Oldal: 129 / 336 ElsőElső ... 2979119127128129130131139179229 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.281 - 1.290 (3358) összesen
Like Tree246Likes

Téma: Fifty50 SnG

  1. #1281
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet urbanpoet303 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    - Az AA hand-nel, meg el kell dontened, hogy variancia mentesen akarsz-e 800 zsetont nyerni (push, es az ellenfel eldobja a 99-et 25BB eff jo messzire) vagy ez a megoldas, amit te csinaltal. Mindenesetre nem tudom elkepzelni, hogy az ellenfeled stackelodne pl. egy AKQ flopon. Az o preflop jateka szerintem tokeletes volt.
    Bár a hsz nagyjával egyetértek, de azt azért elmondhatnád miért tökéletes 25bb-ből 3betelni egy feszesebb ellenfél ellen a 99-cet. Igazából senki ellen nem jó játék a 3bet-fold, mert TAG ellen nem éri meg 3betelni, LAG ellen meg nem éri meg foldolni, mert elég gyakran rád fogja tolni a stacksize-ok miatt any2-val kb, mivel elég nagy nyomást tud rád helyezni a 2 4-5bb-s stack miatt, és a 11bb-s stack miatt.

    99 itt szerintem 100%-ban call, aztán az ellenfél postflop tendenciái alapján vagy berámoljuk, vagy dobjuk (szóval nem mining célú call pre).
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  2. #1282
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Idézet urbanpoet303 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Foleg read-only uzemmodban olvasgatom ezt a topic-ot, ritkan jatszok F50-eket is, just for fun. Mivel kb. napi rendszeresseggel megerkezik Maxxxika siro hozzaszolasa, gondoltam megkerdezem mar tole, hogy miert is...

    - 9. vagy az SC. leaderboardon ($15 alatti teten) $X profittal. Akkor valoszinuleg megsem utal annyira az RNG, nem? Egy-egy elbukott leosztas utan miert nem idezed fel a yearly profitot es nezed a hosszutavot?
    - 69s leveri az AQo-od es rogton nekiallsz sirni? Konyorgom, volt 40%-a + egy hatalmas stackje az ellenfelnek. Fish move volt a min-raise call? Igen, de ettol meg 10-bol 4-szor akkor is o fog nyerni.
    - Az AA hand-nel, meg el kell dontened, hogy variancia mentesen akarsz-e 800 zsetont nyerni (push, es az ellenfel eldobja a 99-et 25BB eff jo messzire) vagy ez a megoldas, amit te csinaltal. Mindenesetre nem tudom elkepzelni, hogy az ellenfeled stackelodne pl. egy AKQ flopon. Az o preflop jateka szerintem tokeletes volt.
    - Honnan tudod, hogy az Iberiai felszigeten lako ellenfeled "budos"?

    Nagyra ertekelnem, ha a jelenlegi kb. 50%-os "bazmeg nem tudok all-int nyerni" tipusu hozzaszolasi aranyt mondjuk 30%-ra sikerulne csokkenteni. Ez lenne nekem az igazi karacsonyi ajandek

    No offense, csak szerintem te is boldogabb leszel, ha 10-bol csak 3-szor mantrazod magadnak a szokasos "sajnaljon engem a vilag" mondokat.
    Ha észrevetted volna eléggé lecsökkentettem a "síró hozzászólásokat", de november eleje óta rágom a kefét, és túl gyakran kapok ki ilyen pofátlan módon. Az AA handnél abban igazad van, hogy AKQ flopon nem teszi be, de mondjuk bármi másnál igen.
    Ha nem tetszik a hozzászólásom, akkor ugord át, nem kell véleményezni.
    De csak hogy örüljél, itt a legelső mai játszma, hogy megalapozza a hangulatom:
    Hand replayer beillesztése a fórumra (segédlet)

  3. #1283
    Fanatikus tag urbanpoet303 avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 22.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    348

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bár a hsz nagyjával egyetértek, de azt azért elmondhatnád miért tökéletes 25bb-ből 3betelni egy feszesebb ellenfél ellen a 99-cet. Igazából senki ellen nem jó játék a 3bet-fold, mert TAG ellen nem éri meg 3betelni, LAG ellen meg nem éri meg foldolni, mert elég gyakran rád fogja tolni a stacksize-ok miatt any2-val kb, mivel elég nagy nyomást tud rád helyezni a 2 4-5bb-s stack miatt, és a 11bb-s stack miatt.

    99 itt szerintem 100%-ban call, aztán az ellenfél postflop tendenciái alapján vagy berámoljuk, vagy dobjuk (szóval nem mining célú call pre).
    Szerintem azert jo itt ez a jatek, mert...

    1.) Bubble + 2 jatekos is 5BB koruli stack-el vergodik.
    2.) Van egy UTG limp (statok alapjan ez vagy junk vagy csapda, de ahogy ment a jatek, gondolom mar csinalt limp-foldot emberunk korabban), amit 3x-el izolal hosunk.
    3.) Es erre erkezik egy 2.5x 3-bet, amivel iszonyatos erot demonstral ellenfelunk. Gyakorlatilag 5-bol 3 jatekost all-in hiv.
    4.) Szemely szerint itt kb. KK+ lenne az amivel visszatolom ra. Statok nelkul nekem insta muck lenne AKs is.

    Es akkor a szamok: 780 zseton a pot, ellenfelunk 840-et kockaztat. Ha 55% korul dob mindenki, akkor mar pluszos. Velemenyem szerint ennel gyakrabban lesz itt korfold. Es akkor azt az esetet meg nem is vettuk figyelembe, ami valojaban tortent. Pozicioban nezhetsz flop-ot.

  4. #1284
    Fanatikus tag partycsabi avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 23.
    Hely
    veszprém
    Hozzászólások
    243

    Alapbeállítás

    Idézet Maxxxika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha észrevetted volna eléggé lecsökkentettem a "síró hozzászólásokat", de november eleje óta rágom a kefét, és túl gyakran kapok ki ilyen pofátlan módon. Az AA handnél abban igazad van, hogy AKQ flopon nem teszi be, de mondjuk bármi másnál igen.
    Ha nem tetszik a hozzászólásom, akkor ugord át, nem kell véleményezni.
    De csak hogy örüljél, itt a legelső mai játszma, hogy megalapozza a hangulatom:
    Hand replayer beillesztése a fórumra (segédlet)
    Ne feledd hogy komoly flösshúzója is volt flopon... Amúgy ez 15$-on volt? Ha ilyen komoly a mezőny akkor alig várom h meglegyen a 100BI aztán jövök... Remélem már csak 1 hónap!
    SN halad? 250.000FPP?

  5. #1285
    Fanatikus tag urbanpoet303 avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 22.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    348

    Alapbeállítás

    Idézet Maxxxika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha észrevetted volna eléggé lecsökkentettem a "síró hozzászólásokat", de november eleje óta rágom a kefét, és túl gyakran kapok ki ilyen pofátlan módon. Az AA handnél abban igazad van, hogy AKQ flopon nem teszi be, de mondjuk bármi másnál igen.
    Ha nem tetszik a hozzászólásom, akkor ugord át, nem kell véleményezni.
    De csak hogy örüljél, itt a legelső mai játszma, hogy megalapozza a hangulatom:
    Hand replayer beillesztése a fórumra (segédlet)
    OK, fair enough. Ezentul, akkor atugrom majd a siros hsz-eket, de valahogy akkor is olyan erzesem van teged olvasva, mint amikor a 10 millas BMW-bol kipattano vallalkozo panaszkodik, hogy nem megy a biznisz.

    A peldahand:

    Masodik vakszinten vagyunk, sok action nem lehetett eddig, mert mind a 10-en bent vagytok meg + a stack meretek is eleg hasonloak. Jon egy UTG+1 minraise, majd egy MP flat. Mit szeretnel elerni a 180-as emeleseddel? Mi a terv, ha kapsz egy 4-betet?

  6. #1286
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Idézet partycsabi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    SN halad? 250.000FPP?
    Még 2000 Vpp


    Idézet urbanpoet303 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    OK, fair enough. Ezentul, akkor atugrom majd a siros hsz-eket, de valahogy akkor is olyan erzesem van teged olvasva, mint amikor a 10 millas BMW-bol kipattano vallalkozo panaszkodik, hogy nem megy a biznisz.

    A peldahand:

    Masodik vakszinten vagyunk, sok action nem lehetett eddig, mert mind a 10-en bent vagytok meg + a stack meretek is eleg hasonloak. Jon egy UTG+1 minraise, majd egy MP flat. Mit szeretnel elerni a 180-as emeleseddel? Mi a terv, ha kapsz egy 4-betet?
    Most meg már vizsgáztatsz is?
    A célom leszűkiteni a mezőnyt-ha nem emelek, valószínű öten nézünk flopot- és átvenni az agressziót. 4betre általában eldobom.
    Utoljára módosítva: Maxxxika által: 2011. 12. 11. 15:48

  7. #1287
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    urban: nekem akkor sem tetszik, mivel nem tud akkora nyomást helyezni a CL-re mint a CL rá. Nem akarom ragozni (elég sok magyar F50-ezik), de én a CL helyében tudnék néhány kellemetlen percet szerezni annak aki minden marginális handdel ilyen stackek mellett elkezd 3betelgetni oké, hogy erőt jelent a legtöbb esetben a 3betje, de szerintem itt iszonyat szűk range-el adhatja a 4bet allinunkat...és ha láttam hasonló helyzetben szélesebb range-l 3betelni, akkor iszonyat lightan fogom rátolni CL-ként, mert kb olyan mintha nyomtatnám a pénzt, olyan gyakran kell 3bet-foldolnia.

    Maxxxika handjére: Én JJ-t nem 3betelném 1st level, persze ez lehet leak, de bepakolni nem akarom vele, elég sok kellemetlen board jöhet rá, és az ellenfelek CS-k (legalábbis abból kiindulva, hogy megadták vagy 4-en), MW potban meg nehezen játszható hand, a flopok fele kellemetlen lesz (any Q/K/Axx, minden kőr/káró monotone, minden mid-low kapcsolódó (568, 679 típusú), minden drawheavy (mondjuk 67xFD) ).

    Inkább kis potot játszanék IP az adott szituációban
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  8. #1288
    Fanatikus tag urbanpoet303 avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 22.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    348

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    urban: nekem akkor sem tetszik, mivel nem tud akkora nyomást helyezni a CL-re mint a CL rá. Nem akarom ragozni (elég sok magyar F50-ezik), de én a CL helyében tudnék néhány kellemetlen percet szerezni annak aki minden marginális handdel ilyen stackek mellett elkezd 3betelgetni oké, hogy erőt jelent a legtöbb esetben a 3betje, de szerintem itt iszonyat szűk range-el adhatja a 4bet allinunkat...és ha láttam hasonló helyzetben szélesebb range-l 3betelni, akkor iszonyat lightan fogom rátolni CL-ként, mert kb olyan mintha nyomtatnám a pénzt, olyan gyakran kell 3bet-foldolnia.

    Maxxxika handjére: Én JJ-t nem 3betelném 1st level, persze ez lehet leak, de bepakolni nem akarom vele, elég sok kellemetlen board jöhet rá, és az ellenfelek CS-k (legalábbis abból kiindulva, hogy megadták vagy 4-en), MW potban meg nehezen játszható hand, a flopok fele kellemetlen lesz (any Q/K/Axx, minden kőr/káró monotone, minden mid-low kapcsolódó (568, 679 típusú), minden drawheavy (mondjuk 67xFD) ).

    Inkább kis potot játszanék IP az adott szituációban
    Igen, ha van mar elegendo hand-em az ellenfelrol, es azt latom, hogy gyakran 3-betel ilyen szituacioban, akkor termeszetesen nekem is nyilik az a KK+ range.

    JJ-re visszaterve, nem vizsgaztatni akarlak Maxxxika, csak kivancsi voltam a gondolatmenetre, hogy miert is "jo" UTG+1 emelest JJ-vel 3-betelni 50BB deepen.

  9. #1289
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 06. 16.
    Hozzászólások
    756

    Alapbeállítás

    Egyébként ebben teljesen egyetértek, hogy Maxxxika neked nem kéne "sírnod"... másoknak álom, hogy a nyereséget felét elérjék, és akkor az megy, hogy hányszor mákoltak le. Lejátszol több ezer handet egy nap, simán lehet találni egy ekkora mákolást, csak azt nem értem, hogy ezt egyáltalán hogyan jegyezheted meg.

    Idén top10-ben vagy midstakes Fifty50-n... ne legyél már Phil Hellmuth hogy ez sem elég... Lehet hogy ebben a hónapban először nem lesz $1000 feletti profitod (RB NÉLKÜL!!!) mindjárt sajnállak is, komolyan.

  10. #1290
    Idegen
    Csatlakozott
    2011. 01. 18.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    4

    Mosoly

    Sziasztok!!!

    Nem régen kezdtem el játszani fifty50-et és jó lenne valami stratégia. Tudnátok nekem ebben segíteni?

    Előre is köszönöm!

    GL

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •