Oldal: 169 / 171 ElsőElső ... 69119159167168169170171 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.681 - 1.690 (1709) összesen
Like Tree1Likes

Téma: kocka21 SH küzdelmei

  1. #1681
    Őstag bandus avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.041

    Alapbeállítás

    Nagyon jó gondolatmenet!

    Ha megkèrlek írnál egy kicsit az afq ès az af közötti különbsègekről, illetve hogy ezek összefüggèseiből mikre lehet következtetni?

    Köszi előre is!

  2. #1682
    Őstag Morzdomigron avatara
    Csatlakozott
    2009. 06. 27.
    Hozzászólások
    1.080

    Alapbeállítás

    Idézet kocka21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha esetleg valahol hiba van a gondolatmenetben, akkor ne fogjátok vissza magatokat!
    A hiba ott van, hogy kicsi a minta. És ha jól rémlik, akkor épp te is szóltál már e miatt a micro topicokban, hogy ilyenkor nem érdemes figyelni az AF/AFq-t.

    Ez nyilván csak szőrszálhasogatás, a gondolatmenet magja gondolom megállja a helyét.
    Mama azt mondta: varázsló az, aki varázsolni tud!

  3. #1683
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Idézet bandus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nagyon jó gondolatmenet!

    Ha megkèrlek írnál egy kicsit az afq ès az af közötti különbsègekről, illetve hogy ezek összefüggèseiből mikre lehet következtetni?

    Köszi előre is!
    Az agr% azt mutatja meg, hogy amikor flopot néz, akkor az esetek hány százalékában csinál valamilyen agresszív lépést (bet vagy raise).

    Az afq pedig azt mutatja, hogy milyen arányban van egymással az agresszív és a passzív move-ok aránya, tehát (bet + raise)/call.

    Ha valakinek magas az agr%-a, akkor ellene ligh-osan kell call-olni és inkább a c/c lesz a jó ellne, ha valakinek alacsony, akkor pedig agresszíven kell ellene vbetelni és inkább a b/f lesz a jó line.

    Az afq pedig leginkább csak az agr%-kal együtt értelmezhető, ez minél kisebb, annál többször fog call-olni, tehát kevésbé érdemes blöffölni ellene, és minél magasabb, annál kevesebb call jut nála egy agresszív lépésre, tehát az ilyenek ellen lehet inkább blöffölni.


    Idézet Morzdomigron eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A hiba ott van, hogy kicsi a minta. És ha jól rémlik, akkor épp te is szóltál már e miatt a micro topicokban, hogy ilyenkor nem érdemes figyelni az AF/AFq-t.

    Ez nyilván csak szőrszálhasogatás, a gondolatmenet magja gondolom megállja a helyét.
    Ez így igaz némi pontosítással: amikor az adott hand-hez hozzászóltam, akkor ott épp az utcánkénti agressziót fejtegette valaki 2-300 hand-es minta lapján, arra írtam, hogy ilyen részletes következtetést még nem lehet levonni belőle.

    Itt is csak egy általános képem van az ellenfélről, csak annyi, hogy inkább agresszív, mint passzív, és valószínűleg kevésbé szereti a call gombot, illetve ez kiegészül a note-tal, hogy a monstereket slowplayeli, ennyi információ alapján azt a képet tudtam összerakni, hogy itt 53%-nál többször fog dobni, tehát nekem +EV lesz a river raise.

  4. #1684
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Imidzsem az asztalon ...

    $1/$2 No Limit Holdem
    6 Players


    Stacks:
    UTG Player10 ($290.55)
    UTG+1 Player1 ($209)
    CO Hero ($392.20)
    BTN Player3 ($255.85)
    SB Player6 ($290.05)
    BB Player9 ($1,198.02)

    Pre-Flop: ($3, 6 players) Hero is CO
    1 fold, Player1 raises to $6, Hero calls $6, 3 folds

    Flop: ($15, 2 players)
    Player1 bets $10, Hero raises to $30, Player1 calls $20

    Turn: ($75, 2 players)
    Player1 checks, Hero bets $60, Player1 calls $60

    River: ($195, 2 players)
    Player1 checks, Hero bets $296.20, Player1 calls $113

    Final Pot: $604.20
    Player1 shows

    Hero shows


    Hero wins $601.20 (net +$209.00)

    Player1 lost $209

    Ugyanaz az ellenfél kicsivel korábban:


    $1/$2 No Limit Holdem
    5 Players

    Stacks:
    UTG Player6 ($263.90)
    CO Player9 ($1,137.02)
    BTN Player1 ($200)
    SB Hero ($267.70)
    BB Player3 ($335.85)

    Pre-Flop: ($3, 5 players) Hero is SB
    2 folds, Player1 raises to $5, Hero calls $4, 1 fold

    Flop: ($12, 2 players)
    Hero checks, Player1 bets $9, Hero raises to $27, Player1 calls $18

    Turn: ($66, 2 players)
    Hero checks, Player1 bets $42, Hero calls $42

    River: ($150, 2 players)
    Hero checks, Player1 bets $126, Hero calls $126

    Final Pot: $402
    Player1 shows

    Hero shows


    Hero wins $399 (net +$199)

    Player1 lost $200

  5. #1685
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2009. 04. 19.
    Hozzászólások
    6.282

    Alapbeállítás

    Idézet kocka21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Imidzsem az asztalon ...

    $1/$2
    1xű ez a játék

  6. #1686
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Mostanában kevésbé voltam aktív. Még élek, csak nem volt semmi érdemleges infó.

    A szeptember teljesen kétszázon telt rekord mennyiségű leosztással, de a nyereség alig volt BE fölött (értsd: 1 BI-t sikerült nyerni), szóval RB pro lettem, bár a 200 miatt ez is elég volt arra, hogy az all time 2. vagy 3. legjobb hónapot sikerüljön hozni. Ha lesz hozzá hangulatom, majd lehet írok blogot is szeptemberről, de erre azért ne vegyetek mérget.

    Néhány hete bevezettem, hogy minden nap, ha tudok rá időt szakítani, akkor átnézem az előző napi leosztások közül az összeset, ahol legalább 50$ méretű volt a végső pot, akkor is ha én nem vettem részt benne, és ez alapján note-olom az ellenfeleket. További újítás, hogy ráálltam a limit legnagyobb nyerőinek részletes elemzésére, igyekszem megfejteni, mit csinálnak jobban, mint én. A harmadik újítás pedig az, hogy csak 10k hand-enként egyszer nézem, meg, hogy áll a winnings görbe, így nincs tilt, mert fogalmam sincs, ha down-ban vagyok. 2-3k hand után az ember elveszti a fonalat.

  7. #1687
    Őstag Gabiru avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 24.
    Hely
    Szentendre
    Hozzászólások
    1.897

    Alapbeállítás

    Idézet kocka21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mostanában kevésbé voltam aktív. Még élek, csak nem volt semmi érdemleges infó.

    A szeptember teljesen kétszázon telt rekord mennyiségű leosztással, de a nyereség alig volt BE fölött (értsd: 1 BI-t sikerült nyerni), szóval RB pro lettem, bár a 200 miatt ez is elég volt arra, hogy az all time 2. vagy 3. legjobb hónapot sikerüljön hozni. Ha lesz hozzá hangulatom, majd lehet írok blogot is szeptemberről, de erre azért ne vegyetek mérget.

    Néhány hete bevezettem, hogy minden nap, ha tudok rá időt szakítani, akkor átnézem az előző napi leosztások közül az összeset, ahol legalább 50$ méretű volt a végső pot, akkor is ha én nem vettem részt benne, és ez alapján note-olom az ellenfeleket. További újítás, hogy ráálltam a limit legnagyobb nyerőinek részletes elemzésére, igyekszem megfejteni, mit csinálnak jobban, mint én. A harmadik újítás pedig az, hogy csak 10k hand-enként egyszer nézem, meg, hogy áll a winnings görbe, így nincs tilt, mert fogalmam sincs, ha down-ban vagyok. 2-3k hand után az ember elveszti a fonalat.
    Nekem tetszik ez a notolási ötlet, lehet bevezetek majd valami hasonlót én is a jövőben!
    Kösz az ötletet!

    GL a hónapra!

  8. #1688
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Egy ideje rendszeresen elemzem az ellenfelek (NL200-as regulárok) játékát. A mai elemzés alanya elég durva EV grafot tud felmutatni: 45BI EV felett

    Ehhez még hozzájön, hogy 100k hand alatt 14 fölött van a set%-a. Ha egyszer helyreállnak a dolgok, akkor vajon azt gondolja majd, hogy "á, csak down-ba került"?

  9. #1689
    Őstag WARETRAPS avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 24.
    Hely
    svájci Alpok
    Hozzászólások
    1.319

    Alapbeállítás

    Idézet kocka21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy ideje rendszeresen elemzem az ellenfelek (NL200-as regulárok) játékát. A mai elemzés alanya elég durva EV grafot tud felmutatni: 45BI EV felett

    Ehhez még hozzájön, hogy 100k hand alatt 14 fölött van a set%-a. Ha egyszer helyreállnak a dolgok, akkor vajon azt gondolja majd, hogy "á, csak down-ba került"?
    egy 100 ezer leosztást megélt 200-as BE reg valószínűleg nem fog gondolni ilyesmire
    No Time For Nuts

  10. #1690
    Lelkes újonc Zseti avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Hozzászólások
    96

    Alapbeállítás

    Ha mine-olt handek, akkor lehet azért magas a set%, mert csak a mutatásoknál látod.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •