Oldal: 6 / 10 ElsőElső ... 45678 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 51 - 60 (94) összesen
Like Tree6Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2012. 01. 06

  1. #51
    Őstag qwertibie avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 23.
    Hozzászólások
    1.494

    Alapbeállítás

    btw ez egy megtörtént party ?

  2. #52
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 08. 24.
    Hely
    bp
    Hozzászólások
    20

    Alapbeállítás

    minél mélyebben gondolok bele annál inkább az a véleményem, hogy az a "freerollozó játékos" aki itt foldol az 100ból 100szor adja el a beülőjét.. ergó, nem tudja eldobni mert nincs is ott

    Idézet Zoleee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem leírtam, hogy a helyes megoldás a call

    Sokan írogatnak akik még csak megközelítőleg sem voltak hasonló szituációban. Lehet kövezni, de szvsz ezen játékosok fele, nehezen, de dobna, ha ebbe a szituációba kerülne.

    A példában egy freerollozó játékosról van szó, akinek adta a kártya eddig. Nem a tudásáról híres, tehát a lifechanging money csak akkor áll a házhoz, ha a további 3 nap is mellette áll fortuna. Ennek valószínűsége eléggé minimális.

    Továbbá képzeld el a szerencsétlen freeroll huszárt, ha megadja, KQ-al szembesül, veszti a flipet, és mondjuk nemsokkal később kiesik bubbleként. Láttam én már közvetítésekkor 1,5-2 órás bubble fázisokat, még ekkora mezőnyökben is! A legtöbb hobbi player nincs felkészülve egy ilyen kiesés feldolgozására. (Természetesen van ilyen, de tapasztalataim szerint kevés)

    Gondoljunk bele még mélyebben. Itt a tuti 20k, amit aztán kamatoztathat life changing moneyra, apránként. Annak azért nagyobb esélyt adok. Plusz egy olyan pozitív érzéssel/töltéssel tér haza, ami még jó ideig kitart, és mint tudjuk ilyenkor jóval jobban fut a szekér...

  3. #53
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    nos azt hiszem ez esetben alul van specifikálva a probléma

    ha mi is kiesnénk az allin elbukása esetén, akkor fold, ha 30%os range amivel visszatolja, akkor is 70%unk van, azaz nyerés esetén ~dupla $equity kéne a callhoz, az meg valószínűleg nincs meg

    jelen esetben viszont ha bukjuk az allint még jópár hand mire elfogynak a zsetonjaink, úgyhogy egy elég fontos paraméter lenne, hogy hány játékos van aki nagyon short. ha van pl. 3 playa (bár ez nem realitás), akik 1M alatt vannak, akkor elgondolkodtató a call, mert igen jó eséllyel tovább kihúzzuk mint ők, tehát igazából a mezőnytől is függ, hogy $equityben mennyit bukunk, ha elbukjuk az AIt.
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  4. #54
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    285

    Alapbeállítás

    Én lehet csak azért dobnám el mert nem lenne szívem Szusza mesterből bubbleboyt csinálni. Birs320 ellen sztem megadnám.

  5. #55
    PA addict fejes1988 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 07.
    Hely
    Somewhere over the rainbow
    Hozzászólások
    3.696

    Alapbeállítás

    Idézet Sunday Million eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én lehet csak azért dobnám el mert nem lenne szívem Szusza mesterből bubbleboyt csinálni. Birs320 ellen sztem megadnám.
    a hónap okfejtése, köszönjük
    " Üdv Barcelonából! Remélem Laci papa összecsomagolja a három nagyágyút! "

  6. #56
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 06. 16.
    Hozzászólások
    756

    Alapbeállítás

    Nincs baj a folddal szvsz, de ha ennyire ki akarjuk ülni, akkor pre fold vakon mindennel nem? KK-val sem sokkal nagyobb az equitynk ugyanilyen range ellen...

  7. #57
    Lelkes újonc Gone.Fishing avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    67

    Alapbeállítás

    Ritkán van ennyire beleírva a feladványba az elvárt helyes válasz, ennek ellenére dafke callt nyomtam. Magyarország nem Afganisztán, egy szűk ITM senkinek sem változtatja meg érdemben az életén. El tudok képzelni pár olyan szituációt, amikor egy csórótól sokkal inkább racionális pontosabban akceptálható döntés lenne ilyenkor a FOLD (pl. FT headsup / ha nincs deal / - most lehet röhögni).
    Ne felejtsük, hogy a feladvány szerint nem a maffiától kért kölcsön, tehát nem kerül az életébe, ha üres zsebből tér haza.

    Ha hősünk elbukja a handet még marad min. egy óra kiülésére elég stackje, tehát továbbra is reálisan megmarad az esélye az ITM-re. Szóval ez nálam határozott call.

  8. #58
    Lelkes újonc Royalize avatara
    Csatlakozott
    2009. 06. 18.
    Hozzászólások
    59

    Alapbeállítás

    " a példa partiban szereplő játékos életkörülményeit figyelembe véve mindenképpen a fold a jó "

    Az pont nem számít semmit, ha csöves vagyok call, ha Demján vagyok call.
    Ha ostoba nit vagyok akikből a jó játékosok élnek bubbleban akkor fold.

  9. #59
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    285

    Alapbeállítás

    Idézet Royalize eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    " a példa partiban szereplő játékos életkörülményeit figyelembe véve mindenképpen a fold a jó "

    Az pont nem számít semmit, ha csöves vagyok call, ha Demján vagyok call.
    Ha ostoba nit vagyok akikből a jó játékosok élnek bubbleban akkor fold.
    Itt a pont.

  10. #60
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 01. 16.
    Hely
    Heviz
    Hozzászólások
    26

    Alapbeállítás

    Ha annyira el akarod dobni,akkor inkabb open dobd
    Ez kb a leheto legrosszabb amit csinalhatsz,akarmivel magyarazod....

Oldal: 6 / 10 ElsőElső ... 45678 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •