Oldal: 28 / 42 ElsőElső ... 18262728293038 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 271 - 280 (412) összesen
Like Tree8Likes

Téma: póker -> tőzsde.

  1. #271
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    664

    Alapbeállítás

    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jó dolog lehet ez a Forex. Nem leszek kapzsi ember, beérem havi 10%-os hozammal is. 100000 forintot szánok befektetni. Szerintetek mondjuk 5-6 év alatt mennyi pénzt lehet keresni ezzel?
    Ezt pontosan meg tudom neked mondani. Ha minden hónapban 10%-os nyereséged lesz, amit 6 évig nem veszel ki, akkor 72 hónap után 95.559.382 Ft-od lesz. Még most sem furcsállja ezt senki?

  2. #272
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2011. 02. 12.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    75

    Alapbeállítás

    Idézet balage78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nálam a szeptemberi hozam ölég gyenge lett, 2.5% az egyik, illetve 4% a másik, ez az ígéretük alatt van. Persze egy brutál jó augusztus után...

    Fhradm: te a "6 hónapos" robotban vagy?
    Ha igen: jól értem, hogy havonta leveszik a hozam felét, bármikor elbukhatod a teljes tőkét? A "22%" pedig a 6 hónap átlagos nettó havi hozama, és az ezen felüli hozamból kérik el a "bónuszt"?
    Köszi.
    Igen ez egy 6 hónapos robot és pontosan úgy van ahogy mondtad. Csak havi nettó 22% feletti hozamból kérnek bonúsz díjat. A teljes tőkevesztés azért áll fenn mert a teljes tőkével kereskednek így nagyobb a kockázat de ehhez mérten a hozam is. (lsd. augusztusi 400% hozam)

    Idézet olegg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A robotos témával kapcsolatban valami szöget ütött a fejembe.

    Tételezzük fel, hogy van egy szuperul teljesítő robot, amely havi szinten mondjuk 10-20% körüli hasznot termel. Kezdetben csak kevés ember csatlakozik a szolgáltatáshoz, és ők nagyon boldogok. Azután elmondják minden ismerősüknek, hogy milyen szerencsések, és az emberek kezdenek tömegesen befizetni a szolgáltatásra.

    És éppen itt van a probléma: az a tömeges nyereség, melyet ez a sok ember megnyer, valahonnan kell, hogy származzon. Ergo, a másik oldalon egy csomó embernek kell veszteséget szenvednie, akiknek a zsebéből átvándorol a pénz a nyertesekébe. Csakhogy egy idő után ezek a veszteséges emberek is csatlakozni fognak a szuper robothoz, hiszen ez a legkönnyebb út a nyeréshez. És a folyamat végén (mondjuk pl. 6 hónap múlva) a másik oldalról elfogynak azok az emberek, akiknek a zsebéből a robot eddig kiszedte a pénzt.

    Ekkor pedig a robot el fog kezdeni masszív veszteséget termelni. A veszteségei talán éppen egy újonnan kifejlesztett robotot fognak eltartani, amelyikhez addig még csak kevesen csatlakoztak.
    Engem ez egy piramisjátékra emlékeztet. Ne legyen igazam, de én mindig gyanakszom egy kicsit az ilyen esetekben. Kíváncsi vagyok az ellenvéleményekre is, de szeretném, ha nem hülyéznétek le, hanem objektíven magyaráznátok meg, hogy miért nincs igazam.
    Nem véletlenül az információ a legnagyobb érték a világon. A feltevésed önmagában valóban így lenne ha mindenki tudná hogy melyik robot éppen a nyerő es melyik a vesztő, de mivel egy robotot sem hírdetnek úgy, hogy vesztő így mindig lesznek olyanok akik éppen a vesztő oldalon, egy vesztő robotba fektetik a pénzüket és mivel a devizakereskedelem a világ legnagyobb pénzforgalmát lebonyolító kereskedési forma nem hiszem, hogy fenn állna a veszély arra, hogy elfogyjanak a vesztő emberek. Ugyanolyan ez mint a póker hiába van egyre több jó és képzett játékos, fishek mindig lesznek.
    Utoljára módosítva: fhradm által: 2011. 10. 07. 21:42

  3. #273
    Őstag Roleks avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 10.
    Hozzászólások
    1.176

    Alapbeállítás

    Idézet olegg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt pontosan meg tudom neked mondani. Ha minden hónapban 10%-os nyereséged lesz, amit 6 évig nem veszel ki, akkor 72 hónap után 95.559.382 Ft-od lesz. Még most sem furcsállja ezt senki?
    Még kell rá egy kis tejszínhab. LOL

  4. #274
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2009. 04. 09.
    Hozzászólások
    463

    Alapbeállítás

    Idézet olegg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt pontosan meg tudom neked mondani. Ha minden hónapban 10%-os nyereséged lesz, amit 6 évig nem veszel ki, akkor 72 hónap után 95.559.382 Ft-od lesz. Még most sem furcsállja ezt senki?
    Hááát, igen is meg nem is.
    Egyrészt azért furcsa, mert rossz a kiindulás: senki nem ajánl havi 10%ot (éves 300%!), főleg nem ilyen hosszú távon, és azt is csak óriási kockázattal.
    Magyarul: matematikailag hozná, de az kockázat miatt a 72 hónap alatt tuti bebukod a pénzt, tehát a valóságban erre nemigen lesz példa.

    De ha eljátszol a hozam/kockázattal, azaz pölö havi 3% (éves 42%) ami még mindig elég jó, akkor igen, 72 hónap múlva a 100eből 840e lesz, azaz 8x pénz. Ez reális, és nem is túl kockázatos.
    Én már nagyon régóta tartom magam ahhoz, hogy évente 27%al növeljem a vagyonom, ami 3 évente duplázást, 10 évente 10x pénzt jelent. Eddig megy. És ebben van minden, fizetéstől kezdve OTP részvényen át a pókerig lehet bármi jövedelem forrás. Számomra természetes, hogy a vagyonom KIS részét újdonságba, azaz vagy "igen kockázatos, de extra jó ígéretbe" (forex), vagy "újszerű, kitudja, meglátom"-ba fektetem, mint pölö a póker (volt), tudván hogy azt pénzt/befektetést simán el is bukhatom. Aztán időnként átértékelem hogy hozza-e az elvárt hozamot az ahhoz tartozó kockázattal, és ha tetszik csinálom, ha nem hát nézek másik lehetőség után.

  5. #275
    Őstag chubbyhun avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 27.
    Hozzászólások
    1.141

    Alapbeállítás

    De ha eljátszol a hozam/kockázattal, azaz pölö havi 3% (éves 42%) ami még mindig elég jó, akkor igen, 72 hónap múlva a 100eből 840e lesz, azaz 8x pénz. Ez reális, és nem is túl kockázatos.

    Csak kérdem: mekkora a kockázat? Az egész tőkét kell kockáztatni?
    Utoljára módosítva: chubbyhun által: 2011. 10. 08. 10:58
    NL5-ön játszani azért király, mert az még a póker romlatlan változata, nem torzítja el a sok áltudományos maszlag!

  6. #276
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2009. 04. 09.
    Hozzászólások
    463

    Alapbeállítás

    Idézet fhradm eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen ez egy 6 hónapos robot és pontosan úgy van ahogy mondtad. Csak havi nettó 22% feletti hozamból kérnek bonúsz díjat. A teljes tőkevesztés azért áll fenn mert a teljes tőkével kereskednek így nagyobb a kockázat de ehhez mérten a hozam is. (lsd. augusztusi 400% hozam)
    .
    Köszi, akkor jól értem. Asszem belevágok.
    De azért az nagyon nem tetszik, hogy ők havonta elviszik a hozam felét, majd pölö az 5. hónapban elbukják a teljes pénzt, addigra ők már kaszáltak, én meg szomorkodok, főleg ha pölö addigra mondjuk 5X pénzig felhízott a számla... Az lenne a korrekt, ha a végén egyben lenne elszámolás..
    Az augusztusiról van saját kimutatásod? láttam az ő grafjuk 400%át, de azt már én is nehezen hiszem el ;-)

  7. #277
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2009. 04. 09.
    Hozzászólások
    463

    Alapbeállítás

    Idézet chubbyhun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De ha eljátszol a hozam/kockázattal, azaz pölö havi 3% (éves 42%) ami még mindig elég jó, akkor igen, 72 hónap múlva a 100eből 840e lesz, azaz 8x pénz. Ez reális, és nem is túl kockázatos.

    Csak kérdem: mekkora a kockázat? Az egész tőkét kell kockáztatni?
    Hát igen, ez a legnehezebb kérdés...
    Egyrészt szubjektív mindenkinek, másrészt nem jutsz hiteles információhoz, harmadrészt meg nem tudod mennyi a valódi esélye a teljes bukónak...
    Az én régimnél pölö 70% tőkegaranciát "ígérnek", azaz nem tudod elbukni a pénzed 30%ánál többet. Na de a, ki tudja igaz-e az ígéret, b, és hogy a bukónak mekkora a valószínűsége...
    Míg a másiknál (fhradm féle) legalább kerek perec megmondják hogy bukhatod az egészet, nincs garancia. Ok, elfogadom, de mégis mennyi eséllyel fogok bukni? (sosem tudom meg, nem kapok rá valós infót, mintahogy azt sem gondoltam volna, hogy bebukik az FTP.)
    Szóval ez egy nagyon ingoványos terület, nem olyan "OTPben tuti kapok éves 8%ot", de cserébe ha bejön, sokat is lehet keresni.

  8. #278
    Újonc
    Csatlakozott
    2011. 08. 20.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    20

    Alapbeállítás

    Sziasztok!
    Tud valaki Szegeden tőzsde tanfolyamról ami a közeljövőben indulna, teljesen alapszinttől?

  9. #279
    Újonc
    Csatlakozott
    2011. 09. 20.
    Hozzászólások
    29

    Alapbeállítás

    Elmúlt hónapban szépen hozott a robot. Bruttó 6,2%.
    Sikerdíj levonása után tisztán 3,7%. $-ban.

  10. #280
    Újonc
    Csatlakozott
    2011. 09. 20.
    Hozzászólások
    29

    Alapbeállítás

    ma zárta az elmúlt 4-5 napi kötéscsoportokat: kb 8,5% plussz

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •