Oldal: 27 / 42 ElsőElső ... 17252627282937 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 261 - 270 (412) összesen
Like Tree8Likes

Téma: póker -> tőzsde.

  1. #261
    Újonc
    Csatlakozott
    2008. 02. 12.
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólások
    21

    Alapbeállítás

    Ha tudom, hogy így reagáltok akkor már sokkal előbb megírtam volna az előző kommentem. Így legalább újabb álláspontokat ismertem meg

    BMWE46:
    Igazából teljesen egyetértek azokkal amiket kalkuláltál és leírtál, csak én nem akartam ennyire részletezni Én is úgy gondolom, hogy a mostani csak korrekció és növekvő trend töretlen

    olegg:
    Hosszútávú befektetésnek tekintem az aranyat, ezért most is 10 éves futamidőre, mint megtakarítás kezdtem rakni. Amiért átmenetileg kiszálltam belőle az pontosan ez a túlárazás volt. Ezen is sikerült pár %-ot nyernem

    Szerintem amit ember létrehoz az el is tűnik. Kérdés, hogy mennyi idő alatt Ezért én semmilyen részvényben nem fektetnék hosszútávra. Meghagynám azt a mindennapos tőzsdézőknek

  2. #262
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    664

    Alapbeállítás

    Egyébként nagyon érdekes, hogy az ember szemléletmódja is mennyit változik az idő során. Én 8 éve kezdtem el tőzsdézni, kezdetben én is óriási jelentőséget tulajdonítottam a technikai indikátoroknak, a gyors haszonszerzés reményében szinte heti rendszerességgel adtam-vettem a részvényeket, hol sokat nyertem, hol pedig sokat vesztettem.
    De valahogy az idő során megváltozott a kockázatvállalási hajlamom is, meg persze család mellett egyre kevesebb időm és energiám marad a napi 8-9 órás munka után az aktív tőzsdézésre. Számomra most sokkal szórakoztatóbb az, ha minél többet olvasok a különböző cégek hosszú távú nökedési perspektíváiról és néhány híres befektető (pl. Mohnish Pabrai, Warren Buffett, Peter Lynch) által követett stratégiákról. Abszolút nem mondom, hogy ez a követendő út, egyszerűen számomra ez így örömet okoz, és egyáltalán nincs jelen az életemben az aktív tőzsdézéshez kapcsolható stresszfaktor.
    Utoljára módosítva: olegg által: 2011. 10. 02. 12:58

  3. #263
    Fáradhatatlan grinder BMWE46 avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 28.
    Hozzászólások
    556

    Alapbeállítás

    Idézet olegg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Teljesen korrekt, amiket írsz.
    Én sohasem fogok részvényeket shortolni, az nem az én asztalom. Azt nem állítom, hogy sohasem szállnék ki egy részvényből, hiszen ha pl. jelentősen túlértékeltté válik, akkor simán felmerülhet bennem, hogy eladjam. Amit viszont sohasem tennék, az az, hogy egy részvényből a technikai indikátorok alapján szálljak ki, miközben a mögötte rejlő fundamentumok ezt nem indokolják. Gondold el, hogy Buffett hányszor adhatta volna el a Coca Colát, vagy a Washington Postot pusztán azért, mert árfolyamuk pl. az 50 napos átlag alá ment, de sohasem tette meg. Az elért eredményei viszont őt magát igazolják.
    Tudom, hogy a chartisták szerint szerint ez nem helyes (a leírtak alapján te is közéjük tartozol), de én egyszerűen abban hiszek, hogy nagyon hosszú távon a részvény árfolyamának tükröznie kell a cég teljesítményét.
    A diverzifikálással tökéletesen egyetértek, én is aszerint járok el.
    A magyar részvényektől egyelőre távol tartom magam, szerintem világszerte sokkal jobb lehetőségek vannak.
    Minden stratégia egy kicsit egyéni. Az én stratégiámat nem én találtam ki, de vannak benne egyedi dolgok/szabályok.
    Tehát én soha senki stratégiájára nem fogom azt mondani, hogy nem jó, hiszen nem ismerhetem és nem tudhatom hogyan teljesít. Ha a Te stratégiád működőképes és profitot tudsz realizálni, akkor minden rendben van...

    A részvények shortolásáról csak annyit, hogy a válság idején vagyonokat kerestek az árak beszakadásával és mindaddig shortolták amíg lehetett.
    Ha Te kihagyod ezeket a szitukat, mert nem fér bele a stratégiádba, akkor az is teljesen rendben van.

    Én nem lennék túl boldog, ha pl. egy egész éves eső trend nélkülem menne

  4. #264
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2011. 02. 12.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    75

  5. #265
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet fhradm eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    cseppet sem gyanús, hogy 1-2 negatív kötés van csak?
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  6. #266
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2011. 02. 12.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    75

    Alapbeállítás

    Mér lenne gyanús, pont ezt magyaráztam h 2 hónapja nem csinált -os napot a robot.
    Ha most olyasmire probalnal célozni h átverés, akkor biztosíthatlak róla h nem az.

  7. #267
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2009. 04. 09.
    Hozzászólások
    463

    Alapbeállítás

    Nálam a szeptemberi hozam ölég gyenge lett, 2.5% az egyik, illetve 4% a másik, ez az ígéretük alatt van. Persze egy brutál jó augusztus után...

    Fhradm: te a "6 hónapos" robotban vagy?
    Ha igen: jól értem, hogy havonta leveszik a hozam felét, bármikor elbukhatod a teljes tőkét? A "22%" pedig a 6 hónap átlagos nettó havi hozama, és az ezen felüli hozamból kérik el a "bónuszt"?
    Köszi.

  8. #268
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    664

    Alapbeállítás

    A robotos témával kapcsolatban valami szöget ütött a fejembe.

    Tételezzük fel, hogy van egy szuperul teljesítő robot, amely havi szinten mondjuk 10-20% körüli hasznot termel. Kezdetben csak kevés ember csatlakozik a szolgáltatáshoz, és ők nagyon boldogok. Azután elmondják minden ismerősüknek, hogy milyen szerencsések, és az emberek kezdenek tömegesen befizetni a szolgáltatásra.

    És éppen itt van a probléma: az a tömeges nyereség, melyet ez a sok ember megnyer, valahonnan kell, hogy származzon. Ergo, a másik oldalon egy csomó embernek kell veszteséget szenvednie, akiknek a zsebéből átvándorol a pénz a nyertesekébe. Csakhogy egy idő után ezek a veszteséges emberek is csatlakozni fognak a szuper robothoz, hiszen ez a legkönnyebb út a nyeréshez. És a folyamat végén (mondjuk pl. 6 hónap múlva) a másik oldalról elfogynak azok az emberek, akiknek a zsebéből a robot eddig kiszedte a pénzt.

    Ekkor pedig a robot el fog kezdeni masszív veszteséget termelni. A veszteségei talán éppen egy újonnan kifejlesztett robotot fognak eltartani, amelyikhez addig még csak kevesen csatlakoztak.
    Engem ez egy piramisjátékra emlékeztet. Ne legyen igazam, de én mindig gyanakszom egy kicsit az ilyen esetekben. Kíváncsi vagyok az ellenvéleményekre is, de szeretném, ha nem hülyéznétek le, hanem objektíven magyaráznátok meg, hogy miért nincs igazam.
    Utoljára módosítva: olegg által: 2011. 10. 06. 20:53

  9. #269
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Jó dolog lehet ez a Forex. Nem leszek kapzsi ember, beérem havi 10%-os hozammal is. 100000 forintot szánok befektetni. Szerintetek mondjuk 5-6 év alatt mennyi pénzt lehet keresni ezzel?

  10. #270
    Tag enron avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 22.
    Hozzászólások
    181

    Alapbeállítás

    Idézet olegg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A robotos témával kapcsolatban valami szöget ütött a fejembe.

    Tételezzük fel, hogy van egy szuperul teljesítő robot, amely havi szinten mondjuk 10-20% körüli hasznot termel. Kezdetben csak kevés ember csatlakozik a szolgáltatáshoz, és ők nagyon boldogok. Azután elmondják minden ismerősüknek, hogy milyen szerencsések, és az emberek kezdenek tömegesen befizetni a szolgáltatásra.

    És éppen itt van a probléma: az a tömeges nyereség, melyet ez a sok ember megnyer, valahonnan kell, hogy származzon. Ergo, a másik oldalon egy csomó embernek kell veszteséget szenvednie, akiknek a zsebéből átvándorol a pénz a nyertesekébe. Csakhogy egy idő után ezek a veszteséges emberek is csatlakozni fognak a szuper robothoz, hiszen ez a legkönnyebb út a nyeréshez. És a folyamat végén a másik oldalról elfogynak azok az emberek, akiknek a zsebéből a robot eddig kiszedte a pénzt.

    Ekkor pedig a robot el fog kezdeni masszív veszteséget termelni. A veszteségei talán éppen egy újonnan kifejlesztett robotot fognak eltartani, amelyikhez addig még csak kevesen csatlakoztak.
    Engem ez egy piramisjátékra emlékeztet. Ne legyen igazam, de én mindig gyanakszom egy kicsit az ilyen esetekben. Kíváncsi vagyok az ellenvéleményekre is, de szeretném, ha nem hülyéznétek le, hanem objektíven magyaráznátok meg, hogy miért nincs igazam.
    +1
    engem érdekelne a téma, de nem így, misztikus ködbe burkolva, egy kicsit kezd az egész HYIP-re hajazni.
    Pár kérdésem lenne:
    1., a tőkém és a nyereségem mikor és mennyi idő alatt tudom kivenni, milyen feltételekkel?
    2., miért csak később látom a kötéseket?
    3., tudok naponta nyereséget levenni?
    4., milyen tőkegarancia van?
    5., stb.....

    Ezeket a kérdéseket és sok másikat ami hirtelen nem jut eszembe kellene megválaszolni, mert egészen addig amíg nincsenek, csak egy újabb HYIP-nak vagy PONZI-nak tekintem és az egészet és nagyon sokan mások is.
    "A kártyások sosem halnak meg, csak másik asztalnál próbálnak szerencsét"

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •