Szavazás eredménye: Mennyit szabad a vagyonodból pókertőkére áldozni?

Szavazók
116. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • A nulláról kell építkezni, nem szabad befizetni

    13 11,21%
  • Csak egyszer szabad befizetni, minimális összeget, 50 USD alatti összeget

    20 17,24%
  • A készpénz vagyon max. 5 %-át

    17 14,66%
  • A készpénz vagyon max. 10 %-át

    21 18,10%
  • A készpénz vagyon max. 20 %-át

    3 2,59%
  • A készpénz vagyon max. 30 %-át

    5 4,31%
  • Akár a teljes vagyonod lehet pókertőke, ha helyes bankroll menedzsmentet használsz

    37 31,90%
Oldal: 4 / 4 ElsőElső ... 234
Eredmény: 31 - 38 (38) összesen
  1. #31
    Őstag RegGeri avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 03.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bankrollmanagementnek pont az a lényege, hogy nem úszhat el, mert meghatározott beülő számnál kötelez a visszalépésre.
    Tehát csak a ráfordított idő úszhat el.
    Teljesen igazad van, de mi történik azzal, aki a legalacsonyabb téten is bukik eleinte? Annak el fog úszni az első x befizetése, BRM ide vagy oda. Egyébként abból indultam ki, hogy nem fog NL10-nél alacsonyabb limiten játszani, azért írtam a fentieket.
    Utoljára módosítva: RegGeri által: 2011. 12. 27. 09:43
    "Ha meg megad, akkor várjuk a csodát." szekelygore

  2. #32
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Idézet sinner81 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...

    A pókert most komolyabb vizekre akarom terelni, a nagy kérdés az, hogy a vagyonom hány %-át "áldozzam" be pókertőkének. Szerencsére olyan helyzetben vagyok, hogy van egy jól működő cégem, és átlagon felüli vagyonnal rendelkezem. Ettől függetlenül természetesen hülyeséget nem akarok csinálni, nem az a célom, hogy ebből bukjak egy rendeset.

    ...
    Lehet, hogy meglepő lesz a tanács, pont tőlem, de az előzmények alapján, amit leírtál azt javaslom, hogy ne kezdj komolyabb szinten a pókerrel foglalkozni. Bár nem írtad, hogy mi a fő motivációd, miért kezdenél most komolyabban foglalkozni vele, de így látatlanban azt mondom, hogy nem fogod tőle megkapni azt a dolgot, amit vársz tőle.

    Most azt gondolod, hogy a céged mellett már egyre több szabadidőd van, és valami újabb hasznos dologgal szeretnél foglalkozni, amiből ráadásul egy csomó pénzt kereshetsz, sőt még mennyire menő dolog is. A valóság az lesz, hogy amint egyre jobban belemerülsz a tanulásba és a fejlődésbe, egyre több és több idődet fogja felemészteni, és ha igazi küzdő típus vagy, akkor hajszolni is fogod ezt minden energiáddal. Közben pedig azt veszed majd észre, hogy egyre kevesebbet foglalkozol a cégeddel, ami szép lassan elkezd visszaesni emiatt.

    Hidd el, tapasztalatból beszélek. Van némi hasonlóság a kettőnk helyzetében, csak én már túl vagyon azon, hogy majdnem ráment a cégem, és már több tapasztalat birtokában jobban tudom kezelni a helyzetet, illetve valószínűleg a kiinduló motivációm is más volt. Erre persze most legyintesz, és szentül meg vagy győződve, hogy nálad ez nem így lesz.

    Ami még nagyon fontos, hogy mivel nem függsz igazán ettől a plusz bevételtől, ezért egy nagy plusz motiváció is kiesik majd, hogy pénzt akarsz nyerni, amire nagyon vágysz.

    Már írták itt előttem, hogy jobban jársz, ha helyette választasz valami más elfoglaltságot (kirándulás, olvasás, sport), ami lelkileg is épít, azzal sokkal jobban jársz.

    Ha ennek ellenére mégis úgy döntesz, hogy komolyan belevágsz, akkor néha tarts revíziót és gondold át azokat a dolgokat, amit most leírtam.

    Bárhogy is döntesz: GL!

  3. #33
    Őstag WARETRAPS avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 24.
    Hely
    svájci Alpok
    Hozzászólások
    1.319

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bankrollmanagementnek pont az a lényege, hogy nem úszhat el, mert meghatározott beülő számnál kötelez a visszalépésre.
    Tehát csak a ráfordított idő úszhat el.
    Aki folyamatosan bukik visszalépéskor a kisebb limiteken is annak elúszhat az egész
    No Time For Nuts

  4. #34
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 03. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.272

    Alapbeállítás

    egy gyors számítás NL 6max-ra:

    szerintem 500 usd pont elég, ez 50 beülő NL10-en.

    mondjuk jól megy a játék: legyen 4bb/100 a nyereség, + 2bb/100 a rakeback = 60 cent / 100 leosztás. ezzel a tempóval 80-90.000 hand alatt megduplázhatod a bankrollodat, és feljebb léphetsz egy szintet. ez kb. 2 hónapig tart.

    ha minden jól megy - rengeteg tanulás mellett - fél év alatt eljuthatsz NL100-ra. itt is tartod a 4bb/100+2bb/100 szintet, azaz 6 dollárt keresel 100 leosztásonként. havi 40-50K handet játszva az havi 2500-3000 usd.

    ezek a számok egy átlagos regulár számai. lehet velük vitatkozni (kinek nagyobb a répája...) de nem érdemes, mert a PTR-n egy csomó reget megnéztem. a winrate nagyjából 0 és 8 bb/100 között szórást mutat, a nagyátlag 4bb/100. (azaz 2 ptbb/100)

    NL100 felett már egyre nehezebb az élet. semmi nem garantálja, hogy mondjuk NL400-on vagy NL1000-en stabil nyerő tudnál lenni, akármennyit is tanulsz. ugyanúgy ahogy nem lesz mindenkiből top 100-as teniszező aki napi 8 órát edz, de lehet hogy még top 1000-es sem...

    tehát összefoglalva: átlagos képességekkel, nagy szorgalommal, nyugodt érzelmi háttérrel, hosszútávú stressz tűréssel, stb. átlagos grinderként havi 2.500-3.000 usd-t tudnál keresni. a mezőny egyre nehezebb, a magánéletet egyre jobban alá kell rendelni a játéknak. nem tudom ez az összeg kinek kevés, kinek sok, de a 100 leggazdagabb magyar listáján még sokáig nem fogunk póker játékost látni.

  5. #35
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Idézet sinner81 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ami még kérdés, mit javasoltok limitváltással kapcsolatosan? Mikor merészkedjek feljebb majd?
    Pker blogok / R1per2 / I. Blog archvum - kezdetek 2008 | Online poker, Rakeback, Pker bnusz

    Pker blogok / R1per2 / Bankroll boost | Online poker, Rakeback, Pker bnusz

    Két szélsőséges példa a bankroll management és szintlépés kezelésére. Hiába mindkettőt én csináltam, nagyban különböznek. Ha elolvasod őket látni fogod, mennyi szempontot figyelembe lehet venni egy ilyen szabályrendszer kialakításában.
    A közös szempont mindig az, hogy motiváljon, és jó hatással legyen a játékod fejlődésére, sok kis rövid nehéz, de reálisan elérhető célok sorozata.


    BennyGothiv eredeti hozzászólása:
    Mindig jó érzés ha egy az élet más területén sikeres ember grindre adja a fejét.
    ugyanezt gondolom én is sok sikert terveid eléréséhez!
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2011. 12. 28. 09:26
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

Oldal: 4 / 4 ElsőElső ... 234

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •