Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (23) összesen
  1. #11
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás

    Idézet hozzaszolo2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az ilyen partik nekem cashben is nagy dilemmát szoktak okozni. Pont amiatt, amit ezüstszem írt.

    580 bet/ fold ? Marad 770 ,az ellennél 3230

    Beteszem a zsetonjaim 60%-át és dobok? Elhiszem, hogy ez a leghelyesebb megoldás, csak fura. Mondjuk ha ez forint alapú készpénzes játék lenne, akkor is ezt kellene csinálnunk?
    persze
    Ahogy valaki már akadémián (asszem Epiman) lerirta: A jobb nyerő játékosok bet/foldolnak olyan szituban ahol a gyengébb breakeven regulárok ch/calloznak.
    Gondolj bele, majdnem mindegy hogy hogyan alakult a board, számodra csak az a lényeges hogy van-e elég rosszabb lap ami calloz egy betet, továbbá hogy mekkora a valsége annak hogy ellenfeled egy betre blöffölni mer. Ha van elég rosszabb lap akkor betelni kell ha nincs, akkor ch/fold vagy ch/call ha úgy gondoljuk blöffölhet elégszer.

    weaktight | Hand | KK - $1/$2 No Limit Holdem íme egy másik példa. rivenen 455 maradt előttem.
    Pokershark backing

    PA HU Coach

    Barátné skype-on: ellenfelem nem egy, de néhány kasszát is megad a flopon

  2. #12
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 02. 25.
    Hely
    szeged
    Hozzászólások
    243

    Alapbeállítás

    Ez nagyon jó feladvány volt.

    Néha ugy érzem nincs elég jól jellemezve az ellenfél ,itt ez a veszély nem ált fent. Kajakra majdnem elfáradtam mire elolvastam ,plusz még fél perc amig fel is fogtam a jellemzést

  3. #13
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 02. 25.
    Hely
    szeged
    Hozzászólások
    243

    Alapbeállítás

    A KK-s esetnél azért már sokan inkább ,akkor baszd meg felkiáltással inkább calloznak szerintem.

  4. #14
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 10. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    424

    Alapbeállítás

    Idézet maxzol22 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A KK-s esetnél azért már sokan inkább ,akkor baszd meg felkiáltással inkább calloznak szerintem.
    Igen! Hány ezer eurót elszórhattam ilyen felkiáltás utáni megadásokkal !


    Ez már kicsit off, de mégis:

    Van-e értelme nézegetni PT (vagy HM)-ben, ezt a szűrést: Filters/Action/River call?? Az utóbbi időben kezdtem el jobban figyelni, mert érezhetően sokat adtam meg riveren, rosszul. Szóval?
    Utoljára módosítva: hozzaszolo2 által: 2011. 10. 30. 00:12

  5. #15
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás

    Idézet hozzaszolo2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen! Hány ezer eurót elszórhattam ilyen felkiáltás utáni megadásokkal !


    Ez már kicsit off, de mégis:

    Van-e értelme nézegetni PT (vagy HM)-ben, ezt a szűrést: Filters/Action/River call?? Az utóbbi időben kezdtem el jobban figyelni, mert érezhetően sokat adtam meg riveren, rosszul. Szóval?
    nagyon is van. A river callokon nagyon sok múlik.
    HM ben vagy egy river call efficiency mutató. A normális értékét sajnos nem tudom mert csak néhány hónapja nézegetjük, de az 5-6 hs husngs nyerő játékosnak akiket ismerek 1.4-1.6 között van 1.3 alatt biztosan túl lazán callozol 1.6 felett meg valszeg túl nit vagy.
    Pokershark backing

    PA HU Coach

    Barátné skype-on: ellenfelem nem egy, de néhány kasszát is megad a flopon

  6. #16
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 04. 12.
    Hozzászólások
    60

    Alapbeállítás

    Idézet mrj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nagyon is van. A river callokon nagyon sok múlik.
    HM ben vagy egy river call efficiency mutató. A normális értékét sajnos nem tudom mert csak néhány hónapja nézegetjük, de az 5-6 hs husngs nyerő játékosnak akiket ismerek 1.4-1.6 között van 1.3 alatt biztosan túl lazán callozol 1.6 felett meg valszeg túl nit vagy.
    Hogy számolódik ez a mutató?
    Nagyobb érték jelenti biztosan, hogy túl nit vagyok?
    Nekem 1,8 de pont arra számítottam, hogy túl sokat adok meg riveren.

  7. #17
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás

    Idézet Dfire eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hogy számolódik ez a mutató?
    Nagyobb érték jelenti biztosan, hogy túl nit vagyok?
    Nekem 1,8 de pont arra számítottam, hogy túl sokat adok meg riveren.
    ez az érték minél magasabb annál hatékonyabbak a river calljaid.
    Nem emlékszem pontosan a függvényre de az 1.8 valami olyasmit jelent hogy hogy 100 zsetonnyi callra jut 80 zseton nyeremény. Ez egy nagyon magas profit. Ha nagyon sokat nyersz az azt jelenti hogy nagyon szelktíven mész SD passzívan.
    A magas winrate itt első ránézésre kecsegtetőnek tűnhet, azonban nem nehéz meglátni hogy egy bizonyos érték fölötött túl sok best handet dobsz el, és ugyan a RC EFF magas lesz, a river dobásaiddal viszont sokkal többet vesztesz mint az optimális.

    Ez a mutató sokkal jobb mint a river call win % mert ez nem a callok darabszámát méri hanem azt hogy a calljaid összesen mennyi profitot termeltek.
    Önmagában a RCWin% lehet viszonylag magas valakinél és mégis rosszul játszik sok riveren mert elég csak néhány nagy kasszában hibázni ahhoz hogy a zseton eredményed rossz legyen de a calljaid valójában elégszer nyernek.

    ugyanakkor ennek a fordítottja is igaz lehet. Több játékosnál láttam hogy a hogy RC Eff jó volt a RCwin% meg alacsony. Ez meg legtöbbször azért van mert nagy kasszákban jól játszanak de sok kis kasszában megadnak a riveren nagyon kis beteket mondván hogy infóért, meg 'kiváncsi vagyok mivel játszik igy'. Ez sem valami jó buli, (bár mindenképpen kisebb hiba mint az előző eset). Igazából HUSNG ben nagyon ritkán lehet tényleg infóért callozni. Átlagosan túl kevés handet játszunk egy játékossal és sokszor nem sokra megyünk a megszerzett infóval ha már nincsenek hasonló szituk ahol használni tudnánk őket.

    Talán az egyetlen szitu amikor béna lappal szívesebben callozok a riveren, ha regulár ellen pl. egy floppolt második pár a riverig 3. pár lesz és 3 utcát barellezik. Ilyenkor sem az infóért callozok hanem azért mert ha reg, akkor számítok arra hogy fogunk még játszani, és nehezebb lesz neki ellenem játszani ha látja hogy a határeset made handeket nem lesz olyan egyszerű kibarrelezni a kezemből.

    Amúgy a RCEFF re megadott sztem optimális értékekek HU ra vonatkoznak, könnyen lehet hogy ha más játékot játszol ott teljesen más jó, a lényeg hogy fontos.
    Utoljára módosítva: mrj által: 2011. 10. 30. 10:33
    Pokershark backing

    PA HU Coach

    Barátné skype-on: ellenfelem nem egy, de néhány kasszát is megad a flopon

  8. #18
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 10. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    424

    Alapbeállítás

    Értem és köszönöm. Ebéd után keresek neki egy topikot, ahol egy kicsit jobban lehet vesézgetni a dolgot.

  9. #19
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 04. 12.
    Hozzászólások
    60

    Alapbeállítás

    Idézet mrj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ez az érték minél magasabb annál hatékonyabbak a river calljaid.
    Nem emlékszem pontosan a függvényre de az 1.8 valami olyasmit jelent hogy hogy 100 zsetonnyi callra jut 80 zseton nyeremény. Ez egy nagyon magas profit. Ha nagyon sokat nyersz az azt jelenti hogy nagyon szelktíven mész SD passzívan.
    A magas winrate itt első ránézésre kecsegtetőnek tűnhet, azonban nem nehéz meglátni hogy egy bizonyos érték fölötött túl sok best handet dobsz el, és ugyan a RC EFF magas lesz, a river dobásaiddal viszont sokkal többet vesztesz mint az optimális.

    Ez a mutató sokkal jobb mint a river call win % mert ez nem a callok darabszámát méri hanem azt hogy a calljaid összesen mennyi profitot termeltek.
    Önmagában a RCWin% lehet viszonylag magas valakinél és mégis rosszul játszik sok riveren mert elég csak néhány nagy kasszában hibázni ahhoz hogy a zseton eredményed rossz legyen de a calljaid valójában elégszer nyernek.

    ugyanakkor ennek a fordítottja is igaz lehet. Több játékosnál láttam hogy a hogy RC Eff jó volt a RCwin% meg alacsony. Ez meg legtöbbször azért van mert nagy kasszákban jól játszanak de sok kis kasszában megadnak a riveren nagyon kis beteket mondván hogy infóért, meg 'kiváncsi vagyok mivel játszik igy'. Ez sem valami jó buli, (bár mindenképpen kisebb hiba mint az előző eset). Igazából HUSNG ben nagyon ritkán lehet tényleg infóért callozni. Átlagosan túl kevés handet játszunk egy játékossal és sokszor nem sokra megyünk a megszerzett infóval ha már nincsenek hasonló szituk ahol használni tudnánk őket.

    Talán az egyetlen szitu amikor béna lappal szívesebben callozok a riveren, ha regulár ellen pl. egy floppolt második pár a riverig 3. pár lesz és 3 utcát barellezik. Ilyenkor sem az infóért callozok hanem azért mert ha reg, akkor számítok arra hogy fogunk még játszani, és nehezebb lesz neki ellenem játszani ha látja hogy a határeset made handeket nem lesz olyan egyszerű kibarrelezni a kezemből.

    Amúgy a RCEFF re megadott sztem optimális értékekek HU ra vonatkoznak, könnyen lehet hogy ha más játékot játszol ott teljesen más jó, a lényeg hogy fontos.
    Megnéztem RCwin%-t 41%. Szóval kb az áll fenn amit írtál, hogy kisebb kasszákban nagyon könnyen adok meg. Ezért is írtam, hogy ebben a tekintetben kimondottan rossz eredményre számítottam, mivel pont ezeket a callokat akarom leépíteni a játékomból ahol a kis kassza miatt kevésbé gondolom át és valami bal**** indokot találok a call-ra pedig tudom, hogy verve vagyok.
    Az, hogy az 1,8-as értékből pedig még emellett lejjebb faragjak nagyobb feladat de értem miért veszítek vele értéket.

    Köszi a választ

  10. #20
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    megnéztem, nekem magas, 2.12 ami lehet válasz arra, miért esik a nonsd vonalam
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •