Oldal: 4 / 10 ElsőElső ... 23456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (94) összesen
Like Tree6Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2012. 01. 06

  1. #31
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Vasi gondolatmenetére visszatérve érdekes, de én pl. nem hinném, hogy egy szatról kijutott hobbijátékosnak eszébe jutna ezt végiggondolni, pláne ebben az éles szituban.

    Azon érdemesebb (?) lenne elgondolkozni, hogy mi van akkor, ha CO -ból emelünk JJ -vel ugyanebben a szituban (bubble) és BTN 35BB körüli stackből megpróbálkozik egy 2,5x 3bettel, amire Szusza AI megy BB -ből. BTN legyen mondjuk a hiperlight bigacsiga Vagy valami hasonlóan képzett aggro, a pozícióját védő játékos. Olyankor mi van? Sima fold?
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2012. 01. 06. 16:24
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  2. #32
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azon érdemesebb (?) lenne elgondolkozni, hogy mi van akkor, ha CO -ból emelünk JJ -vel ugyanebben a szituban (bubble és BTN 35BB körüli stackből megpróbálkozik egy 2,5x 3bettel, amire Szusza AI megy BB -ből. BTN legyen mondjuk a hiperlight bigacsiga Vagy valami hasonlóan képzett aggro, a pozícióját védő játékos. Olyankor mi van? Sima fold?
    ha szarsz a 20K$ ra beteszed ,ha nem szarsz rá akkor dobod.
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

  3. #33
    PA addict fejes1988 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    Somewhere over the rainbow
    Hozzászólások
    3.696

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt egyébként hibaként említi?
    Igen.
    " Üdv Barcelonából! Remélem Laci papa összecsomagolja a három nagyágyút! "

  4. #34
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Oké, hogy 20K$ sok pénz, de azért nem life changing money. Ha a 100K$ highrolleren lenne ez a hand 200K-ért, akkor én is dobnám. Így semmiképp. Akkora anyagi változást nem hoz hosszútávon, hogy emiatt -EVs döntéseket hozzak.
    Még mielőtt valaki betámad: A BR-em meg sem közelíti a 20K-t és nem azt mondom, hogy nem sok pénz az 5M Huf, de azért sok és sok között is van különbség.

    Instacall, és imádkozás a jó boardért

    Esetleg az is megoldás, hogy dobunk, kiüljük a 20K-t, aztán megyünk a PS-re 1K-s Hyper HuSNG-re flippelgetni vagy a PLO5K regeket boldogítjuk 4bi-vel
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  5. #35
    Fáradhatatlan grinder Abdul87HU avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 29.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    607

    Alapbeállítás

    Zoleee, neked 280k a havi fizud?

    easy call, ezért mentünk ki a bahamákra, hogy emlékezetes legyen és mi annál emlékezetesebb, hogy kiejtettük Szuszát?
    No brain mode = "That's ****ing lucky game!"

  6. #36
    Őstag daPEPEhu avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 19.
    Hozzászólások
    1.611

    Alapbeállítás

    Amúgy meg ha megadod és nem nyered meg akkor is marad 40K-ád és kiülöd, ja és szerintem annyiban hibás a feladat(mondjuk ez pont nem a komolyságról szól..), hogy bubble előtt szerintem nem 9-en ülnek az asztalon..?nem?

    Amúgy én megadnám(foldot nyomtam a leírás miatt..)..igaz nekem is sokat jelentene a 20K és szerintem kb. 2 éve még szerintem instafoldoltam volna..aki néha-néha játszik és fpp-s freerollokon jut ki az 99%, hogy dobni fog..meg vannak hobbi játékosok között is különbségek..nem mindegy, hogy eddig csak freerollozgatott és centes versenyeket játszott vagy alacsony-közepes téten játszik..első dobná, második adná kb...

  7. #37
    Őstag Palesz76 avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 03.
    Hely
    III.ker.
    Hozzászólások
    1.098

    Alapbeállítás

    Elsö dolog ami eszembe jutott!
    Szusza azért megy AI mert nagy kartyaja van!Csak nem egy magyar honfitarsat akar kiütni!?
    Mivel ö is beszél magyarul ( ami tilos a PCA-n)megkerdezném min ül!
    Elmondanám hogy csöves magyar fpp huszar vagyok- ha lemákolna adja vissza a buy int! Vagy % magábol!
    Ezután kérném a pincért egy üveg pezsgövel ,kitölteném az asztaltársaknak- kocintanánk( ez alatt hátha pénzbe ér a mezöny)
    ezután gálánsan Call!
    Szusza ha jövöre igy lessz és rámtolod ezt ne felejsd!!!
    "Ha kicsi a tét , a kedvem sötét"- Johny Firpo (zsugabubus)
    Nincs magas nevezési díj, csak kevés önbízalom.

  8. #38
    Tag
    Csatlakozott
    2010. 01. 25.
    Hely
    Bogács
    Hozzászólások
    113

    Alapbeállítás

    Idézet johnybest eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Vasi +1 a gondolatmenet, a feladvány szerint egy hobbyjátékosról van szó, szerintem egy hobbyjátékos itt ne adjon meg, ha már idáig eljutott, ebben az egy szituban nem érdekes az EQ, a többi asztalon szinte biztos ( jó, persze a pokerban semmi nem az) hogy meglesz a kieső a bubbleban,......a várható push/flip arányokat is nézve....szóval hobbyjátékosként elengedném és messzire hajítanám,...... és már rendelném is a pezsgőzéshez a Dom Perignont meg Mauritiusra a repjegyet....., gl, johnybest

    És a 20K$nak a felét elb@sznád egy hét alatt, ez jobb döntés mint +EVsen bepakolni???

  9. #39
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 08. 24.
    Hely
    bp
    Hozzászólások
    20

    Alapbeállítás

    ***** gyorsan callonám, mivel nem esek ki s már csak 1 kieső kell itmhez.. de ha ennyire fontos a pénz számomra akkkor eladtam volna a beülőmet.. elindulni a versenyen sokkal nagyobb kockázat, mint most ezt itt becallolni.. szóval egyértelműen téves a "helyes megoldás" illetve annak magyarázata. pont.

  10. #40
    PA addict
    Csatlakozott
    2007. 03. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.580

    Alapbeállítás

    Szerintem leírtam, hogy a helyes megoldás a call

    Sokan írogatnak akik még csak megközelítőleg sem voltak hasonló szituációban. Lehet kövezni, de szvsz ezen játékosok fele, nehezen, de dobna, ha ebbe a szituációba kerülne.

    A példában egy freerollozó játékosról van szó, akinek adta a kártya eddig. Nem a tudásáról híres, tehát a lifechanging money csak akkor áll a házhoz, ha a további 3 nap is mellette áll fortuna. Ennek valószínűsége eléggé minimális.

    Továbbá képzeld el a szerencsétlen freeroll huszárt, ha megadja, KQ-al szembesül, veszti a flipet, és mondjuk nemsokkal később kiesik bubbleként. Láttam én már közvetítésekkor 1,5-2 órás bubble fázisokat, még ekkora mezőnyökben is! A legtöbb hobbi player nincs felkészülve egy ilyen kiesés feldolgozására. (Természetesen van ilyen, de tapasztalataim szerint kevés)

    Gondoljunk bele még mélyebben. Itt a tuti 20k, amit aztán kamatoztathat life changing moneyra, apránként. Annak azért nagyobb esélyt adok. Plusz egy olyan pozitív érzéssel/töltéssel tér haza, ami még jó ideig kitart, és mint tudjuk ilyenkor jóval jobban fut a szekér...
    Éreztem a zavart az erőben tegnap, mert 7db 70/30-at buktam nagyjából zsinórban, de vélhetően Bélánál ezek kiegyenlítödtek Meg is nézem ma délután a Jedi visszatér-t a tv-ben, épp jókor adják by mario1212

Oldal: 4 / 10 ElsőElső ... 23456 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •