Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (45) összesen
  1. #1
    Lelkes újonc Rockygianny avatara
    Csatlakozott
    2011. 07. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    85

    Alapbeállítás Jó játék AA-val aggro ellen poziból?

    Üdv mindenkinek!

    Tegnap egy élő, sima 6K-s versenyen játszottam a következő, nagyon érdekes leosztást még a verseny korai szakaszában:

    Előzmények, amiket nem árt tudni:

    A handet egy olyan játékos ellen játszottam, akiről tudom, hogy agresszívan tolja, de nem kifejezetten jó, hanem inkább szerencsés játékos, de találkoztam már vele pár FT-n, ahol korábban szintén láttam pár furcsa dolgot csinálni (AQ limp, QJ all-in call, hiteltelen river-blöffök).

    1.
    Pl. most is volt egy felettébb őrült moveja, amikor konkrétan a verseny 1.(!!) vakszintjén, 100-200-on egy limpelőre emelek 800-ig AA-val, majd kapok mögöttem egy call-t, mire ő all-int jelent több, mint 15K zsetonnal, ami majdnem az indulóstack fele és ekkor még több, mint 75BB. Mondanom sem kell, ujjongok magamban, hogy sikerült rátolnia az Ászaimra, és elkezdek kamu-gondolkodni, mintha JJ/AK-m lenne, hogy nehéz a döntésem, miután nagy nehezen csak megadom, hátha esetleg behúzhatom a mögöttem megadót is a gyengeségem hatására. Ez végül sikeresen megtörténik, amikor visszatolja rám, pedig már amúgy sem volt fold equitym, de ő erről persze nem tudott. Boldogan callolom a shuvot, ezzel 3-as all-in-be kerülve a preflop legerősebb lappal, amikor több, mint 100K figyel középen 100-200 szintnél!

    Tehát, a mániákus főszereplőnél, aki 15K-t tolt, egy lapult. WTF? Amire beszól, hogy tilten van és dobatni akart. Majndem sikerült 15K-ért, gratula, gondolom. A mögöttem megadó, majd pusholónál pedig már egy legitimebb feküdt, amit szépen bevittem a zavarosba. Most néztem a poker odds calculatort és azt írja, hogy az Ászaimnak még e két ellenfél ellen is 70% esélyük volt, így felettébb jó kilátásaim voltak már a verseny legelején... egészen a flopig, ahol 3 pikk jött természetesen. (sick) Végül a JJ párt még így is sikerült megverni és még így is szép side potot vihettem, bár kissé azért csalódott is voltam, hogy ilyen lapok ellen nem sikerült a teljes potot shippelni, pedig mindent olyan szépen alakítottam.

    2.
    Ezek után emberünk később koraiból emel 200-400-nál emel (talán 1 limpelőre) 1600-ig, amire kap egy light 3-betet 3500-ig egy kissé eltévedt játékostól, aki néha hajlamos nagyon feszesen, néha viszont nagyon agresszívan játszani a hangulatától és érzelmeitől függően, ha pedig sok zsetonja van, hajlamos könnyen elherdálni azt buta all-in megadásokra. Neki a 3-betjét megadja emberünk OOP, majd egy random számos flopba beledonkol 600-ig! (lol) Röhej, én itt azonnal bármivel visszatámadnék persze, de a preflop agresszor csak callolja, amivel már elárulta a csupasz fölélapjait (AQ/AK/AJ/KQ). A turn egy indifferens blank, amire már emberünk erősebben tovább hív olyan 4-5K-t, amire a korábbi megadó sóhajtva dob, majd a mániákus felfedi 34-ét, amivel bottom párja volt flopon. Hmm, jó tudni, gondolom magamban. Tehát elölről raise, 3-bet call, donk the flop, majd amikor tudja, hogy gyenge az ellen tovább támad magabiztosabban. Érdekes line, az biztos...

    3.
    Jöjjön tehát a post lényege, a hand, amit az 1., és 2. előzmények alapján "személyreszabva" játszottam, a játékstílusára reagálva. Ő megint csak emel korai pozícióból 300-600 vaknál 2300-ig, amire AA-t látok CO-ban. Gondolom, tökéletes csapda, poziban vagyok, ő pedig junkkal emelt, tehát jöhet a csapda, amivel ismét OOP blöffre fogom kényszeríteni. "Call" - mondom. Többiek szerencsére dobnak, nem ragad be senki a vakokból. Már kezd is nyavalyogni a srác, hogy miért csak call?? Hát, megvan az oka, eddig minden terv szerint megy. Jön a flop: Ő c-bet helyett checkel, amikor én 5500 kasszára 3000-et hívok, amit megad. Jön a turn, egy totál blank , amikor hirtelen 6500-at hív a 11500-as potra. Teljesen értelmetlen nyilván, amit csinál, de én ekkor pot-control és river 2nd barrel blöff kiváltás okán csak megadok pozícióból az emelés helyett, mert ha 4-betet, vagy 4-bet all-int kapnék a 3-betemre, igen rossz helyzetben találnám magam, annak ellenére, hogy konkrétan nem raktam semmilyen értelmes lapra. Ennek ellenére nála még akár sokféle furcsa 2 pár vagy talán sett is lehetne, tehát itt több szempontból is fölöslegesen tettem volna ki magam a 3-betemnek, amire visszatámadhatott volna. River: , ami egy másik totál blank lap, amitől egyáltalán nem ijedek meg. Ekkor ő 9500-at hív a 24500-as kasszára, amit elég gyorsan meg is adok, bízva, hogy elkaptam a kb. 8-as magas blöffjét, amire kivág büszkén egy 34-et ismét, amivel tehát runner runner sora lett a riverre, én pedig a muckból előszedem az Ászaimat, amire mindenki felhördül.

    Na, ezzel sikerül egy kisebb parasztlázadást kiváltanom, amikor elkezdik nekem magyarázni, hogy milyen rosszul játszottam azt az AA-t, hogy nem emeltem rá vissza valahol. Mondom, mindent amit tettem, okkal tettem, az ellenfél játékára reagálva. De hát az ottani embereknek magyarázni bármit is... Áááá, reménytelen. Ők csak hajtogatják, hogy miért nem 3-bet preflop, vagy a turnön. Nos, elárulom, az ellenfélnek konkrétan 5% esélye volt megnyerni a partit a flopon, amikor megadott 4-es magassal. (lol) Turnre már feljavult 14%-ra, amire egyből rá is donkolt. Nos, ugye nem kell nagy fejszámolóművésznek lenni hozzá, de ez a 14% 86%-ban nem fog esni riveren, akkor pedig mindenképpen blöffölnie kell, ha meg akarja nyerni a kasszát 4-es magassal. Én pedig pont ezt akartam és végig ez volt a tervem, hogy blöfföltetni OOP, amit vegyítettem egy kis pot-controllal biztos, ami sicher. Hát, bocsánat, hogy kihagytam a számításból, hogy amilyen szerencsés, neki az az 5% is esik a runner-runnerrel.

    A csapdának pedig szerintem pedig pont az a lényege, hogy akkor csináljuk, amikor az ellenfél esélyei a lehető legközelebb állnak a 0-hoz, hogy megnyerje a partit. Mivel ilyen eset a pókerben flopon azért ritkán adódik, ezért mindig lesz néhány % esélye nyerni a további 2 utca miatt, ha még nem drawing dead. Én úgy gondolom, hogy flopon 5%-os esélyű lap ellen lassítani egyáltalán nem hiba, de még 14% ellen sem, úgy, hogy már csak 1 lap jön. Az összes többi esetben, amikor nem kapja a csoda-nuts rivert, (95, illetve 86%-ban, tehát legtöbbször) blöffölnie kell majd, hogy megpróbálja kihúzni a kasszát egy nagyobb hívással, amit könnyedén megadhatok, a lehető legtöbb értéket kiszedve a csenevész 34-éből.

    Mi van, ha visszaemelek preflop? Nyerek cirka 3000-et. Mi van, ha nem esik a 14%-os lapjához a csodalap river és blöffölni kényszerül, - amit szinte kötelező neki olyankor és ismerve a játékát ő könnyedén meg is lépné - kb. 45K-t húztam volna ki. Van egy apró különbség, úgy érzem. Az asztal erre tovább hajtogatta a saját "igazát", hogy de így meg buktam több, mint 20K-t. Igen, csak azzal nem számolnak, hogy ez 5, illetve 14%-ban fog megtörténni és a fennmaradó legtöbb esetben pedig 40K körüli potokat fogok tudni kihúzni ettől az ellenféltől, amikor nem kap runner-runner nutsot. Sőt, akkor még kevesebb esélye, vagy drawing dead is lesz nagyon sok esetben, ha nem kap semmilyen húzót/párt a turnön, és pure-blöffbe kell majd fordítsa a flop-float-ját, ami szintén nyereséges lesz számomra legtöbbször.

    Ez esetben tehát kiugrott a halacska a merítőhálóból a végén, de úgy érzem, a százalékok engem igazolnak, még ha most épp rosszul sült is el a dolog, egyáltalán nem bántam meg a dolgot, annak ellenére, hogy kb. lehülyéztek az asztalnál. Ja, és még csak annyit, hogy amikor kérdeztem a srácot, hogy mit tett volna, ha visszaemelek a turn-betjére, azt mondja all-in vág a húzójával, mert úgysem tudom megadni top párral sem. (lol) Akkor pedig ki is estem volna, és ebből látszik, mekkora mániákussal van dolgunk, úgyhogy egyáltalán nem volt indokolatlan ellene a slow play, amit tettem.

    Kíváncsian várom a véleményeiteket a handdel kapcsolatban!
    Utoljára módosítva: Rockygianny által: 2011. 11. 09. 19:49

  2. #2
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 08. 06.
    Hely
    Vidék
    Hozzászólások
    203

    Alapbeállítás

    Hát, ha én tudom róla, hogy 34-el elölről betel, és 3betet callol, akkor én nem úgy alkalmazkodnék hozzá, hogy csak megadom(lol),hanem egy szép izmosat 3betelnék rá.

  3. #3
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2008. 11. 03.
    Hozzászólások
    89

    Alapbeállítás


  4. #4
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 28.
    Hely
    Mezőkövesd
    Hozzászólások
    522

    Alapbeállítás

    Atyauristen, ez mi?!?!

    fel oraja szakadok a rohogestol...::

  5. #5
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    a macskás kép jobban tetszik mint az AA megjátszása.

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 07.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    589

    Alapbeállítás

    hmmm

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder WaterMaker avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 01.
    Hely
    Pest
    Hozzászólások
    572

    Alapbeállítás

    Idézet Rockygianny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...Neki a 3-betjét megadja emberünk OOP, ... ... majd a mániákus felfedi 34-ét, ...

    ...tehát jöhet a csapda, amivel ismét OOP blöffre fogom kényszeríteni. "Call" - mondom. ...

    ... Mi van, ha visszaemelek preflop? Nyerek cirka 3000-et. ...
    Ez igy nekem se kerek. Ha 34el callol 3betet, akkor miért jobb a "Call" mint a 3bet?
    (Nem 3kt nyertél volna, hanem többet, mert adja a 3betet az ugye tuti)

    Én is inkább a pre 3bet, utana pedig simán bet bet bet (vagy raise) linera szavaznék, mert egy ilyen idiota QX toppárral is tönkremegy vagy gyengébbel is.
    - Ennek a játéknak a neve Poker, ebben a játékban a legerősebb lap az: Ász Poker. Úgyhogy ezt a játszmát nem te nyerted; ez itt mégiscsak legalább vagy hatezer forint!
    -Hagyjatok mindent úgy ahogy van, ha visszajöttem majd megtanítlak a szabályokra!

  8. #8
    PA addict fejes1988 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    Somewhere over the rainbow
    Hozzászólások
    3.696

    Alapbeállítás

    áááh... :d
    " Üdv Barcelonából! Remélem Laci papa összecsomagolja a három nagyágyút! "

  9. #9
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 06.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    287

    Alapbeállítás

    lehet, hogy igazából nála volt a 34

  10. #10
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 06. 01.
    Hozzászólások
    123

    Alapbeállítás

    Postflop a hívásra történő emelést raise-nek (2bet-nek) hívják, aki pedig erre visszatolja, az 3betel. Bármilyen jól hangzik 50bb-vel nehéz 4-5bet allin kerülni a turnon.

Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •