Oldal: 3 / 13 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (121) összesen
  1. #21
    Fáradhatatlan grinder Csoszogi33 avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 03.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    849

    Alapbeállítás

    Idézet Kispagat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem értek veled egyet.

    Először is, ez nem önzőség, hanem elsődlegesen megállapodás kérdése. Magyarul, ha van ilyen igény, és a többség támogatja, ám legyen.

    Másodszor: 40%-ot megtart mindenki magának, tehát többet kap, mint a többiek.

    Harmadszor: 10.000 USD-nevezési díjak arányos része is a nyertesé.

    Negyedszer: ez nem effektíve 0 forintért cserébe, hiszen mindenki gondoskodik a saját nevezési díjáról, és ez kölcsönös.

    Ötödször: Ez nem szóbeli megállapodás, hanem írásbeli.

    Hatodszor: Én nekem nem fájna odaadni a többieknek a részüket, ha én nyernék egyedül, mert ebben állapodtunk meg, és a megállapodás tiszteletben tartását elvárom másoktól is.

    Hetedszer: Miért ne nyerhetne valaki végre a többieknek sok pénzt?

    Nyolcadszor: Az tény, ha valami extra nagy nyeremény van, ami sajtófigyelmet kap, akkor az adózás utáni részt lehet csak osztani.
    -először is, én nem támadom, hanem támogatom ezt a kezdeményezést.

    -a második pont teljesen egyértelmű nem értem miért írtad le.


    -de, effektíve 0 Ft-ért hiszen pont mivel mindenki benevez, ezért én nem adok semmilyen anyagi hozzájárulást a csoport többi tagjának illetve az esetleges nyertesnek, tehát nekem semmibe nem kerül, h a többiek elindulnak (és nekik sem kerül semmibe, hogy én elindulok)

    -az ötödik pont hibás. nem fogja közjegyző hitelesíteni a megegyezésünket ezért ez inkább vmi gentlemen's agreement, azaz mindenki a lelkiismerete alapján fog eljárni, ha nyer vmit.

    - a hatodik ponttal abszolúte egyetértek, amiben megállapodunk, azt maximálisan betartom. (így neveltek ) ...és ugyanezt elvárnám a többiektől is.

    - hetedszer: nyerhet. és nyerjen is!

    -nyolcadik ponthoz nem nagyon értek...nem tudom hogy adóznak az itthoni online prok. bár az élő póker nyeremény az adómentes..szal passz.

  2. #22
    Fáradhatatlan grinder Evolution avatara
    Csatlakozott
    2010. 04. 17.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    701

    Alapbeállítás

    Ha kiforrottak a részletek, akkor szóljatok, és az alapján döntök.

  3. #23
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 02. 01.
    Hely
    Veresegyház
    Hozzászólások
    415

    Alapbeállítás

    Idézet Csoszogi33 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    -először is, én nem támadom, hanem támogatom ezt a kezdeményezést.

    -a második pont teljesen egyértelmű nem értem miért írtad le.


    -de, effektíve 0 Ft-ért hiszen pont mivel mindenki benevez, ezért én nem adok semmilyen anyagi hozzájárulást a csoport többi tagjának illetve az esetleges nyertesnek, tehát nekem semmibe nem kerül, h a többiek elindulnak (és nekik sem kerül semmibe, hogy én elindulok)

    -az ötödik pont hibás. nem fogja közjegyző hitelesíteni a megegyezésünket ezért ez inkább vmi gentlemen's agreement, azaz mindenki a lelkiismerete alapján fog eljárni, ha nyer vmit.

    - a hatodik ponttal abszolúte egyetértek, amiben megállapodunk, azt maximálisan betartom. (így neveltek ) ...és ugyanezt elvárnám a többiektől is.

    - hetedszer: nyerhet. és nyerjen is!

    -nyolcadik ponthoz nem nagyon értek...nem tudom hogy adóznak az itthoni online prok. bár az élő póker nyeremény az adómentes..szal passz.
    Bocs, ha úgy érezted, hogy erős a hangnem, nem akartalak támadni, ez már ilyen itthoni betegség, az, hogy vitatkozunk az normális dolog, nem személyes ügy. Ezért is írtam, hogy én elfogadom, ha a többség a te variációd mellett foglal állást, de a véleményemet elmondom, abból baj nem lehet.

    Azért nem effektíve 0, mert szerintem mindenki a br-je felett játszik, ezért minden egyes szereplő belépése egyfajta biztosítékot jelent. A mérték nyilván vitatható.

    Azt már a szakmám miatt is mondhatom, hogy egy ilyen fórumos megállapodás a vonatkozó jogszabályok szerint írásbelinek minősül, miképpen az email is. Ezt a kérdést az teszi teljesen elméletivé, hogy a PTK szerint a játékból folyó követeléseket bírói úton nem lehet érvényesíteni. Magyarul az állam nem ad segítséget, ha vita támad közöttünk, bíróságra nem lehet menni. (Mondjuk, most kicsit változott a helyzet, mert az internetes szerencsejátékra vonatkozóan jogszabály született, de ezt most hagyjuk, látszik, hogy per ma ez elég zavaros) Így a gentlemens' agreement pontos leírása a helyzetnek.

    Az élő poki jogszabály alapján adómentes. Online vonatkozásban ilyen nincs, ergo az SZJA törvény, (meg lehet, hogy más is) vonatkozik rá, biztosan nem adómentes.

  4. #24
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Én ha megnyerném azt a 2M$ nyugodt lehetsz benne hogy boldogan, jó szívvel utalnám el azt a 100M ft ot! Meg mellé rendeznék egy olyan bulit ahol kolumbiai kokaint szívnánk a legjobb francia konyakokat meg don perinont innánk és spanyol napbarnított kurvák szopnák a farkunkat 3 napig. (Az asszonyoknak azt mondanánk pecázni megyünk)

    Akár hol történik pl egy katasztrófa az elsők közt támogatom őket. Vagy ha komoly utcazenészt látok nem az aprót adom neki oda hanem 1000 ft ot.

    Ennek a kezdeményezésnek szerintem csak így van értelme. Úgy felesleges hogy 200K$ felett nem osztok már szét csak 20K-t a 40K helyett vagy a 80K helyett.

  5. #25
    Fanatikus tag boerni21 avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 26.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    204

    Alapbeállítás

    Idézet redoubtable eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    felesleges szelektálni. Ez egy verseny nem érvényesül a hosszútáv rövid táv camillo ugyan olyan esély mint én vagy te vagy ty donk vagy szusza. Érdekel ez a dolog engem is szerintem.
    ez azért nem egészen így van

  6. #26
    Fáradhatatlan grinder Csoszogi33 avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 03.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    849

    Alapbeállítás

    Idézet Kispagat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bocs, ha úgy érezted, hogy erős a hangnem, nem akartalak támadni, ez már ilyen itthoni betegség, az, hogy vitatkozunk az normális dolog, nem személyes ügy. Ezért is írtam, hogy én elfogadom, ha a többség a te variációd mellett foglal állást, de a véleményemet elmondom, abból baj nem lehet.

    Azért nem effektíve 0, mert szerintem mindenki a br-je felett játszik, ezért minden egyes szereplő belépése egyfajta biztosítékot jelent. A mérték nyilván vitatható.

    Azt már a szakmám miatt is mondhatom, hogy egy ilyen fórumos megállapodás a vonatkozó jogszabályok szerint írásbelinek minősül, miképpen az email is. Ezt a kérdést az teszi teljesen elméletivé, hogy a PTK szerint a játékból folyó követeléseket bírói úton nem lehet érvényesíteni. Magyarul az állam nem ad segítséget, ha vita támad közöttünk, bíróságra nem lehet menni. (Mondjuk, most kicsit változott a helyzet, mert az internetes szerencsejátékra vonatkozóan jogszabály született, de ezt most hagyjuk, látszik, hogy per ma ez elég zavaros) Így a gentlemens' agreement pontos leírása a helyzetnek.

    Az élő poki jogszabály alapján adómentes. Online vonatkozásban ilyen nincs, ergo az SZJA törvény, (meg lehet, hogy más is) vonatkozik rá, biztosan nem adómentes.
    Ezért szeretem ezt a fórumot, mert itt (többnyire) értelmes emberekkel lehet kommunikálni. Még van idő kidolgozni a részleteket, de szinte biztos, hogy csatlakozom. Így sokkal kockázatmentesebb lesz a versenyen való indulás. Ahogy a mondás is tartja; "jobb valaminek a fele, mint a semmiből az egész"

  7. #27
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Idézet Csoszogi33 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezért szeretem ezt a fórumot, mert itt (többnyire) értelmes emberekkel lehet kommunikálni. Még van idő kidolgozni a részleteket, de szinte biztos, hogy csatlakozom. Így sokkal kockázatmentesebb lesz a versenyen való indulás. Ahogy a mondás is tartja; "jobb valaminek a fele, mint a semmiből az egész"
    Nagy nagy igazság ez a mondás!

  8. #28
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Idézet boerni21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ez azért nem egészen így van
    Darvin Moon, Jamie Gold, Camillo30, ..... egy versenyen bárki odaérhet.

  9. #29
    Fanatikus tag boerni21 avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 26.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    204

    Alapbeállítás

    Idézet redoubtable eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Darvin Moon, Jamie Gold, Camillo30, ..... egy versenyen bárki odaérhet.
    ez igaz, nekem a mondat ezen részével vannak gondjaim:

    ugyan olyan esély mint én vagy te vagy ty donk vagy szusza.

    Épp ez a lényege a torna pokinak, bárki odaérhet, de NEM mindenki ugyanakkora eséllyel. Persze mégis soxor az esélytelenebb nyer

    písz

  10. #30
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 02. 01.
    Hely
    Veresegyház
    Hozzászólások
    415

    Alapbeállítás

    Idézet boerni21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ez igaz, nekem a mondat ezen részével vannak gondjaim:

    ugyan olyan esély mint én vagy te vagy ty donk vagy szusza.

    Épp ez a lényege a torna pokinak, bárki odaérhet, de NEM mindenki ugyanakkora eséllyel. Persze mégis soxor az esélytelenebb nyer

    písz
    Teljesen így van, azt itm%, meg a roi sok ezer versenyre vonatkozó adat, egy versenynél a különbség elhanyagolható. Pont ez adja a népszerűségét szerintem.

Oldal: 3 / 13 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •