Oldal: 6 / 6 ElsőElső ... 456
Eredmény: 51 - 57 (57) összesen
Like Tree5Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2011. 09. 15

  1. #51
    PA addict reirreT avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 24.
    Hely
    Dún Laoghaire
    Hozzászólások
    2.161

    Alapbeállítás

    Crazy3317 +1, 15bb-ből mivel flatelsz még hogy balanced maradjon a calling ranged és mégse legyen postlop wépézés a dologból?

    Én casht játszom, de úgy gondolom lehetne gyakrabban MTT hand a rovatban, a hozzászólások számából is látszik, hogy van igény rá és a mai tanulságos is.
    “I'd rather be lucky than good.”

  2. #52
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet Krono eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem mindegy, hogy 15bb-ből emel utg, vagy nekünk van 15bb-s stackünk, és rátoljuk...

    Én az utóbbira gondoltam..
    Persze, de én meg egyszerűen arra gondoltam, hogy ha nem a range alját kapjuk el, akkor amivel emel 2,5x - 3x -et UTG -ből, azzal nagyon sokszor meg fogja adni a 15BB AI -t is preflop, de talán még a 20at is. 88 - AA, ATs+ AJo+ ez a range legalább fele, és ezt jó eséllyel nem dobja el, viszont postflop AQo -val egy teljesen száraz boardon nem fog még 12 - 13BB -t bepakolni.
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  3. #53
    Fanatikus tag radír avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás

    Idézet crazy3317 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    15bb-ből flatalnél valamivel monsteren kívül?
    most ezért biztosan megkapom a magamét, de ki ellen akarsz balanszálni? Itt most nem arra gondolok, hogy a konkrét szituban jó játék e a call 15bb-ből (a shortstackként monsterrel callozás amúgy is a legnyilvánvalóbb, és legkönnyebben kihasználható példa, uh nem kifejezetten csak erre a példára értem), hanem a puszta tényre hogy szerintem sok helyzetben túlértékelik az emberek a balanszálás fontosságát.
    HU CG játékosként alapvetően eléggé fontosnak tartom, és eléggé odafigyelek a dologra, de olyan szituban ahol:
    az ellenfelek nagyrésze 10+ asztalozik, és nem figyel arra hogy mi zajlik azokban a leosztásokban amiben nem vesz részt.
    100-150 handnél jórészükkel soha az életben nem játszunk többet, ráadásul ez alatt csak néhányszor keveredeünk közös akcióba
    ha valakinek fel is tűnik, hogy mi történt, akkor sem biztos, hogy ezt az információt felhasználva tud változtatni a játékán és jobb döntéseket hozni ellenünk (magasabb nevezésű verseny esetében ez nyilván máshogy van)

    akkor minek balanszáljak? miért ne a vákuumban vett legnagyobb EV-jű megoldást válasszam?

    (más kérdés ha az ellenfél, vagy az asztalnál ülők jó regek, vagy olyanok akikkel sokszor játszottunk együtt, és még fogunk is)

    adott környezetben szerintem igen is jobb kihasználható stratégiákat választani, mert hiába kihasználhatóak, ha az ellenfelek nem alkalmazkodnak, vagy nincs is rá lehetőségük, mert nem játszunk együtt eleget.

    ja és igen, sztem is lehetnének gyakrabban MTT szituk, sőt néha egy-egy HU is becsúszhatna
    Utoljára módosítva: radír által: 2011. 09. 15. 23:30

  4. #54
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 01. 14.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    91

    Alapbeállítás

    Nekem nagyon hasonlít ez a szitu a cash-es Harringtonos könyvben egy Doyle féle meta játék leírásához, ahol Negro azt se tudja hol van a játékban.
    Igaz, hogy az cash és ismerik az ellenfellek egymást, de akkor is hasonló...

  5. #55
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet radír eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    most ezért biztosan megkapom a magamét, de ki ellen akarsz balanszálni? Itt most nem arra gondolok, hogy a konkrét szituban jó játék e a call 15bb-ből (a shortstackként monsterrel callozás amúgy is a legnyilvánvalóbb, és legkönnyebben kihasználható példa, uh nem kifejezetten csak erre a példára értem), hanem a puszta tényre hogy szerintem sok helyzetben túlértékelik az emberek a balanszálás fontosságát.
    HU CG játékosként alapvetően eléggé fontosnak tartom, és eléggé odafigyelek a dologra, de olyan szituban ahol:
    az ellenfelek nagyrésze 10+ asztalozik, és nem figyel arra hogy mi zajlik azokban a leosztásokban amiben nem vesz részt.
    100-150 handnél jórészükkel soha az életben nem játszunk többet, ráadásul ez alatt csak néhányszor keveredeünk közös akcióba
    ha valakinek fel is tűnik, hogy mi történt, akkor sem biztos, hogy ezt az információt felhasználva tud változtatni a játékán és jobb döntéseket hozni ellenünk (magasabb nevezésű verseny esetében ez nyilván máshogy van)

    akkor minek balanszáljak? miért ne a vákuumban vett legnagyobb EV-jű megoldást válasszam?

    (más kérdés ha az ellenfél, vagy az asztalnál ülők jó regek, vagy olyanok akikkel sokszor játszottunk együtt, és még fogunk is)

    adott környezetben szerintem igen is jobb kihasználható stratégiákat választani, mert hiába kihasználhatóak, ha az ellenfelek nem alkalmazkodnak, vagy nincs is rá lehetőségük, mert nem játszunk együtt eleget.

    ja és igen, sztem is lehetnének gyakrabban MTT szituk, sőt néha egy-egy HU is becsúszhatna
    A balanszálással kapcsolatban ugyanez a téma nekem is eszembe jutott. Csak nem írtam le, mert már így is túl van beszélve a hand. Erre gondoltam én is, hogy oké, balanszálom a rangeimet, és megpróbálok vele meglepetést okozni egy olyan regnek, akiről több száz vagy esetleg több ezer handem van. De ilyen nagyon ritka, az egész mezőny nagyon kicsi része. Egy teljesen ismeretlen ellenfél ellen, vagy akivel alig van közös history, jóformán "feleslges" ilyen szinten belemenni egy KK megjátszásába. Tizeniksz huszoniksz BB -vel nagy hibát nem lehet csinálni prémium lappal.
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2011. 09. 16. 16:08
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  6. #56
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Elég ritkásan játszom MTT-t, de nálam a minimum reraise (520) a válasz.

    Lehet indokot találni a Call mellett is, szerintem nagyjából kettőt:
    -- bent tartom UTG+1-t rosszabb lapokkal
    -- álcázom a kezem

    Minraise mellett szerintem:
    -- osztóként ráemelek kicsit, ellen rosszabb lapokkal is tarthat. Nyilván nagyon rosszakkal nem fog, de ilyennel talán nem is emelt volna UTG+1 9 fős asztalon.
    -- kisvak, nagyvak dob, flop után csak ketten leszünk. Azért megnézném hősünk arcát, amikor megadás után egy ellenfél helyett három ellen kell flop után játszania. Ezt feltétlenül megpróbálnám elkerülni.
    -- Növelem a potot már flop előtt is, hiszen végül is az a célom, hogy flop után duplázzak.

    Mondom, nem játszok sok MTT-t. A hozzászólások elolvasása után azt gondolom, hogy a Call és Minreraise (520) mellett is vannak jó érvek.

    Balansz:
    Ezt ebben a helyzetben feleslegesnek tartom (kövezzetek meg!). Egyrészt ismeretlen az ellenfél, én is ismeretlen vagyok neki. Másrészt az MTT elején vagyunk, ki tudja hányszor fogják még újrarendezni az asztalokat, így csak a mostani asztal miatt nem balanszolok. Későbbi szakaszban, amikor több ismerőssel kerülök egy asztalhoz, vagy amikor az asztalok már nem esnek szét olyan gyakran, akkor látnám értelmét a balansznak. Én tehát játszanám az "A" játékot, ami nálam a 3Bet 520 (másoknál lehet a Call).
    Utoljára módosítva: thomyca által: 2011. 09. 17. 13:35

  7. #57
    Fanatikus tag lac1nho avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 30.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    235

    Alapbeállítás

    ebben a handben soha a büdös életbe nem callolnék itt

Oldal: 6 / 6 ElsőElső ... 456

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •