Oldal: 107 / 113 ElsőElső ... 75797105106107108109 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.061 - 1.070 (1125) összesen
Like Tree3Likes

Téma: fLeSs küzdelme :)

  1. #1061
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Idézet differentborder eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha ilyen labilis természetű ember vagy, hogy az én kommentjeim elérik ezt, akkor ajánlom hogy gondolkodj el magadon. Nyilván azért írsz ide, egy nyilvános helyre hogy másokkal megoszd a gondolataid én pedig ezeket kommentálom. Nem ellenséges vagyok, de cinikus igen. Célom nincsen evvel.
    Ez nem labilisság kérdése, csak ilyen nap után nem hiányzik még ez is. Na mindegy, majd írok ha van miről.

  2. #1062
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 04. 24.
    Hely
    FU UB!!!!!!
    Hozzászólások
    239

    Alapbeállítás

    LOL AK nekem is minuszos Micron 50en XD Mikor Bf utan elvesztettem a rollom eleg jelentos reszet itt kezdtem ujjaepiteni es nl50en AK,QQ is minuszos volt pre allinben.. es akkor ehhez jon ez: http://forumserver.twoplustwo.com/56.../index130.html en nem hiszek amugy az ilyen csalas elmeletekben,de mikor jopar midstakes reg kezd el ilyenekrol beszni akkor ugy elgondolkozom.. Amugy melyik teremben tolod? Mivel latom eleg sokat jatszol, es mostanaban sztem romlott itt az allomany , nem art egy jo deal, sima 30%os rben vagy?

  3. #1063
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Idézet wildchild eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    LOL AK nekem is minuszos Micron 50en XD Mikor Bf utan elvesztettem a rollom eleg jelentos reszet itt kezdtem ujjaepiteni es nl50en AK,QQ is minuszos volt pre allinben.. es akkor ehhez jon ez: ***The Official 2011 Microgaming thread**** - Page 130 - Medium Stakes Pot Limit and No Limit - Medium Stakes Poker Forum en nem hiszek amugy az ilyen csalas elmeletekben,de mikor jopar midstakes reg kezd el ilyenekrol beszni akkor ugy elgondolkozom.. Amugy melyik teremben tolod? Mivel latom eleg sokat jatszol, es mostanaban sztem romlott itt az allomany , nem art egy jo deal, sima 30%os rben vagy?
    A 30%-on felül még kapok egy keveset... Szal a rb-kel nincs gond.
    Nekem nincs bajom az rng-vel a MG-en, a 888 sztem durvább a MG-nél, de ez mind1 is.
    A pre allin AK-val sztem versenyeken lehet jó, meg esetleg magasabb téten ahol sokkal több az aggresszió, és sztem csak úgy lehet pluszos, ha én vagyok az aki allin megy, nem pedig az, aki az allint megadja, mert FE-vel együtt lehet számolni a EQ-t. De a sok calling station között nincs FE-nk.


    Stacks:
    UTG ($13.75)
    ÉN (UTG+1) ($50)
    CO ($71.08)
    BTN ($18.18)
    SB ($50)
    BB ($56.87)

    Pre-Flop: ($0.75, 6 players) ÉN is UTG+1
    UTG raises to $1, ÉN raises to $3, CO calls $3, 1 fold, SB calls $3, 1 fold, UTG goes all-in $12.75, ÉN goes all-in $47, CO calls $50, SB folds

    Flop: ($117.25, 3 players, 2 all-in)

    Turn: ($117.25, 3 players, 2 all-in)

    River: ($117.25, 3 players, 2 all-in)

    Final Pot: $117.25
    UTG shows

    ÉN shows

    CO shows



  4. #1064
    Tag babyonboard avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 25.
    Hely
    two gapper town
    Hozzászólások
    179

    Alapbeállítás

    nincs abban semmi különös ha AK minuszos pre ai showdownban. de kérdés mennyire az. amikor valaki pl 88cal 4betel rád és te pusholsz akval akkor dobatni akarsz, nem pedig callt kapni. vagyis a fold equity adja a lap legnagyobb erejét-a blocker hatás is ezt fejezi ki. ezért jó semibluff lap. és ha callt kapsz, hát igen többször leszel hátul, de a nonsd elvitt kasszákat is bele kellene venni a számításba, hogy teljesebb képet kapjunk.

    (viszont igaz, hogy vannak passzív asztalok, meg olyan játékosok, akik ellen nagyon mínuszos lesz AKval betenni pre.)
    most erre lehetne mondani, h akkor mindig calloljunk Akval openraiset és 3bet 4bet blöfföljünk más lapokkal.
    de ha a 4bet/5bet rangeünkben nem lesz AK(16 kombóról van szó, ami elég sok,ha azt nézzük h egy value 3/4bet range, ha nitek leszünk, 6 KK + 6 AA + 6 QQ=18 lap), akkor két lehetőség van:
    1, nitek leszünk pre, és face up lesz a 4bet/5bet rangünk-->innentől már tényleg csak KK+ fogja betenni ellenünk
    2, nem leszünk nitek, de AK helyett más handeket kell beraknunk a 4bet/call&5betshove rangeünkbe a monstereken kívül, de azokkal nem lesz olyan jó oddsunk megadni egy allint, míg AKval megvan,mert committedek leszünk.

    lehet tippelni melyik a jobb.
    Utoljára módosítva: babyonboard által: 2011. 12. 12. 01:41
    wp/100 down-->bb/100 up

  5. #1065
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 10. 31.
    Hozzászólások
    252

    Alapbeállítás

    AKt én mindig all inba hivom legyen akár verseny akár cash. sosincs szivem eldobni. igaz én donk vagyok

  6. #1066
    Tag babyonboard avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 25.
    Hely
    two gapper town
    Hozzászólások
    179

    Alapbeállítás

    Idézet orias_donk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    AKt én mindig all inba hivom legyen akár verseny akár cash. sosincs szivem eldobni. igaz én donk vagyok
    nem az all inba hívással van a baj, hanem azzal, ha megadják
    wp/100 down-->bb/100 up

  7. #1067
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Na, hát akkor talán nem tévedek, én is ezt mondom, hogy én kell, hogy allin rakjam az ellent, és nem fordítva a fold equity miatt. Csak ehhez ugye az kell, hogy az ellen képes legyen dobni.

    Egyébként a 3bet/4bet blöffölésről meg a balanszolásról annyit, hogy ez mind igaz ha normál asztalokon játszol a regulárokkal, ahol látják a nevedet, és gyűlnek a statok rólad, de anonim asztalokon senki nem tudja, hogy ki kicsoda, szal nem kell ilyenekkel foglalkozni, senki nem tudja, hogy mekkora a 3bet meg a 4bet %-od, a cbeted stb, ezért írtam korábban, hogy anonim asztalokon abc pókert érdemes játszani a lapjaim alapján szinte 0 blöffel. Én asszem 18/15-öt jáccok 3% 3bettel, míg sima asztalokon 22/18/7 körül voltam mindig NL25-től kezdődően.

  8. #1068
    Őstag Gabiru avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 24.
    Hely
    Szentendre
    Hozzászólások
    1.897

    Alapbeállítás

    Idézet fLeSs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na, hát akkor talán nem tévedek, én is ezt mondom, hogy én kell, hogy allin rakjam az ellent, és nem fordítva a fold equity miatt. Csak ehhez ugye az kell, hogy az ellen képes legyen dobni.

    Egyébként a 3bet/4bet blöffölésről meg a balanszolásról annyit, hogy ez mind igaz ha normál asztalokon játszol a regulárokkal, ahol látják a nevedet, és gyűlnek a statok rólad, de anonim asztalokon senki nem tudja, hogy ki kicsoda, szal nem kell ilyenekkel foglalkozni, senki nem tudja, hogy mekkora a 3bet meg a 4bet %-od, a cbeted stb, ezért írtam korábban, hogy anonim asztalokon abc pókert érdemes játszani a lapjaim alapján szinte 0 blöffel. Én asszem 18/15-öt jáccok 3% 3bettel, míg sima asztalokon 22/18/7 körül voltam mindig NL25-től kezdődően.
    AK azért minuszos mert mindenki túlértékelő azért mert a két legmagasabb kezdő lapból áll, nem megörülni kell velük hanem logikusan végig gondolni egy adott szituban hogy hol állunk az ellen rangevel szemben ha az a tervünk hogy be akarjuk rakni mivel sok esetben flipre vagyunk csak jók például gyengeébb játékosok ellen, regulárok meg nitek ellen inkább hátul vagyunk a fishek ranget meg domináljuk mivel Sok Ax-el képesek pre ollé menni de ilyenkor meg ha mákolnak akkor egyesek idegrohamot kapnak!

    Szumma szummárum nem kell túlértékelni két magas lapot ennyire, ráadásul max top pár top kickerünk lesz az esetek 80%-ban amivel szívesen nem megyünk manapság tönkre draw asztalokon!

    AA KK QQ azért meg nyugodtan meg lehet játszani csak meg kell tanulni elengedni ha a szitu olyan! Ne fossunk már attól hogy bukunk, mert akkor mindig bukni fogunk!

    Csak a helyes megjátszásra kell törekedni és ami az "A" játékunk ha meg a szerencse nem segít na bumm, majd legközelebb!

    GL!

  9. #1069
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 01. 25.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    496

    Alapbeállítás

    Nálam az Ak pre ai elég plusszos, de én eléggé megválogatom, hogy ki ellen teszem be

  10. #1070
    Őstag differentborder avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 04.
    Hozzászólások
    1.059

    Alapbeállítás

    Idézet babyonboard eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a nonsd elvitt kasszákat is bele kellene venni a számításba, hogy teljesebb képet kapjunk.
    Így van

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •