Oldal: 2 / 37 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (369) összesen
Like Tree82Likes

Téma: Alternatív befektetési lehetőségek pókereseknek (?)

  1. #11
    Fanatikus tag mátííí avatara
    Csatlakozott
    2011. 01. 11.
    Hozzászólások
    457

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Üdv Mindenkinek!

    Egyik fórumtárs blog bejegyzése alatt kibontakozott egy kis eszmecsere arról, hogy a mai világban mibe is lenne érdemes befektetni pénzünket a pókeren kívül. Ezt szeretném rendezett formában ebben a topciban folytatni.

    Ahogy észrevettem, ez rajtam kívül másokat is foglalkoztat, ebben a topicban meg lehetne tárgyalni a lehetőségeket, ötleteket.

    Én nagyon jó gondolatnak tartom ha valaki szeretné a rollja egy részét más módon is "fialtatni", de ezzel együtt teljesen laikus és kezdő is vagyok ezen a téren, remélem másokkal együtt sok olyan dolgot is olvashatok majd ami megkönnyíti a döntésemet.

    Kezdeném is:

    Én személy szerint viszonylag kis tőkével is elkezdhető, mindenképpen hosszútávú befektetésre gondoltam. Így pl. interneten utána olvasva a befektetési aranyat gondolom számomra legjobbnak. Most külön nem sorolnám fel az előnyeit vagy hátrányait mert ez mindenki pár perc keresés után sokkal hitelesebb forrásból kiderítheti, és ha erre is kiterjed a topic, biztos lesznek bőven érvek és ellenérvek.

    Jöhet ide minden a tőzsdézéstől kezdve a termőföld vásárlásig gyakorlatilag bármi ötlet - hozzászólás - reakció. DE (!!) mindenkit kérnék, hogy a komolytalan, provokatív és egyéb offtopic dolgokat mellőzze!

    Jó eszmecserét!
    na akkor én elmondom nektek h tudok segíteni.akinek van vmennyi tőkéje(itt nemkell milliókra gondolni elég pár széz ezer)az szóljon.konkrétan a tőzsdére hegyezném ki a dolgot.drága jó édesapámnak tőzsdei körrel foglalkozó cége van.ezzel kapcoslatba van kockázatmentes befektetésre lehetőseg.ha valakit érdekel az írjon és eltudok mondani egykét részletet

  2. #12
    Fanatikus tag mátííí avatara
    Csatlakozott
    2011. 01. 11.
    Hozzászólások
    457

    Alapbeállítás

    Idézet rockett eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    engem olyan dolgok érdekelnének amik viszonylag kis kockázattal járnak és kisebb összegekről beszéljünk, mondjuk nem pár milla, csak pár száz k HUF...
    Én tudok egy két tippettőzsde témábanelég hozzá pár százezer HUFa gondolod dumálhatunk majd róla

  3. #13
    Újonc
    Csatlakozott
    2010. 05. 17.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    21

    Alapbeállítás

    oops, sorry, nem tudok olvasni


    ergo nagyon hasonló lehet egy "aranyos" program, mint egy UL. Azt nehéz lenne megjósolni, hogy melyik fog jobban hozni ebben az évtizedben (én egy strigulát azért húzok a részvényekhez).


    a fizetési kötelezettséget én továbbra is előnynek tartom, hiszen az emberek 95%-a érzelmi és nem racionális alapon dönt (á, inkább megveszem ezt a tv-t, minthogy megtakarítsak - hiszen azonnal jó vs később jó). Neked, aki tudja mit csinál, nem feltétlen előny, de másik 19-nek igen.
    persze nem ez az egész eszmefuttatás célja, hogy jó-e vagy sem.

    ha egy nagy deviza bedől, akkor rántja magával a többit is, tehát mindegy, hogy miben vetted (pláne ha virtuális az arany) - jól gondolom?


    azzal teljesen egyetértek, hogy több területen kell hogy legyen vagyonod, ha egy kiesik, ott a többi (mondjuk egy arany, UL, részvény, likvid pénz, ingatlan, föld kombó egész jónak tűnik).
    így ki lehet védeni az egyes elemek áron alul történő eladását.

    a lényeg kb. annyi lehetne, hogy a kicsitől a nagyig, el kell kezdeni építeni!
    Utoljára módosítva: proxxi által: 2011. 12. 28. 00:57 Oka: lényeg

  4. #14
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 09. 06.
    Hely
    Hédervár
    Hozzászólások
    443

    Alapbeállítás

    Idézet proxxi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ha egy nagy deviza bedől, akkor rántja magával a többit is, tehát mindegy, hogy miben vetted (pláne ha virtuális az arany) - jól gondolom?
    Szigorúan fizikai befektetési aranyról beszélünk. Amit eláshatsz a kertben, ha úgy tartja kedved

  5. #15
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Idézet mátííí eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én tudok egy két tippettőzsde témábanelég hozzá pár százezer HUFa gondolod dumálhatunk majd róla
    mennyire fér össze az alacsony kockázatú befektetés fogalmával?
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  6. #16
    Fanatikus tag mátííí avatara
    Csatlakozott
    2011. 01. 11.
    Hozzászólások
    457

    Alapbeállítás

    Idézet rockett eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    mennyire fér össze az alacsony kockázatú befektetés fogalmával?
    Ht figyelj arról van szó h tőzsdei robotokkal is foglalkoznak.ami konkrétannem tudom h mit takar meg h mennyit kell fizetni meg h de ha gondolod konkrétan megtudakolhatom.de annyi h beteszed a pénzed az meg dolgozik magától.és ha jól tudom de mondom nem akarok konkrét számot mondani de 20% plusszt hoz per hó.de mondom a érdekel titeket utána kérdezek mindennek rendesen mert már elfelejtettem.

  7. #17
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Idézet mátííí eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ht figyelj arról van szó h tőzsdei robotokkal is foglalkoznak.ami konkrétannem tudom h mit takar meg h mennyit kell fizetni meg h de ha gondolod konkrétan megtudakolhatom.de annyi h beteszed a pénzed az meg dolgozik magától.és ha jól tudom de mondom nem akarok konkrét számot mondani de 20% plusszt hoz per hó.de mondom a érdekel titeket utána kérdezek mindennek rendesen mert már elfelejtettem.
    20%/hó?? ez túl szép, hogy igaz legyen... akkor 1 millió Ft befektetésből vígan elélnék láblógatva 5 hó után meg meg is térülne :P ilyen nincs
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  8. #18
    PA addict Orang3J3ws99 avatara
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.119

    Alapbeállítás

    Én túl félős vagyok, hogy magánszemélyként fektessek be. Nálam az offshore cég nyert eddig. Amit Mabohai írt azzal maximálisan egyet kell értenem, azonban én ingatlant sem itthon vennék és biztos nem magánszemélyként.
    A Monopolyban is van ICM hatás! - OwnControl

    Blog: http://www.pokerakademia.com/poker_blogok/orang3j3ws99/

  9. #19
    Tag weeee7 avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 27.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    120

    Alapbeállítás

    Idézet Orang3J3ws99 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én túl félős vagyok, hogy magánszemélyként fektessek be. Nálam az offshore cég nyert eddig. Amit Mabohai írt azzal maximálisan egyet kell értenem, azonban én ingatlant sem itthon vennék és biztos nem magánszemélyként.
    Mitől kell félni? (Nem kötekedésből kérdezem, érdekel.) Szerinted milyen összegtől éri meg offshore céggel bíbelődni?

  10. #20
    PA addict Orang3J3ws99 avatara
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.119

    Alapbeállítás

    Idézet weeee7 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mitől kell félni? (Nem kötekedésből kérdezem, érdekel.) Szerinted milyen összegtől éri meg offshore céggel bíbelődni?
    Cégként könnyebb mozgatnod a vagyonod, illetve rengeteg adókedvezményed van, amit magánszemélyként nem tudsz felhasználni.

    Egy offshore cég éves költsége a bejelentés helyétől függően 800-1400 USD. Amennyiben az adókedvezmények meghaladják az éves 1400 USD-t, már megéri.
    A Monopolyban is van ICM hatás! - OwnControl

    Blog: http://www.pokerakademia.com/poker_blogok/orang3j3ws99/

Oldal: 2 / 37 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •