Oldal: 2 / 10 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (94) összesen
Like Tree6Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2012. 01. 06

  1. #11
    PA addict CantusPutnok avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 22.
    Hely
    nem Putnok
    Hozzászólások
    2.454

    Alapbeállítás

    Szusza meg az ő light 3betje ellen eeeeeasy eeeeeasy kóll. Mondom ezt anélkül, hogy válaszoltam volna.
    "If we can see both positive and negative variance in its entirety, then we will be able to remove our emotions from the game.

    This allows us to make better decisions, expedite the learning process, tilt less, and make better bankroll decisions."

    - threads13 -

    "mondjuk 9/9 ellen még 2 hátlappal is betettem volna" - RMVernyul -

  2. #12
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet redoubtable eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amúgy fold. De Szuszának call.
    Részesedés Nyert Osztozás

    CO 65.34% 64.83% 0.50% JJ

    BB 34.66% 34.16% 0.50% 22+, A5s+, K9s+, QTs+, J9s+, T8s+, 98s, ATo+, KQo


    65% EQ van a resteal range ellen és ezt megcsinálja egy $5 -os reg is, szvsz ez szinte mindig kötelező call. Ekkora EQ -vel egyszerűen nem szabad JJ -t dobni! Nem hogy Szusza ellen, de a játékosok legnagyobb része ellen sem.
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  3. #13
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    nagyon könnyű call, tekintve, hogy szusza itt nagyon light és ráadásul covereljük: ha bukjuk ezt még mindig becsúszhatunk itm-be. meg amúgy is "az élet játék, játszd"
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  4. #14
    Fanatikus tag dzsokesz avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 08.
    Hely
    8
    Hozzászólások
    206

    Alapbeállítás

    sima fold, bubble után lazán feldupláznak

  5. #15
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Részesedés Nyert Osztozás

    CO 65.34% 64.83% 0.50% JJ

    BB 34.66% 34.16% 0.50% 22+, A5s+, K9s+, QTs+, J9s+, T8s+, 98s, ATo+, KQo


    65% EQ van a resteal range ellen és ezt megcsinálja egy $5 -os reg is, szvsz ez szinte mindig kötelező call. Ekkora EQ -vel egyszerűen nem szabad JJ -t dobni! Nem hogy Szusza ellen, de a játékosok legnagyobb része ellen sem.
    Nekem a 20K$ többet érne mint a 65% os EQ. Egyébként én is azt mondom hogy a versenyt kell megnyerni és nem ITM érni. De azt 20$ os versenyeken mondom. Jelen pillanatban nekem a 20K$ kéne inkább elsősorban.
    tRomf29 likes this.
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

  6. #16
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Ja és én is a callra nyomtam. De egy ismeretlennek tuti foldolnám.
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

  7. #17
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet redoubtable eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekem a 20K$ többet érne mint a 65% os EQ. Egyébként én is azt mondom hogy a versenyt kell megnyerni és nem ITM érni. De azt 20$ os versenyeken mondom. Jelen pillanatban nekem a 20K$ kéne inkább elsősorban.

    És mi garantálja, ha ezt a kb. nut lapot itt eldobod, hogy a következő körben nem tolod bele a KK -t egy AA -ba és esel ki bubbleben? Ugyan már.. Szerintem aki fél meglépni ilyen +EV callokat, annak nem a poker a legideálisabb játékforma.
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  8. #18
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 01. 07.
    Hozzászólások
    40

    Alapbeállítás

    Alapvetően egyetértek a helyzetértékeléssel de azért vmit hozzáfűznék:

    Ebben a szakaszban kb 18-20asztalon mehet a játék(kb1500indulo, 15%ITM, és akkor még nagyon alábecsültem a dolgokat). PCAn nagyon sok a pro, aki kihasználja a bubble faktort, ezért feltételezhetjük, h minden egyes leosztás alatt (nyilván hand for hand van) minden asztalon lesz mondjuk 0.75 push átlagosan(lesz olyana sztal, ahol körfold lesz).
    Tehát a következő 4 leosztás alkalmával (amíg ránk nem ér a BB) alsóhangon 4x18x0.75=54 push lesz összesen, amiből feltételezhetjük, hogy minden 3.ra lesz megadás, ami 18, és mondjuk ebből minden második, tehát összesen 9olyan játékosok esetében történik, akik kieshetnek.

    Most akkor aki ért a valószínűségszámításhoz számolja ki, hogy mennyi az esélye annak, hha mind a 9 flipp, akkor lesz-e kieső (nyilván többször lesz benne 70/30, és 80/20, de már csak flippek esetében is nagy szám jöhet ki).

    Ha ez a szám 80%feletti, akkor elég egyértelmű megadás, de:

    Ugyanilyen megfontolásból pedig hha BBig nincs kieső, akkor még 5-6szor tudunk dobni összesen, amig az utolso antenkat pakoljuk be (nyilván abban az esetben, amikor megadtuk, és buktuk az AI-t.). Ha ezt is beleszámoljuk, akkor kb 20 AI lessz az összes asztalon, nevezzük őket flippnek.

    Ezt is számolja ki vki, flippel, és mondjuk 60/40en (sztem ez utobbi lesz az átlag), és hha ez a szám 90%+ biztos, h beraknám, ugy mint egy hobbijátékos.


    Nyilván az egész megbukik, hha túlbecsültem a prok játékát, és mindenki ki akarja ülni az itmet, de a szuszas gondolatokbol kiindulva ez nem igaz.
    Utoljára módosítva: Vasi által: 2012. 01. 06. 14:32

  9. #19
    PA addict Jonas 77 avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 06.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    2.102

    Alapbeállítás

    Fold, és közben szólok Szuszának hogy mutassa a 72o-t
    Plan the work, work the plan...
    Blog: http://www.pokerakademia.com/poker_blogok/jonas_77/

  10. #20
    Őstag shiningKKingdom avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 19.
    Hely
    Baranya
    Hozzászólások
    1.067

    Alapbeállítás

    Ha tényleg fpp freerollból jutottam volna ki akkor 100szor inkább call mint fold és mincash. Ha direct buyin akkor már szóba jöhet a fold. (bár akkor meg valószínű megengedhetném magamnak a 10k-t és inkább call akkor is
    Utoljára módosítva: shiningKKingdom által: 2012. 01. 06. 14:41
    "Ha nincs szerencse, meg lehet b***ni!" <-- bagira43

Oldal: 2 / 10 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •