Oldal: 3 / 7 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (62) összesen
  1. #21
    PA addict Orang3J3ws99 avatara
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.119

    Alapbeállítás

    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Te egy jó pókeres életét veted most össze egy közepesen tehetségtelen irodistáéval.

    Akinek van egy jó végzettsége, és rendesen, intelligensen dolgozik, az elég hamar előre fog jutni, és nem fogja azt érezni, hogy jelentéktelenül telik az élete. Arról nem is beszélve, hogy jó szakemberként folyamatos közmegbecsültségnek örvendeni se egy rossz érzés.

    Ez választás kérdése egyébként. Van olyan ember, akinek megfelelnek az alkalmazotti körülmények (cafeteria, szociális háló, biztos állás feeleng...) és vannak öntörvényű emberek, akiknek nem.

    A legtöbb multinál az előrelépésed a főnöködtől függ. Mi van, ha a főnöknek nem vagy szimpi? Vagy esetleg nem is szeret Téged? Akkor a karriered egy kicsinyes ember napi szeszélyeinek legyen kitéve? Azért az annyire nem menő. Lehet, hogy csak nekem vannak rossz tapasztalataim.
    A Monopolyban is van ICM hatás! - OwnControl

    Blog: http://www.pokerakademia.com/poker_blogok/orang3j3ws99/

  2. #22
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 06.
    Hozzászólások
    783

    Alapbeállítás

    Idézet Orang3J3ws99 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én is ismerem a könyvet. Igazából kötelezővé tenném. Valahol a Kincskereső után...

    Nem kell összegekre kihegyezni a beszélgetést. Elég annyi, hogy voltak/vannak/lesznek élhetetlen emberek, akik lerobotolnak valahol apróért 30-40 évet (manapság az egy hely persze több cég) és a végén azt látják, hogy szürke kis életük legnagyobb eseménye egy 2 hetes nyaralás, vagy egy régi buli, esetleg egy középkategóriás autó megvásárlása. Aztán meg felteszik a nagy kérdést, hogy akkor ennyi?

    Én arra töreksem, hogy ne az legyen ez legyen a válasz majdani kérdésre.
    Te is aztán hasznos tagja leszel ennek a közösségnek, amit úgy hívnak: Magyarország. Na mindegy, egyelőre úgy sem tűnsz többnek, mint egy álmodozó hangembernek.

  3. #23
    PA addict Orang3J3ws99 avatara
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.119

    Alapbeállítás

    Idézet nando42 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Te is aztán hasznos tagja leszel ennek a közösségnek, amit úgy hívnak: Magyarország. Na mindegy, egyelőre úgy sem tűnsz többnek, mint egy álmodozó hangembernek.
    Persze, az vagyok. És csak hotrunom van 1,5 éve. Szerintem a továbbiakban nincs értelme ezt a (kezdetben kellemes eszmecserét, vitát) folytatnunk. Mindenki tudja, hogy mit tett le az asztalra, és mit szeretne még letenni.

    Ugyanarra a helyre több úton is eljuthatunk.
    A Monopolyban is van ICM hatás! - OwnControl

    Blog: http://www.pokerakademia.com/poker_blogok/orang3j3ws99/

  4. #24
    Őstag NovaTerra avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 02.
    Hozzászólások
    1.101

    Alapbeállítás

    Nem ismerem Orang3J3ws99-t, de ő is Mo.-on költi el a pénze nagy részét. Ha akar fizet TB-t, ha nem, akkor majd fizet az orvosnak. Nyugdíjpénztárba is fizet, ha akar, de ez már végképp az ő dolga. Nem igazán értem miért nem lehet ő hasznos tagja a társadalmunknak.

  5. #25
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    szerintem menjen át offtopikba a folytatás, engem érdekelne, persze csak ha értelmes eszmecsere folytatódik aminek alapja, hogy nem létezik "jó" "rossz" hanem csak jelenségek léteznek, amiket elemzünk és kész. Nézőpont kérdése, az kinek jó vagy rossz, akár egyszerre a kettő
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  6. #26
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 06.
    Hozzászólások
    783

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    szerintem menjen át offtopikba a folytatás, engem érdekelne, persze csak ha értelmes eszmecsere folytatódik aminek alapja, hogy nem létezik "jó" "rossz" hanem csak jelenségek léteznek, amiket elemzünk és kész. Nézőpont kérdése, az kinek jó vagy rossz, akár egyszerre a kettő
    Pedig már százszor megfogadtam, hogy: Nem trollkodom!
    Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom!Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom!Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom!Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom!Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom!Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom!Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom!Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom!Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom!Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom! Nem trollkodom!


  7. #27
    Idegen popcorn avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 14.
    Hozzászólások
    18

    Alapbeállítás csak józan ésszel !

    a póker egy csodálatos dolog. egy kis mini vállalkozás aminek a méretét mi szabjuk meg az életünkben. nyilván ez az óriási csapdája is az egésznek sokak számára.

    aki erős hozzá az igenis helyén tudja kezelni az egészet.

    én nagyon is tisztelem azokat akik kihasználják és a számukra elérhető eszközökkel próbálnak tőkére szert tenni.

    a vállalkozások nagy része úgy jön létre, hogy találkozik a tőke és a tudás és legtöbbször a kettő nem egy személyben társul.

    ha Orang3J3ws99 pl. 5 év múlva nyit egy Thai éttermet Budapesten és felvesz hozzá alkalmazottakat az miért ne lenne hasznos a társadalomnak ?

    mellesleg ha jól tudom Orang3J3ws99 még aktívan melózik, fősulit végzett; tehát nem kevés évet lehúzott a "rendszerben". már csupán ezért is butaság őt nem hasznosnak megítélni LOL

    azon tudás és tapasztalat és élmény (akár pozitív akár negatív) amit megszerzett/átélt nagyban segítik majd akármit is csinál a jövőben.

    megj: az, hogy itthon nincs túl jó megítélése a vállalkozóknak mint foglalkozást űzőknek, az nem azt jelenti, hogy nem a világ legszebb és legprofibb dolga.
    /The Micros Episode 5/

    Tom Dwan: "Play tight-83s or better"

    /egyik 'fanatikus tag' érdeklődése/

    ki barbaisthebomb?
    Elég fura,h 26án az összesítésben még a szinét sem lehetett látni aztán 4 nap alatt csinált egy 90eu raket.

  8. #28
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 10. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    424

    Alapbeállítás

    Idézet NovaTerra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem ismerem Orang3J3ws99-t, de ő is Mo.-on költi el a pénze nagy részét. Ha akar fizet TB-t, ha nem, akkor majd fizet az orvosnak. Nyugdíjpénztárba is fizet, ha akar, de ez már végképp az ő dolga. Nem igazán értem miért nem lehet ő hasznos tagja a társadalmunknak.
    Azért, mert nem áll be robotolni. Van egy pár ilyen "ismerősöm". Ha nem DOLGOZOL, akkor te már nem vagy hasznos a társadalomnak, egy szar alak vagy. Azt az életbe nem tudja egy ilyen ember felfogni, hogy mi már nem feltétlenül úgy gondolkudunk, hogy hasznos akarok-e lenni, hanem hogy ÉLNI akarom az életemet, mert az nekem többet ér, mint hogy elismerjenek középvezetői állásban, mert jól végzem a munkám a Tesco-ban. Én az ő döntésüket elfogadom, de ők nem tudják elfogadni az enyémet/miénket. Ezt irigységnek hívják.
    Apukám mindig elmondja: "Fiam, ha meghalok, azt írják rá a síromra, hogy ÉLT x napot, mert a többi az nem élet volt"

  9. #29
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    A haszontalan játékosokra jelenleg is vállalkozások épülnek, mint a pókerakadémia, akik legális bejelentett munkahelyeket adnak, bevételük után adót fizetnek, kiadásaikat nagyrészt itt költik el, hisz itt az irodájuk, neked is hasznos, mert most is olvasod. Tv műsorok, reklámok, kaszinók, szállodák, mind profitálnak a haszontalan játékosokból.

    Gondolj bele, ha ezen kiakadsz, mint mondanál az óriások tevékenységeire mennyire hasznosak? Hadiipar, gyógyszergyár, pénzintézmények. Országok épülnek rájuk, millióknak ad munkát függetlenül attól mennyi értelme van filléres terméket (drog) óriási pénzekért adni, vagy fegyvereket gyártani más emberek legyilkolása céljából. Ja, hogy elvenni a kőolajat a másiktól, amiből közvetve az országom és vele együtt én profitálok? Az máris hasznos
    Ott vannak a semmiből valamit teremtő pénzintézetek bármiféle materiális eredmény nélkül. De miután ők azt a pénzt befektetik számodra hasznosabbnak vélt dolgokba, már el is felejted mégis hogy a francba tud kifizetni pl. több száz munkást, és alapanyagot a "semmiből" (te pénzedből)? Ha ezt megteheti, mégis mért hasznos?
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2011. 11. 30. 16:39
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  10. #30
    Fáradhatatlan grinder OldRknight avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 17.
    Hely
    felsőzerge
    Hozzászólások
    704

    Alapbeállítás

    Hihetetlen hogy mennyien ugyanúgy "dobozlakók" maradtak fejben itt vagy csak savanyú a szőlő?!!!

    A magyar állam legnagyobb szégyene, hogy a fiataloknak ez jobb opció mint a szakmájukban elhelyezkedni és nem azért mert nem akarnak hanem ÉLNI akarnak!
    Utoljára módosítva: OldRknight által: 2011. 11. 30. 16:56

Oldal: 3 / 7 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •