Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (16) összesen
Like Tree2Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2011. 12. 21

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2011. 12. 21

    Lapok:
    Játék:NLHE HUSNG $50
    Játékosok:2 fő
    Pozició:BB
    Kis vak:25
    Nagy vak:50
    A tegnapi parti folytatása. 37 nagyvak deepen, egyenlő zsetonállásnál ellenfeled limpel, Te pedig azt mondod lássuk a flopot. Ami A42 lapokat hoz. A flopon te check/callozol egy 50-es betet. A turn 2. A checked után ellenfeled 125 öt emel a 200-as potba, amire Te 350-ig visszaemelsz. Ellenfeled gondolkodás nélkül clickback-el 575-re emelve a licitet. Ezt az emelést Te csak megadod. a riverre K érkezik. Ellenfeled 500at hiv az 1350es potba, 670-et hagyva maga előtt. Infó az ellenfélről: Kevés hand alapján (25) inkább csak benyomásaid vannak mint valódi readed. Steal 24%, SB 76%, BB 70%, AF 2, AGG 34% Ellenfeled neve Allin2010_y. Mit teszel?

    Tovább a partihoz

  2. #2
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    ****a. Én mindkét napon allin mentem. :S
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

  3. #3
    PA addict Orang3J3ws99 avatara
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.119

    Alapbeállítás

    Sima
    A Monopolyban is van ICM hatás! - OwnControl

    Blog: http://www.pokerakademia.com/poker_blogok/orang3j3ws99/

  4. #4
    Fanatikus tag kistaska avatara
    Csatlakozott
    2011. 12. 01.
    Hely
    Érd
    Hozzászólások
    275

    Alapbeállítás

    Érdekes rossz indoklás,ami vitaindítónak tökéletes.

  5. #5
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 04. 07.
    Hozzászólások
    393

    Alapbeállítás

    Én is nem győztem AI menni. :-)
    Talán nem véletlenül nem erőltettem eddig a HU-t?!
    Pedig kellene!

  6. #6
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2011. 05. 25.
    Hozzászólások
    83

    Alapbeállítás

    én sem értek egyet a megoldással, headsup vagyunk, szóval csak elvétve lesz nála az a 3-4 lapkombináció ami ver minket, ráadásul még akár ki is fizethet minket Ax-el, szóval szerintem be kell tolni. ha itt csak callolunk, akkor lesz rólunk egy szép note-ja a parti után, és ha ezt a lapot így játszottuk meg, akkor később elég sok blöffünket el fogja kapni (mert nagyon polarizált lesz a range-ünk, ha itt nem mondunk all-int, akkor leeseik majd neki hogy kb csak nutsal megyünk all-in a riveren, és az erős zsugákat lassítjuk a turnön), ami kettesben nem egy jó dolog. szóval ezt mindenképp be kell tolni, ha épp megver, akkor meg elkönyvelni coolernek, és nyitni a következő headsupot.
    MrCharger426 likes this.

  7. #7
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás

    Idézet Sandrino eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    én sem értek egyet a megoldással, headsup vagyunk, szóval csak elvétve lesz nála az a 3-4 lapkombináció ami ver minket, ráadásul még akár ki is fizethet minket Ax-el, szóval szerintem be kell tolni.
    Az, hogy kevés lapkombináció ver minket kevés ahhoz hogy jó legyen az allinünk. Arra van szükségünk hogy a range ami calloz azt verjük. Tekintve hogy semmi kettest nem verünk már, gyakorlatilag csak az Ax ek lehetnek amivel callozhat itt és verjük. Ha nem tud rosszabbal callozni akkor nem tehetünk mást mint blöffcatchelünk mert a J magast úgyis dobni fogja allinre.

    Idézet Sandrino eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ha itt csak callolunk, akkor lesz rólunk egy szép note-ja a parti után, és ha ezt a lapot így játszottuk meg, akkor később elég sok blöffünket el fogja kapni (mert nagyon polarizált lesz a range-ünk, ha itt nem mondunk all-int, akkor leeseik majd neki hogy kb csak nutsal megyünk all-in a riveren, és az erős zsugákat lassítjuk a turnön), ami kettesben nem egy jó dolog. szóval ezt mindenképp be kell tolni, ha épp megver, akkor meg elkönyvelni coolernek, és nyitni a következő headsupot.
    Azzal a notetal nem sokra megy amit ebben a partiban rólunk ir. Nem hinném hogy lenne regulár aki 40-60bb deepen ch/call flop ch/raise/call turn után gyakorlatilag fold equity nélkül ch/r blöffölni fog. Itt max a fiss fog blöffölni OOP, az erős lap ch/calloz vagy ch/raisel.

    Az meg hogy beletoljuk a jobb lapba és elkönyveljük coolernek sztem nem egy jó felfogás. Érdemesebb inkább kistoveozni hogy milyen range fog callozni és ha +EV a push akkor betolni. Ha ott veszitünk, na az cooler, de ha nincs elég rosszabb lap ami callozza az allin és úgy vesztünk -HU ide vagy oda- az a legkevésbé sem az.

    Ha ellenfelünk a csatolt range-el hajalndó (vagy ennél feszesebben) allint callozni akkor minuszos lesz a river push.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Pokershark backing

    PA HU Coach

    Barátné skype-on: ellenfelem nem egy, de néhány kasszát is megad a flopon

  8. #8
    PA addict reirreT avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 24.
    Hely
    Dún Laoghaire
    Hozzászólások
    2.161

    Alapbeállítás

    Nem játszom HU-t, de nem látom hogy preflop limp után hol lenne az a rengeteg Ax nála amelyik örömmel fizetne.
    “I'd rather be lucky than good.”

  9. #9
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2011. 05. 25.
    Hozzászólások
    83

    Alapbeállítás

    Kedves mrj! (azért nem válaszként írok, mert nem akarom hogy túl hosszú legyen a hsz)

    Logikusan végiggondolva mi lehet nála ami ver minket? van ugye a 3-5, amit nem hiszem hogy ezen a flopon így játszana, a 44 és a 24, amit szintén nem így játszik az ember ilyen floppon (egyszerűen azért, mert totál airtől úgysem kap később sem valuet, viszont flösshúzok, Ax-ek, A+sorhúzók mind adnak még akciót), szóval ezzel a három lappal (35, 44, 24) nem check-calloz floppon. Marad az AA, KK, szintén nem így játssza (KK-t biztos), illetve A2 és K2, de ehhez ugye az kell hogy nála legyen a maradék 1db kettes, és a maradék 3db A vagy K, de valószínűleg A2 sem check-call a floppon. (írj légyszi ha valamivel nem értesz egyet)

    Így ezek alapján egyszerűen nem tudok olyan lapot adni a kezébe ami megver és így játszik vele (egyedül a K2-re illik ez a megjátszás), és mivel riveren beemelte a zsetonjai majdnem felét, így nem látok okot arra hogy ne menjünk all-in. Lehet nem fog kifizetni, de az esetek hatalmas százalékában nálunk lesz itt a jobb lap, és szerintem fog annyiszor kifizetni minket gyengébbel, mint ahányszor jobb lapba toljuk bele. Vagy rosszul látom a helyzetet?

  10. #10
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás

    Idézet Sandrino eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Logikusan végiggondolva mi lehet nála ami ver minket? van ugye a 3-5, amit nem hiszem hogy ezen a flopon így játszana, a 44 és a 24, amit szintén nem így játszik az ember ilyen floppon (egyszerűen azért, mert totál airtől úgysem kap később sem valuet, viszont flösshúzok, Ax-ek, A+sorhúzók mind adnak még akciót), szóval ezzel a három lappal (35, 44, 24) nem check-calloz floppon. Marad az AA, KK, szintén nem így játssza (KK-t biztos), illetve A2 és K2, de ehhez ugye az kell hogy nála legyen a maradék 1db kettes, és a maradék 3db A vagy K, de valószínűleg A2 sem check-call a floppon. (írj légyszi ha valamivel nem értesz egyet)
    Ő betelt poziból, mi ch/calloztunk nem ő. Valójában neki csak agressziv actionje volt postflop, neki minden monster benne van a range-ében leszámitva a KK-t. Nem full house Ax ből viszont kevesebb lesz nála, mert azzal a turn játék nagyon buta lenne.
    Utoljára módosítva: mrj által: 2011. 12. 21. 21:12
    Pokershark backing

    PA HU Coach

    Barátné skype-on: ellenfelem nem egy, de néhány kasszát is megad a flopon

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •