az elég gyakran a draw-kból fog felépülni, tehát a river scarecard nem csak scary, hanem busto is számunkra
    Utoljára módosítva: Holdenper által: 2011. 09. 08. 18:05
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  9. #39
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    fold pre

  10. #40
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.066

    Alapbeállítás

    szerintem fold pre, de szeretném egy kicsit bővebben is kifejteni.

    Nem vagyok profi MTT játékos, de a jövőben mindenképpen ezzel szeretnék foglalkozni. Elég fiatal vagyok, a legújabb generáció tagja. Sajnos egyáltalán nem elemzek annyit, amennyit kéne, eléggé lusta vagyok. Ebből a szemszögből én a következőket tudnám javasolni:

    Az új hullám nagyon-nagyon agresszív(beleértve engem is), nagyon sok lapot játszunk meg. A játékunkban rengeteg hiba van valszeg, sokszor nem az optimális döntést hozzuk meg. Az nagy profit talán annak köszönhető, hogy rengetegszer nézünk flopot SC-kel, pl. 78s, 89s IP. Akár a 4bet/call-t is meglépjük egy feszes ember ellen, aki csak a lapját játssza, és a statokat, és nagyon sokszor sikerül nyerni brutálisan nagy kasszát floppolt flush/sor/két pár/drill-lel AA,KK,QQ,AK,AQ ellen a végjtékban. Lehet hogy baromság amit írok, de írtad, hogy mindenkivel beszéltél ,és senki nem tud semmi okosságot mondani a legjobb játékosok közül. Talán ez segít.

    Sok sikert kívánok!

Oldal: 4 / 6 ElsőElső ... 23456 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •