Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (31) összesen
Like Tree1Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2011. 11. 28

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2011. 11. 28

    Lapok:
    Játék:NLHE MTT
    Játékosok:9 fő
    Pozició:BB
    Kis vak:25
    Nagy vak:50
    Vasárnapi $27 nevezésű verseny játszol. Még viszonylag az elején, a 25/50-es vakszinten tartunk. Miután mindenki dobott a gombon ülő játékos (5700 zsetonból) 125-ig emel. A kisvak dob, Te a nagyvakon (3600 zsetonból) tartasz. Mérvadó statjaink nincsenek. Flop: Q69 Te check call játékra rendezkedsz be. Ellenfeled hosszú gondolkodás után 200-at emel, amit a tervnek megfelelően tartasz. Turn 4. Ismét checkelsz, ellenfeled 350-ig emel, mit lépsz?


    Tovább a partihoz

  2. #2
    Tag ezustszem avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 17.
    Hely
    Érd
    Hozzászólások
    151

    Alapbeállítás

    " Te check call játékra rendezkedsz be. " = fold ?

  3. #3
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hozzászólások
    242

    Alapbeállítás

    Mi a helyzet ha a 200as emelesre visszaemelunk 450ig flop után.
    Szerintem csak megadás esetén egy kompetens játékos folytatja az emelést, mert Q esetén léptünk volna.

    Mivel a stack merete alapjan az ellenfel mar "duplazott" ezert ez siman lehet egy lopas.

    Ez totál rossz jatek?
    MrCharger426 likes this.

  4. #4
    Őstag Agitator avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 24.
    Hely
    Budaörs
    Hozzászólások
    1.234

    Alapbeállítás

    Én se nagyon értem, hogy ha a Q magas flopon second párral call, akkor a 4-es turnon miért fold. Ha jó a read az ellenfélről, akkor itt visszaemelek, ha meg homályban tapogatózós a dolog, akkor inkább foldolok már flopon...
    ReggieHammond: Hogy a f.szba tudtál megadni egy allint 5-3o-val??
    Agitator: Ez a levelling!

    www.agitatorcoaching.com - Another way to (bankroll) die

  5. #5
    Idegen
    Csatlakozott
    2010. 12. 03.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    4

    Alapbeállítás

    Egyetértek a megoldással! A postflop 3bet döntésünk esetén nagyon fontos lenne az emelés mértéke. Amennyiben egy alacsony 3bet-tel próbálkozunk, véleményem szerint (főleg a stack előnye miatt) szinte biztos, kapunk egy 4bet akciót, amire egyértelműen dobnunk kellene. Ezzel együtt nem érzem, hogy különösebb erőt mutatnánk egy alacsony visszahívással, sokkal inkább "kérdés" jellegű az akció. Túlhívni a kasszát ilyen alacsony vakszinten a versenynek ezen szakaszában egyszerűen butaság, nem éri meg.

    A postflop call esetén (ami történt) alacsonyan tartjuk a kasszát, ezen felül több erőt mutatunk, generálva ezzel esetlegesen egy turn/check/check opciót. Az ellenfél azonban nem rettent meg (a kis huncut) és turn/cbet esetében a verseny szakaszát és a stackméretünket figyelembe véve én is a fold mellett döntöttem volna.

  6. #6
    PA addict
    Csatlakozott
    2007. 03. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.580

    Alapbeállítás

    Számomra kérdéses volt a parti, ezért választottam érdekes partinak. A parti velem történt, a válasz és az indoklás már több játékos véleményének kikérdezése után alakult ki.

    Megmondom őszintén, hogy a versenyen én is tartottam a turnt és a rivert is.
    Éreztem a zavart az erőben tegnap, mert 7db 70/30-at buktam nagyjából zsinórban, de vélhetően Bélánál ezek kiegyenlítödtek Meg is nézem ma délután a Jedi visszatér-t a tv-ben, épp jókor adják by mario1212

  7. #7
    Őstag daPEPEhu avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 19.
    Hozzászólások
    1.611

    Alapbeállítás

    Én a turnt még tartottam volna biztos, szerintem sokszor fog tovább hívni, hogy eldobassa gyenge párjaidat vagy a kisebb zseb párokat.Az is igaz ha turnt megadod akkor riveren is be kell nyomni a hero call-t.
    Azt is hozzátehetjük, hogy ő sem ismer engem szóval, nem tudjuk mit gondol rólunk, egy jobb playa ha nincs semmije lehet feladja, nem akar verseny elején ismeretlen ellen belebonyolódni,mondjuk ez ránk is igaz lehet, de akkor semmilyen + infónk nem lesz ezután a leosztás után..akkor inkább 3-betelem pre..
    Én tényleg kíváncsi lennék, hogy miért fold ismeretlen játékos ellen ez?
    Utoljára módosítva: daPEPEhu által: 2011. 11. 28. 14:35

  8. #8
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 04. 07.
    Hozzászólások
    393

    Alapbeállítás

    Zoleee!

    És mi volt nála? :-)

  9. #9
    Tag Menyidvan? avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 12.
    Hely
    HEJJJ!
    Hozzászólások
    161

    Alapbeállítás

    Hát, ha a helyes válasz a fold akkor valószínű hogy Q

  10. #10
    PA addict
    Csatlakozott
    2007. 03. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.580

    Alapbeállítás

    Idézet kohagyma eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Zoleee!

    És mi volt nála? :-)
    A parti élesben úgy ment tovább, hogy ismét tartottam. River

    Checkeltem, ő emelt az 1375-ös potba 1250-et.

    Ilyen esetben mit léptek?
    Éreztem a zavart az erőben tegnap, mert 7db 70/30-at buktam nagyjából zsinórban, de vélhetően Bélánál ezek kiegyenlítödtek Meg is nézem ma délután a Jedi visszatér-t a tv-ben, épp jókor adják by mario1212

Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •